Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Švejkblog

Hozzászólások

(#1) Švejk


Švejk
őstag

Nokérem.
Elgyüttem önökhöz, már nekem is van blogom. Na, jó, senkit se érdekel, de majd meglátjuk. Majd.
Mai téma: majd délután írok... :D

(#2) Švejk


Švejk
őstag

Mai téma: Fándergráf generátor

Nem fizikaóra lesz, nyugi. A kissé feledésbe merült angol prog-rock együttes a téma, illetve annak rövidke című lemeze, a The Least We Can Do Is Wave to Each Other.
Nem értem a prog-rock miért nem népszerűbb. Nagyon jó zene. Ha nem is egy King Crimson, vagy egy Yes, mindenképpen megérdemelné a figyelmet.
A Darkness (11/11) tökéletes. Gondosan megkomponált, gyönyörű, remekül hallgatható, ahogy az After the Flood és a Boat of Million of Years is, de a többi számuk se rossz, sőt!
Ja, az albumborító. Ne tévesszen meg senkit, ritka egy okádék. Azt a festményt az előlapon mintha az óvodás művész-szakkör kijelölt tagja mázolta volna. A színvilága is ehhez alkalmazkodik. Szerencse, hogy a beltartalommal nincs gond.
Tényleg fura, hogy a Media Marktban lehet ilyeneket is találni, a polcok mélyére fúrva. 2700 forintot számomra megér, a kicsiny prog-rockos réteg egyik ritka példányának.
És a többi tizenéves rajtam kívül hallgassa csak a Pitbullt, vagy PSY-t, vagy a rák tudja mi most a menő. Több jó zene marad nekem.

(#3) Švejk


Švejk
őstag

Mai téma: Mit eszek én a vonaton?

Mármint kenyeret, de a cím nem erre utal. Miért szeretek én vonattal utazni?
Sok-sok sorban sorolhatnám az ellenérveket, minthogy:
-Lassú
-Megbízhatatlan, késik
-Mocskos, de iszonyúan
-MÁV WC, az élő legenda
-Szolgáltatásaihoz képest drága
-Ajtót fölényesen b€b@$zó kalauz
-Az állomás messzebb van mint a busz
És a többi. De isten tudja hogy mi okból, szeretem.
Talán, mert kinyújthatom a lábam, és nincsenek sokat. Talán.
Talán, mert megvan neki a szutykos bája, ami a busznak nincsen. Talán.
Talán, mert vonat. Gyerekkorom óta szeretem a vonatot. Talán.
Na ez mind lehet. És ma se lettem előrébb, hogy mégis miért szeretem. De legalább írtam valamit.

(#4) Švejk


Švejk
őstag

Mai téma: Debreceni strand

A debreceni strand nagy kultuszhely volt még az átkosban. Szüleim, nagyszüleim szerint eszméletlen nyüzsgés volt, boldog-boldogtalan, munkás, paraszt, mindenki jött ki, egy törölközőt se lehetett letenni, annyian voltak. A strand fénykorának már leáldozott a rendszerváltással, nem olyan olcsó móka mint volt anno.
És ma? Eszméletlen lepusztulás. Már évek óta rebesgetik, hogy na, idén már nem nyit ki a strand, felújítják, de valahogy mindig megéri továbbvinni.
Ehhez képest a jegyárak is pofátlanok egy csöppet. 1050 a diák/nyugdíjas, 1250 a felnőtt. Van egy gyógy, egy úszó, és egy hullámmedence, meg pár gyerek. A másik gyógymedence ki se nyitott, a csúszda se üzemel ma. Ilyen szolgáltatásokat, ilyen árak mellett, nem is csoda, hogy csak tengenek-lengenek a strandon. Mármint a régi időkhöz képest. Mert egész sokan voltak azért.
A hullámmedence megunhatatlan buli, az úszómedencében jó úszni pár hosszat, majd bemenni a termálba ázni egy kicsit. Ha meg meguntad a parkban leülsz a kis műanyag székre, eszed a lángost, meg olvasol. Remek szórakozás, de tényleg! Engem nem érdekel az állapota, ha ennyire jó légköre van. Csak a jegyáron voltam kicsit elhűlve.
További előnye, hogy rengeteg a szép lány, lehet bámészkodni :)

(#5) Švejk


Švejk
őstag

Mai téma: Debreceni séta

Ha valaki járt már Debrecenben, akár egyszer is, másodjára nincs túl sok néznivalója.
Van egy 200 méteres belváros, térkővel, nagytemplommal, meg csonka templommal, van Nagyerdő, de ezen kívül?
Jobb dolgom nem lévén felmentem megint a városba, szívok egy kis alföldi levegőt ha már egy hétre itt vagyok.
A program: Nagyerdő, meg a belváros, tehát kábé Debrecen érdekes része. Ezerszer láttam már, de a fene tudja miért tök jó volt.
Direkt lassan menni a Nagyerdőn (ami kábé akkora, hogy gyorsabb tempóban 10 perc alatt megkerülöd, el se képzelem milyen lehet a Kiserdő) ,körbevánszorogni az ösvényeken. Bambulni, és tovább bambulni. Leteperedni a fűbe és -megint csak- bambulni. Nézni a Békás tavat, ami évről-évre egyre szutykosabb. Boldog emberek, még boldogabb gyerekek, annak ellenére, hogy a békés kis erdőbe elég jól beszűrődik a kinti villamosépítés zaja. Csendről szó sincs, mint az egyik ösvénynél levő Tóth Árpád emlékmű írja, zaj, madarak, mókus, építkezés, emberek, kismotoros gyerekek. Ez kérem, ez a modern idill.
Ez is letudva, jöhet a városközpont. Nem tudtam, hogy megint veszek egy lemezt. Igazából nem volt célom, de a Yestől a Magnification régi vágyam volt. Ismét csak, hallgassátok meg, megérdemli a figyelmet!
Majd egy kis leülés, fagyizás a mekiben, irány haza. Ja, ott volt még a sajtófotó kiállítás a Kölcsey Központban. Debrecen nem enged szabadulni. Ezt is meg kell nézni.
Így történt, hogy a semmiből összejött egy jó kis 3 órás séta. Tényleg, milyen jó ez. Annyira imádom a nyarat!

(#6) Švejk


Švejk
őstag

Mai téma: be vagyok sózva

Be vagyok sózva, hamarosan jön Kínából a telefonom :)
Csak ennyit írnék: Lenovo A820, Tmallbox

2013.06.29
15:04 (HONG KONG)
Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted

2013.07.03
18:03
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2013.07.05
19:51
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2013.07.05
19:54
Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

(#7) Švejk


Švejk
őstag

Mai téma: Magnification

Prog-rockosok figyelem: a Yes kevésbé ismert, mondhatni ismeretlen albuma, szinfonikus zenekar, monumentalitás, és nagyon Yes-es hangzás jellemzi!

Ízelítőnek:

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Švejkblog
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.