Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Sziasztok,
Az angol topic mintajara szeretnenk egy kis kozosseget epiteni hasznos informaciokkal mind munkavallalas mind szorakozas teren. Szivesen latjuk azon forumtarsainkat is akik csak kirandulashoz/nyaralashoz gyujtenek informaciot.

Mivel en magam is friss hus vagyok itt (December 30-an koltoztunk) probalom majd osszegyujteni es megosztani a tapasztalatainkat :D

Grüezi! ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2) radi8tor válasza Snoop-y (#1) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Grüezi!

Szélvihar milyen volt pár napja?

⭐ Stella

(#3) Snoop-y válasza radi8tor (#2) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szerencsesen megusztuk pont hazaertunk elotte csak egy kicsit elaztunk :)
Az ablakokrol majdnem letepte a redonyt.

Jelenleg szep ido van 10 fok es sut a nap :D

Sikeresen elinteztunk mindent az elso heten amit kell:

Gemeinde (onkormanyzat) ide kellenek az alabbiak:

Utlevel, munkaszerzodes, lakas berleti szerzodes, hazassagi okirat, gyermeknek anyakonyvi kivonata ( mivel mi angliabol koltoztunk nekunk minden iratunk angol nyelvu igy nem tudom hogy esetleg kell e nemet forditas ha magyar iratokkal regisztral valaki)

Ha minden rendben van akkor B engedelyt adnak ki (5 evre szolo tartozkodasi es munkavallalasi engedely)

Megvettuk a berletet is (80CHF/ho illetve a paromnak a munkahelye tamogatja az utazast igy neki eves berletet vettunk 500 CHF)

Mi Allschwilben lakunk ez Basel kulvarosi resze (csaladosoknak idealis szep nyugis kornyezet csondes es sok park talalhato itt)

A szemetszallitas:

Kantononkent kulonbozo.
Basel belvarosaban megveszed a Bebbi sagg nevezetu kek szemeteszacsit (a draga az nem tul jo leiras 10 db 35 literes zsak 35 CHF)

Allschwilben matricat kell tenni a kukazsakra amit a postan lehet megvasarolni illetve nehany kiosknak nevezett mini abc-ben.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#4) hege1989 válasza Snoop-y (#3) üzenetére


hege1989
tag

Szia!

1 éve küldtek ki két hónapra Badenbe dolgozni. Vihettem a feleségem is. Beleszerettünk az országba és fontolgatjuk, hogy egyszer visszatérünk hosszabb időre.
Nektek, hogy sikerült munkát vállalni ott? Mivel foglalkoztok?

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#5) Snoop-y válasza hege1989 (#4) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szia,

A felesegem marketing/finance controller.
En egyelore a gyermekkel vagyok itthon. En IT-s vagyok azon belul BI (Business Intelligence) itt Baselben nem valoszinu hogy nehez lrsz munkat talalnom.

Elotte mi angliaban laktunk (7 evig) a felesegemet kertek meg hogy segitsen embert szerezni aztan inkabb jelentkezett o :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#6) G.Zs. válasza Snoop-y (#3) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Lakasberlessel kapcsolatban milyen tapasztalataid vannak? Mennyire volt nehez normalisat talalni?Ugynoksegtol/cegtol berelsz, vagy maganszemelytol? Mik voltak a kovetelmenyei, hogy megkaphass egy lakast?

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#7) G.Zs. válasza Snoop-y (#5) üzenetére


G.Zs.
senior tag

En IT-s vagyok azon belul BI (Business Intelligence) itt Baselben nem valoszinu hogy nehez lrsz munkat talalnom.

Ezt jo olvasni. Menyasszonyom BI Developer es leginkabb azt nezegetjuk, hogy lesz-e eleg lehetoseg hosszu tavon a szakmajaban. En Java dev vagyok, ezernyi lehetoseg van Svajcban.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#8) Snoop-y válasza G.Zs. (#6) üzenetére


Snoop-y
veterán

Semmi extra kb olyan mint anglia:

Credit check, kell a szerzodesed mennyit keresel B vagy egyeb tartozkodasi engedely valamint 2-3 havi deposit esetleg egy kep a csaladrol.

Itt dragabbak a lakasok mint angliaban viszont a fizetes magasabb igy aranyosan itt olcsobb lakni.

Kaja rohadt draga de ha hatar szelere koltozol akkor azert ezzel sokat lehet megtakaritani (ertsd jol nem vagyunk szarragok de minek fizessek 34-36 frankot egy kilo csirkeert ha ugyanazt megkapom a franciaknal 15 perc setanyira 10 euroert? :D)

Ugynoksegtol bereljuk 1870 /ho
86 negyzetmeter + egy eleg meretes erkely + lenti tarolo.

Ami erdekes hogy itt meg mindig divat a kozos mosogep. Szoval erdemes tajekozodni mielott beleugrik valaki valamibe.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#9) G.Zs. válasza Snoop-y (#8) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Koszi az infokat.
Alberlet arakat meg a varhato fizut mar felterkepeztuk. A mosogepes tortenetbe meg Londonban is belefutottunk, igy fent van a checklist-en. :)
Tavasszal voltunk egy par napot Zurichben. Vegeztem egy probavasarlast az egyik Coop-ban, draga volt, de annyira nem voltak borzasztoak az arak, en elozetesen sokkal rosszabbra szamitottam. Etteremben nem jartunk. Arrol hallottam, hogy nagyon draga.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#10) Snoop-y válasza G.Zs. (#9) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szerencsere mi pont a sarokban lakunk franciakhoz vagy nemetekhez is at lehet jarni :)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#11) radi8tor válasza Snoop-y (#8) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Közös mosógép jópofa. A cégünk egyik lakásában is olyan volt. Meg is lepődtem rajta. De környezettudatos megoldás csak kényelmetlen.

⭐ Stella

(#12) Snoop-y válasza radi8tor (#11) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat meg yekkk :(
Ki a tokom akarja a sajat holmijat mas szaros bugyija utan mosni?

Kornyezet tudatos? Ez valami olyasmi regrol maradt szokas lehet mint az angoloknal a ket csap mikor meg sporolni kellett...

Megneztem a mi hazunkban is valami ezereves szar van beallitva. Ranezesre is 15 eves.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#13) radi8tor válasza Snoop-y (#12) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ahol én jártam egy elég jó Miele gép volt, de persze értem az aggályaidat. Én se mosnám szívesen a ruhákat mondjuk az után, hogy előtte lábtörlőt mostak benne.

⭐ Stella

(#14) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Sziasztok!

Én tervezem jövő év elején a kimenetelt, szerintetek milyen lehetőségek vannak beágyazott fejlesztőként?
Meg hogy lőjjem be a fizetési igényemet?

A német nyelv mennyire lényeges sw devként?

(#15) radi8tor válasza CyberPunk666 (#14) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem IT szektorban nem létfontosságú a német nyelv. De idővel úgyis ragad rád, vagy beiratkozol egy tanfolyamra. Könnyebb boldogulni a mindennapok során az anyanyelvükön. :K

⭐ Stella

(#16) Snoop-y válasza CyberPunk666 (#14) üzenetére


Snoop-y
veterán

Fizetesre nehez mit mondani 70K -nal ne legyen kevesebb mert akkor nem lesz tul jo kaland :)
Nem tudjuk milyen szinten vagy barmi elofordulhat az is lehet hogy 150K -t is ersz a piacon.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#17) CyberPunk666 válasza Snoop-y (#16) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

3-4 év beágyazott C tapasztalat (pici c++, pici c#).
RTOS, TDD, SCRUM, Safety-Critical device (medical), Multiprocessor system... ilyen címszavakat bele tudok rakni a CV-be (és van mögöttük tartalom is).

szomorú lennék havi 96k alatt (8k), de szerintem annál több is reális lehet, de talán csak a második kinti munkhelyen, mert gondolom első kiköltözésnél még nagy a bizonytalanság...

[ Szerkesztve ]

(#18) radi8tor válasza CyberPunk666 (#17) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem évi 70k CHF-re gondolt Snoop-y

⭐ Stella

(#19) Snoop-y válasza radi8tor (#18) üzenetére


Snoop-y
veterán

:K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#20) CyberPunk666 válasza radi8tor (#18) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

én is, véletlen írtam havit :D
Havi 96k-val már most indulnék

[ Szerkesztve ]

(#21) Snoop-y válasza CyberPunk666 (#20) üzenetére


Snoop-y
veterán

96 bol nem kapsz meg 8-at havonta vagy az valami istenhatamogotti kanton ahol jo az adozas cserebe a tehen bamul be az ablakon...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#22) CyberPunk666 válasza Snoop-y (#21) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

96 ÷ 12 = 8

[ Szerkesztve ]

(#23) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Vegre lesz autonk.
Kicsit burokratikus a folyamat plane mivel masik Kantonbol vettuk az autot.
Szoval szombaton elmentunk megnezni Zürich melletti kis faluba a kocsit.
Szimpatikusak lehettunk mert az auto tulajdoni lapjat szerzodes es fizetes nelkul ideadtak (ezzel pont egy utat sporoltak nekunk)
Ma voltam a helyi gepjarmufelugyeletnel(MFK)
Es atirattam az autot illetve megkaptam az elso rendszamunkat :) (itt a tulaje a rendszam nem a kocsie)

Szoval szerdan felkerekedek es elmegyek a kocsiert.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24) radi8tor válasza Snoop-y (#23) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gratu! :)
Igen a rendszám a neveden marad, ha eladod az autót de arról is dönthetsz, hogy nem akarod megtartni és akkor megy a levesbe.

⭐ Stella

(#25) Lauda


Lauda
félisten

Nem tudjátok véletlenül hol készült ez a videó svájcban?

https://www.facebook.com/CristianSantanderr/videos/1518307808291347/ :R

(#26) Snoop-y válasza Lauda (#25) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szerintem ez Staubbach

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27) Lauda válasza Snoop-y (#26) üzenetére


Lauda
félisten

Csodálatos hely. Köszönöm szépen! ;)

(#28) radi8tor válasza Snoop-y (#26) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Cégünk ide vitt el minket első utazásunkon (pontosabban fel Mürrenbe és Schilthornra a James Bond étteremhez)

⭐ Stella

(#29) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Mi újság? Vannak pozitív fejlemények?

Mi voltunk július elején 1 hetet Luzern mellett a hegyekben. Megint megállapítottuk, hogy mennyire más világ van ott.

⭐ Stella

(#30) Snoop-y válasza radi8tor (#29) üzenetére


Snoop-y
veterán

Vannak aham.

Eppen koltozunk masik lakasba. A csemete mar egesz napos oviba jar. Lassan kezdjuk kiismerni magunkat.
Eddig csupa pozitiv.

Kicsit olyan orszag ez mint a 90-es evek magyarorszaga (csak itt van penze a bolti eladonak is :D )
Neha UK utan azt erzem itt megallt az ido. Balettharisnyara huzott rovid farmergatyo meg ilyenek...

Az egyetlen dolog ami zavar ,hogy itt rengetegen dohanyoznak es kb mindenhol...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sziasztok
Az utóbbi időben nálam is előkerült a költözzünk el Svájcba téma (kb. 12 éve voltam Genf-Bern-Zürich vonalon turistaként). A cég, ahol dolgozom rendelkezik ottani érdekeltséggel, így talán a munka részét könnyebb elintézni.

Lassan 4.5 éve volt a topicban aktivitás, hátha fel lehetne lendíteni újra egy kicsit. :)

Ki hogy érzi kint magát, mióta éltek ott?

(#32) hege1989


hege1989
tag

A Svájcba költözés nálunk is gyakran téma. 2016ban voltunk kint 3 hónapot. Szívesen olvasok én is tapasztalatokat munkával és úgy egyébként az országgal kapcsolatban.

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#33) Lali-213 válasza hege1989 (#32) üzenetére


Lali-213
senior tag

Úgy tűnik nagyon elhalt a beszélgetés.
Nálad van esetleg konkrét elképzelés a régiót tekintve?

(#34) hege1989 válasza Lali-213 (#33) üzenetére


hege1989
tag

Igen, nekem is úgy tűnik. Német részre mennénk Zürich vonzáskörzetébe vagy Bázel környéke. Badenben voltam kint anno.
Neked melyik országrész szimpatikus?

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#35) Lali-213 válasza hege1989 (#34) üzenetére


Lali-213
senior tag

Én a mostani munkahelyemen keresztül mennék ki, Luzern kantonba. Még nem tudok részleteket, talán jövő héten okosabb leszek.

(#36) G.Zs. válasza Snoop-y (#5) üzenetére


G.Zs.
senior tag

En IT-s vagyok azon belul BI (Business Intelligence) itt Baselben nem valoszinu hogy nehez lrsz munkat talalnom.

Business Intelligence Developer - kent mennyi esely van Svajcban angol nyelvu poziciot talalni?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#37) G.Zs. válasza G.Zs. (#36) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Eleg altalanosra sikerult az elozo kerdesem ugyhogy megprobalom kicsit bovebben kifejteni.

Regota gondolkodunk a svajci koltozesen es iden meg is van az elhatarozas, munkahelyunkon mindketten most vagyunk tul egy-egy nagyobb projekt atadasan, es az alberleti szerzodesunk is nyaron lejar.
Az idei ev idealis lenne a koltozesre.

A problema ott kezdodik hogy jelenleg eleg vekony a nemet nyelvtudasunk.
Alapvetoen mindketten beszeljuk a nyelvet valamilyen szinten - en eltem is Nemetorszagban egy evig 16 evvel ezelott - de ez a nyeltudas azert rendesen megkopott mar.
Termeszetesen egy Svajcba koltozessel semmikepp nem akarjuk meguszni a nemet nyelvtanulast, de ugy kalkulalunk hogy az elso munkahelyen a nyelv az angol kell hogy legyen.

Nekem mint Java Software Engineer ez nem problema - boven eleg angolos pozicio van, de a felesegem elegge panaszkodik hogy BI Developer - kent a nemet mindig ott van mint feltetel. :(

Probaljuk eldonteni, hogy mindketten neki tudunk-e ugrani az angollal, vagy halasztjuk a dolgot es bele tesszuk az energiat a nemet tanulasba es kesobb indulunk neki.

Amit meg hozza tennek, hogy jelenleg Londonban dolgozunk a penzugyi szektorban es alapvetoen ugyanezt tervezzuk Svajcban is.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#38) total90


total90
veterán

Most találtam rá véletlen erre a topikra. Ahogy látom vagyunk páran Svájcba :))

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#39) total90 válasza G.Zs. (#36) üzenetére


total90
veterán

"mennyi esely van Svajcban angol nyelvu poziciot talalni?"

Nagyon könnyen. A legtöbb IT-s pozícióban elég csak az angol.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#40) G.Zs. válasza total90 (#39) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ez szinte minden IT poziciora mukodhet, de tapasztalataink alapjan sajna ugy nez ki a Business Intelligence nem ilyen. Legalabbis a felesegemnek csak angollal nem ment. Lehet hogy nem a megfelelo helyekre palyazott, az is lehet hogy az idei piac az oka, es kesobb majd jobb lesz, de iden ez most nem fog menni nemet nelkul.
Meglatjuk jovore nekiallunk-e ujra.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.