Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43571) 2ozzmexy válasza kenguru99 (#43569) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Okés, akkor tévedtem, de itthon a legtöbb japánautó szalon alkatrészellátójában elérhetőek, valószínűleg ez kavart meg...
Én személy szerint a JakoParts-al és az Aisin-al meg voltam elégedve és azok tuti utángyártott alkatrészek. A Nipparts-hoz nem volt még szerencsém, de több toyotás ismerősöm esküszik rájuk, a japanparts meg úgy tudom britt import és ott is raktak össze több japán autót (amennyire tudom azoknak az alktrészeivel a japanparts megegyezik). Én még azt is meg merném kockáztatni, hogy szállítanak be, csak abba az alkatrészbe nem a saját márka, hanem az autógyártó márkája van beleütve...

@dethroner: Igen, ez sajnos szinte minden autóalkatrészre igaz kb '92 óta. Azért ügyeskezű és leleményes emberek a "gondozásmentes automataváltót" is fel tudják újítani... Szóval tuti van rá mód, kísérletezni meg szabad, max veszel újat. :D Én csupán arra próbáltam rávilágítani, hogy a mérleg két serpenyőjében mi van. Az egyik oldalon a gyári alkatrész (csak hasra ütök) 25ért, vagy van a kínai 14ért. Ha ehhez hozzáveszed hogy a gumiszerelés díját, úgy már elgondolkodtató, plusz azt a rizikót hogy beletörik a szelepet. Kinek mi mennyit ér meg, én inkább most költök el picivel több pénzt (persze ha van, mert ha nincsen ugye akkor nincs mit költeni...), és évekre le van róla a gond. Elméletileg mondom, de ugye a telep 5-6 éves élettartama alatt pont egy garnitúra gumi fogy el a felniről, szóval akkor kell cserélni amikor a gumit is ideális esetben.

@Mindenki:
Tegnap fura dologra lettem figyelmes a Vitarában (bár lehet csak a szemem káprázott a fáradtságtól), de mintha a váltó felett a sárga utasoldali légzsák visszajelzője nem világított volna. Ilyet tapasztalt valaki? Lehet csak a No.1 magyar utak miatt lerázódott egy csatlakozó? Reggel lementem, beindítottam és világított, de esküdni mernék rá hogy tegnap este hazafelé menet nem...

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.