Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Suse vs. adsl hogyan? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

Hi mindenki!

Felpakoltam a Suse 8.0 Prof-ot, de sehogy sem sikerült az ADSL-t beizzítani. YAST alatt beállítottam a device-t, a login/pass-t, de hogyan kell connectelni? Légyszi help! :) Köszi!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) rigoci


rigoci
csendes tag

Ha KDE-t használsz akkor van egy progi a neve: kinternet.
Ha konzolból akarsz akkor <b>cinternet</b>. :P

iMAC 20"

(#3) rigoci


rigoci
csendes tag

Na megnéztem a cinternet-nél: cinternet -start, -stop (--help - segítség)
kinternetnél pedig a ''tálcán'' jelenik meg egy konektor szerű ikon.
Sok sikert! :C

iMAC 20"

(#4) anulu válasza rigoci (#2) üzenetére


anulu
félisten

Igen, KDE 3.0. A tkpppoe-vel próbálkoztam, be is állítottam, de a Start megnyomása után 1 perc múlva timeouttal visszadobja :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) rigoci válasza anulu (#4) üzenetére


rigoci
csendes tag

a kinternet is ott van. Menü -> Internet -> Felügyelet -> Kinternet. Az jó KDE-ben. Nem kell beállítani külön. ;]

iMAC 20"

(#6) anulu válasza rigoci (#5) üzenetére


anulu
félisten

nem megy :( azt írja, hogy connect failure :( pedig a dsl0 be van lőve az eth0-ra :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) anulu


anulu
félisten

Légyszi vki segítsen, mert nagyon szívesen használnék linuxot, csak nem tudom beállítani :((((((

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) Chapell válasza anulu (#7) üzenetére


Chapell
aktív tag

Nem Realtek hálókártyád van?

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#9) anulu válasza Chapell (#8) üzenetére


anulu
félisten

Van egy realtek, meg egy nforce2 integrált. help!!!!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Még nekem se sikerült beizzítanom az ADSL-t Suse 8.2 alá. Pedig nem hiszem hogy ez ilyen extrém ritka eset lenne hogy valaki egy nforce vagy egy realtek kártyával dsl-en keresztül netezni szeretne. :(

Tipp:

vezérlőközp./yast modulok/hálókártya beállításánál kapcsold ki a DHCP-t statikus helyk. ip címhez írd be hogy 192.168.22.1, alh. maszk marad 255........stb.

(#11) Chapell


Chapell
aktív tag

Elvileg a megoldás:
pppoe.conf-ból ki kell szedni az ETH=eth0 után lévő zárójeles kommentet, és utána mehet adsl-start.

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#12) Chapell válasza Chapell (#11) üzenetére


Chapell
aktív tag

ez el van ronvta realtek kártyáknál, így ez arra vonatkozik.

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Suse vs. adsl hogyan? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.