Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) slowpaw


slowpaw
tag

Na jó, sürgős, úgyhogy nyitok egy új topikot.

Help, help!

Most vettem egy Samsung sata2 vincsit, mivel a régi maxtorom meghalt.
Az a gondom, hogy az XP telepítő cd nem látja vagyis azt írja, hogy nem érzékelt csatlakoztatott merevlemezt, ezért kilép.
F6 megvolt silicon chip vezérlőjét beolvasta a kislemezről, mégse érzékeli a vincsit.
Ja Knoppoix látja, olvassa, írja, partícioálja, formázza. Jelen pillanatban 3 partíció van rajta, az XP-jé aktívra állítva.
A lap Abit AN7 silicon image 3112 chippel.
Semmi ötletem nincs, hogy mit kéne tenni, hogy lássa az XP telepítő.
Kérlek segítsetek.
:R:R:R

(#2) slowpaw válasza slowpaw (#1) üzenetére


slowpaw
tag

Már minden létező topicot végigolvastam a neten, de semmi használhatót nem találtam.
A telepítést két cd-vel is próbáltam XP sp0 és XP sp1. Egyik sem érzékeli a vincsit.
A Winchester típusa Samsung HD160JJ
HELP

:R:R:R

(#3) Razor1 válasza slowpaw (#1) üzenetére


Razor1
aktív tag

persze mert akkor még nem volt sata. xp telepítő mikor indul akkor kell nyomogatni vmit (F5 talán :F nem emlékszem) és külön lemezről telepíteni a sata vezérlőt, utána már menni fog ha minden igaz.

(#4) slowpaw válasza Razor1 (#3) üzenetére


slowpaw
tag

De nem megy! :F
Épp ez a problémám.
Elvileg minen ok, de mégse látja. Valami BIOS beállításra tippelek, de már egy csomó mindent végigpróbáltam és semmi.
HELP:O

(#5) biga válasza slowpaw (#4) üzenetére


biga
senior tag

BIOS beállítás valószínűtlen, ha Knoppix pl látja.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#6) Razor1 válasza slowpaw (#4) üzenetére


Razor1
aktív tag

sorry, nem olvastam végig. nemtom mi lehet

(#7) Fade_Away


Fade_Away
őstag

mindent kapcsolj ki biosban ugymint sata raid meg minden hülyeséget.
Nekem ez az első tippem egyébként rejtélyes....

(#8) slowpaw válasza biga (#5) üzenetére


slowpaw
tag

A Linux általában felülbírálja a BIOS-t. (Freesco pl. lekezeli a 80G vincsit 486-oson.) Ezért gyanakodom a BIOS-ra.
Szerinted akkor mi lehet?
Már csak az SP2-es telepítőt nem próbáltam, de az most nincs is kéznél és a knoppixban meg nincs dc++ kliens. ;)
Továbbra is help me!

(#9) slowpaw válasza Fade_Away (#7) üzenetére


slowpaw
tag

Hmm. Nem nagyon van ilyesmi. Van az alaplapi BIOS, meg van a Silicon csipnek egy saját (tud low level formatot, stb) és közöttük nincs sok kapcsolat, csak annyi, hogy egymás után POST-olnak. pl: alaplap BIOSában nem is látom a hdd-t csak ha F4-et nyomok a siliconnál. Lehet, hogy ez a baj?:F

(#10) slowpaw


slowpaw
tag

Megkérdezném, hogy mi történik a telepítés első fázisában, vagyis addig amíg újra nem indul. Fel rak-e ilyenkor már redszerspecifikus fájlokat, vagy mindent felmásol és a hdd-ről kezdi meg a rendszerelemzést? Ezt azért kérdezem, mert lenne egy másik gép sata vezérlővel (de ez via chipsetes), így innen indítanám a telepítést (ha látja) és utánna vissza ebbe a gépbe és mehet tovább.
Uhh, hát ez jó bonyolult.

(#11) Fade_Away válasza slowpaw (#10) üzenetére


Fade_Away
őstag

próbáld meg.
lehet sata2 miatt problémázik 3112?
sötétbe tapogatózás ez részemről pedig volt nf7s em meg jópár sata hddm....

(#12) Hmmz válasza slowpaw (#1) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Én a mostani sata hdd-met egy egy abitostól vettem, mert nem tudodd rá xp-t telepiteni...:)
szal akkor eladó? :DD

szerk: Esetleg még rossz kislemezzel próbálkozol...nekem se ment a gyárival...

[Szerkesztve]

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#13) slowpaw válasza Hmmz (#12) üzenetére


slowpaw
tag

Ne idegesíts!:(((

(#14) iwu válasza slowpaw (#1) üzenetére


iwu
addikt

ha pesti vagy, adok 1 ghost dvd-t an7, barton, sata 200Gb...
xp+office+nvidia+codec

[Szerkesztve]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#15) God Vazzeg válasza slowpaw (#13) üzenetére


God Vazzeg
veterán

A floppyról ha jól emléxem kettő féle dolgot kell beolvastatni vele.. Nézd meg h van-e valami még a lemezen. Valami sata-ide, meg sata-raid vagy ilyesmi, és mindkettő kell, ha minden igaz, bár nekem raid 0 tömböm van és lehet h nekem azért kell :B

Egy próbát megér :D Fel kell annak ismerni ;)

(#16) TéKrys


TéKrys
senior tag

Windows XP SP0 és SP1-el felesleges próbálkoznod ugyanis 160as vinyót csak az SP2 tudja kezelni.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#17) slowpaw válasza TéKrys (#16) üzenetére


slowpaw
tag

És nincs egy sp2-es CD-d kölcsön?
:U

(#18) iwu válasza TéKrys (#16) üzenetére


iwu
addikt

meg kell cáfolnom, én a 200gbs satara toltam az sp1et...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#19) iwu válasza slowpaw (#17) üzenetére


iwu
addikt

#14
pest?

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#20) slowpaw válasza iwu (#14) üzenetére


slowpaw
tag

Ezt értsem úgy, hogy bármit teszek nem fog összejönni? Neked is felment valahogy...
(Kicsit úgy érzem magam, mint a zöldfülű srác akit a ''nagyok'' szexre okítanak.)

(#21) God Vazzeg válasza slowpaw (#20) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Tőccsé le új drivert netről hozzá vagy vmi. Ne legyél má ilyen értetlen... :(

(#22) slowpaw válasza iwu (#19) üzenetére


slowpaw
tag

Pest, Népstadionhoz közel lakom.
Jobb lenne egy tiszta telepítés...
De valami azt súgja, hogy ma még találkozunk...

(#23) iwu válasza slowpaw (#22) üzenetére


iwu
addikt

ha van másik gépen net, akkor driver letölt másik floppyra, és hajrá...
ha van sp1es telepítőd, meg másik netes gép (és van mert írsz ide) akkor letöltöd az nlite nevü progit, pár mega, meg az sp2-t, ha nincs, és csinálsz 1 sp2es telepítő cd-t...nem bonyolult.
ÜDw!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#24) slowpaw válasza God Vazzeg (#21) üzenetére


slowpaw
tag

Figyu, tegnap óta ezzel sz@rakodom, már nagyon idegesít, azt hiszed ezt még nem próbáltam?
Mindig ugyan az: A windows nem talált telepített merevlemezes meghajtót. F3 megszakít.
Szal a driver fent van, tetszik is neki, összebarátkoznak, de az utolsó lépésnél nem látja a telepítő a lemezt. (És milyen leetőségeim vannak a kézi kiválasztásra? -> F3 kilép, ennyi vazze)

(#25) iwu válasza slowpaw (#22) üzenetére


iwu
addikt

ha dél felé eljössz (még meg kell csinálnom) a mester utcához (4-6 villamos), akkor adok 1 sp2 xp telepítőt.viszont a ghostos cdm otthon van, az csak este 7 után...

[Szerkesztve]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#26) slowpaw válasza iwu (#23) üzenetére


slowpaw
tag

Hmm ezek tényleg jó ötletek, el is kezdem.
Van gép másik meg harmadik is ha nagyon kell, mégis a saját gépemről netezek: Linux rulez!

(#27) slowpaw válasza iwu (#25) üzenetére


slowpaw
tag

A Mester utca és a Nagykörút sarkára? Tudok menni a Róbertkároly Mester utca sarkára is 1 es villamossal (a Lurdy házhoz) ha kell (nekem ez jobb, nem kell átszállni).
Nagyon szépen megköszönném az SP2-t mivel az itten gépek szoftverkörnyezete nem garantált (tele van vírussal, az egyik sp0!!)

(#28) God Vazzeg válasza slowpaw (#24) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nyomkodod az F6-ot, beadja hogy nincs kiválasztva cucc. Asszem T-t kell nyomni, és felsorolja hogy mit talál a floppyn. Onnan mindent toljál be neki (többszöri T nyomással) aminek a nevében XP-t látsz. Ha ezeket megcsináltad akkor nincs jobb ötletem, én is szoktam szopni ilyeneket, de új driver kifloppyzásával és ilyen módon felrakásával még Raid tömbbre is fel szokott menni az Xp. Mondjuk én Sp2-vel próbálkozok :U

(#29) iwu válasza God Vazzeg (#28) üzenetére


iwu
addikt

slowpaw, ez megér 1 próbát, mert asszem én sem a default sata driverrel dobtam fel...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#30) Atheist válasza God Vazzeg (#28) üzenetére


Atheist
csendes tag

Hello!

Nekem is hasonlo gondom van , de nekem annyi a különbség hogy felismeri a windows a sata winyot le is formázza, utánna felmásolja a fileket amiket kell, és reboot után nem tud bootolni a winyorol:(
Erre van valami ötlet esetleg?
Gigabyte k8n ultra 9 alaplap
Samsung 200gb winyo

(#31) iwu válasza slowpaw (#27) üzenetére


iwu
addikt

én nem tudok moccani napközpen, de a lurdytól a ferenckörútig jön villanyos...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#32) iwu válasza Atheist (#30) üzenetére


iwu
addikt

az an7en úgy van, hogy külön ki kell választani először a sata karit biosban, és utána a boot order ben a hddt, tehát két lépcső van, szerintem nézd meg a biosban...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#33) slowpaw válasza God Vazzeg (#28) üzenetére


slowpaw
tag

Ami lemezt kaptam, azon négy különböző csip vezérlői vannak: via, intel, silicon 3112, silicon 3114, mindből van 2000 és XP,2003. A déli hídban is van egy integrált letiltott SATA vezérlő (n-force 2).
Nos, nem hinném hogy ezeket is fel kéne tennem.
:F

(#34) slowpaw válasza iwu (#31) üzenetére


slowpaw
tag

Ja ja, ahogy neked jó, végül is nekem kell a cucc, csak féltem a habtestem, hogy sz@rrá ázik. (A képernyőn kívül most más ernyőm nincs)
Akkor hol?
Mester utca x József Krt. jó lesz?

(#35) iwu válasza slowpaw (#33) üzenetére


iwu
addikt

bazze, tényleg...

nekem a lap alján lévő sata csatin van a hdd, mert a másik2ről nem ment...az alaplap doksiban szarul volt leírva!!!!!
nézd meg, melyik csatin van...az alsó 2 közül az egyikre tedd!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#36) Atheist válasza iwu (#32) üzenetére


Atheist
csendes tag

k8n ultra alaplap van amugy:)
De biosban nem találtam hogy hol lehetne beállitani:(

[Szerkesztve]

(#37) slowpaw válasza iwu (#31) üzenetére


slowpaw
tag

Még valami: msn, teló?

(#38) Andie


Andie
őstag

Látom, már volt tárgyalva, de azért leirom, hátha mégis ezen múlik :
Hasonlóan jártam énis mikor az új konfigom össze lett pakolva. Ugye nforce2, sata vinyó, stb (csekk máj konfig).
Pakolom fel a windózt (sp2 integrated), szépen megy is, meg minden, 20%-ig. utánna nem tud olvasni 1 filet. retry, stb, nemmegy. Újraindit, 60%-nál nem tud olvasni 1 filet (vagy irni?). Na, nagy nehezen ráeröszakoltam, végigment a telepités, csakhogy a windows fagyogat, a betömöritett állományaim kitömöritéskor CRC errorosak, >200 megás file másolásakor read/write error, és egyéb nyalánkság.
Túrtam a netet, mire rájöttem, hogy az a kislemez, amit az alaplap mellé adtak, nem asztali disz, hanem windows install elején (F6-ot nyomogatva?) be kell adni a pofájának. Nosza, format c, install újra, elején kislemez be, F6 nyomogat.... Beadja. 2 opció van, egy Nforce2 onboard sata chipset akármi, és egy SATA/raid driver. Mindkettöt felrakattam vele, aztán gyönyörüen felment a win, csak úgy muzsikált. Rarok is mentek, fagyás sem volt, minden szép és jó.

Ha nem mondtam újat, sorry. :R

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#39) iwu válasza slowpaw (#34) üzenetére


iwu
addikt

igen!
de nézd meg az 1L feljebb írtakat!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#40) slowpaw válasza iwu (#35) üzenetére


slowpaw
tag

De nekem csak két csatlakozóm van. Lehet hogy ez valami későbbi széria? Végül is a lap nincs még 4 hónapos. De mondom Linux lekezeli szépen, gond nélkül hoztam létre rajta partíciót, meg formáztam fel fat32-re és írja is, a döglött Maxtorról le tudtam szedni még pár adatot amit a GetDataBack-el sem.

(#41) iwu válasza slowpaw (#40) üzenetére


iwu
addikt

vagy csak én emléxm rosszul, és az másik lap volt, mert tudom, hogy eccer beszívtam 1L:D

teló adatoknál, msn nincs a cégnél..

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#42) krila válasza slowpaw (#26) üzenetére


krila
tag

Hali!
Nem okvetlenül kell SP2 a sata winchester beüzemeléséhez.
Én is szívtam a Soltek lapommal egy éjszakán keresztül. A megoldás: Mivel a SATA RAID-ként van a BIOS alatt kezelve, kofigurálni kell egy raid tömböt.
Boot alatt ki kell írjon egy üzenetet, hogy ctrl+alt+valami más bill-re bejuthatsz a raid config util-s ba.

Bemész, ha van akkor quick konfig, ha nincs akkor meg egy stripe 1-es tönböt hozz létre.
Ezek után már az F6-tal betöltött vinfos megtalálja a merevlemezed.


OLÁ!

(#43) slowpaw válasza Andie (#38) üzenetére


slowpaw
tag

De azért kösz!
Minden történet hasznos lehet, ha nem most, majd egyszer.
Amúgy nézd meg a hsz-eim számát, nem ma regisztráltam de még midig újonc vagyok: inkább olvasgatok, ha okosat nem, hülyeséget nem szólok.

(#44) slowpaw válasza krila (#42) üzenetére


slowpaw
tag

Ezzel is próbálkoztam már, de nem tudtam RAID tömböt létrehozni. Azt írja egy Vincsivel nem lehet. (ami igaz is)
Ja csak RAID 0 és 1 lehet.

(#45) iwu válasza krila (#42) üzenetére


iwu
addikt

vagy ki kell kapcsolni a raid-et...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#46) slowpaw válasza krila (#42) üzenetére


slowpaw
tag

Amúgy szerintem is itt lesz az eb elföldelve, mivel a driver amit beadok lemezen RAID-es cucc. Most hogy így okoskodok, megnézem mi van az alaplapi telepítő CD-n.
Ezek arra számítottak, hogy rögtön RAID-be vágom a cumót?

(#47) slowpaw válasza iwu (#45) üzenetére


slowpaw
tag

Na ez eddig oké, de hogyan is?

(#48) iwu válasza slowpaw (#47) üzenetére


iwu
addikt

most nem ez elől netezek, de ha jól emléxem akkor a sata beállításnál lehet a biosban a raid vezérlőt is külön tiltani...

biosod milyen van fent?

meg amit fent írtak, kiírja a sata lemez felismerésekor, hogy milyen bill kombóval kell belépni a sata konfigba.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#49) Fade_Away válasza Atheist (#30) üzenetére


Fade_Away
őstag

voháhá énis ugyanevvel szo*tam 1 napon keresztűl. Mire rájöttem elment 1napom és aszittem felrobbanok idióta gigabyte

Úgy tudod orvosolni a problémát ha sárgába dugod a satat és a biosban kipacsolod a raides dolgokat mindet.

(#50) slowpaw válasza iwu (#48) üzenetére


slowpaw
tag

Jaja F4 belép, de a raidet nem lehet tiltani. Öt opció van:
1. create RAID set
2. delete RAID set
3. rebulid mirror set
4. resolve conflict
5. low level format

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.