Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) klepto


klepto
addikt

A keresőt használva nem találtam semmit a problémámra :(
Adott 2 lap; és egy elindulni nem hajlandó elindulni egy Prescott Mados P4 Celeron D procival!
Az egyik egy Abit IS-10 (ez az IS7 MicroATX formátumú verzója: Bővebben: link), a másik egy Giga-Byte GA-8S655FX. A procit ma cseréltem Giannival egy NW magos ''sima'' 2,4-es Celeronra. Gianni azt mondta, ha nem megy, akkor visszacsere, ez eddig tiszta sor, de szerinte jó a proci :U
Ő is, és mások is azt javasolták, hogy próbáljak bioszt frissíteni, mert az IS7-10 alapból nem támogatja a Prescott procikat. A gondom ezzel lenne; hogy kell bioszt frissíteni :F
Az Abit honlapjáról letöltöttem a legfrisebb bioszt, ''kicsomagoltam'', de nem hajlandó telepűlni. A letöltött biosz ''csomagban'' található 2 DOS futtató környezet, egy Awdflas.exe nevű file, és egy .BIN file. Valaki azt mondta, hogy az a BINE kiterjesztésű file-t írjam ki floppira, bútolás előtt jelöljem ki a bioszfrissítést, és onnan már autómatikus. Addig a részig eljutottam, hogy kijelöltem, de nem frissített. Kereste a Awdflas.exe filet. Win betölt, floppyra feltesz az Awdflas.exe file, és ismét egy próba. Addig eljutottam, hogy kiírta a floppin lévő biosz verzió számát, de hiányzik neki valami, nem ment fel, hanem kiírta, hogy nyomjal F1-et a bútolás folytatásához. Ezt játszuk már vagy 3 órája, de sem önmagában a Awdflas.exe, sem a .BIN kiterjesztésű filével nem tudom frissíteni a bioszt!
Miért :F
A Sis 655FX csipszet sem kompatibilis alapból a Prescott procikkal; azért nem működik a Giga lap sem a Cerka D-vel :F
Mit csináljak, hogy tudok bioszt frissíteni :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#2) Yutani válasza klepto (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mindjárt utánanézek.

[Szerkesztve]

#tarcsad

(#3) klepto válasza Yutani (#2) üzenetére


klepto
addikt

Mert még életemben nem volt rá szügségem :U
Tudsz érdemben segíteni?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#4) Yutani válasza klepto (#3) üzenetére


Yutani
nagyúr

Most töltöm az Abittól a BIOS-t, de olyan sz*rok a taivainak, hogy alig-alig csepeg az adat... :U

#tarcsad

(#5) Yutani válasza klepto (#3) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nnakérem:

1. Készítesz egy bootfloppyt. (Remélem tudod hogy kell.)
2. Elindítod az IS1218.exe file-t, ami csinál egy IS1218 könyvtárat.
3. Az IS1218 könyvtár tartalmát rámásolod a floppyra.
4. Újraindítod a géped úgy, hogy a floppyról bútoljon.
5. Amint megkaptad a DOS promptot, beírod hogy RUNME, és voilá, egy-két bizotnsági kérdés után frissíti a BIOS-t.
6. Ezután a végén asszem F1 gombot nyomva resteli magát a gép, és hallelujah, megvan a frissítés.

A fentiekért felelősséget nem vállalok, mert nem én csinlom. Egyébként is, az a felelős, aki a tanácsot megfogadja, nem az, aki adja.
Persze én is így csinálom a frissítést. Ez műkszik.

#tarcsad

(#6) klepto válasza Yutani (#5) üzenetére


klepto
addikt

1: erre én is gondoltam, akivel beszéltem azszerint ez nem kell :U
2: Ezt megcsináltam
3: Minden elemét?
4: OK!
5: OK
6: Ez így van, eddig is ezt csinálta (kérte), csak épp frissítés nélkül

7: Remélem valaki még benéz, rábólint arra a mit írtál, és mehet elvégezni :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#7) Yutani válasza klepto (#6) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ilyen képet láttál menet közben?

[kép]

[Szerkesztve]

#tarcsad

(#8) Yutani válasza klepto (#6) üzenetére


Yutani
nagyúr

1. Pedig kell, szűz boot kell a BIOS frissítéshez.
3. Igen, minden elemét.

#tarcsad

(#9) klepto válasza Yutani (#7) üzenetére


klepto
addikt

Hasonlót!
Azt írta ki, hogy nincs található adat kilépés F1
Egy pici szineltérés volt, ill az a fehér sáv ahova az üzenetek kiírja, az nem középen volt mint itt a képen, hanem az alsó vonal alatt; és előtte is volt valami név pirossal...

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#10) klepto


klepto
addikt

Akkor most kilépek, megcsinálom ahogy mondtad!
Majd ha végeztem visszajövök :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#11) ShadowLord válasza klepto (#9) üzenetére


ShadowLord
senior tag

nem értem mi a gond az Abit-nek van windows felületre bios frisitő programja feltelepited a progit az letölti a legfrissebb biost te kiválasztod felfrisited pár perc alatt megvan és újra inditod a gépet!A lényeg közben ne futas semmi más alkalmazást!/ez persze csak akkor megy ha van másik procid meg op rendszered/

[Szerkesztve]

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#12) Yutani válasza klepto (#9) üzenetére


Yutani
nagyúr

A lényeg, hogy eddig eljutottál, de a FLASH program nem találta a megfelelő BIOS fájlt.

Namost akkor csináld meg amit írtam, a RUNME.BAT fájl indítja az AWDFLASH programot a lemezen lévő bin fájl megadásával, tehát ha jól határoztad meg az alaplapot és a megfelelő BIOS-t töltötted le hozzá, akkor most már frissíteni fogja.

#tarcsad

(#13) klepto válasza ShadowLord (#11) üzenetére


klepto
addikt

Erről nem is hallottam, csak az Asus, és az MSI lapoknál :U
Honnan lehet letölteni ezt a progit :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#14) Yutani válasza ShadowLord (#11) üzenetére


Yutani
nagyúr

Alapvetően nem csinálnék alaplapi BIOS-frissítést oprendszer alól. De biztos jó az is...

#tarcsad

(#15) forceberg válasza Yutani (#14) üzenetére


forceberg
veterán

Pedig jó a win alatti BIOS frissítés. AN7-emen mindíg azt nyomok.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#16) forceberg


forceberg
veterán

AN7 BIOS-ban el lehet menteni beállításokat, s azok BIOS frissítés után is megmaradnak. A többi márka is tudja ezt?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#17) Yutani válasza forceberg (#15) üzenetére


Yutani
nagyúr

Akkor majd kipróbálom egyszer. Bár nem tudom, A7N8X-X-hez kijön-e még valaha új BIOS... :DDD

#tarcsad

(#18) ShadowLord válasza forceberg (#16) üzenetére


ShadowLord
senior tag

Nekem ment Abit NF7-n is:)

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#19) ShadowLord válasza klepto (#13) üzenetére


ShadowLord
senior tag

en az abit honlapjáról szedtem le:)Tenyleg jó kis progi atlathatóbb mint a dos-os!

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#20) forceberg válasza ShadowLord (#18) üzenetére


forceberg
veterán

:C

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#21) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Abit AG8


Windows alól kétszer frisítve a bios és tökéletesen megy. Ha kell le is menti ami be van töltve.
Ha dos alatt csinálod akkor az előző 6 pont az helyes. Én is igy csináltam egy régi lappal és müködött.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#22) Robi_73 válasza klepto (#1) üzenetére


Robi_73
őstag

Milyen rendszerre vannak formatálva a vinyóid?(NTFS,FAT32)
Ha FAT32-re akkor gyorsan leírom hogy kell.

A c: meghajtón hoz létre egy könyvtárt.( pl:bios)
Oda bontsd ki a a letöltött bios file-t.(x.exe)
Indító lemez be. Újra indítod a gépet, majd megkeresed a könyvtárt(bios), és beírod az awdflash+enter.
Utánna a program kérni fogja az új bios nevét (is7.bin)+enter.Utánna megkérdezi hogy elakarod-e menteni a régi biost, ha igen (y) akkor meg kell adnod a nevét (régibios.bin) , és kimásolja a vinyóra. Ha a nemet választod, akkor megkérdezi hogy frissítse-e a biost igen (y) és már csinálja is. Majd ha végzet nyomd meg az F1 gombot és már újra is indult a gép ennyi.Fontos ha magyar billentyűzettel rendelkezel, akkor az ''Y'' billentyű helyet, a ''Z'' billentyűt kell használnod!!!

Röviden-gyorsan ennyi.:F

Robi73

(#23) klepto


klepto
addikt

Köszönöm az eddigi segítségeket, de Yutani dos-os segítsége bejött, úgyhogy tovább nem is ''szenvednék'' vele :C
JElentem immáron a lapom biosza 12/2/05-ös, vagy 2005-ös :D
Most nekiesek a Prescott cerkának, úgyhigy egy darabig megint nem leszek :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#24) klepto válasza Robi_73 (#22) üzenetére


klepto
addikt

A magyar kontra angol kölünbségeket már megszoktam :U
Bevallom volt egy kis ijedelem, mert a frissítés után az F1 megnyomására kilépet a frissítő képernyőből, de nem indult újra a gép :(((
Bioszreszet nem segített, de az elem ki/be már igen, és megmaradt az új biosz :DDD

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#25) Robi_73 válasza klepto (#24) üzenetére


Robi_73
őstag

Akkor szerencséd van.:C Mondjuk én azért szoktam vinyóról, vagy cd-ről frissíteni mert gyorsabb (áramszünet miatt),és a floppy is lutri, mivel elég sok a hibás darab.:O

Robi73

(#26) pejaaaaa válasza klepto (#1) üzenetére


pejaaaaa
csendes tag

nem hogy így kell dos indítás után:

awd830.exe 030611.bin /f

és nem a menűjét indítani

- mintha 1 ilyesmit láttam volna 1 másik fórumon

dfhdfhdfjkzjhrhrthrtuzrtz

(#27) klepto


klepto
addikt

Szóval a biosz frissítés sikerül :))
De mivel univerzális a topik címem, ezért folytatnám a következő problémával :U
A Prescott Celeron D még mindíg nem működik az alaplapban, be sem kapcsol vele a gép, még a bioszképernyőt sem tudom előcsalni :(
Hibás lehet a proci, vagy bioszfrissítés ide vagy oda, az i865-ös csipszet nem támogatja a Prescott magos procikat :F
Sajnos az én gépemben (lásd az adataimnál) sem működik a Prescott cerka, az a gép sem indul el vele :U
Egyetlen ötletem még mielőtt Giannival visszacseréltetem, vagy kérek tőle egy másikat, hogy beviszem egy számtekboltba, hogy próbálják ki ők is; de ezt csak holnap tudnám elintézni, de egyáltalán nem biztos, hogy megteszik nekem (vagy lehet, hogy bevizsgálási díjat kérnek, ami egy 13K-s procinál már baromi sok, mert átlag 5k a tarifa :((( )
Szóval ezzel kapcsolatban nincs valami tippetek, ötletetek :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#28) klepto


klepto
addikt

Tudom, hogy nem illik, de azért UP :B
Nagyon piszkálja a csőrömet, hogy miért nem műxik a procim :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#29) Alex91 válasza klepto (#27) üzenetére


Alex91
félisten

Na, most nem SIS-es az alaplapod??

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30) GombócArtúr válasza Yutani (#5) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

AZ ABIT IS-50 alaplap biosát lehet windows alól is frissíteni, lehet hogy az IS-10 ét is. Én az enyémet win alól frissítettem. Baró!

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#31) klepto válasza Alex91 (#29) üzenetére


klepto
addikt

De amin az én gépemben van az Sis, anyámnak viszont a fentebb említett Abit IS10-es alaplapot vettem, ami i865G csipkészletes.
A gond az, hogy egyik gép sem indul el a Celeron D-vel, sem a Sis-es Giga eredeti biosszal, sem az IS10 i865 ma frissített biosszal :(((

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#32) Yutani válasza klepto (#31) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nézd ezt meg: Bővebben: link

Az IS-10 V1.0 nem kezeli a Celeron-D procit, csak V2.0-tól. Szerintem muterodnak V1.0 van, meg tudod nézni?

#tarcsad

(#33) Yutani válasza Yutani (#32) üzenetére


Yutani
nagyúr

És ezt is nézd meg: Bővebben: link

A Gigabyte-nál meg V1.1-től kezeli a Celeron-D procikat az alaplap.

Lehet, hogy szivacs, és mindkét alaplap a régebbi verzió, így tényleg nem emgy bennük a Celeron-D.

#tarcsad

(#34) Yutani


Yutani
nagyúr

...

[Szerkesztve]

#tarcsad

(#35) klepto


klepto
addikt

Na megnéztem, és az Abit sajnos tuti, hogy 1.0-ás :O
A Giga most nem megy (az Abitról netezek), azt nem tudtam megnézni :U
Hát mindenesetre köszönöm, hogy segítettél, bár ez a hír nem esett igazán jól :(((

#34: kb!!! Azt hiszem megőrülök :U

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#36) Yutani válasza klepto (#35) üzenetére


Yutani
nagyúr

A Gigát meg szemrevételezés útján tudnád megállapítani.

#tarcsad

(#37) klepto válasza Yutani (#36) üzenetére


klepto
addikt

Kevés a helyem a gép körül, amikor szétszedtem a proci miatt, és összeraktam a másik gépet eléggé elpakoltam, hogy elférjek...
Szóval min. 5 perc lenne, hogy szemrevételezzem (elpakol előle, a maradék kábelek kihúz, elvisz a fény alá, megnéz, visszatesz, kábelek visszadug, elsűlyeszt, stb. szóval most nincs hozzá kedvem ):U

Off
A #34-et kár volt törölni, nem volt sértő ;]

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#38) Yutani válasza klepto (#37) üzenetére


Yutani
nagyúr

Persze, nem is szántam annak. Csak mondom kitörlöm. Erre lereagáltad... P

#tarcsad

(#39) klepto válasza Yutani (#38) üzenetére


klepto
addikt

Még egy kérdés: most írok Gianninak, és megkérdem tőle, hogy nem kell-e neki az alaplapom... Nézegettem már korábban is az Asus P4R800-VM Ati csipszetes alaplapot, erről nem tudsz valami infót bogarászni, hogy kezeli-e a Prescott cerkákat :F Az Asus honlapján Bővebben: link a következő leírás van róla: ''Socket 478 for Intel Pentium 4/ Celeron; On-die 512KB/256KB L2 Cache with full speed; Intel Hyper-Threading Technology ready; New power design supports next generation Intel Prescott CPU''
HA jól értem, akkor ez kezeli a Prescottokat :F

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#40) Nedudgi válasza klepto (#37) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

ASIS-ben mennie kellene. Nekem is az van.

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.