Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Superman hihetetlen kalandjai (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Superman


Superman
nagyúr

Itt a hihetetlen kalandjaimat olvashatjátok. nem mondom, hogy gyakra fogom frissíteni, de minden szigorúan bizalmas, ezért nem is publikus minden részlet. Tulajdonképpen egy folytatásos regényt olvashattok itt, ha úgy tetszik. Bizonyára sok mindenre rá fogtok ismerni, ami nem a véletlen műve, de az érintettek mindent tagadnának, ha kiderülne.

Szóval...akkor vágjunk bele.

Valamikor az egyetemi években kezdtem el dolgozni a titkosszolgálatnak. A részleget ALIAS-nak hívták, mára más neve van. Akkor kaptam a fedőnevemet is a Superman-t. Egyik nap behívatott a részlegvezető, hogy egy fontos munkát bízzon rám, de én még nem éreztem elég felkészültnek magam, ezért megpróbáltam elhárítani a melót.

Sup: -Uram, azt hiszem ez nem nekem való....
Részlegvezető: -Ugyan már kérem. Nem mindenkiből lesz késdobáló, bokszbajnok, pilóta, hegymászó, autóversenyző és komputerzseni egy személyben. Maga pedig éppen ilyen személy.
Sup: - Ha maga mondja...
Részlegvezető: -Itt vannak a hitelkártyái és az engedélyei: bálna- és embervadászatra. A feladata, hogy Kongóba utazva megbuktassa a kormányt.
Sup:-És azt hogy csináljam uram???
Részlegvezető: -Az a maga feladata. Ja és mielőtt elmenne, el kell mondanom, hogy mivel maga csak megbízási szerződésel van nálunk, ezért...hmmm...a visszautat nem tudjuk fedezni magának. Nincs rá keret.

Megkaptam életem első megbízását. Már csak a malacperselyt kellett feltörnöm, hogy a visszaútra is legyen pénzem és nekivághattam a nagy ismeretlennek.


(to be continued)

(#2) Superman válasza Superman (#1) üzenetére


Superman
nagyúr

Elindultam hát Kongóba. Az utam elég kényelmes és költségkímélő volt, mert sikerült egy hajóstoppot kifognom, majd Afrika északi részéből tevestoppal mentem tovább. Mire Kongóba érkeztem, már más elnök volt hatalmon és nemkívánatos személy lettem mind a kongói, mind a saját kormányom számára.

Ezért kiadták a parancsot a likvidálásomra. Kis hazámban ez úgy történt, hogy távollétemben pereket akasztottak a nyakamba olyan koholt vádakkal, hogy nem fizetem a fűtésszámlát, internetet, stb. és előkerült egy olyan csalási úgy is, aminek állítólagos kárvallottja egy sikeres vállalkozó volt, ezért ismételten távollétemben elítéltek 179 évre és elkobozták összes javamat és jószágomat.

Földönfutóvá tettek, de ez még mindig kisebb baj volt ahhoz képst, ami a kongói dzsungel közepén leselkedett rám. Mert állítólag valami félelmetes pusztította ott az embereket, ami nem is ember, hanem csak egy sejtelmes árnyék. És persze a vérszomjas kongói hadurakkal és az új kormánnyal is meg kellett bírkóznom.

helyzetem nem volt éppen a legrózsásabb....

(to be continued)

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Superman hihetetlen kalandjai (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.