Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Szóval,gépet kell venni,de sulinetben kell (sajnos) :)

Ez nyilván korlátozza a lehetőségeket,valamit a keret se túl nagy rá.
Sajnos az árak is magasabbak.

Először egy socketA-s rendszert néztem ki, egy sima kis sempron 2500-2600+-al,ez anyagilag is oké,de akkor láttam,hogy sulinetben sempronok nem nagyon vannak,inkább 754-es foglalatban. :F

Egy 754-es lap (Asus K8N, Abit NF8) nem sokkal drágább 5-6ezerrel,és ha 754-es Sempront veszek,később még mindíg tehető bele egy 64 bites is akár,tehát jobban fejleszthető.

Kérdés megéri a +5-6e Ft?
A socketA - 754-es sempronok között nincs különbség?
754-es rendszerben nem tehetek dualban ramot?
Vagy tökmindegy milyet veszek? Sulinetben még nem vásároltam,sajnos elég szegényes a választék. :(

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#2) Konflikt válasza Cyberslider (#1) üzenetére


Konflikt
addikt

Mindenképp s754 a jövöre nézve, bővenmegéri az a plussz kiadás!
Ezeka lapok közül mindenképp ASUS K8N, nagyon jo deszka, nForce3-as, és olcso is. A másik, h tehetsz bele késöbb A64-et, egyre olcsóbbak.
754-es rendszerben nincs dual ddr.
Sztem vegyél egy 2800+ A64-et, megéri ez a plusz kiadás, és franko kis konfigod lesz!

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3) Cyberslider válasza Konflikt (#2) üzenetére


Cyberslider
őstag

Igen, az Asus 30e bruttó sulinetben, 3 ezerrel olcsóbb,mint az Abit. Köszi a tippet!
A dual ddr hiánya gondolom nem sok vizet zavar.. Legalább tehető bele 1db modul is.
Sajnos A64-re sztem most nem fogja futni,ezért a sempron sajnos. Vagy mennyire marad le teljesítményben egy 64-eshez? Hisz még úgy sem lesz rajta 64-es win,meg programok,amik kihasználják.

38e Ft a 3000+-os A64 754, A 2600+-os semrpon pedig csak 20e Ft.

A keret sajnos,a keret....... Még kell videjókártya is,meg winyó,megmeg... :))
De ha radikális a különbség,akkor az a +18e Ft (hisz fele úgyis visszajön tehát alig 9e) már most mégiscsak megérheti esetleg.
Rádumáljam? :)

A 754 egyébként amiatt szükséges,mert AGP-s, a PCIE meg már tényleg túl sok lenne mindennel együtt. (Sulinetbe........)

[Szerkesztve]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#4) Konflikt válasza Cyberslider (#3) üzenetére


Konflikt
addikt

Énis emiatt döntöttem s754 mellett a vga azért drága cucc...
ASUS K8N, a sima 30k sulinetben???Ez egy vicc... és a Deluxot vettem 24 ezerért...a sima meg 17k 1 év garival:Y:Y (forrás: www.users.hu)
Természetessen jóval erőssebb proci a A64 3000+, mint 2600+os Smepron, de ezek az árak gyorsan zuhannak az X2esek miatt, akár 1 év mulva is megéri fejleszteni...

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5) Cyberslider válasza Konflikt (#4) üzenetére


Cyberslider
őstag

Sorry,ezt benéztem, csak mert 939-est is keresgéltem :)

20e Ft a sima K8N sulinetbe. A deluxe viszont 32100Ft!Persze ez is drágább,dehát ha a fele visszajön,még mindíg jobban járunk. Igaz,ki kell fizetni előre,ez a hátránya. Úgyhogy a sulinet még mindíg megéri valamilyen szinten,sajnos.. :)

Igen,asszem akkor mégis ez lesz, 754-nél döntök. Köszi szépen a reagálást,és bocsi all az új topicért :)

[Szerkesztve]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#6) Konflikt


Konflikt
addikt

Akkor hajrá, joljársz vele;)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#7) c*


c*
aktív tag

Hi

nem akartam uj topikot nyitni kerdesemnek remelem sokan megnezik ezt is szoval SEx be kellene osszeraknom egy S754 es konfigot ez lett belole :
akinek barmi javaslata van hogyan lehet ez jobb. . .az ne tartsa vissza
thx

COOLER MASTER CENTURION CAC-T05-UW 14990Ft
Asus K8N S754 ATX 20000Ft
AMD Sempron 3000 dob.(754) III. 25000Ft
SAMSUNG HDD 160GB/ 7200RPM SATA2 26000Ft
512/400 MB DDR (KINGSTON) 16000Ft
NEC ND-3540 DVD+/-RW oem 14000Ft
Sapphire Radeon 9600XT 128MB 28000Ft

SEx en kivul :
Zalman CNPS7000-AlCu 7838Ft
FSP Bluestorm 400W PFC, 12c, venti 15 813Ft

kb ennyi .

(#8) raszputyin válasza c* (#7) üzenetére


raszputyin
senior tag

magas Sempron helyett kis Athlonnal sztem jobban járhatsz... annyival többe talán nem kerül, és rendszerint jól meg lehet húzni. a Gigabyte-nak (talán másnak is) van PCI-E-s 754 alaplapja (nForce4 változat), nem tudom, h Sulinetben adják-e, de ha igen, akkor 9600XT helyett 6600 kártyával talán jobban beadja (a 9600XT alapból magas órajelen van, nehéz húzni, a 6600 viszont gyakran meg GT-síthető... ehhez annyira nem értek, de a 6600 sorozat amúgy is remekül sikerült). Azt nem tudom, hogy hogy lett pl. 14e az író ára sulinetben, mikor kerek 10e bruttó a kisker. ára, [érdekel, hogy kié a 40% különbözet].
Még talán 1024 ram tudná feldobni ezt a konfigot. A ház+táp elég flancos, lehet, hogy olcsóbban is találsz megfelelő minőséget.

(#9) c*


c*
aktív tag

hat igen szoval
vga marad
lap + proci ba nem vagyok biztos es teszek hozza meg 512ram ot
nade akkor milyen lap cpu combo t vegyek ? :)
megiscsak 754 es platform kellene 939 az tul draga jelenleg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.