Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TomPoe


TomPoe
tag

Üdv Mindenki!
Remélem, hogy jól sikerült kategorizálnom ezt a kérdést. Ha nem, akkor ez van :D.
A helyzet a következő. El akartam érni, hogy ha gameplay-t rögzítek, akkor tudjam úgy rögzíteni a játék hangját, hogy a Skype hangja ne hallatszódjon és a kondenzátor mikrofonom hangját is tudjam külön, tisztán rögzíteni valamivel. A vége ez a megoldás lett: Shadowplay-el rögzítem a játékot, az én hangomat pedig Audacity-vel vagy Audition-el. Szükségem volt még a Voicemeeter nevű progira is. A játék hangja megszólal a Realtek (alaplapi) hangkártya hangszóró kimenetén, ezt pedig továbbítja a Voicemeeter a külső, USB-s Steinberg hangkártyára kötött fejhallgatóba. A Skype külön úton jár és közvetlenül a külső hangkártyába megy a jel. A lényeg: eddig ez teljesen jól működött, tudtam rögzíteni a játék hangját a Skype hangja nélkül és az én hangomat is tudtam rögzíteni egy külön hangfájlban.
Ma pedig rákötöttem az Iphone-t a gépre (erre a Windows telepítésre először) és innentől kezdve a Stereo Mix (sztereó keverő) nem hajlandó semmilyen hangot továbbítani. Teljesen mindegy, hogy a Realtek hangkártyán szólal meg valami, a monitor HDMI-jén vagy az USB-s hangkártyán, semmire nem reagál semmit. És újraraktam már a Realtek driverét, a Voicemeetert leszedtem a gépről, az USB-s hangkártya driverét is leszedtem, de abszolút semmi nem történik. szóval most vagyok az alap állapotban, nincs semmilyen kavarás az egyéb hangeszközök részéről, tehát csak az alaplapi driver megy és még most sem működik ez a funkció. Valakinek van ötlete ezzel kapcsolatban?

(#2) TomPoe


TomPoe
tag

Úgy látom, sikerült előhozakodnom egy olyan problémával, ami először fordul elő az emberi történelem során :D

(#3) technikfan válasza TomPoe (#2) üzenetére


technikfan
újonc

Szia! Nem vagy egyedül. Én már fél éve próbálok megoldást találni. Egészen pontosan a win 10 évfordulós frissítésekor szállt el a stereo mix. Rengeteget kutakodtam, de hiába. Nekem a skype-on kéne hangfájlokat lejátszanom a partneremnek, de nem megy. Most egy másik laptopról külső hangszóróra küldöm a hangot, amit az asztali gép mikrofonja továbbít. Elég macerás, de hát ez van. :W Esetleg ezt nézd át, hátha segít:
https://community.skype.com/t5/Windows-desktop-client/Stereo-Mix-Isn-t-Sending-Audio/td-p/4449102
Ha valami ötleted van, tedd közkinccsé. Köszi.

(#4) TomPoe


TomPoe
tag

Azóta megint működik a cucc. Amilyen konkrét problémák felmerültek: csak akkor hajlandó működni a rendszer, hogy ha be van dugva egy jack kábel (vagy fejhallgató, hangszóró, akármi más) az alaplapi hangkártya hangszóró kimenetébe. Ezen kívül pedig csak akkor ment, hogy ha hangszóróra volt állítva ez a bizonyos kimenet, nem pedig fejhallgatóra vagy bármi egyébre.

(#5) technikfan válasza TomPoe (#4) üzenetére


technikfan
újonc

Igen, nálam is működik, ha fülest használok, de annyit veszít a minőségéből, és hát lássuk be, hogy itt a skype magára hagyta a felhasználóit, ezért keres mindenki más megoldást. Ez így nagyon nincs rendben.

(#6) TomPoe válasza technikfan (#5) üzenetére


TomPoe
tag

Mit értesz az alatt, hogy veszít a minőségéből?

(#7) technikfan válasza TomPoe (#6) üzenetére


technikfan
újonc

Szia! Az asztali gépemen dolby digital van, szóval kiváló hang. Na ez fülesen keresztül már nem ugyanaz.

(#8) TomPoe válasza technikfan (#7) üzenetére


TomPoe
tag

Ja jó, nekem stúdió fülesem van és nincs is hangfalam, ezért nem értettem ezt a minőség dolgot :)

(#9) technikfan válasza TomPoe (#8) üzenetére


technikfan
újonc

Szia! Miután több száz fórumoldalt átolvastam, végülis egy portugál felhasználó tippje úgy néz ki, hogy bevált.
C: \ programfájlok (x86) \ Skype \ Phone
RtmCodecs.dll átneveztem hiba.dll-re
utána újraindítás, a skype persze jelezte a hibát, de nem a javításra klikkeltem, és most olyan, mint régen volt, minden működik (egyelőre), remélem nem csináltam hülyeséget. Remélem, hogy ezt nem kell minden nap eljátszani, letiltottam a skype frissítéseket, bár mostanában elég agresszívan frissíti magát. Érdekes módon a VLC is meggyógyult, újra van hangja, bár nem igazán értem, hogy mi köze a skyphoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.