Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Steam Box: közvélemény-kutatás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok Fórumozók,

Piackutatást szeretnék csinálni a hamarosan megjelenő Steam Box-ról. Ezen pár kérdés megválaszolásával sokat segítenétek abban, hogy felmérjük, mekkora igény várható hazai piacon a termékre/termékekre.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(1) Vásárolnátok-e Steam Box-ot?Ha igen/nem, akkor miért?

(2) Mennyiért vásárolnátok szívesen Steam Box-ot?

(3) Milyen szempontok szerint választanátok? (ár, teljesítmény stb.)

(4) Szerintetek jobb lesz a Steam Box mint a konzol? Ha igen/nem, akkor miért?

(5) Steam felhasználó vagy? Ha igen/nem, akkor miért?

(6) Jelenleg mit használsz? (Xbox, PlayStation, PC, Notebook)

Infók arról, hogy mi is az a Steam Box: [link] [link]

(#2) spyduck


spyduck
nagyúr

UP

(#3) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Minél több linket megnéztem, annál kevésbé lettem képben ezzel a Steambox-szal kapcsolatban. Eddig abban a hitben voltam, hogy ez a Valve egy határozott paraméterekkel bíró konzolja lesz (pontosabban egy annak álcázott PC), de a legújabb CES-en közzétették ezt a videót, amin 13 gyártó saját steambox-a látható. Most akkor ez valami franchise-rendszerű dolog volna, ami egy minimális követelményt előír, viszont - a videó alapján - nem kevés paraméterben kötetlen volna? Ha így van, nem tudom elképzelni, hogy biztosítanak majd egységes minőséget, az árazásról már nem is beszélve. De amit főleg nem értek, ha valakinek van steam-fiókja laptopon, asztali gépen, az miért venne külön erre a célra egy célgépet. Aminek egyetlen darabját mondják biztosra, a villanyrezsóra hajazó kontrollerét, ami viszont játékra nem alkalmas a fizikai gombok hiánya miatt (az anatómiát nem lehet kikerülni). Szóval nem tudok pontokba szedett válaszokat adni, simán csak nem értem az egész koncepciót az alapján az információ alapján, amit találni róla. :R

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#4) idegen lény válasza Dr.F.E.R.I. (#3) üzenetére


idegen lény
őstag

Az a kontroller még csak egy prototípus. Az alapja pedig mindegyiknek azonos lesz: [link] De hogy kinek kell ez majd minimum 100 ezerért, azt nem tudom, de új számítógép vásárlásánál nálam esélyes lehetne, ha nem lennék laptop-párti. Az a baj ezzel, hogy nem hordozható, ami egy konzolnál természetes, de PC-fronton szerintem az asztali gépeknek hamarosan leáldozik, hiszen egyre olcsóbbak a laptopok.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#5) kovsol válasza spyduck (#1) üzenetére


kovsol
titán

1. Nem
2. Max áron alul kipróbálnám.
3. N/A
4. Nem. Indok: a konzolok ereje a fix hardverben és az arra történő optimalizálásban van, és ez itt nincs meg. Jelenleg úgy érzem a PC és a Konzol részről se a jó tulajdonságokat veszik át. Nem azonos a hárdver a különböző modellekben, de ha megveszem utána már nem is variálhatom. Egy Sony/MS/Nintendo mellett a Valve egy porszem.

5. Steam felhasználó vagyok 185 játékkal. Játékokat vagy leárazva vettem, vagy pedig kötelező volt a steamen való regisztrálás.
6. PC, Xbox360, PS4, PS Vita, Androidos tablet/telefon.

May the Force be with you!

(#6) spyduck


spyduck
nagyúr

Eddig sikeresnek jósolom ezt a cuccot ;]

(#7) ldave


ldave
félisten

Én egy passzív kis steambox-t tudnék magamnak elképzelni, melyen az indie címekkel lehet játszani, mint pl Bastion, From Dust vagy Fez. Ezekhez nem kell erős hardver és steamen általában olcsóbban adják ezeket a címeket mint XBLA-n vagy PSN-en.

A Slime draws near! Command?

(#8) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Kérlek nyiss ennek a kérdéskörnek egy Logoutos írást! Ilyen jellegű témák nem valók a szakmai konzolos témacsoportba.

⭐ Stella

(#9) spyduck válasza radi8tor (#8) üzenetére


spyduck
nagyúr

Pont szakikra lenne szükségem, mert senki nem tudja, hogy mi ez. Fel szeretném mérni, lécci hagyd meg még 1 hétig. Logouton esélyem sincs felmérni a piacot :(

(#10) radi8tor válasza spyduck (#9) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hogyne lenne esélyed felmérni? Nagyon sokan olvassák Logoutot. :U

⭐ Stella

(#11) spyduck válasza radi8tor (#10) üzenetére


spyduck
nagyúr

Viszont itt van a célközönség ;)

(#12) kovsol válasza spyduck (#11) üzenetére


kovsol
titán

Közös a fórum.

May the Force be with you!

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Steam Box: közvélemény-kutatás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.