Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Stardew Valley

Hozzászólások

(#1) nepszter1


nepszter1
addikt

User reviews: Overwhelmingly Positive (10,055 reviews)
Release Date: 26 Feb, 2016

(#2) #81999360 válasza nepszter1 (#1) üzenetére


#81999360
törölt tag

Nagyon gondolkozom rajta, hogy megveszem. Túl sok jó értékelés van Steamen. :)

Szerk: Mindegy... már megvettem... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3) #98452736


#98452736
törölt tag

Elkezdtem vele játszani, eddig nagyon tetszik :D

(#4) Viper26


Viper26
nagyúr

Valaki? :)

Pixel 7 | FR955

(#5) boost


boost
addikt

Fantasztikus cucc, lenne egy csomó kérdésem. Első évben, nyáron vagyok, és kellene valami cél, hogy mire gyúrjak. Community Bundle-t csináljam meg, vagy a kapcsolatokra helyezzem a hangsúlyt? Vagy adjak el mindent, és a sok pénzre? Kinek mi a taktikája?

(#6) boost


boost
addikt

Addig itt egy elég frankó kis farm, 400+ óra után. (nem én csináltam)

(#7) fogtunder válasza boost (#5) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha nyáron vagy, akkor már mindegy, mert tavasszal van pár dolog, amit meg kell csinálni, a tavaszi fesztiválon kell venni pl epermagot a következő évre és van pár halfajta, amit csak tavasszal tudsz kifogni. az ideális kezdés az, hogy elülteted az összes magodat és ha a varjak megeszik akár az egyiket, akkor restart. ha leszedted mindet, akkor szintet lépsz farmingban, tudsz csinálni alap trágyát, azzal újra ültetsz annyi parnsnip-et, amennyit meg tudsz venni, mert kell belőle 5 arany csillagos a bundle-be, meg 5 sima asszem. minden másból csak annyit ültetsz, amennyi a bundle-be kell. a fesztiválra pedig rakni félre pénzt, hogy tudj epret venni a következő évre.

de a lényeg, hogy a community bundle-ökre kell gyúrni, mert gyakran jön belőlük olyan reward, amit nem engedhetsz meg magadnak a játék adott pontján, viszont jól jön. szóval megnézed, mit kell termelni az adott évszakban és az alapján ültetni a dolgokat. ha esik az eső, akkor menni horgászni, vagy a bányába. évszakonként egy-két napot rá kell szánni a gyűjtögetésre, hogy az adott bundle meglegyen. nyáron összehozni annyi nyersanyagot, amiből tudsz egy silót építeni, e nélkül ne is állj neki az állatartásnak, illetve amíg nincs kész, ne kaszáld le a füvet a farmon. nyáron a blueberry hozza a legnagyobb profitot első napos ültetés mellett, ősszel a cranberry, illetve a kukorica is eléggé megéri, mert az nyáron és ősszel is terem, nem kell újra ültetni.

a szerszámokat mindig az évszak végén kell upgrade-elni, a csákány és a fejsze prioritás, a locsoló kannából elég az első upgrade őszre. fontos, hogy amíg nincsenek öntözőid, ne ültess től sok növényt, mert rengeteg időd és energiád fog elmenni rá, amit tudnál horgászással és bányászással tölteni. javítsd meg a tengerparton a kis hidat és pár naponta nézz le oda, egy csomó ingyen cuccot tudsz ott összeszedni, pláne vihar után. a hátizsákokat mindig vedd meg, amint nem szürreálisan nagy befeketetés (nyáron simán összejön az első, ősszel a második, ha jó növnyeket ültetsz).

a kapcsolatokra bőven ráérsz a második éven is, mikor már több időd lesz, először csinálj meg annyi dolgot a bundle-ökből, amennyit tudsz, és menj le a bánya legaljára. a horgászással kapcsolatban érdemes olvasni wikit, mert van egy csomó halfajta, amit csak adott évszakban, adott helyen és körülmények között tudsz kifogni, szóval nem mindegy, hogy csinálod, ha nem akarod sokáig húzni.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#8) boost válasza fogtunder (#7) üzenetére


boost
addikt

1. Köszi, tehát az elsődleges prioritás legyen a community house bundles.

2. Úgy kezdtem a nyarat, hogy ültettem kb 100 blueberry-t, első nap, és most hónap közepén lett kb 300 termés, abból 30 csillagos. Érdemes lekvárt készíteni belőlük? Eltart vagy 600-800 napig, ha csak egy hordóm van. Érdmes sok hordót készíteni? És bort? Vagy csak simán adjam el? Mellette most hónap közepén ültettem még olyan gyümiket, amik a bundle-be kellenek.

3. Jól érzem, hogy itt nagyon időben elcsúszni semmivel sem tudok? Legfeljebb tovább tart a játék, de nincs hatással az endgame-re. Van egyeltalán endgame? Azaz, mikor szól a játék teljesítettem, amit kellett?

(#9) fogtunder válasza boost (#8) üzenetére


fogtunder
nagyúr

2. a lekvárt én úgy csinálom, hogy ládába rakok el valamennyit a termésből, sima csillag nélkülit, mert a lekvár árát nem befolyásolja olyan mértékben (vagy egyáltalán, erre most nem emlékszem), de ugye idő, szóval az egészet nem éri meg konvertálni, viszont az se jó, ha a preserves jar kihasználatlanul áll. illetve kell ültetni pár gyümölcsfát, azokról is lesz annyi termés, amiből folyton tudsz lekvárt csinálni.

3. kicsúszni az időből nem tudsz, mert kvázi nyitott végű, viszont a harmadik év végén van egy kvázi értékelés, de ezért kár újra kezdeni, mert megfelelő tervezéssel simán ki lehet pörgetni két év alatt is a dolgokat.

a 100 blueberry nem sok kicsit? nekem mikor ennyi növényem volt, az volt a baj, hogy mire meglocsoltam, már majdnem dél volt és elment a stamina fele is, na ez az, ami nem jó, mert ha lemész a bányába, akkor 5 szintet le kell tolni egyben, hogy elérj a követekző lift állomásig. esős napokon nyilván nem probléma, de ha süt a nap, alig tudsz bármi mást csinálni. mondjuk pénz az lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#10) boost válasza fogtunder (#9) üzenetére


boost
addikt

1. A lekvárra csináltam 4 aszalót, de még mindig kevésnek érzem. Legalább 16 kellene, és akkor az napi egy ezres hasznot hozna.

2. Több fanedvszívó kellene, az is csak magába dolgozik, 3-4 napon át. Az is plusz pénz.

3. A 100 blueberry határeset volt. (plusz mellette mindenből kevés, ami a bundlebe kellett) Olyan kancsóm van, ami 3-at tudott öntözni, 3x3-as területekre volt osztva a kert, és így az öntözéssel ha este mindent összepakoltam előre a hátizsákomba, akkor olyan 10 körül végeztem, és fele energiával, majd rohantam a fürdőbe, hogy kb délre, fél egyre odaérjek a bánya bejárathoz. Ott még 5 szint belefért. Ha esett az eső, akkor 10 is, de olyankor inkább elmentem horgászni. Úgy vettem észre,hogy az alap locsolót nem éri meg megvenni (ami 4et locsol), inkább még kihúzni az őszt, és majd jövő tavaszra talán lesz elég nyersanyag (arany) a spéci locsolóra.

4. A nyár elején építtettem egy silót, az tele van fűvel.(legláabbis gondolom, most már hiába vágom a füvet, nem repül a sárga ikon) Érdemes még egyet építtetni? Állatokhoz mit vegyek, és milyet a télre?

5. A bundle megszerzése meglehetősen könnyű, ahhoz képest, hogy mennyi féle nyersanyag van egyébként a játékban. Örülük, hogy itt nem törekedtek a 100%-ra.

Szóval ahogy látszik, kicsit túloptimalizáltam. :DD Le is kell magam állítani, de már várom a jövő tavaszt, mikor a kert kb magától működik, én meg csak nézelődök, ismerkedem, horgászgatok, bányászgatok.

(#11) fogtunder válasza boost (#10) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az alap locsoló tényleg nem ér semmit, a következő már jó lesz, mire leérsz a bánya aljába, nem is lesz drága mulatság, azokból érdemes csinálni párat. elvileg az alap locsolóval is ki lehet hozni hatékonyra a dolgokat eltolással, de nem éri meg.

én a fürdőt soha nem használtam, bár nem rossz ötlet tényleg, mert úgyis közel van a bányához. hogy esőben bányászol, vagy horgászol inkább, attól függ, mire van szükséged.

ha nem mutatja a szalma ikont, akkor tele a siló, ha van hozzá cuccod, érdemes még egyet építeni, meg mehet a basic coop pár csirkével, a tojásokat nem érdemes eladni, majonézt kell csinálni belőle. más nem kell az állatoknak, csak széna, pár tyúknak elég egy siló, később, mikor már sok állat lesz, 2-3 is kellhet, hogy ne kelljen takarmányt venni, ami rohadt drága.

én a lekvárra nem mentem ennyire rá, a sima termelésből is van elég pénz, többnyire sose az volt a korlátozó tényező, hanem a többi nyersanyag, ezért kell minél többet menni a bányába. de persze ez is teljesen egyéni. majd lesz hordó is, amiben gyümölcsbort lehet csinálni, na az hozza az igazi hasznot, érdemes inkább abból többet építeni. illetve vegyél minden gyümölcsfából legalább egyet, idő, mire elkezd teremni, de utána folyamatos, nem kell öntözni és kelleni fog legalább egy részük bundle-höz.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#12) boost válasza fogtunder (#11) üzenetére


boost
addikt

Köszi a tippeket. Az ősz felénél járok. Most készült el a tyúkól (tyúk még nincs), két siló teli fűvel, 8 lekvároshordó termel, és most jutottam el a 85. szinthez. Itt már 8-10 aranyat találok naponta. Tehát tél közepre összejön a tavaszra szükséges 10-15 automata locsoló.

Télen mit érdemes termelni, csinálni? Mire érdemes készülni télre? Pénzt vagy valami gyümölcsöt esetleg nyersanyagot gyűjtsek?

[ Szerkesztve ]

(#13) fogtunder válasza boost (#12) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Télen lehet ismerkedni, befejezni a bányát, ha addig nem jön össze, illetve ha meg tudod addig csinálni a buszmegállós bundlet, akkor mehetsz a sivatagba, ott is van egy új dungeon, meg horgásztó.
Termelni nem nagyon tudsz semmit, amíg nincs kész az üvegház, tavasszal meg epret lenne érdemes ültetni, de ha nem vettél magot, akkor bukó, asszem a második legjobb a krumpli talán.
Amúgy durván ráfagytál :D
Én is megvettem tegnap, de 11-kor már nem kezdtem el játszani nyilvánvaló okokból, majd ma.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#14) boost


boost
addikt

Két gyors kérdés:
- Télre kinnt hagyhatom az öntözo"t, nem fog szétfagyni?
- A lakáson belüli kályha használ fát?

(#15) boost


boost
addikt

Van két tehenem, négy tyúkom. Eljárok bányászni meg horgászni. Mit érdemes még télen csinálni?

(#16) fogtunder válasza boost (#15) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem sokat, az pihi évszak, de itt ki van fejtve rendesen. alapvetően farmolj ki minél több dolgot a bundle-ökből, amit tudsz, illetve az artifacteket a múzeumba.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17) boost válasza fogtunder (#16) üzenetére


boost
addikt

igen, elég uncsi évszak. Az ajándékozós része nekem nem tetszik. Van értelme anélkül játszani, elkezdeni a második évet? Ad valamit azon kívül a második évad? Én nem szeretnék guideokat bújni és keresni, hogy ki minek örül, minek nem, és futkosni utánuk. A community house maxolás tetszik, azzal nincs gond.

(#18) jkrisztian


jkrisztian
aktív tag

Sziasztok. Tegnap este játszottam a játékkal és találkoztam egy olyan problémával, hogy amikor este mentem haza aludni, a kutya pont a bejáratban feküdt és nem tudtam bemenni. Végkimerülésben a saját házam ajtajában aludtam el. Ez egy bug vagy van ennek valami oka? Hiába keltegettem, csak a ZzzZz jelent meg a feje felett. Switchen játszom.

[ Szerkesztve ]

(#19) Realradical válasza jkrisztian (#18) üzenetére


Realradical
őstag

Nekem az ágyban feküdt és nem tudtam arrébb rakni, mivel falnál van a másik vége az ágynak a kezdő házban. Megesik :DDD
Bug-szerűség szerintem.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#20) looser


looser
addikt

Helló! Nem tudjátok, a GOG CO-OP összehozható a Steamessel?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#21) Zolix


Zolix
tag

Sziasztok!

Megvettem a játékot a steam-en, de nem indul el csak tölt majd újra felvillan a játék gomb zölden!!! Ilyenkor mit kellene tennem?

(#22) Bubee76


Bubee76
csendes tag

Sziasztok valaki szeretne CO-OP-ozni ?

Üdv Bence

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Stardew Valley
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.