Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-03-08 14:21:11

LOGOUT.hu

Star Trek Online -=MMORPG=-

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) Plata


Plata
félisten

Évfordulós eventről is jött egy hír.
[link]

(#17202) sith7 válasza Plata (#17200) üzenetére


sith7
nagyúr

volt hogy belefutottam ilyenbe, hogy akkor indítottak egy új projektet, és bele tudtam fizetni

(#17203) Plata válasza sith7 (#17202) üzenetére


Plata
félisten

Ha kiveszed a mai ajándékot javaslom még ne használd fel.
Tedd el dilithium weekendre.
Most 5000 dilithiumot ad ha ügyes vagy,de dili eventen 10000 dilit ad.

(#17204) sith7 válasza Plata (#17203) üzenetére


sith7
nagyúr

mi az, hogy ha ügyes vagyok ?
még nem volt ilyenem, még át se vettem ...

mit kell ezzel csinálni ?

(#17205) Plata válasza sith7 (#17204) üzenetére


Plata
félisten

Hát ha kiveszed a dilithium mining claim-et el kell menned a dilithium bányába,ez az Alfa kvadránsban van Deep Space 9 állomás mellett.
Kell EV suit.
Aktiválod a cuccot és kapsz egy küldit hogy bányássz dilit.
Ha ügyesen bányászol és magas pontszámot érsz el 5000 dilithium a jutalmad.
Kivétel dilithium weekend alatt,akkor tízezer dili a jutalom.
Dili bányászatról esetleg videót tudok mutatni.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#17206) sith7 válasza Plata (#17205) üzenetére


sith7
nagyúr

:R

(#17207) Plata válasza sith7 (#17206) üzenetére


Plata
félisten

Dilithium mining claim account bound,ha beteszed account bankba több karival is tolhatod ha van kedved.
Nekem van egy rahedli az acc bankba,de rühellek bányászni. :B

(#17208) Plata válasza sith7 (#17199) üzenetére


Plata
félisten

Ha lesz Discovery recruit event ott szerezhetsz majd spéci flottás dilithiumot.
Nekem még tegnap is jött 70k dili nyári eventről.
Nyáron volt Gamma recruit ,két karaktert indítottam,egyikkel befejeztem az egészet rekord gyorsan és kimaxoltam,a másikkal csak úgy játszogattam mikor kedvem volt.
Neki még nincs teljesen kész a recruit.
Tegnap lett kész egy küldije belőle és ez volt a jutalom.

(#17209) sith7 válasza Plata (#17208) üzenetére


sith7
nagyúr

szuper

mit csináljak a maradék 50k dilitiummal ?
befizessem flottának, és akkor megvan a 300k, és majd ha lesz dilitium tudok ott vásárolni, vagy gyűjtsek még hozzá a közelgő eventre, hátha ott lesz valami jó pl. tech upgrade , amiről beszéltél, és vegyek inkább az event ideje alatt dolgokat dilitiumért ?

(#17210) Plata válasza sith7 (#17209) üzenetére


Plata
félisten

Szerintem tedd el,a flottának meg tegyél be mást,fleet mark meg ilyesmi.
Az eventes upgrade dili mentes.
Ha zent szeretnél inkább gyűjtsd a dilit,ha lesz megint főnix event olcsóbb lesz a zen is.

(#17211) sith7 válasza Plata (#17210) üzenetére


sith7
nagyúr

ok

(#17212) Plata válasza sith7 (#17211) üzenetére


Plata
félisten

Ma ingyen T5 zenes hajók.
[link]

(#17213) sith7 válasza Plata (#17212) üzenetére


sith7
nagyúr

:)) :C

(#17214) Sprq


Sprq
aktív tag

hali, kicsit off kérdés

visszanéznék a játékba, de nem akarnék csak emiatt Windowst használni, valakinek van aktuális tapasztalata STO-val linux alatt? Wine vagy Steam Proton viszi jól?

Do you hear the voices, too?

(#17215) Plata válasza Sprq (#17214) üzenetére


Plata
félisten

Ha jól emlékszem 2 vagy 3 éve megszűnt a linux és mac támogatás.
Bocsi ha hülyeséget írok,de volt valami variálás és azt hiszem már csak win-el megy,vagy ha van konzolod azzal.
De azon újra nulláról kell kezdeni.

(#17216) Sprq válasza Plata (#17215) üzenetére


Sprq
aktív tag

Köszi a választ. Nem írtál (nagy) hülyeséget, bár azt kétlem, hogy valaha lett volna natív Linux támogatás.

Hogy magamnak és a jövőnek megválaszoljam a saját kérdésem, a STO minden probléma nélkül fut out of the box Manjaro KDE alatt a jelenlegi legfrissebb Proton verzióval Steamen keresztül. Gyorsan claimeltem is az évfordulós hajókat :)

[ Szerkesztve ]

Do you hear the voices, too?

(#17217) Plata válasza Sprq (#17216) üzenetére


Plata
félisten

Lehet hogy csak mac volt,nekem sosem volt egyik sem így annyira nem maradt meg.
De tudom hogy egy ideig nem csak win volt támogatva,aztán variáltak és megszűnt a mac.
Utána meg már winfossal is variáltak.Hogy csak dx11 vagy milyen kártyákkal fusson jól.
Holnap kezdődik egyébként az évfordulós event is,ha végig csinálod kapsz T6 hajót.

(#17218) ***ANDRÁS***


***ANDRÁS***
aktív tag

tegnap mi volt? mert ugye 19-én volt a t5-ös hajó, aztán 20-án semmi?

(#17219) Plata válasza ***ANDRÁS*** (#17218) üzenetére


Plata
félisten

Ugyanaz.
Hétvégén egy ajándék van mindig,aztán hétköznap minden nap más.
De hétvégén csak 1 ajándék van,mert nem melóznak. :D

(#17220) sith7


sith7
nagyúr

Siker

Indítottak fleet mark - os épületeket, megvan a 300k, most már csak meg kell várnom, hogy frissítsék a rangomat.

lehet a dilitium gyűjtésre koncentrálni ... bár 2 karakterrel sokáig fog tartani, mire összejön 3000 zenre való :F /2 hónap/ :o

(#17221) Plata válasza sith7 (#17220) üzenetére


Plata
félisten

És milyen hajót akarsz venni?
Érdemes akkor venni hajót amikor akció van.
Vagy figyelni hátha van valahol Giveaway,tavaly is volt T6 hajós kód.
Zent akkor kell venni mikor főnix event van,olyankor olcsóbb.
Ha mázlid van főnix eventen akár 250 körülire is le eshet a zen ára.
Tudom hogy nehéz kezdőnek,annak idején én februárban kezdtem a játékot,mire lett saját zenes hajóm már július volt.
Ráadásul én meg is szívtam,majdnem meg volt a zenem az áhított hajóra T5 intrepid,amikor a játékban megváltoztatták a store-t,mindennek 25%-al megemelték az árát.És zen lett a neve a store pénznek,előtte más volt.Már nem emlékszem mi.
Akkoriban 320 és 350 között volt az ára a zennek.
Amikor be jött a flotta bázis építése akkor kezdett el zuhanni a zen ára,mert a flotta bázis építéséhez iszonyat sok dilithium kellett.Annyira megzuhant a zen ára hogy 2013-ban egészen 88-as árra zuhant vissza.De az akkori dili bug miatt újra elkezdett lassan növekedni.

(#17222) sith7 válasza Plata (#17221) üzenetére


sith7
nagyúr

És milyen hajót akarsz venni?

tudod, azt a romulan "csillagrombolót", amiről beszéltünk, meg mutattál videókat is
persze ahhoz még kellene előtte egy lvl 65 - ös romulán karakter is, de legalább el kellene indítani

eddig a 300k - ért küzdöttem, hogy tudjak fleet cuccokat venni, most majd tudok, de ha veszek, akkor megint nem lesz dilitium, amit el tudnék váltani zenért ... ördögi kör :D

(#17223) Plata


Plata
félisten

Itt az eventes hajó.
[link]

(#17224) Sprq


Sprq
aktív tag

na, kezdek visszarázódni a dolgokba, de derülnek ki érdekes dolgok menet közben :D

- benne vagyok egy fullra fejlesztett flottában, gyakorlatilag egyedüli aktív playerként, tudok ezzel kezdeni valamit?

- egyelőre csak a legmagasabb karakteremmel játszottam most 63, fed tac. ez a hajóm, 60 akárhanyadik szinten kaptam még 1 ship tokent, azzal kivettem ezt és láttam, hogy ehhez elérhető ship upgrade token akármi, amivel T5U szintű lesz T5ről, a másikhoz nincs ilyen token, ezt érdemes megvennem az AHról? vagy az eventes T6 vulkan hajó ha elindul az event gondolom jobb döntés, IRL pénzt nem nagyon akarok belerakni, amúgy se játszanék annyit

- repukban kicsit elvagyok veszve utoljára amikor aktívan játszottam csak 3 volt :D melyeket érdemes tolni? A Borgos repu az asszem kész van, anno elkezdtem kiszedni a XII set dolgait, ezeket érdemes lenne befejeznem?

- majd küldök képet a hajón lévő cuccokról, hogy merre induljak el fejlesztés terén, PvP nem érdekel igazán, a XI-es MACO set ami most van gondolom már az episode rewardokhoz képest is gagyi

Esetleg általános newbie vagy visszatérő tanácsokat tudtok adni?

2bill EC cap megvan, kezdőtőke olyan 20m környékén van épp

Köszi :)

Do you hear the voices, too?

(#17225) Plata válasza Sprq (#17224) üzenetére


Plata
félisten

Hát az elsőre nem tudok mit mondani.
Ha a flottában egyedül vagy akkor szerintem nem fullra fejlesztet mert a múlt évben is jött hozzá új épület.
Már hét épülete van a flottának.
A fő bázis és hat kisebb.
Bár ezeken a kisebb épületekben vannak a fontosabb dolgok.

Már T6 hajók vannak,T6 hajóknak vannak traitjeik,amikből egyszerre 5 darabot tudsz használni.
Holnaptól szerezhetsz egy ingyenes T6 hajót.
IRL pénzt én sosem költöttem a játkéra,de szereztem több száz ezer zent sok játékkal,így mindenem megvan. :B
Szerintem ne vegyél up tokent exről.Várd ki hátha lesz jobb hajód.
Bár ha van rá pénzed vehetsz is.

Repukból sok van,már nem T5 szintig van repu hanem T6 szintig,javaslom húzd mindegyiket ha tudod.
Borg szett már nem olyan jó,elavult,van jobb,a borg repuból a konzol jó és talán a cutting beam.

Holnaptól event lesz,ha tudod szedj rengeteg omegát és csinálj belőle omega upgrade tokent,azzal a felszerelésedet fel tudod húzni ingyen és gyorsan.

(#17226) Plata


Plata
félisten

Jah mellesleg a mai ingyen ajándék főnx doboz.Vegyétek ki.
Fő nix

(#17227) sith7 válasza Plata (#17225) üzenetére


sith7
nagyúr

Holnaptól event lesz,ha tudod szedj rengeteg omegát és csinálj belőle omega upgrade tokent,azzal a felszerelésedet fel tudod húzni ingyen és gyorsan.

kezdőknek kicsit szájbarágósabban ? :DDD

ma is el lehet kezdeni az omega pontokat szedni ?

(#17228) Plata válasza sith7 (#17227) üzenetére


Plata
félisten

Egyszerű.Mindenféle helyeken meg fognak jelenni az omega molekulák,amikből 3 féle van.
Piros sárga kék.
ESD-en,Soly systemben,vulkánon és még sok más helyen fognak megjelenni,űrben és földön is.
Azokat kell mini játékkal felszedni,minél több pontszámot érsz el a minijátékban annál jobb a jutalom.Általában.
Itt vannak a molekula lelő helyek.
Még nem tudod csinálni,holnap este 7 órától kerül be.

(#17229) sith7 válasza Plata (#17228) üzenetére


sith7
nagyúr

:R

(#17230) Plata válasza sith7 (#17229) üzenetére


Plata
félisten

3-3 darab sárga piros kék Omega Trace-ből lesz 1 Omega Sliver.
3 Omega sliverből 1 Omega Shard.
3 Omega shardból 1 Omega fragment.
3 Omega fragmentből 1 Omega up token.
Trace szedés közben ha sok pontszámot érsz el nem csak trace esik hanem akár fragment is.
De ha mázlid van esik minden egyszerre.
Látom te is fent vagy.
Most láttam hogy ki logoltál.
Egyébként ha látod hogy plata log on és log off akkor az nem azt jelenti hogy offline vagyok,csak álcázva vagyok hogy ne lássák mit csinálok.Még friendlisten sem látszom ilyenkor,csak egy pillanatra. :B

[ Szerkesztve ]

(#17231) sith7 válasza Plata (#17230) üzenetére


sith7
nagyúr

no, akkor nekem most ezt kell tolnom amíg bírom, hogy legyenenk upgrade tokeneim ...és ahogy nézem, elég sok "alapanyag" is kell 1-1 tokenhez

(#17232) Plata


Plata
félisten

A holnapi T6 hajó speciális hajó lesz.
Nem 50-es szint kell hozzá hanem 1-es szinttől használható.
A szintje a karaktered szintjével növekszik.
1-es karinak 1-es szintű hajó lesz,de ahogy nő a kari a hajó is erősebb lesz,több fegyvere lesz és több konzol helye,majd később masteryje és traitje is lesz.
Erősen sci hajó,de univerzális boff helyekkel és mellesleg raider.

(#17233) sith7 válasza Plata (#17232) üzenetére


sith7
nagyúr

akkor a még nem létező romulan karalternek pont jó lesz :DD

most kiszedem, aztán majd megkapja az is, ... aztán mire lvl 65 lesz, talán meglesz a romulan csillagrombolóra is a zen

(#17234) sith7 válasza Plata (#17230) üzenetére


sith7
nagyúr

3-3 darab sárga piros kék Omega Trace-ből lesz 1 Omega Sliver.
3 Omega sliverből 1 Omega Shard.
3 Omega shardból 1 Omega fragment.
3 Omega fragmentből 1 Omega up token.

ezeket hol / kinél lehet csinálni ? megint Q lesz ? Nála ?

A lelőhelyeket néztem, ezek mindig ott vannak ? vagy ha pl. az Earthdock - on kiszedtem a molekulákat, akkor eltűnnek, és másik helyre kell menni ?

Egyébként ha látod hogy plata log on és log off akkor az nem azt jelenti hogy offline vagyok,csak álcázva vagyok hogy ne lássák mit csinálok.Még friendlisten sem látszom ilyenkor,csak egy pillanatra.

igen, szoktam látni ... elég sűrűn írja ki ... gondolom ilyenkor váltasz karaktert ... elég idegesítő :D :D :D

nem ám , csak vicc :R

csak álcázva vagyok hogy ne lássák mit csinálok.

HÁHÁHÁÁÁÁÁ ... ilyenkor megy a különféle bugok kihasználása, cheat programok stb. :DDD :DDD :DDD

remélem az event kedvéért nagyobb lesz a mozgás a flottánál is, mert egyelőre nem frissült a rank - om ... remélem ma lesz valaki kompetens, aki átállítja ... bár most nekem ezeket az omega - kat kellene gyűjtenem ezerrel

Tényleg elég 1 karakterrel gyűjteni ?
Át tudok email - ben küldeni a másiknak is majd ha lesz kész upgrade tokent ?

[ Szerkesztve ]

(#17235) John_Doe válasza sith7 (#17234) üzenetére


John_Doe
senior tag

R&D/Special Projects Az alapanyagokkal lehet kereskedni is az upp token account bound tehát átadhatod a másik karinak. A omega molekulák az event alatt végig ott lesznek. Napi küldetés lesz arra hogy mittomén meny a vulkánra szedni meg az andorra meg a ds9-re ezért fog járni a hajónál beváltható token. Plusz a 2 évfordulós sztori küldetésért 200+200.

[ Szerkesztve ]

Shal'kek nem'ron!

(#17236) sith7 válasza John_Doe (#17235) üzenetére


sith7
nagyúr

értem, köszi a választ, :R akkor mindenképpen mozogni kell :K

(#17237) John_Doe válasza sith7 (#17236) üzenetére


John_Doe
senior tag

Igen egy mapon csak egy színű omega lesz.

Shal'kek nem'ron!

(#17238) Plata válasza sith7 (#17234) üzenetére


Plata
félisten

Valahol socialban vagy hol az ördögben lehet beállítani a láthatóságot,ha anonymusra rakod akkor senki sem látja hol vagy vagy fent vagy-e,kivétel a flotta tagok,ők látják hogy fent vagyok a flotta tag listában.
Néha napján csinálok olyan dolgokat amikor nem akarom hogy akárki lássa hol vagyok.
Alapból ha valaki rá keres a nevedre akkor látja hol vagy és azt is kiírja milyen küldit tolsz vagy ilyesmi.
Előfordul néha hogy nem egy accountal vagyok bent.
Vagy néha ha sok kávét iszom kitör belőlem a troll és jól jön a láthatatlanság. :D
Egyszer a hun cseten azzal borzoltam a népeket hogy egyszerre több karival voltam fent.
Ami ugye nem lehetséges,egy accountról max egy kari tud bent lenni.
De én meg úgy tettem mintha két karival lennék fent,amit jól meg is ettek,volt aki fel is akart jelenteni hackelésért. :DDD
Igazából csak 1 karival voltam fent STO-ból egy karival meg a Neverwinter online-ból. :DDD
Csak a neverwinter online és a STO cset meg szerver közös,és neverből írtam STO csetre,de mivel ott is ugyanúgy lehetek anonymus így senki nem látta hogy az egyik karim STO-ból ír a másik meg neverből,csak azt látták hogy egyszerre két Plata van a cseten. :D
Meg ha anonymus vagy akkor nyugiban hagynak mert nem tudják hogy fent vagyok. ;)
Aki meg ismer úgyis tudja hogy fent vagyok.

(#17239) sith7 válasza John_Doe (#17237) üzenetére


sith7
nagyúr

:R

Plata

ezentúl ha meglátlak folyamatosan irogatni fogok ;]

úgyis azért vagy láthatatlan, mert nem akarod , hogy ott is nyavajogjak a hülye kérdéseimmel :O :O :O

;] :P

(#17240) Plata válasza sith7 (#17239) üzenetére


Plata
félisten

Engem nem zavar ha írsz.
Anonymus főleg a balfékek miatt van bekapcsolva.
Na meg mert néha rosszalkodom klingon karival,zaklatom a fedeseket és nem akarom hogy lássák hol vagyok. :D

(#17241) sith7 válasza Plata (#17240) üzenetére


sith7
nagyúr

:DD

Szóval akkor itt is van horda meg szövetség ? :D
Ki nem mondott háború ? :DDD

jut eszembe, majd kellene egy romulán, meg egy klingon kisokos/útmutató, hogy melyikkel milyen irányban, milyen hajóval stb. érdemes elindulni

ráér ...., mert most molekulavadászat lesz :))

(#17242) Plata válasza sith7 (#17241) üzenetére


Plata
félisten

A semleges zónában van egy terület ahol lehet egymást ölni.
Néha szoktam álcázva trollkodni.

(#17243) sith7 válasza Plata (#17242) üzenetére


sith7
nagyúr

na .... ezt se tudtam ...

hol is van ez a terület ? ;] ;] ;]

(#17244) Plata válasza sith7 (#17243) üzenetére


Plata
félisten

Beta kvadráns,kerrat system.
De figy, két másodperc alatt ki fognak nyírni. :D
Na jó lehet ki fogsz pár balféket és nem,de ha peched van belefutsz pér nagyon gazdag gyerekbe és szétlőnek azonnal. :D
De én nem harcolni szoktam,csak hergelni őket álcából. :DDD
Ha elkap a trollkodás.
Van klingon karim aminek a hajója úgy van megcsinálva hogy álcázásra építve,azzal szoktam néha trollkodni.
A hajók lőtávolsága 10 kilóméter,annál messzebbre nem tudnak lőni.
Az én klingon hajóm 15 kilóméterről nyit tüzet álcázva.
Tüzet nyitok rájuk,meglátják a hajó nevét,felkapják a vizet és kezdődik a fogócska. :D
De úgysem kapnak el.
Néha meg afkolok ott álcában.Mert klingonnak van oylan napi küldi hogy menjen oda harcolni,oda megyek álca és afk és kész a küldi valamikor. :B
Mert a többiek megcsinálják és én is kapok jutalmat. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17245) sith7 válasza Plata (#17244) üzenetére


sith7
nagyúr

nem akarok én odamenni a szedett vedett hajómmal mk12 -es cuccokkal ... még nem ;]
majd most veszek fleet cuccokat, azokat hülyére fejlesztem a mostani omega molekulákkal, meg a nemlétező több 1000 dilitiummal ami a fejlesztéshez kell, és kész :DDD

amúgy free for all, vagy fed vs nem fed a felállás ?

Van klingon karim aminek a hajója úgy van megcsinálva hogy álcázásra építve,azzal szoktam néha trollkodni.

mindent tudni akarok erről a hajóról ;]
hajó neve, cuccok, kapitány skillezés, minden :K

(#17246) Plata válasza sith7 (#17245) üzenetére


Plata
félisten

Hát a hajó egy T6 Fleet B'rel.
Különlegessége hogy tud álcából harcolni.
Torpedóval.
Épp ezért torpedóra és álcára skillezve.
Sajnos az egyik torpedóm jelenleg bugos,emiatt keveset játszom vele,lassan semmi sem fog menni klingon oldalon. :U
Szar a torpedóm,nem adnak ki T6 carriert.
Még jó hogy a Guramba működik,így még van kedvem klingonozni.
Nekem a klingon oldal sokkal csábítóbb,de egy ideje csak a bajok gyűlnek a klingon oldalon.így egyre kevesebb kedvem van játszani.
Majd át nevezem a klingon hajóm és csinálok róla képet. :D
Általában olyan csúnya neve szokott lenni hogy arrú nem készítek képet.
Feltéve ha lesz ma szerver. ;]
Mer ugye jön az omega event,attól a szerver le szokott halni de bőszen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17247) sith7 válasza Plata (#17246) üzenetére


sith7
nagyúr

szép kilátások .... a klingonnal kapcsolatban is, meg a szerverrel is ... múltkor nem volt gond ... vagy csak én nem tapasztaltam :F

Ha jól láttam este 7 - kor kezdődik ... mire gépközelbe kerülök lesz 21:00 ... hacsak valami csoda nem jön közbe ...arra meg talán stabilizálódnak már a szerverek :))

szerk.

beírtam a google keresőbe, hogy Guramba :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#17248) Plata válasza sith7 (#17247) üzenetére


Plata
félisten

Nos a Guramba egy klingon hajó,egy siege destroyer.
Bár a T6 változatát Kolasi-nak hívják,de a Kolasi Fleet változatának megint Guramba a neve. :D
Guramba T5 hajónak is egy érdekes valami volt,egyedi fegyverével és harc közbeni átalakulásával.
Eredetileg sokkal jobb volt,valamikor a Guramba úgy működött hogy ha a hajó átváltott Siege módba elkezdett feltölteni a fő fegyvere a Javelin.Ami ha feltöltött akkor el lehetett sütni a képességét.
Érdekes hangja és effektje volt a feltöltődésnek is,de aztán ezt elvették,egyszerűsítették.
A hajó átvált Siege módba akkor a Javelin egyből elsüthető csak kap CD-t.
Sajna a régi hangulatos effektnek ezzel lőttek,nem töltődik a Javelined harcban,egyből fel van töltve oszt csókolom.
Nem tudom miért kellett eltolni,de mindegy.
Nagyon hangulatos volt ahogy harc közben töltött a fegyver fel.
T6 Guramba annyiban változik a T5-höz hogy kapott egy hangárt és kapott egy egész jó konzolt és van rajta experimental fegyver.
[link]

Egyébként hagyományosan az Omega event úgy szokott indulni hogy a szerver lerohad és nem bírja a terhelést.
Vagy akkora a lag hogy lépni sem tudsz. :D
Régi játékosok tudják hogy az Omega event indulásakor valami gebasz mindig be jön. :D

[ Szerkesztve ]

(#17249) Plata


Plata
félisten

Jah bakker,az event nem is ma hanem holnap indul.
Ma 22 van nem 23. :W
Megszoktam hogy kedden indul az event.
Marha érdekes hogy most nem kedden kezdődik vagy csütörtökön.
Minden event és fontos dolog kedden jön,vagy csütörtökön,ez a szerda újítás.

[ Szerkesztve ]

(#17250) sith7 válasza Plata (#17248) üzenetére


sith7
nagyúr

nem rossz :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.