Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) GrooveHero válasza Vesa (#750) üzenetére


GrooveHero
addikt

Taxizásnál jól jön a pedál. Meg hát fékezni is kell valamikor. Ha jól tudom, akkor azt a két pedál együttes lenyomásával lehet. Keveset repület FSX-szel, de amikor repültem, az vmi fantasztikus volt. Főleg a 747-es ;)
Amúgy amit most néztem Saitek-et ahhoz is van 13k-ért, kár, hogy jegelve van már a hirdetés. Na meg nem tudom, hogy Star Citizen alatt hasznát tudnám e venni.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#752) Malibutomi válasza Malibutomi (#749) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Eszembe jutott, hogy egy nagy hátránya mégis van. Sötétben nem müködik...

(#753) Malachi


Malachi
addikt

én most nagyon örülök, hogy még van kb. egy év a megjelenésig, a dogfight modult kihúzom billentyűzettel, a nagyobb kiadások meg ráérnek még. :)

(#754) Diopapa válasza Szőrös  (#748) üzenetére


Diopapa
addikt

Nagyon finnyás a kamerára, pár ezer forintos kamera azért túlzás :) Minél nagyobb a felbontás és az fps amit tud, annál jobb, de a változó fényviszonyok miatt így is kínszenvedés szvsz... Egy ledes bicikli hátsó lámpából egy forrasztópákával és pár szem dróttal jobb hatást lehet elérni, ha rábarkácsolod a fülesedre a ledeket pl... A neten lehet találni róla leírást, pontosabban működik és nem eszi annyira meg a gépet mint a facetracker...

Valami ilyesmit kell gyártani:

Jah, és Occulus Riftet kell hozzá venni, az egyértelmű :) Mondjuk én szemüveges létemre nem tudom mit fogok csinálni... :F

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#755) Vesa válasza Malibutomi (#745) üzenetére


Vesa
veterán

Akkor én értettem félre valamit.

A tudomány a valóság költészete!

(#756) Szőrös  válasza Diopapa (#754) üzenetére


Szőrös 
veterán

"ha rábarkácsolod a fülesedre a ledeket" nem használok fülest :D

egyébként ja occulus rift lesz a megoldás majd.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#757) Vesa válasza GrooveHero (#751) üzenetére


Vesa
veterán

Crosswind landingnál nagyon jól jön egy pedál, amikor be kell lépni a gép seggét. SC-nél nem tudom, mennyire lesz értelme a pedálnak, valószínűleg nem nagyon...

A tudomány a valóság költészete!

(#758) GrooveHero válasza Vesa (#757) üzenetére


GrooveHero
addikt

Na igen, már aki Joystick-kal rakja le. Nekem még marad a jó öreg ILS, A kis MD-11 tornádóban is nagyon jól leszáll robottal :DDD

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#759) MasterMark válasza Diopapa (#754) üzenetére


MasterMark
titán

Oculus Rift-en úgy állítod be a lencsét, vagy fókuszt, hogy pont kiváltja a szemüveget is gondolom.

Switch Tax

(#760) Diopapa válasza MasterMark (#759) üzenetére


Diopapa
addikt

Sok helyen nyilatkozták, hogy ez megoldásra váró probléma. Mindenesetre nem vagyok nyugodt. :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#761) Malibutomi válasza Diopapa (#760) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Kiváncsi vagyok rá, bár nekem trackir lesz a max a család mellett. :)

(#762) Diopapa válasza Malibutomi (#761) üzenetére


Diopapa
addikt

Hát, lehet pont a lányom miatt lenne jó az OR meg egy teljesen zárt füles... Esetleg plusz még egy hangszigetelt zsák a fejemre ;] :D

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#763) Szőrös  válasza Diopapa (#760) üzenetére


Szőrös 
veterán

kontaktlencse ? vagy azt nem bírja a szemed ?

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#764) Diopapa válasza Szőrös  (#763) üzenetére


Diopapa
addikt

Régen sokat használtam, egyszer fellépett valami gyulladás v. allergiás reakció, azóta ha megpróbálom, egyből olyan vörös lesz a szemem mint a T-800-asnak álca bőr nélkül :D :( Szóval a kontaktlencse nem játszik.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#765) ng0ofy válasza Diopapa (#764) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Lehet azt majd állítani, biztos vagyok benne. Elvégre nem bonyolult beletenni és elég sok szemüveges potenciális vásárló van...

Joy téma: remélem évezhető lesz nélküle is. Leporoltam tegnap a war thunder kipróbálásához a régi joystickom és hozzá sem tudom dugni a géphez, mert game portos :D

(#766) Malibutomi válasza Diopapa (#762) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Enyémek 4 és 5 évesek, még pislogni sem tanácsos amíg ébren vannak.

(#767) Diopapa válasza Malibutomi (#766) üzenetére


Diopapa
addikt

Az enyém 4.5... szóval... :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#768) Malibutomi válasza Diopapa (#767) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mondjuk ugyis csak este lesz játék, de azért jobb ha érzékelem a külvilágot...

(#769) Diopapa válasza Malibutomi (#768) üzenetére


Diopapa
addikt

"A tudatlanság áldásos" - Cypher

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#770) Diopapa


Diopapa
addikt

Ezeket volt már aki végignyálazta? Elvileg dugig van infóval :) Lehet jó lenne kigyűjteni valahova magyarul is, valami FAQ formájában.

Pl "Hány fős lesz maximum egy combat instance?" / Kb 100 fős" stb

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#771) Volfram42 válasza Szőrös  (#726) üzenetére


Volfram42
senior tag

Nem lesz klónozás permadeath lesz. Vagyis, ha kilőnek akkor a mentőkabinban leszel, de ez nem tud közlekedni, mint az EVE-ben. Vársz a megmentődre. Ha nem jön haver akkor felvehet. Vagy ki is lőhetnek. Ha kilogolsz akkor ott maradsz a játékban, viszont kikapcsolt hajtóművel, lényegében alszol. Ilyen hőkibocsátás mellett kb. lehetetlen megtalálni, persze megvan az esélye, hogy valaki pont elmegy melletted, de ez irtózatosan kicsi. Ebben a log dologban csak így emlékszek nem biztos, viszont az a mentőkabin tuti. Ha kilövik a kabinodat akkor van egy láthatatlan számú pontod amiből levesz egyet, ilyenkor a legközelebbi medbay-ben ébredsz, mert megmentettek és visszahoztak a halálból. Ha elfogynak ezek a pontok akkor végleg meghal a karaktered és az általad kijelölt örökös kapja a jussodat. Aki egy másik a karaktered vagy, akit épp most kreálsz. Itt akár a saját gyerekedet is létrehozhatod és ő örököl. Ha leszakad egy végtagod és ezt pótlod mechanikus implant-al akkor vadabbul nézel ki, de a szervezeted gyengébb lesz azaz vesztesz pontot, ha szerzel valahonnan igazi szervet akkor elvileg visszakaphatod a pontot is. Viszont ha podolsz valakit akkor elvileg büntetésből is levonhatnak pontot, plusz ha UEC területen vagy akkor a zsaruk raknak rád vérdíjat. Elvileg lesznek olyan küldetések ahol nyerhetsz is ilyen pontot. Ez a terv, hogy hogy variálják az még a jövő kérdése.
Itt a link róla: Remélem jól emlékeztem, már jó rég olvastam. https://robertsspaceindustries.com/comm-link/engineering/12879-Death-Of-A-Spaceman

[ Szerkesztve ]

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#772) ng0ofy válasza Volfram42 (#771) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Én egy videóban hallgattam végig mindezt és kb ilyesmi amire emlékszem. Ja, ha valaki megtalál, akkor váltságdíjat kérhet érted vagy elenged ingyen, ez a terv. A pénzt kérni azért, hogy elmehess nem kicsit kalózos (:

A meghalás pedig meghalás, az örökös csak a pénz egy részét kapja (egy részt lefölöz az rendszer) plussz a cuccokat és a hangárt valamint (ezt nagyon kiemelték) plussz reputációt. Ha katona volt a "papa", akkor gyorsan tudsz fejlődni a katonák közt, mindenki haver, stb. Nekem ez tetszik. Ha lelőnek, haljak meg, ez így OK.

A következő mondat tetszett a legjobban, saját szabad fordítás: "A skill benned van" Tehát nem lesz skill fa meg ilyen marhaságok (remélem) hanem ha megtanulsz játszani, lőni, stb, akkor tudsz. Én ezt szeretem.

(#773) Diopapa válasza ng0ofy (#772) üzenetére


Diopapa
addikt

Nem lesz skill fa.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#774) Szőrös  válasza Volfram42 (#771) üzenetére


Szőrös 
veterán

Mmm köszi az infot ennek nem olvastam alaposabban utána. Mondjuk ez akkor így kifejezetten jó rendszernek tűnik mert az ember többször is meggondolja hogy kétes kimenetelű szituka bele megy e vagy sem.

Npc-k gondolom - ugyan úgy mint EVE-ben - nem tudnak podolni , ugye ? Az már azért gáz lenne.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#775) Volfram42 válasza ng0ofy (#772) üzenetére


Volfram42
senior tag

Jaja én is erre emlékszem, csak már nem akartam nagyon belegabalyodni. :) Nekem is tetszik ez az ötlet. Szerintem én veszek majd másik karaktert is és egy családot csinálok. Apa és Lánya egy-két bérenc és a javító droid. Jó kis hangulat lesz a hajón.:) Meg természetesen jöhet vendég is a ti karaktereitek formájában.
Kész sims lesz egy év játék után. :)

Duu' : Szerintem nem fognak tudni podolni én úgy emlékszem, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#776) Tnil válasza Volfram42 (#771) üzenetére


Tnil
tag

Képzeljétek el, hogy a játék teljes megjelenése után, majd milyen sok sztori lesz itt a topicban, hogy kinek mekkora zsákmányt sikerült összekalózkodnia, vagy hány embert talált így meg mentőkabinban stb. Ezért is lesz ez egy szuper játék.

(#777) ng0ofy válasza Tnil (#776) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Eddig három olyan momentum volt, amikor szinte katarzist átélve előre megszerettem a játékot. Az első az a bizonyos: "Megtámadják a hajótokat, felugrasz a székedből és rohansz a lézerágyúkhoz" vagy valami ilyesmi, amikor Roberts mutogatta, mit tud a Constellation hajó. A második az volt, amikor arról volt szó, hogy a mentőkabinod megtalálja valaki az űrben és váltságdíjért elenged vagy kitesz valahol, esetleg elad :D :D :D
A harmadik az alább említett a skill a kezedben van dolog.

(#778) Malibutomi válasza ng0ofy (#777) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem két ilyennel kezdődött:
1. Online univerzum, ahol szabadon kereskedhetsz, vadászhatsz kalózkodhatsz, amit akarsz (mindenki ezt akarja a privateer óta...aki nem az is)
2. Chris Rberts csinálja.

Mikor megnéztem az első pitch videót...az egy órásat, utána én teljesen kész voltam...hogy végre elkészülHET az a játék amire várok mióta játszom...

[ Szerkesztve ]

(#779) ng0ofy válasza Malibutomi (#778) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Ezt ígérték anno az SWTOR előtt is és egy tucat MMO lett hülye szörnyekkel meg ilyesmivel. Anno játszottam két órát az első ilyen szörnyes-elfes izével, a nevét sem tudom, ugyanaz volt, star wars köntössel. Nekem nem ez kell (: Fps-nél ha pl. lövöldözni kell én lőhessek és célozhassak. Ha űr sim, akkor én nyomjam a gázt és én tüzeljek és irányítsak. Ha lelőnek haljak meg és kezdjem elölről. Ahogy a Real Life kifejezést is utálom, mert ez is igazi, csak a gépben van. Ha a barátaimmal jtászok, ők nem a barátaim? De. Akkor mi nem igazi rajta? Jó, nem halok meg, de ezért játék :D

(#780) Szőrös 


Szőrös 
veterán

mondjuk azért arra kíváncsi vagyok hogy mennyi felhasználót bír majd el egy server. az sajnos világos hogy itt az EVE féle 1 perzisztens világ megoldás nem működik szóval mindenképpen több lesz belőle de ahhoz hogy egy működő és önfenntartó gazdaság legyen elég sok játékosra van szükség.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#781) Diopapa válasza Szőrös  (#780) üzenetére


Diopapa
addikt

Valami olyasmit magyarázott CR, hogy lesz egy "galaxy server", emiatt hívják ugye PU-nak, itt tárolódik, hogy hol vagy az univerzumban, meg ilyesmik, de a többi része erősen instance-elt lesz. ha közel mész egy másik játékoshoz, ott seamless szerverváltást ígérnek. A városokban fordulhat elő a szokásos city#1, city#2. Remélem rendesen megoldják azért..

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#782) Szőrös  válasza Diopapa (#781) üzenetére


Szőrös 
veterán

ez egy régión belül ( EU vagy US ) működőképes de egyben kezelve már nem igazán. vagyis működik de akinél nagyobb a latency az szív. ilyen közvetlen irányításnál az meg létkérdés.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#783) ng0ofy válasza Szőrös  (#782) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

EU-n belül nincs baj, ha van egy server Németországban jó helyen, akkor szinte egész EU-ból lehet max. 40-50-es pinggel kapcsolódni, azzal már el lehet játszogatni. Counter strikot is így játszunk franciák angolok és inkább főleg északi dánok, svédek ellen, nekik is ping 25-30 nekünk is, persze kell a jó net (:

Ha van egy központi server és a csaták külön zajlanak eseményként, a kibertér pedig egy egész akkor nincs baj (: Csak a nagy csaták szervezése hogy folyik majd, azt kell megoldani (:

(#784) Vesa válasza Malibutomi (#778) üzenetére


Vesa
veterán

Nagyon remélem, hogy igazad lesz. Bár hpgy őszinte legyek, a Simcity bukása óta fenntartással fogadok minden ilyen készülő szuper gamét...Azt is mennyien vártuk, aztán mi lett belőle. Ne így legyen SC-vel...

A tudomány a valóság költészete!

(#785) Diopapa válasza Vesa (#784) üzenetére


Diopapa
addikt

Nagy különbség, hogy a Maxis már millió éve eladta magát az ördögnek (EA).

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#786) Diopapa


Diopapa
addikt

Noh, már csak 3k $ a következő stretchgoalig. Mi lesz az szerintetek? :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#787) Szőrös  válasza Diopapa (#786) üzenetére


Szőrös 
veterán

Meg is van a 21 milla :D Mondjuk vmi bugos leheet mert most ennyit ír : 00,000,000

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#788) Diopapa válasza Szőrös  (#787) üzenetére


Diopapa
addikt

Nálam még 750$ hátravan :)

Valaki sikkaszt! ;]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#789) Enxtheone válasza Szőrös  (#787) üzenetére


Enxtheone
tag

Biztos az egyik fejlesztő lelépett a pénzel, és most olyan országban van ahol nincs kiadatás :D

(#790) Malibutomi válasza Szőrös  (#787) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Lehet még nem rakták be amiről szavazás volt, hogy menjen tovább a számláló

(#791) Volfram42 válasza Malibutomi (#790) üzenetére


Volfram42
senior tag

Igen eredetileg 21 milla volt a plafon. Remélem hamar berakják, bár ott még éjjel van.

Ugyanakkor a fórumozók szerinte tizedikén az első Citizencon-on rakják be a hangárba a legnagyobb szavazatot kapott dolgokat. (Mind benne lesz csak a prioritásra lehet szavazni)

[ Szerkesztve ]

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#792) Diopapa válasza Volfram42 (#791) üzenetére


Diopapa
addikt

Fórumról:

Clearl0ve írta

"Whole CIG off to Thailand, will be posting photos soon ;)"

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#793) Malachi válasza Volfram42 (#791) üzenetére


Malachi
addikt

ablak hogyan állt a szavazáson? az nagyon jó lenne, uncsik a csupasz falak.

(#794) Volfram42 válasza Malachi (#793) üzenetére


Volfram42
senior tag

Ahol szavaztál meg tudod nézni.:https://robertsspaceindustries.com/comm-link/transmission/13284-Letter-From-The-Chairman-20-Million
Egyébként messze az vezet, illetve a lőtér és a padló.

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#795) Diopapa válasza Szőrös  (#782) üzenetére


Diopapa
addikt

torzi írta:

"ez egy régión belül ( EU vagy US ) működőképes de egyben kezelve már nem igazán. vagyis működik de akinél nagyobb a latency az szív. ilyen közvetlen irányításnál az meg létkérdés."

How laggy will be Universe server be ?

Egyből az első postban CR írása. (Chris Roberts on Multiplayer, Single Player and Instancing)

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#796) Szőrös  válasza Diopapa (#795) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ezt most melóból át nem olvasom , röviden és tömören esetleg ? :)
Mindenesetre játszottam nem egy olyan mmoval ahol kevert régió volt és fps/tps harcrendszer és akinél nagyobb volt a ping az szívott.
Persze Dogfightnál erre is fény derülhet hogy mennyire működik itt.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#797) Diopapa válasza Szőrös  (#796) üzenetére


Diopapa
addikt

Kb mint amit én mondtam korábban. USA Galaxy szerver, majd értelmes instance-elés. Az eredeti topikban a ping/lag kérdésére nem láttam igazából érdemi választ. Lehet TAG-elni a playereket és így ugyan abba a az instance-ba tesz be. Igazából számomra úgy tűnik, teljesen olyan mint a StarTrek Online.

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#798) Szőrös  válasza Diopapa (#797) üzenetére


Szőrös 
veterán

oké és az instance-t létrehozó server(ek) hun lesz(nek) ? :)

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#799) Diopapa válasza Szőrös  (#798) üzenetére


Diopapa
addikt

Erről mély kuss van. :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#800) Szőrös 


Szőrös 
veterán

na helyrejött a zsetonkijelző. :)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.