Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD melegedés

Hozzászólások

(#1) gogi?


gogi?
tag

Most a nagy melegben a gépem le áll ! Vagyis csak a kép megy el a gépet ki se lehet kapcsolni csak áramtalanítással ! Viszont pár perc múlva ismét bekapcsolva tökéletes ! Én ssd melegedést gyanítok de mellékeltem képet !
Véleményeket várok tényleg az e a baj esetleg milyen hűtőt vegyek stb .

[ Szerkesztve ]

(#2) Met válasza gogi? (#1) üzenetére


Met
nagyúr

Azaz SSD képes egyáltalán hőmérséklet érzékelésre?
De szerintem ha az melegedne akkor csak lefagy. Táp milyen?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3) 8th válasza gogi? (#1) üzenetére


8th
addikt

Megtapiztad már az ssd-t, hogy mennyire meleg? Az az 93°C brutálisan sok. Kizárt, hogy annyi legyen. :Y

Kérdezd meg itt is. Nem indul és mi a baja a gépemnek topic (kiemelt téma)

[ Szerkesztve ]

(#4) gogi? válasza 8th (#3) üzenetére


gogi?
tag

Tápnak rendesen megy a hűtése nem meleg levegő jön belőle ! SSD megfogva kb 40fok körüli lehet !
A hiba csak nagy melegben jön elő akkor is csak játék alatt kb négyszer volt eddig ilyen leállás !

[ Szerkesztve ]

(#5) Met válasza gogi? (#4) üzenetére


Met
nagyúr

Nem az volt a kérdés hogy megy-e a táp hűtése hanem hogy milyen fajta.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6) gogi? válasza Met (#5) üzenetére


gogi?
tag

Ez A típus !! LC6550 GP2

[ Szerkesztve ]

(#7) 8th válasza gogi? (#6) üzenetére


8th
addikt

[link] itt nem dicsérik agyon a tápodat. :(

(#8) gogi? válasza 8th (#7) üzenetére


gogi?
tag

Tudom van jobb tàp is 2éves eddig hibàtlanul tette a dolgàt! Valoszinü ma veszek a gép oldalàba egy 12-ventit hàtha megoldja a melegedést.

(#9) tothjozsi96 válasza gogi? (#6) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Dobj be egy 12 cm-es ventilátort eléje, nem hinném hogy a hőmérséklet mérővel lenne baj.

(#10) tothjozsi96 válasza gogi? (#8) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nem tudom már szerkeszteni az elsőt de tegyél rá valami hűtést de elő fordulhat hogy csak szenzor hibás!!! ;]

(#11) gogi? válasza tothjozsi96 (#10) üzenetére


gogi?
tag

Meg van az új 12-es venti remélem segít . :R

(#12) tothjozsi96 válasza gogi? (#11) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Helyes.
Most mennyi az annyi? :)

(#13) gogi? válasza tothjozsi96 (#12) üzenetére


gogi?
tag

Nos bent a venti ! Ma legalább nyolc fokkal hüvösebb van mint tegnap ja és a tegnapi nem terhelés után volt !
Egy kép közvetlen Battlefield-ből kilépve és még egy kép 4 percel később ![L:/dl/upc/2014-07/08/141345_d1xjszaju9llwb5o_kkkkkkkk.jpg](IMG:/dl/upc/2014-07/08/141345_d1xjszaju9llwb5o_kkkkkkkk.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#14) gogi? válasza gogi? (#13) üzenetére


gogi?
tag

(#15) tothjozsi96 válasza gogi? (#14) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Akkor valószínűleg ez szenzor hibás, de nem azért de az egész rendszered elég forrós, szerintem a többit leírom privátban. :)

(#16) umfrider97


umfrider97
csendes tag

Sziasztok, teljesen idegen számomra az SSD vonal, M.2-es SSD-t néztem ki magamnak, annyit tudok, hogy híresen melegednek, a kérdésem az volna, hogymekkora terhelés kell, pl. 60fok feletti hőmérséklet eléréséhez? Gyakorlatilag csak az operációs rendszert, és pár alap programot tárolnék rajta.

(#17) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok! (téves topicba ment eddig sorry)

Pár hete vettem egy XPG Agammix S5 -öt.
Terhelés alatt se ment fel 65 fok fölé és most látom a HD sentinelben és AIDA64 ben is mérve, hogy 85 fokon van úgy hogy nem történik rajta semmi művelet. A ház jól szellőzik. A környezet nem változott, ventik üzemelnek.

[link]

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#18) rpet


rpet
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi két eset közül melyik SSD fog kevésbé melegedni? Mindkettő Samsung 860 EVO 500 GB.

A) mSATA változat
B) 2,5" SATA változat

Laptopba tenném be a fentiek közül valamelyiket, a winchester helyére (az mSATA változat esetén értelemszerűen csatlakozóátalakító adapterrel).

Úgy tudom, általában a 2,5" SDD-k kevésbé melegednek.
Csakhogy laptopba rakva, zárt helyre kerül az SSD.
Ekkor talán az mSATA SSD kevésbé melegszik? (mert jobban szellőzik, mert "meztelen")
A 2,5" SSD jobban melegszik? (mert maga is zárt házzal rendelkezik, így kevésbé szellőzik)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD melegedés
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.