Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD egymagában bootol, HDD-vel kékhalál (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) hyperfaun


hyperfaun
csendes tag

Sziasztok!

Végre sikerült felraknom egy W7 64bites rendszert a SAMSUNG 830 Series SSD re. Na most a következő lenne a problémám, bár a cím mindent elárul. Telepítéskor csak az SSD volt bedugva, és miután rácsatlakoztattam a HDD-t is, mintha a gép a HDD ről akarna bootolni de (gondolom én) mivel nincs rajta oprendszer, nem nagyon tud mit csinálni ,kapok egy szép kék képernyőt és utána semmi. Az SSD SATA3 csatlakozón van, míg a HDD SATA2-n. Biosban mindkettő kontroller AHCI módra van állítva, bár szerintem a HDD IDE módban lett formázva, vagy valami ilyesmi. Egyébként azt nem értem, hogy Biosban miért csak a SATA2 es illtve az IDEs drive-okat lehet bootsorrendbe rakni, az SSD-t meg meg sem jelníti a sorrendben, de felismeri a gép. Természetesen az lenne a cél, hogy a HDD mellett is működjön az SSD, amin a rendszer van, de egyszerűen fogalmam sincs, hogy hogyan lehet beállítani a bootsorrendet, ha az SSD ott sincs a bootlistán. Valaki HELP. Válaszokat előre is köszönöm !!! Főleg a gyorsakat !

(#2) hyperfaun válasza hyperfaun (#1) üzenetére


hyperfaun
csendes tag

Ja igen még annyi, hogy SSD IDE módban lett formázva/telepítve, mert AHCI módban nem engedte rátenni az oprendszert. Azután valami ahci start registry file értékét átírtam 0 ra valamit átállítottam AHCI re a SATA kontrollereket Biosban.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD egymagában bootol, HDD-vel kékhalál (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.