Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#467) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Sziasztok

Adott egy full gyári , Dell Inspiron 5558 i3-as laptop. A laptop idén Novemberben lesz 4 éves. Gyárilag egy 500 GB-s HDD található benne. Egyik ismerősöm ajánlotta, hogy rakjak bele SSD-t, mert azzal kicsit gyorsabb lesz ( Jelenleg a HDD-vel néha gondolkodik, tehát nem olyan gyors, mint 4 éve volt, mikor megvettem ). Tehát gyorsitani akarom,

A kérdésem a következő. Két alternativa van, ti melyiket ajánlanátok?

1. A mostani HDD -t kivenném és azt pedig egy külső házba tenném. Az SSD-t pedig bele raknám a HDD helyére.

2. A HDD-t kivenném, majd a helyére az SSD-t raknám. Kivenném még a DVD irót , és annak a helyére raknám bele a HDD-t, majd a DVD irot azt vagy felhasználnám, vagy hagynám a fenébe ( Külső házra gondolok )

Az SSD általános felhasználásra kellene ( Dokumentumok olvasása, internetezés , filmnézés , zenehallgatás , néha PS-el képszerkesztés. Tehát nem nagy dolgok. Ki milyen SSD-t tudna nekem ajánlani, úgy, hogy a gyári HDD is megmarad?

Illetve még miket kellene beszereznem? Gondolom akkor kell valami beépitő keret is, ami a HDD-t bele tudom rakni , és akkor mehet be a DVD helyére.

Összességében ezeket keresem tehát :
- SSD - Mekkora kellene ? - Nem akarok venni több 10.000 Ft-ért , max 20.000 Ft környékén lenne ideális.
- HDD beépitő keret
- DVD külső ház , tehát amibe be tudom épiteni

Linkeket elfogadok, illetve fontos, hogy megbizható márka, tipus legyen.

Válaszokat köszönöm.

Gergő

UI : Sajnos a gépemen nincs hosszú I betű , igy rövidet irok :D :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.