Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Szaisztok!
Feleségem gépében le szeretném cserélni a merevlemezt egy SSd-re. A gép egy ACER E5-571G, inrel i3 processzorral. Gyárilag egy 1TB-os Seagate-Samsung Momentus ST1000LM024-HN-M101MBB merevlemez van benne. Ezt szerettem volna áttenni egy optibay-be, de egy itteni korábbi hozzászólás szerint ezen a típusú gépben csak a SATA2-es Toshiba esetleg WD merevlemezeket ismeri fel. Az adatlapja szerint ez a vinyó is sata 3.0Gbps-os. Az azóta eltelt időben nem született erre valami megoldás? Milyen márkájú optibay-el érdemes próbálkozni? Árban elég nagy szórás van közöttük.

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#452) sancsab


sancsab
csendes tag

Az én LENOVO Z50-75-ös laptopomba is szeretnék a HDD helyére SSD-t tenni, a benne lévő HDD-t pedig egy beépítő kerettel a DVD meghajtó helyére tenni.
A kérdésem: Az SSD beszerelését követően a BIOS-ban miket kell esetleg átállítani, megváltoztatni ahhoz, hogy rendesen működjön majd?
Köszi a válaszokat előre is!
Csaba

Üdv. sancsab

(#453) 5766


5766
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, létezik HP OMEN 17-es géphez a DVD lejátszó helyére beépítő keret?
Ha jól néztem 9,5mm-es kellene bele, de sehol nem találok célzott kereséssel.
Az lenne az elvárás, hogy a burkoló lap passzoljon, és a rögzítések is stimmeljenek.
Lehet nagyon béna vagyok, de nem találtam, már órák óta keresem.....
Valaki rakott már ilyen gépbe a DVD helyére SSD-t?
Légyszi egy linket.
Köszi.

(#454) BBali3


BBali3
csendes tag

sziasztok, tanácsot szeretnék kérni, hogy mit ronthattam el.
Adott egy ASUS GL503-as laptop, amit egy ADATA SX6000PRO m.2 PCIe ssd-vel bővítenék. Az SSD-t már sikerült is rendesen felismertetni a géppel, de a Win 10-et egyszerűen nem tudom rátenni.
Klónozni nem engedi semmilyen tool, mondván a HDD 512-es szektormérete nem vihető át az SSD szektorméretére.
Egy toolt találtam, Casper 10, ami látszólag sikeresen átmásolta a HDDt "create bootable backup"-pal (minden file átkerült)de restart után az SSD-ről nem hajlandó bebootolni a Windows, mert csak ezt írja ki: "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key". Ha Rufussal telepítenék újonnan Win 10-et, akkor a telepítés közbeni újraindítás után ugyanez fogad, nem bootol be róla.
Van valakinek ötlete,hogy hogyan tudnék tovább lépni?

(#455) suvidani


suvidani
újonc

Sziasztok

Egy acer aspire 3 (a315) notebookom van, és olyan kérdésem lenne hogy rakhatok e bele m.2 ssd-t a garancia megbontása nélkül.
Az emagon ahol rendeltem, elérhető az m.2 ssd-s konfig de ahhoz hogy belerakjam nem csak a ram és hdd fedelet kell levennem, hanem az egész alját a notebooknak, ezért érdekelne a kérdés.
Neten több országbeli youtuber is rakott be ebbe a tipusú gépbe m.2 ssd-t és nem találtak a gépben olyan matricát ami a garanciát megbontaná, de nem tudom hogy ez magyarországon is így van-e.

Válaszaitokat előre is köszi

Üdv
Dani

(#456) suvidani válasza suvidani (#455) üzenetére


suvidani
újonc

1

[ Szerkesztve ]

(#457) suvidani válasza BBali3 (#454) üzenetére


suvidani
újonc

szia

Próbáld meg a windows saját image creatorát használni, azzal is tudsz olyan telepítő keyt létrehozni mint a rufussal

(#458) krisz77


krisz77
tag

sziasztok valaki meg tudja mondani hogy a hp 640 g1 hez hány mm hdd caddy kell?

(#459) namito


namito
csendes tag

Sziasztok! Egy ASUS ROG STRIX SCAR GL503VD laptopot szeretnék bővíteni m.2 ssd-vel. Hol találhatnék részletes de egyszerű leírást ahhoz, hogy milyen ssd-t, hogyan lehet beletenni, továbbá az előtelepített w10-et hogy lehet rá visszatelepíteni?

[ Szerkesztve ]

(#460) n.gab


n.gab
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni windows 10 telepítésével kapcsolatban.

Notebookomba (HP Pavilion 15-bj000nh) SSD (Kingston A400 2.5 120GB) került a HDD helyére a HDD pedig a DVD olvasó helyére költözött.

Problémám a következő lenne. Windows 10 telepítő nem látja az SSD-t és nem tudom kiválasztani, hogy erre telepítsem.

Formázva és betű jelzés van neki adva. Intéző, lemezkezelő látja felismeri. BIOS-ba nem nagyon találok semmi beállítási lehetőséget.

Próbáltam már HDD nélkül, kötet törlés után nem megformázva, betű jellel nem ellátva telepíteni.

Ebben szeretnék segítséget kérni. Remélem nem hagytam ki semmi érdemi információt.

Előre is köszönöm!

(#461) Attesz válasza n.gab (#460) üzenetére


Attesz
aktív tag

Szia!

Én is ezzel küzdöttem.
A BIOS-ban a HDD lehetőségeinél válaszd az IDE lehetőséget.
Nekem ezután látta a telepítő.

Attesz

(#462) n.gab válasza Attesz (#461) üzenetére


n.gab
aktív tag

Szia!

Már meg sikerült oldani a problémát.
Az Adathordozó-készítő eszközzel készített telepítővel volt a gond mert a notebook UEFI-módban nem tudott bootolni. Az meg ugye UEFI-t készít.
Csinálni kellett hozzá egy Legacy telepítőt és azzal már gond nélkül települt.

Azért köszönöm! :R

(#463) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Dell Inspiron 1525 jó pár éves laptop, amibe jelenleg egy Western Digital Notebook 160GB 16MB 7200rpm SATA WD1600BEKT HDD volt.
Pár napja vettem egy Western Digital Green 2.5 120GB SATA3 WDS120G2G0A SSD-t, azonban amikor kivettem a HDD-t és kiszereltem a beépítő keretből (ehhez a youtube videóban bemutatottakhoz hasonlóan), majd az SSD-t beleraktam a beépítő keretbe és vissza a laptop-ba akkor a laptop újra bekapcsolása után egyszerűen nem ismeri fel a laptop az SSD-t. (No hard drive detected a hibaüzenet a laptop bekapcsolása után)
Tudnátok segíteni, hogy ez miért van?
Rákerestem és találtam róla ezt a youtube videót amiben az van, hogy pár SSD esetében pár mm eltérés miatt nem ér el pontosan az SATA foglalatig az SSD, de lehet, hogy szoftveres (pl. BIOS-ban kellene valamit állítani) gond van, illetve nem tudom, hogy az probléma lehet-e, hogy a HDD 160GB-os, míg az SSD csak 120GB, lehet, hogy ezért nem ismeri fel?
Köszönöm előre is aki válaszol.

(#464) Daywalkerke válasza Daywalkerke (#463) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Közben találtam egy fórumot ahol hasonló problémáról ment a beszélgetés és ott leírta valaki, hogy a gond az, hogy a régebbi Dell laptopokba (mint az Inspiron 1525 is) a HDD-k 9,5 mm magasak és a mostani SSD-k meg 7 mm-esek, ezért nem megy bele a SATA foglalatba az új SSD.
Erre esetleg tudtok valami tanácsot adni, hogy hogyan lehet ezt megoldani?

(#465) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Elvileg meg is találtam a megoldást, egy ilyet kellene venni, de fogalmam sincs, hogy mi a magyar neve, tudtok ebben segíteni, hogy Magyarországon hol lehet ilyet vásárolni?

(#466) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Közben meg is találtam: RaidSonic ICY BOX IB-AC729
Holnap veszek is egyet, úgyhogy remélem ez meg fogja oldani a problémát és látni fogja már a Dell Ispiron 1525 laptop a WD 120GB SSD-t

[ Szerkesztve ]

(#467) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Sziasztok

Adott egy full gyári , Dell Inspiron 5558 i3-as laptop. A laptop idén Novemberben lesz 4 éves. Gyárilag egy 500 GB-s HDD található benne. Egyik ismerősöm ajánlotta, hogy rakjak bele SSD-t, mert azzal kicsit gyorsabb lesz ( Jelenleg a HDD-vel néha gondolkodik, tehát nem olyan gyors, mint 4 éve volt, mikor megvettem ). Tehát gyorsitani akarom,

A kérdésem a következő. Két alternativa van, ti melyiket ajánlanátok?

1. A mostani HDD -t kivenném és azt pedig egy külső házba tenném. Az SSD-t pedig bele raknám a HDD helyére.

2. A HDD-t kivenném, majd a helyére az SSD-t raknám. Kivenném még a DVD irót , és annak a helyére raknám bele a HDD-t, majd a DVD irot azt vagy felhasználnám, vagy hagynám a fenébe ( Külső házra gondolok )

Az SSD általános felhasználásra kellene ( Dokumentumok olvasása, internetezés , filmnézés , zenehallgatás , néha PS-el képszerkesztés. Tehát nem nagy dolgok. Ki milyen SSD-t tudna nekem ajánlani, úgy, hogy a gyári HDD is megmarad?

Illetve még miket kellene beszereznem? Gondolom akkor kell valami beépitő keret is, ami a HDD-t bele tudom rakni , és akkor mehet be a DVD helyére.

Összességében ezeket keresem tehát :
- SSD - Mekkora kellene ? - Nem akarok venni több 10.000 Ft-ért , max 20.000 Ft környékén lenne ideális.
- HDD beépitő keret
- DVD külső ház , tehát amibe be tudom épiteni

Linkeket elfogadok, illetve fontos, hogy megbizható márka, tipus legyen.

Válaszokat köszönöm.

Gergő

UI : Sajnos a gépemen nincs hosszú I betű , igy rövidet irok :D :DD

(#468) Razor18 válasza zeus_2k14 (#467) üzenetére


Razor18
tag

Az SSD-vel nagyon sokat fog gyorsulni a notebookod, de szerintem feleslegesen bonyolítod az életedet a HDD-hez ragaszkodással, és ha csak nem használod tényleg rendszeresen valami miatt, a DVD íróval is.

1. Én vennék egy 500 GB-os SSD-t, aztán Win telepítés után átmásolnék a HDD-ről az OS-en kívül minden egyebet, ami kellhet. Előfordul már 20e Ft alatt is a hardveraprón. Ha nem vagy techno-sznob, semmi gond a használtakkal.

2. Ha mégis ragaszkodsz a HDD-hez IS, vennék 2-3e Ft-ért egy USB 3.0 csatlakozós műanyag SATA bölcsőt, valami ilyet és ha kell, előveszed, rádugod.

Ez esetben lehet 250 GB-os SSD is elég, ha az 500 GB nagyobb része "csak" passzív adat a HDD-n, és nem aktívan használt program.

3. A DVD írót meg hagynám a helyén, minek bajolni még azzal is külön. Hacsak nem teljesen felesleges, mert akkor esetleg mehet a helyére a HDD, de azzal megint csak több a munka, ha nem a fenti kis USB-s tokkal használod.

Szóval ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz... :DD

[ Szerkesztve ]

(#469) Vikitorony válasza zeus_2k14 (#467) üzenetére


Vikitorony
tag

Kérdés, hogy milyen adatok vannak a HDD-n és milyen gyakorisággal akarod azokat elérni, illetve mennyire vagy tárhely zabáló.

Nekem korábbi laptopomban 2 HDD + 1 ODD volt. Mivel laptopról van szó, ezért jobb szeretem, ha bele van építve minden, és nem kell még 1-2 USB-s cuccot rádugni, mert ha vinni akarom akár egyik szobából a másikba, vagy el otthonról, akkor nem kell lehúzni, vagy óvatoskodva vinni, hogy pl. le ne essen a külső vinyó másik szobába vitelkor.
Nekem bővítés után így nézett ki: 1 SSD + 1 HDD (alaplapi SATA), és OptiBay-be pedig beraktam a második HDD-t. A DVD-íróhoz meg vettem egy USB-s kit-et, ház nélkül, mert már nagyon-nagyon ritkán használom, ezért nem volt számomra fontos, hogy szép házban legyen.

A Milyen SSD-t vegyek? topic összefoglalójában vannak ajánlott típusok, illetve ott pontosabban tudsz kérdezni azzal kapcsolatban, hogy milyet érdemes venned.

Magyar bill. kiosztású Windows esetén AltGr+j-vel és AltGr+i-vel tudsz kis és nagy í-t írni.
Pont a fent említett gépnél nekem sem volt í-m, és annyira átszoktam az AltGr-es kombóra, hogy most már magyar kiosztású bill-en is sokszor reflexből AltGr-rel írom. :DDD

(#470) sniper112


sniper112
aktív tag

heló érdeklődnék volna egy HP Pavilion 15-p045tx ha minden igaz ez a tipus de még utána járok mert nem az enyém a laptop és nincs rajta más adat a laptopon és érdeklődnék hogy milyen ODD keret kell hozzá
mert szeretnék egy ssd t belerakni .

(#471) sniper112 válasza sniper112 (#470) üzenetére


sniper112
aktív tag

pontosítanék
Hp Pavilion 15-ab207nh ez a tipusa.

(#472) n.gab válasza sniper112 (#471) üzenetére


n.gab
aktív tag

Ha ez segítség nekem ehhez HP Pavilion 15-bj000nh 9,5mm-es kellett.

(#473) sniper112 válasza n.gab (#472) üzenetére


sniper112
aktív tag

És univerzálisat vettél bele 9.5 mm ?

(#474) n.gab válasza sniper112 (#473) üzenetére


n.gab
aktív tag

Arra már nem emlékszem milyen volt.
Ez az egy fajta volt ilyen méretből.

(#475) kisÁdi


kisÁdi
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Acer aspire E5-575G laptopom melyben van egy 1TB-os HDD, plusz a gyári optikai meghajtó. A gép kb 4 éves és már nagyon lomha. Szeretnék beletenni egy SSD-t, úgy, hogy az optikai meghajtóra semmi szükségem nincs. Mi lehet a megfelelő megoldás? Sajnos ilyet még nem csináltam, nem tudom hogyan kezdjek bele, illetve milyen SSD-t nézzek.
Felőlem maradhat a HDD is, azon csak a régi nem annyira fontos adatokat tárolnám. A windowst meg a komolyabb programokat viszont szeretném az új SSD-re, onnan bootoljon. Így szerintem elég lehet 250-500 gigás is.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#476) mind_against válasza kisÁdi (#475) üzenetére


mind_against
tag

Szerk: véletlenül az előző hsz-re válaszoltam.

Sziasztok!

SSD-t szeretnék egy kedves ismerősömnek meglepetésként nászajándékba.

A masina: [ASUS X550VX-DM074D]

Annyi változás történt, hogy már 16GB RAM van benne.
Felső határ: ~20k
Kapacitás: 120-275 GB-ig
Jelenlegi alaplap: fogalmam sincs
Garancia: 3-5 év
Hétköznapi felhasználásra, rendszer, játék és programok alá.
HDD "szerintem" marad. Nincs hozzáférésem a géphez és meglepi lesz, úgyhogy nem tudok ennél több infót kérdezni róla.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#477) phantie


phantie
csendes tag

Sziasztok!

Egy lenovo z50-70 20354-es modellbe szeretnék egy wd blue ssd-t tenni az odd helyére. Azt mondta a boltos srác, ahol a sdd-hez vettem a tokot, hogy a dvd interface ha nem sata, akkor lassabb lesz. Végigkurkásztam a netet, de sehol sem találtam erre vonatkozó adatot.
Tudna valaki esetleg segíteni? Érdemes a régi hd helyére berakni, vagy tökmindegy?

bármi ötletet szívesen veszek,
a.cs.ph.

(#478) 789 válasza phantie (#477) üzenetére


789
csendes tag

Igaza van a boltosnak, de a Lenovo z50-70-re ez nem vonatkozik, abban SATA dvd van.
http://www.notebookcheck.com/Test-Lenovo-IdeaPad-Z50-70-4510U-840M-Notebook.122366.0.html[link]

[ Szerkesztve ]

(#479) Kro


Kro
tag

Sziasztok.
Adott lenne egy Dell Inspiron 3580 laptop.
Szeretnék bele egy ssd-t a meglévó hdd megtartásával.
Valaki tudna segíteni milyen caddy kell hozzá, hogy a hdd kimehessen a dvd olvasó helyére?
Illetve hogy honnan rendelhető esetleg reális áron a cucc.
Válaszotokat előre is köszi.

(#480) tamas97


tamas97
csendes tag

Sziasztok!

Egy HP Pavilion 15 - bj000nh (v2g72ea) típusú laptopom van, és szeretném bővíteni SSD-vel.
Múlt héten lecsekkoltam és van benne M.2-es slot, de nem tudom, hogy pontosan mekkora SSD kéne bele, illetve azt se hogy pontosan milyen típus (B/M/B+M). Valamint kissé össze vagyok zavarodva az elnevezésekdben és jelentéseikben (PCIe NVMe stb...) :F

Szóval ha valaki esetleg tudja, hogy milyen típus kell bele, illetve egy picit az elnevezésekről tudna mesélni, megköszönném! :))

(#481) n.gab válasza tamas97 (#480) üzenetére


n.gab
aktív tag

Én ilyet raktam bele.
SSD került a HDD helyére a HDD pedig a DVD olvasó helyére.

[ Szerkesztve ]

(#482) Rics29 válasza uniplet (#2) üzenetére


Rics29
csendes tag

Sziasztok
l
msata ssd, a Lenovo ThinkPad: , X230- laptopban nem megy.- System halted hibával leáll.
pedig neten van videó több is hogy más is cserélte, de már nem kapcsolta be..
forumokon másnak is ez a gondja, megoldásrol nem olvastam. esetleg valaki okosabb tudja mit kell tenni?
biost frissítettem nem oldotta meg a gondot.

előre is köszi a segítséget.
Üdv Ricsi

(#483) joocek


joocek
aktív tag

Sziasztok!
HP 650 g2
A gépben a sata hely alatt van rögtön az m2. Ezért nem vagyok biztos benne hogy elfér benne egyszere egy hdd és egy m2 ssd! Valaki próbálta már!

1TB hdd van benne. így elég lenne egy kisebb m2 ssd!

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#484) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Több topikban is elférne a kérdésem, de talán itt leszek jó helyen.
Van egy régi lenovo g565g laptop. Pár nap múlva felszabadul a háztartásban egy samsung 830 64GB SSD. Nem túl nagy, de a rendszernek elég volna. Nem a HDD-t venném ki, hanem inkább az optikai meghajtótól szabadulnék meg. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek a laptop tudja-e normálisan kezelni az SSD-t, gondolok itt a sata AHCI módra, és egyáltalán be lehet-e rakni a DVD meghajtó helyére, és normálisan a lezárni a fedelet utána?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#485) picstike


picstike
tag

Sziasztok! Elöször is van egy ilyenem : Lenovo IdeaPad 320-15IKBN 80XL00D7HV

nagyon le tud lassulni ezért ki akarom cserélni a wincsit egy SSD re és a memóriát is akarom bővíteni 4 ről 8 ra.
Elején olvastam,hogy létezik beépítő keret ami az opt. meghajtó cseréjével lehet használni. Viszont azt olvastam,hogy az optikai meghajtó lassabb mint az usb3 . Nem tudom,hogy az ssd-t meg lehet-e osztani Azt vettem ki,hogy arra csak a wint és alkalmazásokat szabad rá feltenni,de mást letöltés nem javasolt rá. Ami a gépben van 1terrás wincsi azt érdemes-e az optikai meghajtó helyére tennem,vagy usb3 ba-mint külső wincsi.
Meg lehet osztani az ssd-t 2 felé? Melyiket érdemes megvenni méretileg,tipusilag. Ha 2-té lehet osztani,akkor nyilván bármit lehet rá tölteni nem?

(#486) agromeláris


agromeláris
csendes tag

Szevasztok!

Samsung N150 Plus-ba (notebook) szeretnék SSD-t tenni, állítólag lehetséges nem horror áron.
Tud nekem ebben segíteni valaki a pontos típus meghatározásában?
Illetve, hogy egyáltalán érdemes-e belekezdeni.
A gyári 1gigás memória helyett most lesz bele 2gigás.

Köszönöm a segítséget.

Kis Atti

(#487) joocek


joocek
aktív tag

Hp 650 g2 ben most mvme ssd van. Torrentezni is szeretnek vele. ODD helyére tegyek egy HDD t. Vagy inkabb vegyek egy nagyobb sata3 ssd-t?
Amugy I7 proci 16 gb ram .
Köszi előre az infot.

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#488) agromeláris válasza agromeláris (#486) üzenetére


agromeláris
csendes tag

Megoldódott, köszi. :C

Kis Atti

(#489) Patry0t


Patry0t
tag

Dell Inspiron 7520 bővíthető?
Optibay-t szeretnék bele, ilyet: [link]
SSD-t meg ilyet: [link]

Szerk: keresek külső DVD író/olvasót még, ami néha napján csatlakoztatva lenne.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.