Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ext


ext
csendes tag

Hi !

Tegnap próbáltam némi overclockot a P4P800 -as lapomon.
A nwP4 3.2 akár 3.8-on is ment (kb 230 FSB) ekkor RAM 4/5(320)-on volt kb 190 Mhz ekkor stabil volt a gép, alapfeszen rövid ideig...
Egyébként meddig célszerű emelni a feszt 3.2 nw P4-ben ?

Viszont ha szinkronban volt a dual 512 Samsung akkor már 205 FSB-nél is fagyott a winxp
kb. az aida indítasa közben...
Ekkor próbáltam a CAS-t 2.5 -ről 2 -re vagy 3 -ra rakni na ettől power off lett mindig

Nanya elixir 512/400 ramok mit bírnak szinkron módban ?

Más: az AIDA nem szokta nektek néha kiakasztani a XP-t a ''PCI eszközök keresése'' közben ?



[Szerkesztve]

(#2) NoLF válasza ext (#1) üzenetére


NoLF
addikt

nekem nem szokta kiakasztani az aida, samsungot meg még nem húztam, szal nemtok nyilatkozni.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3) NoLF válasza ext (#1) üzenetére


NoLF
addikt

ram core-t próbáltad emelni? lehet hogy több áram kell szegénynek :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4) Wildmage válasza ext (#1) üzenetére


Wildmage
senior tag

Nekem se szokott kiakadni az aida. A samsungokkal kapcsolatban meg annyit, hogy vannak olyanok, amik mennek, mint gepárd, a többi meg nem. Ki kell fogni. Egyébként meg asszem vannak a piacon hamisított samsungok is...

(#5) coolrob válasza ext (#1) üzenetére


coolrob
aktív tag

hello egy tanács..elixirt felejtsd el..nekem volt IS7-E lapban 2*512 elixir ramom és 10 mhz-et sem birt tuningolva...nagyon felejtős..
samsung se jo sztem..ha olcsó és jo kell akkor csak a D43 as hynix ramok jók neked.
üdv

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#6) Vadászmenyét válasza ext (#1) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Ha kiakad az AIDA pci keresése közben akkor nálad van szerintem a hiba mivel nálam se akadt ki:)

(#7) SzlobiG válasza ext (#1) üzenetére


SzlobiG
félisten

A Samsung nem a tuningról híres szal ne is várjál sokat tőle, DUAL-ba nem mennek annyit a ramok nekem Kingstonok vannak és 430MHz-en megy 1:1-be nagyon gagyik. A Cas 2-őt megse próbáld nem fogja vinni csak a 2.5 meg a 3-at. 400-as ramokba ne is gondolkozz P4-esetén ajánlani tudom az A-data Vitesta 500MHz-es ramjait azok valók P4-hez.:D

Az Aida nekem nemfagy PCI eszközök nézésekor.

[Szerkesztve]

(#8) Horbal


Horbal
őstag

Samsungok kb annyin mennek max, ami rája van írva, én a 400-ast 390-en használom, AMD konfigban, ennyin volt igazán stabil, ez van, persze lehet, hogy a 256-512 dual ch-ban is lehet a problem oka?:( :)

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#9) SzlobiG válasza Horbal (#8) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen lehet az oka mer más a kettő modul próbáld ki külön vedd ki az egyiket és úgy mennyit bír.

(#10) ext


ext
csendes tag

Az AIDA ritkán akad ki... főleg többszöri inditás után
kb. 10-20 -ból 1x.
Egyébként ekkor még mozog a tetszhalott egér de már csak reset segít...
Amúgy stabil a gép...

Mi az a CAS 2,2.5,3 meg többi ? Tudja valaki ?
Egyébéként a Oczett RAM időzítése változik normálhoz képest ?
Mert kb ilyeneken tud menni a samsung OC nelkül:
2.5-4-4-8
2.5-3-3-6

Ha az elsőt megváltoztatom meghal a rendszer totál...
A többi függ a turbo mode-tól meg a DRAM acceleration mode-tól úgy látom

(#11) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

512MB ddr333-as Samsung chipes Xerox ram 412-n vígan szaladt a régi gépemben,2.8V ram fesz mellett..
Szerintem adj neki egy kis plusz feszültséget.

(#12) ext


ext
csendes tag

A Samsung meg az Elixir kérdés az párra vonatkozik
Nem vegyesen vannak, csak épp ki tudnám cserélni Elixirre ha az jobb lenne...

(#13) Horbal válasza SzlobiG (#9) üzenetére


Horbal
őstag

Tisztában vagyok vele, de most így nekem jó, majdcsak veszek, még 1 öt12-est és inkább majd azon próbálkozom...
Inkább az érdekelne, hogy egyszer meghúztam 400-fölé, próbából a gépet és az alaplap lekorlátozott, ami azt jelenti, hogy cmos reset lett a vége...nem mintha ennyire tépni szeretném, csak érdekes...

Valami ócsóbb kategóriájú tuning ram nincs? nekem a geil az rohadt sokba kerül...:(

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#14) SzlobiG válasza ext (#10) üzenetére


SzlobiG
félisten

A CAS az a ramnak az időzítései ha 1:1-be tuningolsz akkor próbáld meg 3-3-3-6-on és a Turbó modot kapcsold ki vagy tedd a legkissebbre.

(#15) beers


beers
addikt

Az én 333-as hynixem vígan szalad dualban 430-on!
Tovább nem néztem,lehet hogy még bírná tovább is!

M&N

(#16) SzlobiG válasza Horbal (#13) üzenetére


SzlobiG
félisten

De van: [L]http://www.ready.hu/[/L]

(#17) petyax válasza SzlobiG (#7) üzenetére


petyax
aktív tag

Nekem CAS2-ben megy a Samsungom gond nélkül (Memtest sem hibázik). Igaz, hogy csak 400Mhz-en mennek :)

(#18) inkab válasza ext (#10) üzenetére


inkab
aktív tag

Nekem is 2x256MB DDR400 SAMSUNG ramom van és ugyan ez a helyzet! Ha az első számot (cl asszem) átállítom 2.5-ről akkor nem bootol a gép! De akkor sem ha 3-ra rakom!!! Pedig az lenne a gyengéb időzítés! :F Az aida-everest nekem egyébként még sose fagyott ki. Neked ott valami gubanc lehet a PCI eszközöknél vagy valamelyik PCI interface-t használó eszköznél (ide vezérlő, integrált hang, lan stb...) Egyébként le van fixálva nálad a PCI/AGP freki 33/66-ra????

[Szerkesztve]

(#19) SzlobiG válasza petyax (#17) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor igen mehet CAS 2-őn ha 400-on megy Pl nekem CAS 3-as a Kingston és alapon megy a CAS 2.5. Vannak jó Samsung ramok is amik menek 470Mhz-en is, de az ritka.:)

(#20) Dave™


Dave™
nagyúr

Nekem már akadt ki az everest (aida) a PCI eszközöknél, mégpedig akkor, amikor zenét játszottam le (JetAudio). Sztem IRQ akadás lehet. Samsungból is vannak jó memok, pl 838E-TCCC egy elég szokványos jelenség, s tud annyit, mint a Hynix BT-D43 (470MHz). Elixir felejtős...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.