Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  SQL kérdések (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#101) crab válasza marcias (#100) üzenetére


crab
senior tag

feltételezem, hogy utf-8-at használsz, ezesetben latin2-re kell váltani. persze konvertálni kell a már meglévőket..

(#102) marcias válasza crab (#101) üzenetére


marcias
őstag

Próbáltam utf-8-cal és latin2-vel is, de változást nem tapasztalok. Ez alatt a konvertálás alatt mit értesz?

Steam: marcias88

(#103) marcias


marcias
őstag

Szerencsére időközben megoldódott a probléma, a forrás, ahonnét megnéztem hogyan kell telepíteni a MySQL-t, az umt-8-as multilanguage módot ajánlotta, és mivel ott nem latin2 volt ezért a PHPMyAdmin csak rosszul jelenítette meg. :)

Steam: marcias88

(#104) Sanya


Sanya
nagyúr

sziasztok!

az a probélmám, hogy egy sql-t kell felraknom egy programnak, ami pont a windóz xp beépített sql-jét szeretné, de nekem bármilyen sql progi jó lenne.
nos, nem tudom beállítani a windows xp professional sql-jét, ugyanis lehet hülyeségeket írok be adatoknak, de ezzel a hibával áll le:

[kép]

az sql mellett a progi kér egy ms iis-t is, de azt sikeresen telepítettem.

az sql-nél kér egy:

milyen néven kíván az adatbázisra hivatkozni?-t ide nemtom mi kell, súgót nem találtam hozzá.
a leírás mezőt még gondolom megértem, de lehet nem. idegondolom valami számomra megjegyzés jön.

a kiszolgáló részhez milyen név jön?
utána: felhasználói hitelesítés? stb. a program egy internet nélkül is futtatható mezőgazdasági gépekhez javítási útmutatató lenne. program neve: john deere system advisor. elég fontos lenne édesapámnak.

előre is köszi: SAnya

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#105) X-COM válasza Sanya (#104) üzenetére


X-COM
nagyúr

az xp-ben nincs beépített sql, szal nem meglepő, hogy a nem létező sql-t nem sikerült beállítani, külön kell telepíteni, pl az sql 2005 express-t
[link]

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#106) tomcs válasza Sanya (#104) üzenetére


tomcs
őstag

windowsban tudtommal nincs sql szerver alapbol

ms sql elegge kulon dolog, atlag felhasznalonak altalaban nincs szuksege ra. szal a hibauzit azert kapod, mert (ha nem raktal fel) akkor tenyleg nincs a gepeden sql szerver.

ms sql desktop engine-t le tudod tolteni, nem tom hogy az jo lenne-e neked, lokalis szerverkent lehet hasznalni, mi .net-es sql progikat irogattunk vele. ha msn-en ram szolsz megprobalok segiteni

(#107) Sanya


Sanya
nagyúr

egy olyan laptopon, amin ez a progi futott, a registry-t lementettem. az sql-re ezt adta ki:

[code][HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\AppID\{000C101C-0000-0000-C000-000000000046}]
''ServiceParameters''=''''
''LocalService''=''MSIServer''

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\AppID\{08b0b2d7-3fb3-11d3-a4de-00c04f610189}]
@=''Microsoft SQL Server Replication Distribution Agent 8.0''

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\AppID\{08b0b2d8-3fb3-11d3-a4de-00c04f610189}]
@=''Microsoft SQL Server Replication Merge Agent 8.0''

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\AppID\{08b0b2d9-3fb3-11d3-a4de-00c04f610189}]
@=''Microsoft SQL Server Replication Snapshot Agent 8.0''

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\AppID\{183141A8-992D-11d2-96EC-00C04F8EEDE6}]
@=''Microsoft SQL Server Replication Remote Merge Agent 8.0''
[/code]

ha valamilyen részletet adjak meg, az nagyon jó lenne . a progi még mindig azt mondja, hogy nincs sql a gépen, pedig x-com progiját felraktam (net keretrendszer 2.0-val).

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#108) X-COM válasza Sanya (#107) üzenetére


X-COM
nagyúr

lehet, hogy a program marhán tcpip-n keresztül akarna kapcsolódni, alapból pedig csak a shared memory van engedélyezve, az sql configuration manager-ben tudod engedélyezni a tcpip-t.
Egyébként a management studio felrakása is ajánlott, igaz még nem végleges, de a későbbiekben hasznos lehet [link]

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#109) Sanya válasza X-COM (#108) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem tudom mi van, mindent felraktam, amit linkeltél, de z a majom program nem akar feltelpülni:
[kép]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#110) F1DO


F1DO
senior tag

Elakadtam, segítsetek!

Egy olyan MS SQL lekérdezést kéne összedobnom, ahol A táblában lévő Kódhoz egy B táblában tartozik adott esetben két adat (legyen Ba és Bb). Hogyan tudom úgy összekapcsolni, joinolni a táblákat, ha azt akarom, hogy ha A táblában lévő kódhoz van Bb adat, akkor azt adja ki, ha pedig nincs (ez előfordul!) akkor adja ki Ba adatot..????

Az IF-es procedurékat nagyon mellőzném ha lehet, remélem megoldható egy 'sima' Select-ben a dolog, csak nem tudok rájönni a helyes táblaösszekapcsolásra. Ha pl OR-al vagy AND-el kapcsolom össze, akkor kiadja - ahol talál - mindkét Ba+Bb adatot is, (ekkor ennyivel több sor lesz az eredmény, mert plusz sorban kiírja ahol talál mindkét adatot) de nem ez kell, hanem hogy ha van Bb akkor csakis azt adja ki ha pedig nincs, csak akkor adja Ba adatot..

Világos? Érthető? :)


[Szerkesztve]

(#111) sbazsi


sbazsi
veterán

hogy tudok úgy árlistát frissíteni, hogy a többi adat ne változzon egy táblában?
van egy excel táblám (egyelőre)
abban több oszlop van.
ebből 2 kell, egy ami a cikkszámos, a másik ami az árat tartalmazza.
hogy tudom ezt egy adatbázisba beletenni, hogy a többi oszlop ne változzon?

az is jó lenne, ha ''egyesével'' csinálná meg, magyarúl valahogy úgy, hogy ahol a cikkszám = abc, ott az ár oszlop legyen ennyi.
ezt excellel nem lenne gond megcsinálni, és utána lefuttatni a parancsot.

szal hogyan? :F

(#112) sbazsi válasza sbazsi (#111) üzenetére


sbazsi
veterán

megoldottam! :D

(#113) _Petya_


_Petya_
őstag

Üdv!

MySql-ben szeretném ezt megcsinálni:

CREATE DATABASE valami DEFAULT CHARACTER SET utf8;

De syntax error-t dob rá.

Ez: CREATE DATABASE valami; gond nélkül lefut. Mi lehet a hiba?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#114) _Petya_ válasza _Petya_ (#113) üzenetére


_Petya_
őstag

UP!

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#115) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Új tárhelyre költöztem, és rögtön találkoztam egy gonddal. A régi tárhely sql mentései simán felmentek, de ha az új helyen exportálok, minden táblához hozzáadja a
DEFAULT CHARSET=latin1 vagy
DEFAULT CHARACTER SET latin1 COLLATE latin1_swedish_ci;


Ha feltöltöm lokálba, vagy hibaüzenetet kapok
You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'DEFAULT CHARSET=latin1 AUTO_INCREMENT=393' at line 23
vagy, ha kigyomlálom a fenti sorokat, akkor ilyesmi szövegeket:
#
Anyagok forrĂĄsa
K�DEX| �R�SOK
#
AT tĂĄp fĂľcsatlakozĂł
ADATB�ZIS| T�P/UPS
#

(erre számítottam is a svéd karakterkészlet miatt).
A phpmyadmin beállítás a nyitólap szerint: ''MySQL karakterkészlet: UTF-8 Unicode (utf8)'' (ez az új tárhely). Prbáltam lokálban szerkeszteni a phpmyadmin config fájlt, de hiába...


ötlet?

egyéb állatfajták

(#116) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

most eljutottam odáig, hogy a mentett sql fájlban már nincsenek benne a default charset sorok (sql kompatibilitásnál a mysql323-at állítottam be), de még mindíg káosz van lokálban...

egyéb állatfajták

(#117) Tyrael válasza kamikaze boci (#115) üzenetére


Tyrael
senior tag

használj speckó szerkesztő progit, vagy csináld linux alatt
windows nem kezeli jól az utf-et, és miután kigyomlálod, a mentés ''elrontja'' a karaktereket.
asszem azért van, mert az utf nem 32byte-os, ,mimt az ascii/ansi, hanem 64, es a 256-nal nagyobb karaktereket nem tudja normalisan lekezelni a winfos.
szal ne windows alol szerkeszd az utf szovegeket.
ha nagy hulyeseget irtam, majd ugyis kijavitanak.

Tyrael

(#118) Tyrael válasza sbazsi (#111) üzenetére


Tyrael
senior tag

update parancs valo a frissitesre.
UPDATE arlista SET ar = 'ujar' WHERE termekazonosito = 'termekazonosito';

_Petya_
Nem lehet, hogy nincs jogod adatbazist letrehozni? legtobb free tarhelyszolgaltatonal kapsz 1 db-t alapbol, es masikat nem tudsz letrehozni.

Tyrael

[Szerkesztve]

(#119) bogel


bogel
tag

Van egy táblám (A), benne elsődleges kulcsokkal és idegen kulcsokkal (B és C tábla közti kapcsolatot jelöli E-R diagramban:

(KulcsB)-[ B]-<A>-[C]-(KulcsC)
..............|
.............(Attribútum1,2...)
Kérdés (lehet, hogy hülye):
Egy idegen kulcs lehet-e része az A kulcsának? Vagy mindig az? Beállíthatom egyszerre idegen és elsődleges kulcsnak is? Vagy alapból az?
Relációként így néz ki ugye:
A(KulcsB_idegen, KulcsC_idegen, Attribútum1,2,3....)


Köszi a mihamarabbi választ!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Ni! Ni! Ni!

(#120) bogel válasza bogel (#119) üzenetére


bogel
tag

Már nem aktuális

Ni! Ni! Ni!

(#121) bazs


bazs
aktív tag

Egy kicsit kevéssé konkrét kérdésem/problémám lenne

Hol lehet a neten találni valamilyen SQL-es megoldott feladatsort? Tehát arra gondolok, hogy ott vannak a feladatok, hogy milyen táblákon kell végrehajtani és egy helyes megoldás is.
Próbáltam google-val keresni nem sok eredménnyel...

Pont most fogyott el...

(#122) bazs válasza bazs (#121) üzenetére


bazs
aktív tag

Senki?
UP

Pont most fogyott el...

(#123) Tyrael válasza bazs (#122) üzenetére


Tyrael
senior tag

google nekem egy csomo talalatot kidobott a mysql example szokombinaciora
ez az elso talalat:
[link]
lap kozepe tajan ott a mysql example.

Tyrael

(#124) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Primitiv kérdés, de nem vagyok biztos a válaszban.

Ha olyan táblákkal dolgozom, amelyek mezői (tulajdonságai) elsősorban szöveges adatokat tartalmaznak, akkor milyen adattípust célszerű választani SQL Server 2005-nél?
Char(n), Nchar(n), Text, Ntext?

Illetve mit használjak akkor, ha az elsődleges kulcs is szöveges?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#125) Tyrael válasza Gh0sT (#124) üzenetére


Tyrael
senior tag

asszem char, meg varchar meg ezek veges meretuek (talan 255 karakter?), text meg akarmilyen hosszu lehet.
de mintha valaki panaszkodott volna ra, hogy text-ben nem mukodott a toredekszo kereses (like ?* stb)
meg szerintem az hogy valami milyen tipus, az nem attol fugg, hogy kulcs-e, vagy nem, hanem hogy mit akarsz benne tarolni, mi a funkcioja.
kerdes, van mysql-ben valami veletlenszam generalas, vagy lehet a visszakapott sorokat veletlenszeruen rendezni?
konkret feladat az lenne, hogy banner-t kene veletlenszeruen kivalasztani, es megjeleniteni.
erre lehetne megoldas, hogy elobb lekerdezem, hogy hany aktiv banner van, es 1 es reklamok szama kozti tartomanyban generaltatok php-val egy egesz szamot, de akkor 2 lekerdezes kellene.
ha viszont van valami ilyesmi mysql-ben, akkor 1 lekerdezessel egybol vissza is kapnam a randomban kivalasztott banner sorat.
elore is koszi, kozben azert megcsekkolom a manualt is, hatha

Tyrael

(#126) Gh0sT válasza Tyrael (#125) üzenetére


Gh0sT
addikt

Köszi!

Nekem sem működött a töredékszó keresés, ezért is kérdeztem. Megpróbálom a Varchart, de mintga a charral is lettek volna LIKE-os problémáim. A Text egyelőre megy, de ott meg azt hiszem nem tudok elsődleges kulcsot definiálni, ha ilyen adattípust választok.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#127) L3zl13 válasza Tyrael (#125) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mysql + random:
RAND(), RAND(N)

Returns a random floating-point value v between 0 and 1 inclusive (that is, in the range 0 <= v <= 1.0). If an integer argument N is specified, it is used as the seed value, which produces a repeatable sequence.
...

To obtain a random integer R in the range i <= R <= j, use the expression FLOOR(i + RAND() * (j – i).
...

You cannot use a column with RAND() values in an ORDER BY clause, because ORDER BY would evaluate the column multiple times. However, you can retrieve rows in random order like this:

SELECT * FROM tbl_name ORDER BY RAND();

...


[link]

Aki hülye, haljon meg!

(#128) Tyrael válasza L3zl13 (#127) üzenetére


Tyrael
senior tag

select * from table order by rand() limit 1
kosz, kozben enis megtalaltam. :)

Tyrael

(#129) sequator válasza Gh0sT (#126) üzenetére


sequator
senior tag

attól függ mekkora szöveget kell tárolni.
én MSSQL2000ben általában varchart használok, ez 8000 karakter hosszú lehet, ami azért elég sok dologra elég valamint lehet rá likeolni és lehet primary key is

Sautia

sequator

(#130) Tyrael válasza sequator (#129) üzenetére


Tyrael
senior tag

az kiraly.
mysql-ben max 255 hosszu lehet csak.

Tyrael

(#131) Gh0sT válasza sequator (#129) üzenetére


Gh0sT
addikt

Istenkirály! :)

Ez kell nekem! Köszi! :)

Még egy kérdés: módosítanom kell ezek szerint az adatok típusát egyes táblákban. A gond csak az, hogy köztük már létezik kapcsolat. Ilyenkor bontanom kell az összes kapcsolatot és egyesével átállítgatni minden tábla minden mezejét, vagy kulcsok esetén elegendő az elsődleges kulcsokat módosítanom és a másik táblában lévő kapcsolt mező típusa is változni fog?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#132) Tyrael válasza Gh0sT (#131) üzenetére


Tyrael
senior tag

jo kerdes.
elmeletileg relacios izebizeknel azonos tipusnak kell lennie.
szal szerintem fel kell bontanod addig a relaciot.

Tyrael

(#133) sequator válasza Gh0sT (#131) üzenetére


sequator
senior tag

elvileg felkínálja, hogy a kapcsolt táblákban is lecseréli, akkor nyomhatsz rá yes, no-t meg cancelt.

Sautia

sequator

(#134) Gh0sT válasza sequator (#133) üzenetére


Gh0sT
addikt

Megcsináltam. Módosítottam az adatokat Varchar-ra, de hogyan tudom beállítani a mező maximális hosszát? Úgy néztem, hogy nem vehet fel Varchar(50) és Varchar(MAX)-on kívül mást. Ezesetben a VB-s felületen kell vizsgálnom a mező értékének hosszát és ott kell megtiltanom, hogy ne lehessen mondjuk 20-nál több karaktert rögzíteni?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#135) Tyrael válasza Gh0sT (#134) üzenetére


Tyrael
senior tag

nalam 1-255ig barmi lehet

Tyrael

(#136) burgatshow válasza Gh0sT (#134) üzenetére


burgatshow
veterán

Ha varcharban 20-at állítasz be, és mondjuk van egy 25 karakteres felvinni valód, akkor csak az első 20 karakter kerül majd letárolásra. A maradék 5-öt lecsapja....

(#137) sequator válasza Gh0sT (#134) üzenetére


sequator
senior tag

azt sajnos már táblánként kell beállítani, ha jól nézem.
végig kell menni a táblákon és mindegyiken beállítani a varcharrá változtatott mezők hosszát a megfelelőre

sequator

(#138) sequator


sequator
senior tag

a következő problémába futottam bele:

adott egy tábla, amiben vannak kurzuskod, kurzuscim, kredit, teljesites, oratipus mezők.
a probléma az, hogy vannak olyan sorok, ahol a kurzuskód azonos, de a többi mező különböző. viszont nekem a kurzuskódot mindenképpen egyedivé kellene tennem.

hogy tudnám azt viszonylag egyszerűen és gyorsan megcsinálni, hogy az azonos kurzuskódokat, mondjuk /a /b /c stb. vagy /1 /2 /3 stb kiegészítéssel egyedivé tegyem?

ja és a táblában 900 rekord van ebből 180 olyan kurzuskód van, amiből egynél több van.

szerk:a dőltbetűs rész

előre is köszönet a segítségért.

Sautia

[Szerkesztve]

sequator

(#139) paramparya válasza sequator (#138) üzenetére


paramparya
őstag

Hát, az sql-nyelvben erre nincs támogatás sztem...
Esetleg írsz rá egy programot, ami ezt megcsinálja

(#140) tbs válasza sequator (#138) üzenetére


tbs
addikt

Ha nek kell feltétlenül ilyen csinos megkülönböztető jelzés, akkor ez alapján kiötölheted a saját megoldásod:
select if(mod(id,2)=0,id,concat(leltarisz,id)) from raktar;

(#141) skera válasza sequator (#138) üzenetére


skera
tag

a táblához adj hozzá egy új mezőt, pl. t_id, amit tegyél PRIMARY KEY-é és AUTO_INCREMENT tulajdonságot. Ekkor minden kurzus egyedileg azonosítva lesz.

Bár lehet, hogy normalizálás jobb volna, de ha nem akarsz sokat foglalkozni vele (a sok rekord miatt), akkor a fent leírt dolog is megteszi.

import szte.ttk.ptm.*;

(#142) Tyrael válasza sequator (#138) üzenetére


Tyrael
senior tag

ne a kurzuskod legyen az elsodleges kulcs, hanem a kurzuskod + az a mezo, amivel egyutt mar csak 1szer fordulhat elo.

pl az egyedi kulcs legyen a kurzuskod + kurzuscim.
igy lehet tobb sor, aminek azonos a kurzuskodja, egeszen addig, amig nem azonos a kurzuscim is.
vagy bevezett egy uj mezot, ami auto incrementes (ez lesz az elsodleges kulcs), es ebben az esetben minden mas lehet azonos.

Tyrael

(#143) sequator


sequator
senior tag

köszönöm a segítséget, de csak kézzel sikerült javítani, így beletelt 1-1,5 órába, de még így is hamarabb elkészültem, mintha cursor-t írtam volna

(#139) paramparya: tudom, hogy nincs rá beépítette támogatás, én valami ügyes joinra, vagy jó cursor-ra gondoltam.

(#140) tbs: kösz, de mindenképpen kell a csinos megoldás, és szövegmezőre nem igazán jó a mod

(#141) skera: kösz, ezzel egyedi lesz minden rekord, de nekem mindeképpen a kurzuskódnak kell egyedinek lennie.

(#142) Tyrael: köszi, de sajnos mindenképpen egyedinek kell lennie a kurzuskódnak, ez egy importálandó tábla és annyi szemét van benne, hogy minden mezőt kulcsnak kellene tennem, hogy jó legyen

mindenestre azért még keresem a megoldást, mert lehet, hogy legközelebb nem ''csak'' 180 sor lesz, hanam 1800.
egyébként az egyik kollégám egyszer talált erre a neten valami ügyes joint, de nem tudja hogy hol. a neten mindenütt csak törlik a dupla rekordokat, vagy skera által javasolt módon javítják. seholsem találtam az én problémámra megoldást :O

mindent köszönök, ha valaki mégis találkozik jó megoldással ne tartsa meg magának:)

Sautia

sequator

(#144) tbs válasza sequator (#143) üzenetére


tbs
addikt

Hehehe... Mondtam, hogy csak a módszert nézd, ne a konkrét kódot!

Akkor most ötletelek, nem feltétlenül lesz szintaktikailag helyes:
select if(count(kkod)>1,kkod,concat(kkod,id)) from kkodok;

No? ;)

(#145) skera válasza sequator (#143) üzenetére


skera
tag

No, én a normalizálást javasolnám.

Szétbontod két táblára:
-Kurzuskódok (kurzusID, kurzusnév)
-Órák(ÓrarendiKód, kurzusID, időpont, oktatóID, stb...)

Megjegyzés: A kurzusID a közös azonosító, amivel a két táblát közös nevezőre tudod juttatni.

Én az SZTE-en használt Egységes Tanulmányi Rendszere alapján írom ezt, mert szerintem ilyen adatbázissémát használ(hat)nak:
Van egy óra, aminek van egy kurzuskódja. Azonban évről évre meghirdetik a kurzust és így nyílván más tarthatja a kurzust, már időpontban lehet, ilyesmi. Ezért pakoltak be egy ún. ÓrarendiKód-ot, amivel az évről évre meghirdetett kurzusokat egyedivé lehet tenni.

No, szóval én ezt javaslom, ismét, már ha ez a baj :DDD

import szte.ttk.ptm.*;

(#146) tbs válasza tbs (#144) üzenetére


tbs
addikt

Ja, ha most készül a cucc, akkor csináld ''normálisra'' az adatszerkezetet, nem lesz ilyen gondod...

(#147) Gh0sT


Gh0sT
addikt

MS SQL szerveren hogyan tárolok képeket? :F
Látom, van olyan adattípus, hogy image, de ebbe hogyan rakok be képet?

Igazából arra lenne szükségem, hogy az egyes eszközök (kamionok, építőgépek, stb) képei megjelenjenek, ha a user egy legördülő menüből kiválasztja az eszközt.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#148) Jester01 válasza Gh0sT (#147) üzenetére


Jester01
veterán

Az image az ebben az esetben nem képet jelent, csak egyszerűen bináris adatot. Simán elrakod a képet aztán a megfelelő controlba visszatöltőd, jól. Ez már a controltól függ, hogy ezt hogyan lehet megtenni.

Jester

(#149) Hani


Hani
aktív tag

Sziasztok!

Hogyan tudom lekérdezni, hogy egy adatbázisban milyen adattábláim vannak?
És azt, hogy az adott adattáblában milyen oszlopok vannak?

(#150) skera válasza Hani (#149) üzenetére


skera
tag

Nah, végre valaki, aki phpmyadmin nélkül próbálozik! :D

1., SHOW TABLES;
2., DESCRIBE tablanev;

A második nem biztos, de én erre emlékszem.

* Feltételezésem szerint konzolosan próbálkozol, így előtte nem felejtetted el a:

USE adatbazisnev

-et beírni.

(A pontosvessző néhol elhanyagolható)

[Szerkesztve]

import szte.ttk.ptm.*;

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  SQL kérdések (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.