Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Darknight80


Darknight80
újonc

Sziasztok

Olyan célra keresek sportkamerát ami elég összetett, s szeretném a segítségeteket kérni akinek van tapasztalata e téren. Motorozom s vagy tankra rögzítés jöhet szóba vagy kormányra rögzítés, ez az egyik amire kell a kamera. Másik sport kutyával van s kellene olyan hám ha létezik amire rátehetem a kamerát s rögzíthetem az adott feladatokat a kutya szemszögéből. A harmadik a víz alatti búvárkodás ide való rögzítés megoldott.

Mint hozzá nem értő GoPro kamerát néztem ki, de láttam hogy sony fejlesztett olyat amihez ad kutya hámot Sony HDR-AS30 azt hiszem ez az a típus.

Fogalmam sincs melyikhez könnyebb tartozékokat szerezni, arra a célra amire nekem kellene. 3 fő cél van de első 2 használnám leggyakrabban a kutya s motor!

Előre is köszönöm a segítségeteket :D

(#2) ricsiv92 válasza Darknight80 (#1) üzenetére


ricsiv92
tag

Szia!
Szerény személyen egy Drift HD Ghost-ot használ motorozáshoz, szóval erről tudok neked véleményt mondani.
1080p/30fps üzemmódban használom eléggé szép képeket rögzít, semmi probléma vele. Vízálló tokot külön lehet hozzá vásárolni. A kutyához rögzítésnél nagyon sokat könnyíthet az is, hogy az optikát 300 fokban forgathatod. Maga a tartó is nagyon hatékony, valami hitpererős ragasztóval rögzíthető. :)
Hirtelenjében ennyi jut az eszembe. :DDD
Az aláírásomban található csatornámon is a Drift-el készültek a videók, bár a youtube valami eszméletlen módon lehúzza a minőséget. :(((

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#3) t72killer válasza ricsiv92 (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A ragasztóval talán nem a kutyára gondoltál:DDD
Kutyahám (dog harness) nem tudom, h elérhető-e hozzá, de én is Ghost párti vagyok pillanatnyilag. A hero 3+ black és a Ghost S között vergődöm, melyiket vegyem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) ricsiv92 válasza t72killer (#3) üzenetére


ricsiv92
tag

Természetesen nem :DDD Úgy gondoltam, ha van a kutyára valamilyen 'ruha' (nem értek hozzá), akkor arra is nagy eséllyel jól odaragad. :)
Rengeteget gondolkodtam én is, amikor megvettem (akkor még Drift HD Ghost és Gopro hero 3 black között). A Gopronak jobban tetszett a képe, csak az volt a baj, hogy ennek köszönhetően az aksija rövidebb ideig bírja, illetve külön lehet rá tenni az ütés/víz álló tokot, ami visszahúz a hangminőségből. Ezért inkább maradtam a Ghostnál, persze azért most jól esne Full HD-ben a 60 fps, de összességében nem bántam meg a vételt. :)

Csak még a renderelési eljárásra kell rájönnöm, hogy az összevágott videókat ne húzza nagyon le a youtube, mert az enyéimnél vannak jobb minőségű videók a megosztón, pedig gépen nézve gyönyörű tiszta képet kapok.

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#5) t72killer válasza ricsiv92 (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az új Ghost már tud 60fps-t és állítólag a képe is szebb. Sajna letölthető 3+black +Ghost S videót nem találtam, a youtube-os tesztekkel meg mind2-en tudjuk, mi a helyzet:(. A dropbox esetleg jó alternatíva lehet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gyorsteszt a sony HDR-as100V-ről. Jó cucc, csak a zoomolást felejteték ki belőle :((( (aka gopro, ghost 90°)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) ricsiv92 válasza t72killer (#5) üzenetére


ricsiv92
tag

Esetleg erre irányzott üzletekbe nézelődj, nálunk a mediamarkt-ban szokott lenni kinn pár darab akciókamera és rá is vannak kötve a TV-re. Gondolom, ha szépen megkérsz egy eladót, biztosan megnézheted az összes képét. Ám én is néztem az 'S'-t, de sajnos ott még nem tartok, hogy az összekuporgatott pénzemből a pár hónapos akciókamerámat lecseréljem, pedig van benne fejlődés. :K

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#8) t72killer válasza ricsiv92 (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Még ezt a játékost megvárom.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy érdekesség a GoPro világból: átalakítókészlet mindenféle optikához.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) ricsiv92 válasza t72killer (#9) üzenetére


ricsiv92
tag

Érdekes, bár nem vagyok komolyan ebben a világban, de tényleges sportkameraként használatkor mit jelentenek ezek a lencsék? :)

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#11) t72killer válasza ricsiv92 (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amíg nincs hozzájuk víz+ütésálló házikók, addig semmit... Igazából szuper kamkorderré lehet akalítani így a goprót. A hero3 black-ben olyan jó szenzor+feldolgozóchip dolgozik, amit nagyon sok kézikamera megirigyelhetne (kapásból nem tudom hányan képesek 40+Mbps bitrátára).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) ricsiv92 válasza t72killer (#11) üzenetére


ricsiv92
tag

Értem a dolgot. Véleményem szerint a sportkamerára ez nem a leghasznosabb kiegészítő, hiszen mindenki nagy eséllyel azért vesz GoPro-t, mert olyan dolgot szeretne megörökíteni, amit nem/nehéz lenne másfajta eszközökkel. Ezzel viszont érvényét veszti a legnagyobb előnye.

[ Szerkesztve ]

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#13) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

Sziasztok, valaki nem tudja véletlenül, hogy a Drift HD Ghost S-nél mik azok a fájlok amik megfelelnek egy rendes videónak csak thm - el végződnek(mármint a nevük) és gagyibb a minőségük?

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#14) ricsiv92 válasza kemkriszt98 (#13) üzenetére


ricsiv92
tag

Szia!
Nálam a sima Ghost nem produkált ilyet. Lehet, hogy RAW módban rögzítetted a felvételt? Esetleg arra tudok tippelni, hogyha onnan illesztetted be egy vágó/szerkesztő programba, akkor az a program által generált állomány.

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#15) kemkriszt98 válasza ricsiv92 (#14) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Nem a szerkesztőprogram és a sima ghost nekem se csinálta :) .... a RAW módról nem tudok mit mondani de majd megnézem a beállításokat...

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#16) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jön!

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

Sziasztok, Drift tulajokhoz szolnék.
A HD Ghost S-hez kapott tartozékokból (esetleg nem direkt erre a célra kitalált dolgokból) ki lehet hozni valami olyan rögzítést ami erdőben biciklizéskor viszonylag stabilan tartja a kamerát? Első gondolatom a Shoulder Mount volt de elég borsos az ára (legalábbis itt nálunk 13ezer körül van) , csak végső esetben adnék érte annyit... Próbálta a Goggle-t felfogni a bukósisak tetejére azzal a kis tépőzáras szalaggal de valami elképesztő, hogy mennyire rázkódik...

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#18) akarmi1971


akarmi1971
csendes tag

Sziasztok !

A drifttel szemezek erősen , de találtam egy érdekes dolgot a Használati utasításban :

" A távirányító nem vízálló . Not waterproof only water resistant"

próbálta már valaki mondjuk medencében ?

Kajakozáshoz keresek kamerát amit fel lkehet tenni egy 1,5 m -es árbócra a hajó végébe, oda jól jön a távirányító , mert nem érem el a kamerát. Problémás helyzetekben meg macerás egy wifis mobillal ki be kapcsolgatni a felvételt .

Más ötletet is várok , de a heró 4 vagy a sony a livewiev-vel nagyon drága nekem ( ghost -s 90000 az emagnál,ez is határeset )

(#19) artiny


artiny
őstag

melyik sportkamerat tudnatok ajanlani 100-200€ig?

(#20) KenBlock43


KenBlock43
tag

Sziasztok!
Kinéztem egy SENCOR 3CAM 4K01W kamerát.
Olyan kérdésem lenne, hogy mi a tapasztalat vele? Milyen minőségben veszi fel a videókat, mennyire jó a stabilizáló benne a rázkódások kiküszöbölésére? Valamint a hangfelvételre is kíváncsi lennék, mennyire "élethűen" adja vissza a hangokat.
27.000 ft-ért tudnék venni egyet.

A válaszokat előre is köszönöm!

Szép napot!

(#21) nepotizz


nepotizz
csendes tag

Sziasztok! A következő problémával fordulok hozzátok: Egy kis segítséget szeretnék kérni.Kaptam noname sport kamerát, HD 1080p felirat van rajta, de bármire állítom a video felbontását csak 640x480-at készít, pedig még a 4K-t is felajánlja. 😞 Szerintetek mi lehet a probléma? Előre is nagyon köszi! Üdv Gergő

(#22) nepotizz


nepotizz
csendes tag

Sziasztok! A következő problémával fordulok hozzátok: Egy kis segítséget szeretnék kérni.Kaptam noname sport kamerát, HD 1080p felirat van rajta, de bármire állítom a video felbontását csak 640x480-at készít, pedig még a 4K-t is felajánlja. 😞 Szerintetek mi lehet a probléma? Előre is nagyon köszi! Üdv Gergő

(#23) -=RelakS=- válasza nepotizz (#22) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Úgy emlékszem, amiken csak ennyi van, azok sima hamisítványok, és kb ennyit tudnak.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#24) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Tudnatok ajanlani vizben is mukodo 4ks bringazasnal is rogzitheto kamerat? Azt latom, hogy sisakoknal rairjak hogy gopro kompatibilis de mas gyartot hogyan lehet rogziteni?
Nem lenne rossz ha tobb mint 1 orat mehetne egy feltoltessel. Bar ezt meg akku packbol megoldhato. Illetve hogy elfogadhato ara legyen.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.