Hirdetés

2019. október 15., kedd

Gyorskeresés

(#1) Darknight80

Darknight80
(újonc)

Sziasztok

Olyan célra keresek sportkamerát ami elég összetett, s szeretném a segítségeteket kérni akinek van tapasztalata e téren. Motorozom s vagy tankra rögzítés jöhet szóba vagy kormányra rögzítés, ez az egyik amire kell a kamera. Másik sport kutyával van s kellene olyan hám ha létezik amire rátehetem a kamerát s rögzíthetem az adott feladatokat a kutya szemszögéből. A harmadik a víz alatti búvárkodás ide való rögzítés megoldott.

Mint hozzá nem értő GoPro kamerát néztem ki, de láttam hogy sony fejlesztett olyat amihez ad kutya hámot Sony HDR-AS30 azt hiszem ez az a típus.

Fogalmam sincs melyikhez könnyebb tartozékokat szerezni, arra a célra amire nekem kellene. 3 fő cél van de első 2 használnám leggyakrabban a kutya s motor!

Előre is köszönöm a segítségeteket :D

(#2) ricsiv92 válasza Darknight80 (#1) üzenetére

ricsiv92
(tag)

Szia!
Szerény személyen egy Drift HD Ghost-ot használ motorozáshoz, szóval erről tudok neked véleményt mondani.
1080p/30fps üzemmódban használom eléggé szép képeket rögzít, semmi probléma vele. Vízálló tokot külön lehet hozzá vásárolni. A kutyához rögzítésnél nagyon sokat könnyíthet az is, hogy az optikát 300 fokban forgathatod. Maga a tartó is nagyon hatékony, valami hitpererős ragasztóval rögzíthető. :)
Hirtelenjében ennyi jut az eszembe. :DDD
Az aláírásomban található csatornámon is a Drift-el készültek a videók, bár a youtube valami eszméletlen módon lehúzza a minőséget. :(((

Iphone XR - Kawasaki ER6f

(#3) t72killer válasza ricsiv92 (#2) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

A ragasztóval talán nem a kutyára gondoltál:DDD
Kutyahám (dog harness) nem tudom, h elérhető-e hozzá, de én is Ghost párti vagyok pillanatnyilag. A hero 3+ black és a Ghost S között vergődöm, melyiket vegyem.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#4) ricsiv92 válasza t72killer (#3) üzenetére

ricsiv92
(tag)

Természetesen nem :DDD Úgy gondoltam, ha van a kutyára valamilyen 'ruha' (nem értek hozzá), akkor arra is nagy eséllyel jól odaragad. :)
Rengeteget gondolkodtam én is, amikor megvettem (akkor még Drift HD Ghost és Gopro hero 3 black között). A Gopronak jobban tetszett a képe, csak az volt a baj, hogy ennek köszönhetően az aksija rövidebb ideig bírja, illetve külön lehet rá tenni az ütés/víz álló tokot, ami visszahúz a hangminőségből. Ezért inkább maradtam a Ghostnál, persze azért most jól esne Full HD-ben a 60 fps, de összességében nem bántam meg a vételt. :)

Csak még a renderelési eljárásra kell rájönnöm, hogy az összevágott videókat ne húzza nagyon le a youtube, mert az enyéimnél vannak jobb minőségű videók a megosztón, pedig gépen nézve gyönyörű tiszta képet kapok.

(#5) t72killer válasza ricsiv92 (#4) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Az új Ghost már tud 60fps-t és állítólag a képe is szebb. Sajna letölthető 3+black +Ghost S videót nem találtam, a youtube-os tesztekkel meg mind2-en tudjuk, mi a helyzet:(. A dropbox esetleg jó alternatíva lehet.

(#6) t72killer

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Gyorsteszt a sony HDR-as100V-ről. Jó cucc, csak a zoomolást felejteték ki belőle :((( (aka gopro, ghost 90°)

(#7) ricsiv92 válasza t72killer (#5) üzenetére

ricsiv92
(tag)

Esetleg erre irányzott üzletekbe nézelődj, nálunk a mediamarkt-ban szokott lenni kinn pár darab akciókamera és rá is vannak kötve a TV-re. Gondolom, ha szépen megkérsz egy eladót, biztosan megnézheted az összes képét. Ám én is néztem az 'S'-t, de sajnos ott még nem tartok, hogy az összekuporgatott pénzemből a pár hónapos akciókamerámat lecseréljem, pedig van benne fejlődés. :K

(#8) t72killer válasza ricsiv92 (#7) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Még ezt a játékost megvárom.

(#9) t72killer

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Egy érdekesség a GoPro világból: átalakítókészlet mindenféle optikához.

(#10) ricsiv92 válasza t72killer (#9) üzenetére

ricsiv92
(tag)

Érdekes, bár nem vagyok komolyan ebben a világban, de tényleges sportkameraként használatkor mit jelentenek ezek a lencsék? :)

(#11) t72killer válasza ricsiv92 (#10) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Amíg nincs hozzájuk víz+ütésálló házikók, addig semmit... Igazából szuper kamkorderré lehet akalítani így a goprót. A hero3 black-ben olyan jó szenzor+feldolgozóchip dolgozik, amit nagyon sok kézikamera megirigyelhetne (kapásból nem tudom hányan képesek 40+Mbps bitrátára).

(#12) ricsiv92 válasza t72killer (#11) üzenetére

ricsiv92
(tag)

Értem a dolgot. Véleményem szerint a sportkamerára ez nem a leghasznosabb kiegészítő, hiszen mindenki nagy eséllyel azért vesz GoPro-t, mert olyan dolgot szeretne megörökíteni, amit nem/nehéz lenne másfajta eszközökkel. Ezzel viszont érvényét veszti a legnagyobb előnye.

[ Szerkesztve ]

(#13) kemkriszt98

kemkriszt98
(aktív tag)

Sziasztok, valaki nem tudja véletlenül, hogy a Drift HD Ghost S-nél mik azok a fájlok amik megfelelnek egy rendes videónak csak thm - el végződnek(mármint a nevük) és gagyibb a minőségük?

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#14) ricsiv92 válasza kemkriszt98 (#13) üzenetére

ricsiv92
(tag)

Szia!
Nálam a sima Ghost nem produkált ilyet. Lehet, hogy RAW módban rögzítetted a felvételt? Esetleg arra tudok tippelni, hogyha onnan illesztetted be egy vágó/szerkesztő programba, akkor az a program által generált állomány.

(#15) kemkriszt98 válasza ricsiv92 (#14) üzenetére

kemkriszt98
(aktív tag)

Nem a szerkesztőprogram és a sima ghost nekem se csinálta :) .... a RAW módról nem tudok mit mondani de majd megnézem a beállításokat...

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#16) t72killer

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Jön!

(#17) kemkriszt98

kemkriszt98
(aktív tag)

Sziasztok, Drift tulajokhoz szolnék.
A HD Ghost S-hez kapott tartozékokból (esetleg nem direkt erre a célra kitalált dolgokból) ki lehet hozni valami olyan rögzítést ami erdőben biciklizéskor viszonylag stabilan tartja a kamerát? Első gondolatom a Shoulder Mount volt de elég borsos az ára (legalábbis itt nálunk 13ezer körül van) , csak végső esetben adnék érte annyit... Próbálta a Goggle-t felfogni a bukósisak tetejére azzal a kis tépőzáras szalaggal de valami elképesztő, hogy mennyire rázkódik...

(#18) akarmi1971

akarmi1971
(csendes tag)

Sziasztok !

A drifttel szemezek erősen , de találtam egy érdekes dolgot a Használati utasításban :

" A távirányító nem vízálló . Not waterproof only water resistant"

próbálta már valaki mondjuk medencében ?

Kajakozáshoz keresek kamerát amit fel lkehet tenni egy 1,5 m -es árbócra a hajó végébe, oda jól jön a távirányító , mert nem érem el a kamerát. Problémás helyzetekben meg macerás egy wifis mobillal ki be kapcsolgatni a felvételt .

Más ötletet is várok , de a heró 4 vagy a sony a livewiev-vel nagyon drága nekem ( ghost -s 90000 az emagnál,ez is határeset )

(#19) artiny

artiny
(őstag)

melyik sportkamerat tudnatok ajanlani 100-200€ig?

(#20) KenBlock43

KenBlock43
(csendes tag)

Sziasztok!
Kinéztem egy SENCOR 3CAM 4K01W kamerát.
Olyan kérdésem lenne, hogy mi a tapasztalat vele? Milyen minőségben veszi fel a videókat, mennyire jó a stabilizáló benne a rázkódások kiküszöbölésére? Valamint a hangfelvételre is kíváncsi lennék, mennyire "élethűen" adja vissza a hangokat.
27.000 ft-ért tudnék venni egyet.

A válaszokat előre is köszönöm!

Szép napot!

(#21) nepotizz

nepotizz
(csendes tag)

Sziasztok! A következő problémával fordulok hozzátok: Egy kis segítséget szeretnék kérni.Kaptam noname sport kamerát, HD 1080p felirat van rajta, de bármire állítom a video felbontását csak 640x480-at készít, pedig még a 4K-t is felajánlja. 😞 Szerintetek mi lehet a probléma? Előre is nagyon köszi! Üdv Gergő

(#22) nepotizz

nepotizz
(csendes tag)

Sziasztok! A következő problémával fordulok hozzátok: Egy kis segítséget szeretnék kérni.Kaptam noname sport kamerát, HD 1080p felirat van rajta, de bármire állítom a video felbontását csak 640x480-at készít, pedig még a 4K-t is felajánlja. 😞 Szerintetek mi lehet a probléma? Előre is nagyon köszi! Üdv Gergő

(#23) -=RelakS=- válasza nepotizz (#22) üzenetére

-=RelakS=-
(addikt)

Úgy emlékszem, amiken csak ennyi van, azok sima hamisítványok, és kb ennyit tudnak.

A felhasználói felület olyan, mint egy vicc. Ha el kell magyarázni, akkor rossz!

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.