Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Split klima: ez milyen? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) DrSoul


DrSoul
őstag

Üdv mindenkinek!
Kell vennem légkondit, tetőtéri garzonban élünk családommal (szűkösen), és ott nagyon meleg van!
Ám (úgye szokás szerint) nincs sok pénzem rá: találtak nekem egy olyan akciót, hogy vmi 60000Ft-os split klíma (akció)+30000 a beszerelés. Az nagyon jónak tünik, teljesítményben is, de kérek hozzáértők véleményét. Persze ne olyat, hogy ''ez gagyi mert nem 200.000-be kerül'', tehát működhet egy ilyen gép jól?Van rá 3 év garancia. Dimarson gyártmány, Toshiba kompresszorral, itt a link: http://www.radi.hu/dimarson/klima_frame.html
Látom, hogy ez a cég inkább más területen ismert... Vagy hirhedt? :DD
Az számomra különös, hogy ha google-be vagy más külföldi keresőbe beütöm ezt a márkanevet, szinte csak magyar oldalak jelennek meg...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#2) Proview


Proview
csendes tag

Szia!

A Dimarson elvileg a Samsung corporation-höz tartozik.
Láttam már pár samsung klímát, és nem volt sok gond velük.
(az én asztali dvd-m is dimarson, és hadd nem mondjam, hogy még a jövő hetet is tökéletesen lejátssza :) )
Szóval, az ár elég korrekt, a beszerelésért nem tudom mennyit szoktak elkérni, de nem hangzik rosszul.

üdv

Az alzheimer kór elônye, hogy mindennap új emberekkel találkozol!

(#3) DrSoul válasza Proview (#2) üzenetére


DrSoul
őstag

Beszerelésért egy másik fórumba vmi 60.000Ft-ot írtak!Ahhoz képest ez nagyon jó!
Ezt honnan lehet tudni, hogy a Dimarson a Samsunghoz tartozik?
De akkor u.azok az alkatrészek?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#4) Proview


Proview
csendes tag

A keravillos ürge kioktatott róla, és olvastam más fórumokban is.

Konkrétan a dvd-ről azt mondták, hogy samsung gép, csak ilyen márkanéven.

Az alzheimer kór elônye, hogy mindennap új emberekkel találkozol!

(#5) Ploszi


Ploszi
senior tag

30E HUF a beszerelésért nagyon jó ár! főleg ha garanciát is így vállalnak rá! az éves ellenörzésre meg tisztításra aztán nem kell sajnálni azt a pár ezrest :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#6) DrSoul válasza Proview (#4) üzenetére


DrSoul
őstag

Értem... Köszi az infót!
Akkor mostmár csak az kell, hogy vmi szakember ''véleményezzen'' ide egyet, a műszaki adatok minőségéről, ill. a szemlyes tapasztalatokról!
:))

Mindig az X jelöli a pontot...

(#7) Santses


Santses
aktív tag

ezeknek a klímáknak..kell vízvezeték cső vagy hasonló??vagy mi kell hozzájuk?

(#8) Proview válasza Santses (#7) üzenetére


Proview
csendes tag

Nem, semmi sem kell, csak áram.
És egy elfolyócső, ahol a termelődő kondenzvíz szabadon el tud folyni.
Lakótelepeken elég gyakori a pocsolyák látványa a betonon negyven fokos melegben :)

Az alzheimer kór elônye, hogy mindennap új emberekkel találkozol!

(#9) Santses


Santses
aktív tag

akkor melyik klímának vízcső???

(#10) Santses


Santses
aktív tag

az az elfolyócső hova kell menjen? akár a szomszédba?:DD

(#11) Santses


Santses
aktív tag

az az elfolyócső hova kell menjen? akár a szomszédba?:DD

(#12) Proview válasza Santses (#11) üzenetére


Proview
csendes tag

Akár, de azt bizosan nem néznék jó szemmel.
A szabadba szokták kivezetni. Meg a kivezetése egyébként is a kültéri egységen van.

Az alzheimer kór elônye, hogy mindennap új emberekkel találkozol!

(#13) Santses


Santses
aktív tag

aha és kívülre minek az a nagy doboz (Venti) az mit csinál?)

(#14) Santses


Santses
aktív tag

magyarul ami belül van az a hoszukás izéé..az fujja a levegőt és a víz az megy ki a külső ventihez ami majd kezd vele valamit???

(#15) Proview válasza Santses (#14) üzenetére


Proview
csendes tag

Ugye az energia nem vész el...

Az a külső izé, tartalmazza a kompresszort, meg ilyeneket (annyira én sem vágom), és a venti takarítja el a kompresszor által gyártott hőt.
A klíma szárítja a levegőt, mert a szobád páratartalma lecsapódik a hideg részeken, és ezt viszik ki a szabadba.

Az alzheimer kór elônye, hogy mindennap új emberekkel találkozol!

(#16) Santses


Santses
aktív tag

nah mind1 nemértem..pedig gondoltam megfogom 1-2 magyarázás után:)
csalódtam magamban.. (ennyire hülye vagyok?:DD

(#17) toeri válasza Proview (#12) üzenetére


toeri
aktív tag

Negatív. Akkor van ott, ha odaviszed.
A kondenzvíz a beltéri aljában gyűlik egy kis csatornában össze. Innen általában a falat átfúrva egyszerűen kivezetik a szabadba. Ha ott nem jó, akkor műanyag vízcsövön elvezetik valahova ha van esése a csőnek. Ha ez sem lehetséges, akkor egy kisegítő (szakaszos működésű) szivattyúval nyomják akárhova.

Ui. Nálunk 3 klíma van, mindhárom megoldással lehet találkozni... :DD

Üdv, toeri

(#18) b@ndy válasza Santses (#14) üzenetére


b@ndy
csendes tag

A klima ugyan ugy mukodik mint a hutoszekreny vagy a hoszivattyu.
Ez utobbirol itt olvsahatsz: http://www.reak.hu/kk/028.htm

A klima eseteben a kulteri egyseg, a hutoszekrenynel a hatuljan levo racs a kondenzator.

(#19) Santses


Santses
aktív tag

thx a segítséget...

(#20) Mazlee válasza DrSoul (#1) üzenetére


Mazlee
aktív tag

Hi!

amugy ez az akció merre leledzik?

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#21) Santses


Santses
aktív tag

gondolom itt:

http://www.radi.hu/dimarson/klima_frame.html

és ott ahol a dimarson t venni lehet..

(#22) JaniS


JaniS
senior tag

Üdv!

A konkrét típust, amiről írsz nem ismerem, ezért csak általánosságban tudok segíteni. Célszerű szakemberrel felméretni, hogy milyen teljesítményű klímára van szükséged és hogyan érdemes elhelyezni (pl. tetőtérnél elég gyakori, hogy a hideg levegő szépen ''lefolyik'', aztán a pince lesz hűtve - jó ez durva megfogalmazás, de gondolom nem akarsz 100eFt-os készülékkel bevásárolni). Általában a klimatizálandó szoba alapterülete vagy térfogata sem elég a döntéshez, kell a szoba fekvése, mekkorák az ablakok, hány személy szokott benne tartózkodni, milyen hőtermelő gépek vannak benne (számítógép, ja). Az üzletekben durván ilyen becslést láthatsz, hogy 60-70 m3-re 2.1-2.6kW, 90-100 m3-re 3.5kW. Ez így igaz is lehet akár. Persze az sem mindegy, hogy a kinti 35 fokról mennyire akarsz hűteni, 25-re vagy 17-re. Ha alá van tervezve a klíma teljesítménye, akkor az lesz a probléma, hogy állandóan jár, ezzel elég sokat fogyaszt (kevesebbet ugyan mint amit egyszerűen kiszámolnál, tehát egy 3.5kW-os klíma 1 óra alatt nem 3.5kWh-t fogyaszt, hanem kevesebbet).
A split klímának megvan az az előnye, hogy a zajos rész (a kültéri egység) kikerül, persze a szomszédot így is lehet vele bosszantani, rosszabb esetben a közös fal rezonálhat is. Ez persze egy másik probléma, ha h*lye a szomszéd enélkül is. Olyan készüléket érdemes csak venni, amire van garancia és van szervíz ellátottsága. A legnagyobb probléma, hogy időnként akciósan behoznak egy csomó ismeretlen klímát, aztán mikor gond van velük, akkor nincs kihez fordulni. Ahol vásárolod, ott ezen végig kell menni. Általában évenként egyszeri karbantartás szükséges, ez kb. 10eFt nagyságrendű, de ez feltétele sokszor a garanciának is. A kondenzvizet valóban ki kell vezetni a szabadba, szokták azt is, hogy a kültéri egységen keresztül elpárologtatják. Ha fűtésre is szükség van, akkor splitből is lehet venni olyat, ha jól emlékszem ezt hőszivattyú névvel illetik (de drágább persze és féléves karbantartás kell). A felszerelés költséges dolog, általában 50-60eFt szokott lenni, és a szervízek leterheltek, ezért várnod kell kb. két hetet vagy még többet.
Röviden ennyi. Nem vagyok klímaszakértő, csak ennyit tudok a témáról.

JaniS

(#23) Santses


Santses
aktív tag

höööhh...kis türelmet amíg ráveszem magam hogy elolvassam (értelmes képet vágva közben:DDD

(#24) delta9


delta9
senior tag

faterom egy klímás cégnél dolgozik, és ő azt mondta az ilyen hipermarketekben kapható gazdaságos kiszerelésű kannás klímákról, hogy felejtő.pl nálunk a városban egyik klímás cég sem vállalja a felszerelésüket, mondván szereltesse fel a tisztelt vásárló a cora-val, tesco-val, stb-vel. mellesleg 30-40k között szerelnek fel klímát, én az 50-60k-t kicsit sokallom, de biztos, hogy ez attól is függ, hogy melyik városról van szó.

(#25) PaladiN válasza JaniS (#22) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Jó úton haladsz a szakértôvé válás felé... :DDD
Esetleg azt is meg tudod mondani hogy.... ? :DDD

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#26) JaniS válasza PaladiN (#25) üzenetére


JaniS
senior tag

Üdv!

Persze, nem titok. Mivel nemrég vettünk mi is, előtte próbáltam kiművelni magam. A neten van néhány leírás, a klímával foglalkozó cégek honlapján is található ez-az, sokkal jobb azonban felhívni őket. Jónéhány közülük ingyenesen kiszáll és felméri a terepet.
A bevásárlóközpontokban (Tesco, Cora stb.) található klímákról valóban azt mondják, hogy vigyázzni kell velük, a klímás cégek egyértelműen előnyben részesítik az ismert gyártókat jó szervízzel. Ennek ellentmond, hogy az ElectroWorld-ben vettük, de hát az akció az akció. Lényegesen 100eFt felett volt, mutattak néhány általam ismeretlen márkát 70 körül, mivel azonban én ebben szakértő nem vagyok nem is próbáltam hajlani feléjük. Az ElectroWorld-ben az eladó szerencsére nem csak eladta a készülékeket, de értett is hozzá valamennyire. Nem vágott buta arcot, kérdezte a szoba nagyságát, fekvését, ablak elhelyezkedését stb. Nyilván nem egy klímás szakember volt, de nem is az a ''tessék, így néz ki'' típus. Ennyi. Ami miatt elkezdtem már a vásárlás előtt tájékozódni az éppen az a tény volt, hogy a klímavásárlók jelentős része nem fektet hangsúlyt a kiválasztásra, csak az ár a szempont és utána több vele a bosszúság, mint az öröm. Valamint egy másik személyes tapasztalat: ismerős vett egyet néhány éve, azóta sem használja, mert két nap alatt hűti le a szobát a fogyasztása pedig majdnem infarktust okozott. Szóval mindenkinek ajánlom, hogy nyugodtan tartsa észben, amit leírtam, de irány a szakember!

JaniS

(#27) Mazlee


Mazlee
aktív tag

lehűteni sokkal tovább tart és nagyobb teljesitménnyel jár mint szinten tartani.

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#28) JaniS válasza Mazlee (#27) üzenetére


JaniS
senior tag

Ez igaz, csak hát neki nem ez volt az elképzelése... Alulméretezték.

JaniS

(#29) Mazlee válasza JaniS (#28) üzenetére


Mazlee
aktív tag

amugy énis beruháznék egyre, de a havi +10-15e pénz sok. főleg hogy alig vagyok otthon meg amugy is általában egyedül

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#30) DrSoul válasza JaniS (#22) üzenetére


DrSoul
őstag

Tehát: nem volt itt szó Tescoról: édesanyám találta a boltot a Batthiányi téri csarnoknál árúlják egy most nyilt boltban (anyu több helyen is látott ilyen boltot, azt hiszem). Ezért akciós. A keravillnál (neten láttam) ugyan ez akciósan 74.000 Ft (bruttó).
Ők szerelnék fel, tehát vállalják (30.000). 3 év garancia. A szervízt megérdeklődjük.
Nem kell nagyon hűtenie, ez nem élelmiszer bolt, csak egy 30nm lakás, egy térben minden (kivéve WC). Pontosabban 29,vmi nm.
Nagyon kicsi, és ebből lejön a fürdőszoba.2 ablak van. Szerintem ennyi teljesítmény csak elég lesz. Ha a kintihez képes hűt 5-8 fokot, az már jó(vagy nem?). Fűtés nem kell.
Szerintetek megrendelhetem?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#31) Egon válasza DrSoul (#30) üzenetére


Egon
nagyúr

Hmmm... Van ebből nagyobb teljesítményű is ott?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32) DrSoul válasza Egon (#31) üzenetére


DrSoul
őstag

Ahogy a link is mutatja, szerintem nem... De nem jártam ott, még Rómában vagyok... :DD

Mindig az X jelöli a pontot...

(#33) Egon válasza DrSoul (#32) üzenetére


Egon
nagyúr

Kár...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#34) gesuz


gesuz
senior tag

Általában (és ez minden másra is érvényes) 50-60% a telepítési költség.
Az hogy a kisebb teljesítményű állandóan megy így többet fogyaszt? hát ebben erősen kételkedem. hisz a nagyobb klima többet fogyszt csak kapcsolgat közben

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#35) DrSoul válasza gesuz (#34) üzenetére


DrSoul
őstag

Akkor telepíteni egy Windows-t 15.000 Ft? :))
Vagy lehet, hogy nem is mondtam hülyeséget?
Ha ahányszor telepítettem, kaptam volna ennyit...már milliomos lennék :DD

Mindig az X jelöli a pontot...

(#36) Santses


Santses
aktív tag

:DDDDDDDD

(#37) Santses


Santses
aktív tag

akkor úgy egy 20nm es előtérbe milyen klímát tudsz ajánlani hogy tartsa a 18 fokot kb??? Márkát is mondhatsz...és azt megtudod mondnani kb ft ba menyi + t jelent ez havonta?

(#38) DrSoul


DrSoul
őstag

Nincsenek itt szakértők?
Sok kérdés van itt, kérem... :DD

Mindig az X jelöli a pontot...

(#39) JaniS


JaniS
senior tag

Üdv!

Szakértők a szakboltokban vannak, ahogy írtam.

Itt laikusoktól kaphatsz tanácsokat. Keress szerintem egy olyan céget a neten, ahonnét ingyenesen kijönnek felmérni vagy menj be valamelyik klíma üzletbe és ott kérdezd meg. Én szívesen segítenék neked, de hogy adjak 100%-os tanácsot, ha nem ezzel foglalkozom.

JaniS

(#40) toeri válasza gesuz (#34) üzenetére


toeri
aktív tag

OFF
Pedig így van.
Ha nincs így, az kb. azt jelenti, hogy nem is tartja ugyanazt a hőfokot, mint a nagy. :DD
(Akkor persze minden összevetés felesleges.) :(

A gyakorlatban a szakaszos működésű igényel kevesebb energiát:
- Ha folyamatosan megy, akkor a kültéri egység soha nem tud lehűlni és folyamatosan megy benne a ventillátor is, ami egyébként csak akkor indulna be, ha a radiátoron lévő hőérzékelő bekapcsolja. Vagyis elméleti ideális esetben a klíma kapcsolgathat akár úgy is, hogy a kültériben csak a szivattyú megy, a ventillátor nem (vagy csak alig). Ekkor vagy nem nagyon kell hűteni a helységet vagy erősen túl van méretezve a hűtőteljesítmény. Viszont tapasztalati tény, hogy így fogyaszt kevesebbet.
ON

Üdv, toeri

(#41) rogers


rogers
aktív tag

Előrebocsátom, hogy nem vagyok szakember,:D bár volt már egy-két tapasztalatom klímával.
A legfontosabb, hogy aki venni akar az fogadja meg azok tanácsát akik egy szakember előzetes felmérést javasolják. A klímában eléggé érvényes az állítás, miszerint az olcsó az nagyon gagyi. Érdemes alaposan utánanézni a ''beruházás'' előtt. A felszerelésnél is észnél kell lenni, de például a garanciális feltételeket is célszerű alaposan áttanulmányozni. A klímákkal a nyári csúcsszezonban a legtöbb baj azzal szokott lenni, hogy a benne keringő hűtőközeg ''szökik'', ezáltal romlik a hatékonyság. Ja jól tudom erre például nem nagyon terjed ki a garancia...

A felszerelés sem mindegy, a beltéri egységen kívül a kültérit is érdemes átgondoltan elhelyezni, például lehetőleg ne oda ahova napközben tűz a nap, vagy nagyon ''szélárnyékos'' forró hely, mert a hőleadási képesség megintcsak a hatékonyságot befolyásolja.

Én ilyen nagyberuházás esetében amit több évre veszel ráadásul folyamatosan jó állapotban kell tartani, inkább egy jónevű BRANDet választanék, mégha esetleg többet is kell fizetni érte (vehetnéd részletre), mert meghálálja. Aztán azt se feledd, hogy az alkatrészekre vonatkozó garancia egyszercsak végetér de attól még jópár évig kéne használni problémamentesen. a Noname klímák hátrányai itt már nagyon megmutatkoznak, mert sokkal valószínűbb, hogy elromlanak, a pótalkatrész ellátás is gázos, és végső soron annyit vagy még többet fogsz rákölteni összességében, mintha BRANDet vettél volna... Csak sokkat több fejfájás és időpocsékolás után...

Jobb későn, mint még később...

(#42) Den válasza toeri (#40) üzenetére


Den
veterán

Nem a ventilátor a lényeg, nem az fogyaszt sokat, hanem a kompresszor. Mivel a klíma egy hőszivattyú, amivel a szoba adott hőfokon tartásához egységnyi idő alatt egy bizonyos mennyiségű höenergiát kell ''kiszivattyúzni'', ezért a fogyasztás szempontából az számít elsősorban hogy mennyi hőt kell mozgatni, az részletkérdés hogy kis teljesítményű klímával folyamatosan ''szivattyúzol'' keveset, vagy időnként sokat.

www.simson4t.hu

(#43) RAM


RAM
őstag

Meddig kell járatni egy klímát, ahhoz, hogy mondjuk 33C-rol 22C-ra hűtson?

Csak tisztán

(#44) RAM válasza RAM (#43) üzenetére


RAM
őstag

Szóval mennyi a költség 1 napra, amikor kánikula van?

Csak tisztán

(#45) Den válasza RAM (#43) üzenetére


Den
veterán

sok mindentől függ. Mekkora helység, menyi a külső hőmérséklet, milyen a hőszigetelés, mennyit mászkálnak ki be, milyen teljesítményű klíma...

www.simson4t.hu

(#46) gzs1


gzs1
újonc

Szevesztok

feltudna valaki világosítani hogy egy feltöltött klimát hogy kell beüzemelni,
kicsit sokallom a 30 e ft-ot meg a kiszállási költséget:(
gondolom a lukfúráshoz meg az összekötésekhez nemkell 3 doktori

(#47) Akossss


Akossss
csendes tag

Én egy érdekes dologra lennék kíváncsi. Láttam akcióban, hogy Dimarson 2,06kW-os klímát lehet kapni 37-ér ÁFÁval, és tetszene is, ha a beszerelés költsége nem kétszerezné meg a befektetés árát. Ezért kérnék valakit, aki már szerelt ilyen split klímát be, esetleg ez a foglalkozása, legyen szíves nekem pár szóval leírni az alapvető szerelési dolgokat, pl hogy melyiknek kell feljebb lennie, a kül-, vagy a beltéri egységnek, nem árt-e a kültérinek, ha sokat süti a nap, stb. Nem érdekel, ha elszáll a garancia, mert melegem van, és ez így tényleg nem valami nagy összeg érte.

Ha esetleg azt hiszitek, hogy a cégeteket károsítanátok meg anyagilag azzal, ha ezeket leírjátok nekem, akkor e-mail-ben küldhetnétek pár szót ezzel kapcsolatban, sőt az e-mail-nek jobban örülnék, mert azt biztos olvasom, de hogy ide mikor térek vissza... Amúgy minél hamarabb jó lenne tudnom, hogy megéri-e így is venni, mert 2 napon belül meg kéne rendelnem. Ezer hála annak, aki megszán egy e-mail-lel!

Akossss
e-mail: satupad@axelero.hu

(#48) Akossss


Akossss
csendes tag

Én egy érdekes dologra lennék kíváncsi. Láttam akcióban, hogy Dimarson 2,06kW-os klímát lehet kapni 37-ér ÁFÁval, és tetszene is, ha a beszerelés költsége nem kétszerezné meg a befektetés árát. Ezért kérnék valakit, aki már szerelt ilyen split klímát be, esetleg ez a foglalkozása, legyen szíves nekem pár szóval leírni az alapvető szerelési dolgokat, pl hogy melyiknek kell feljebb lennie, a kül-, vagy a beltéri egységnek, nem árt-e a kültérinek, ha sokat süti a nap, stb. Nem érdekel, ha elszáll a garancia, mert melegem van, és ez így tényleg nem valami nagy összeg érte.

Ha esetleg azt hiszitek, hogy a cégeteket károsítanátok meg anyagilag azzal, ha ezeket leírjátok nekem, akkor e-mail-ben küldhetnétek pár szót ezzel kapcsolatban, sőt az e-mail-nek jobban örülnék, mert azt biztos olvasom, de hogy ide mikor térek vissza... Amúgy minél hamarabb jó lenne tudnom, hogy megéri-e így is venni, mert 2 napon belül meg kéne rendelnem. Ezer hála annak, aki megszán egy e-mail-lel!

Akossss
e-mail: satupad@axelero.hu

(#49) Perjel válasza Akossss (#48) üzenetére


Perjel
tag

A beltérit ált. a plafon alá szerelik fel a falra, szóval alapesetben az van magasabban, de szerintem ez egyáltalán nem számít, mert láttam már olyat, ahol magasan volt a kültéri (egy szinttel feljebb). Hogy árnyékos helyre kell-e szerelni a kültérit? Talán jobb ha igen, de olyan helyeken is felszerelik, ahol sokat süti a nap, szóval ez nem lehet gond. Szerintem is, akinek van érzéke hozzá, meg egy kis tapasztalata szerelési munkákban az meg tudja maga is csinálni. Ja azért gondolom arra is számítasz, hogy meg fog ugrani a villanyszámlád, ezt nem tudod megspórolni...

(#50) The7up


The7up
tag

Szerintem ez azért annyira nem triviális. Furok egy lyukat... Azért egyrészt nem egy hatos lyukat kell neki fúrni, másrészt pedig nem néhány centi, hanem néhány 10 centi mélységben (pontosabban vastagságban kell átfurni az utca felé vezető falat) hacsak nem erkélyre kerül, mert talán a szba és az erlély között kó eséllyel nem hagyományos fal van.
És akkor nem is beszéltünk arról, ha az ominózus lakás mondjuk az ötödiken van...

A rézcsöveket pedig hővel forrasztják, ami nem forrasztópáka. Úgyhohy az elméleten kívül jópár szerszám is kell hozzá... És az sem 10 Ft...

Igazán makacs madár a sün. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Split klima: ez milyen? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.