Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Specviewperf

Hozzászólások

(#1) nemtommi


nemtommi
senior tag

A benchmarkot azok ismerhetik, akik már gondolkoztak professzionális 3D gyosítók (NVIDIA Quadro, ATI FireGL, 3Dlabs Wildcat) vásárlásán.

Azonban ezek ára nem ritkán van 150e Ft fölött, gyakran nincs más megoldás, mint egy 1-2 generációval korábbi kártyát megvenni, ami egy modern, közepes szintű videókártya árában már fellelhető.

A kérdés: mit nyújthatnak professzionális 3D-s alkalmazásokban egymás ellen ezek a kártyák? Egy mai videokártya el tudja-e látni ugyanazon feladatokat?

Kérném az idő/sávszélesség-hiányban nem szenvedő fórumozókat, osszák meg velünk tapasztalataikat!

A benchmark letölthető innen: Bővebben: link

(#2) Rover623 válasza nemtommi (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Nem tudják...;]
Max. ha szoftveres trükkökkel (Softquadro ugyebár) profi karit csinálnak belőlük...

Szvsz elég felesleges topic...de majd az idő eldönti...:DDD
Volt már itt mindenféle Softquadro topic keresztül-kasul, oszt' elhaltak szépen, csendben..:U

primus inter pares

(#3) nemtommi válasza Rover623 (#2) üzenetére


nemtommi
senior tag

Ki beszélt itt softquadroról? Azt hiszem érthetően tettem fel a kérdésem, ha nem tudsz rá válaszolni, kérlek ne írj bele a topicba hülyeségeket!

A témával kapcsolatos értelmes hozzászólásokat továbbra is várom! :)

(#4) Atlantis válasza nemtommi (#3) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem teljesen értem, mi a kérdés. Az aktuális Quadro és FireGL sorozat Specview-eredményei fent vannak az NVidia és az Ati oldalán is, így a kártyák ''ereje'' ott összemérhető. Ráadásul ott ugyanolyan konfiggal tesztelték őket...(természetesen gyártón belül)

Kicsit vegyél vissza a stílusodból is, nem akart Rover623 semmi rosszat és igaza is van. Egyelőre maradjon a topic, de szerintem is felesleges téma. A Softquadro topicban sok eredmény be van írva, a Guru3D fórumán is találsz eredményeket. Akinek módja van eredeti profi kártyával dolgozni, az meg ritkán fórumozik. Annyira szűk réteg ez, hogy az átlagfelhasználó számára otthon a szoftveres mod kifizetődőbb, munkahelyen meg nem tesztelgetünk.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5) nemtommi válasza Atlantis (#4) üzenetére


nemtommi
senior tag

Látom tele lesz offolva a topic, úgyhogy nyugodtan zárd be! :F
Nem az aktuális Quadro és FireGL sorozatok érdekelnek, hanem a régebbiek, és az ezekkel egy árban kapható modern, nem prof kártyák, de ezt szerintem érthetően leírtam. A stílusommal szerintem meg nincsen baj, kiváncsi lennék, mit szólnál hozzá, hogy az általad nyitott topicban már az 1.hozzászólás ilyen magasröptű és építő jellegű lenne. Ha a szövegértéssel van a baj, azt meg én nem tudom orvosolni.

(#6) Atlantis válasza nemtommi (#5) üzenetére


Atlantis
veterán

Najó, hagyjuk...nincs igazad, de lehet nekem sincs.

Na, akkor a témához: szerintem a szoftveres megoldások messze nagyobb teljesítményt nyújtanak, mint a régebbi eredeti kártyák. Elég, ha összehasonlítjuk pl.: a szoftveres FireGL X2, X3 eredményeket akár egy eredeti Quadro 4 kártyával. A NV40 magra épülő kártyák pedig szoftveres átalakítás után még ennél is gyorsabbak, majdnem elérik az eredeti jelenlegi csúcskártyák eredményeit.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#7) nemtommi válasza Atlantis (#6) üzenetére


nemtommi
senior tag

Régóta érdekelt már ez a dolog, de most, hogy egyik barátom, tőlem kért tanácsot, nem tudtam neki választ adni. Az ő problémája konkrétan a következő: Vehet 40k-ért egy Quadro4 980XGL-t 128MB memóriával, vagy kb. ennyiért egy 6600GT-t esetleg egy Radeon X800GT-t. Utóbbiakat viszont nem alakítaná át szoftveresen. Ő kb. 7-ből 6 napot 3dsmax-al és AutoCAD-el dolgozik, a játék teljesen másodlagos számára.

(#8) Atlantis válasza nemtommi (#7) üzenetére


Atlantis
veterán

Akkor nem is kérdés:vegye meg az eredeti kártyát. Igaz, a szoftveres átalakítással gyorsabb kártyát kapna, de: az általad említett kártyák nem minden esetben alakíthatók, de erről a Guru3d fórumán lehet biztosabb infót szerezni. A 980XGL szerintem még versenyképes kártya, ha valaki nem nagyon komoly dolgokat alkot.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Specviewperf
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.