Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Mivel a házimozi erősítők topicban magától értetődően nincs helye a hangprojektoroknak, de napjainkban főként a marketingnek köszönhetően egyre többen érdeklődnek a téma iránt, így bátorkodom egy saját topicot nyitni a kompakt hangrendszereknek.

Jómagam tapasztalat híján csak kérdéssel tudom nyitni a topicot:

Valami olyan megoldás, ami a hálóban lévő TV gyenge hangját egy kicsit feljavítaná.
Leszögezném, végigjártam a házimozis lépcsőket, 2000-ben a házimozi-korszak hajnalán egy több százezres kompakt mozival nyitottam, ami az évek alatt kikopott és lett a nappaliban egy különálló, minőségi és nem éppen olcsó komponensekből felépített hangrendszer.
Az igazsághoz azonban hozzátartozik, hogy a 2000-es évekbeli Pana rendszer, aminek az ára szép lassan kezdett nevetségessé válni és évről évre olcsóbb kompakt rendszerek kerültek a polcokra, aminek az eredménye az lett, hogy mire egyik-másik ismerősnél-rokonnál szembe találtam magam egy-egy ilyen huszonezres "házimozi" rendszerrel, már könnyes szemmel emlékeztem vissza az öregedő első generációs "mozim" hangjára, mert azokhoz képest mérföldekkel többet tudott az én tejfölösdobozos összeállításom. (és még mindig az egydobozos, kompakt moziról beszélek, nem a nappaliban álló komoly cucosról)

Valahogy a hangprojektorok minőségét és ár/érték arányát is így képzelem el, tehát nem feltételezem, hogy egy 29 ezres Sony-LG-Samsung akkorát lenne képes robbantani, mint egy 60, majd egy 120 ezres sugárzó.

Mindazonáltal azt sem feltételezem, hogy egy vájtfülű ember egy 150-200 ezres projektort is színvonalasnak tudna értékelni.
Tehát mindig, mindenkinek szem előtt kell tartania, hogy mivel is áll szemben és a helyén kezelni ezeket a trendi sugárzókat.

Én óriási hangerőre és dinamikára annyira nem hajlok, mert általában mire oda jutok, hogy filmezni kezdek, a hangerő szinte minimumon szól a családtagjaimra való tekintettel.
Ettől függetlenül ha a nagy eséllyel nem kihasznált és mellőzhető hangminőségtől eltekintünk, az elsődleges problémám az, hogy a HD filmek többségének DTS a hangja, ezt pedig nem dekódolja a lejátszóm.

Két lehetőségem van, melyik irányba indulok el:
- Az egyik az, hogy veszek egy DTS-t tudó hangprojektort, pl. egy a Pioneert,ami kb. 55 ezer Ft. (sub nélkül ráadásul) Tehát máris első dilemma, hogy jobb-e a közel 60 ezres, sub nélküli Pio egy 30 ezres projektor+sub párosból álló Samsungtól/Sonytól?

- A másik pedig az, hogy a két nyugdíjazott, régi Koda 5.0 szettből maradt surround sugárzóim üzembe helyezem, és veszek hozzá egy rendes erősítőt, pl. ezt: szintén Pioneer, szintén kb. 55 ezer Ft.

A helyzet tehát komoly és igencsak más kategóriát képviselő eszközökről beszélünk.
Abból próbálok kiindulni, hogy nem tervezem a következő hónapokban a komplett mozim lecserélni, tehát nem akarok belemenni olyan álmodozásokba, hogy egy VSX_329-ből mit lehet kihozni annak ellenére is, hogy belépőkategóriás erősítő, hanem maradjunk abban, hogy 55 ezerem van arra, hogy tudjak DTS-t hallgatni a hálóban, ebből vagy hangprojektort, vagy erősítőt vehetek, de ahhoz csak egy egyszerű hangfalpárom lesz. (persze lehetne DTS-es médialejátszót is venni ennyiért, vagy olcsóbban is...)
Tényleg érdekelne a véleményetek, már csak azért is, mert fogalmam sincs, mire képes egy ilyen 50-60 ezer körüli hangprojektor manapság. (persze azokból a DTS dekóderrel szerelt meg ritka, mint a fehér holló)

Köszi bármi tippet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.