Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Sound of silence (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ar


ar
tag

Hella,

A leheto legcsendesebb masinkat akarom kihozni, elerheto aron :).
Tapom mar lesz, ENERMAX. Ajanljatok nekem, procihutot, AMD-re, P4-re, csak sima ventillatoros erdekel. Winyat, 7200-es.

Kosz elore is.

(#2) baroczp válasza ar (#1) üzenetére


baroczp
tag

Spire venti nagyon jók és halkak is, szvsz ezt válaszd AMDhez.

(#3) Turmoil válasza ar (#1) üzenetére


Turmoil
senior tag

Ha hangmenteset akarsz, akkor vízhűtés. Most láttam, komplett cucc kapható valami 50K-ért.

Ha beéred léghűtéssel, akkor vannak valami Papst ventik, nagyon csendesek. Azokat applikáld rá valami nagyobb bordára.

Egyébként ajánlom andorpapa oldalait: [L]http://www.coolness.hu[/L]

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#4) igi válasza ar (#1) üzenetére


igi
aktív tag

Csa!

Vinyóban a Seagate Barracuda IV-et ajánlanám.

üdv: Igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#5) McJames


McJames
senior tag

Imho P4-hez gyári a legjobb, AMD-hez Titan, vagy vmi hasonló nagy átmérőjű, kis fordulatszámú.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#6) robekri válasza ar (#1) üzenetére


robekri
addikt

Vinyó: SEAGATE BARRACUDA IV 60 GB /folyadékcsapágyazás miatt/, nekem is ilyen van! :))

Cooler: SPIRE WHISPEROCK. :))

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#7) zrubi válasza robekri (#6) üzenetére


zrubi
senior tag

''folyadékcsapágyazás miatt''

Ezt mintha már valaki kifejtette volna, hogy csak marketing duma.
'folyadék csapágy'='sikló csapágy'='csúszó csapágy'=nemtomminekcsúfoljákmég

Vagy én vagyok nagyon lemaradva, és az évezred találmánya a folyadékcsapágyazás :DD

zrubi.hu

(#8) zrubi válasza zrubi (#7) üzenetére


zrubi
senior tag

Ööööö,

ez miért lett ilyen??

zrubi.hu

(#9) robekri válasza zrubi (#7) üzenetére


robekri
addikt

''A legújabb Seagate Barracuda ATA merevlemezek alig 20 dB zajt bocsátanak ki, ami már elfogadhatónak számít. Az átlagos emberi fül 25 dB-tõl kezdi el hallani a hangokat, ezért az új meghajtó zajának észrevétele lehetséges, de nehéz.
A mûködési zajszint csökkentésében elsõdleges szerepe van az FDB (Fluid Dynamic Bearing - Folyadék csapágyazású) motoroknak, amelyek csendesebbek a hagyományos golyóscsapágyaknál. A halkabb mûködés mellett az FDB motorok mégegy óriási elõnnyel bírnak. A golyók méretkülönbségébõl, illetve nem tökéletesen gömb alakjából adódóan a legprecízebb golyóscsapágy sem jár tökéletesen pontosan. Ennek következtében az adatok nem pontosan kör alakban kerülnek fel a lemezre. Az olaj-alapú FDB motorok minimálisra csökkentik ezt a hibát, így a sávok közelebb kerülhetnek egymáshoz a lemezen, ami tovább növeli az elérhetõ adatsûrûséget.''

Található a:http://bolt.kronos.hu/kpFullNews.phtml?NEWSX=6194&STATUS=1 címen!
:))
Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#10) esteban


esteban
senior tag

A barracudabol a 40G-s csak egy lemezes es ez csendesebb mint a nagyobbak - allitolag. Nekem sajna nincs. Ami viszont van: Hercules ATI 8500LE, gyari bordat leszedtem es tettem ra egy regi PI-bordat a mukodesi frekit levettem 200/400-ra, igy nem melegszik es csendes.

itt egy kep:

:) 5400potty a 3D2001SE ben PIII-mal.

Tenyleg mire kell a gep? En direkt epitettem PIII.ra, - jo a procit gyak. ingyert kaptam :) - mert alacsony a hotermelese: most egy Titan D5TB van rajta. A venti elott pedig 50Ohm, igy ca. 1900-at forog. Nem hallani.

Persze a hang fugg a haztol is: vastag fal pl.: chieftec :D ...

iBook + RedBull :)

(#11) Den válasza zrubi (#7) üzenetére


Den
veterán

Valszeg én fejtettem ki. :) Nemsokára bővebben is kifejtem :P

www.simson4t.hu

(#12) Krix


Krix
őstag

Enermax táp, GlacialTech Diamond 4000 P4 hűtő és a már említett Barracuda IV. Nálam ezek a zajkeltők. Elég csendes, csak egy halk légáramlást lehet hallani.

Aztán jött a R9700. Ennek a ventije kb 2x olyan hangos mint a fentiek együtt. Erre még valami okosat ki kell találnom...

If it is not broken then don't fix it!

(#13) Karex


Karex
senior tag

7 tápventim van a házba, nesze nektek silence...

(#14) napos2600


napos2600
tag

p3-1125 globalwin wbk68
matroxg400 venti
8x8as hazventi
rack venti
barracuda 40Gb
acrop haz
a gep csendes asztal alatt all zaj akkor keletkezik mikor rack-ben vinyo is van (13Gb-s wd)

(#15) gg válasza ar (#1) üzenetére


gg
csendes tag

szia,

Most vettem a pcsilent-bol nehany alkatreszt.
Nem volt a legolcsobb, de szerintem megfizetheto.
Cserebe halk lett mindket gepem. vettem egy
halk RadialFin hutot az amd-re, egy-egy
silentdrive-ot a merevlemezekre es nehany
8cm-es Papst ventit (a tapokba).
Ez osszesen kb 35ezer volt afa-val, vammal
es postakoltseggel. Az egyik gepemet nem
lehet hallani, a masik meg kelloen halk lett
a munkahoz.
Udv,

gg

(#16) [amne]


[amne]
senior tag

Ha halk proc hűtőt akarsz akkor csak Glacial Tech, 2320-tól kezdve a 2400 Pro-ig.

(#17) BadGe válasza ar (#1) üzenetére


BadGe
aktív tag

AR: Ha még nem érkezik késve az üzenet, akkor én az Enermax tápot nem ajánlom, legalábbis csend szempontjából semmiképpen! Ma kipróbáltam és lekapcsoltam az összes ventillátort, csak a vízhűtés maradt. Hát igen, így csendes. Pedig csak kis fordulatú _elvileg_ csendes ventik vannak a házban, de még ez is számít. Szal a csend az csend, a ventillátornak meg hangja van. És nálam most leginkább az ''everszaksz'' hangoskodik. micsoda pazarlás.

(#18) szutsg


szutsg
csendes tag

És mi van a Zalman féle legyező alakú réz bordával? Kicsit borsos az ára, 10-13e Ft bruttó körül van az overclock.hu -tól. Azt még senki nem próbálta? Érdekelne, hogy egy 1800+-os Athlon XP-t mennyi fokra hűt le (nem klinikai körülmények érdekelnek, hanem normális használat).

''Jogom van szándékomba állni akárminek.''

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Sound of silence (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.