Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gorlin


gorlin
őstag

Tudom hogy van több hatalmas téma ,átolvastam őket,de véletlenül összefutottam egy fórumtársunkal ,aki meginogtatott abban hogy msi 5900XT-t vegyek inkább a HIS Kártyát ajánlotta,most egy radeon 9600pro-m van ,de mindenféleképpen váltani akarok mert kell a VIVO,
Azt mondta hogy 5900Xt-nagyon gyenge DX9-ben ,és hogy a 9600XT sokkal tartósabb a jövőre nézve(mindenesetre neki köszönöm a segítséget ha olvassa)de szerintetek most mi van .Sajnos nagyon kevés időm van döntenem kell .A válaszokat várva üdvözletel:Gorlin

(#2) fLeSs


fLeSs
nagyúr

melyik mennyibe kerülne most fél órán belül? :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3) b0unCe


b0unCe
aktív tag

nem forditva? d9 ben szar 9600xt es tartos 5900xt?
egyebkent mire hasznalnad?

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#4) Raymond válasza gorlin (#1) üzenetére


Raymond
félisten

HIS 9600XT egy pont. Az altalad is emlitett okok miatt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5) faster válasza gorlin (#1) üzenetére


faster
nagyúr

Az 5900XT és a 9600XT között nincs olyan nagy különbség DX9-ben sem. Az ár a fő szempont a döntésnél.

[Szerkesztve]

(#6) gorlin


gorlin
őstag

MSI:61000FT
HIS:53000FT
És nem járok rosszabbul ha megveszem az 5900XT-t?

(#7) Vikthor válasza gorlin (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ha sokat számít a TV-Out képminőség feltétlen az ATI-t válaszd.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#8) Pháraó


Pháraó
tag

mondjuk én most más problémával állok szemben... ,de szerintem az 5900XT nagyon jó ,ha a VIVO funkciók is érdekelnek, egy haverom nemrég vett ilyet MSI 5900XT-t neki nagyon tetszik...

JAJ JAJ!! Rántott husi...

(#9) gorlin


gorlin
őstag

Játékra,de inkább dolgozom vele,van olyan szép a képe tvout-on,2d-be,mint a radeonnak?

(#10) fLeSs válasza gorlin (#6) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az a HIS csak a VIVO miatt ilyen drága? :F

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11) zsiga667 válasza gorlin (#1) üzenetére


zsiga667
addikt

DX8-ban az FX hülyére veri a Radeont, DX9-ben meg kb. egálban vannak. Később valószínű, hogy a 9600XT jobb lesz DX9-ben, de nem jelentősen (talán 10%). A TV-OUT minősége jó az 5900-nál, nem rosszabb az ATI kártyákénál, és egyébként is ugyanazt hozza képminőségben az 5900, mint bármelyik ATI. Viszont nem ér meg +10k-t...
Tehát az árak ismeretében a Radeon-t ajánlom.

(#12) LordX válasza gorlin (#1) üzenetére


LordX
veterán

FX... Az FX-ek minden gyengesége ellenére az 5900XT most a legjobb választás.. Futószalagból (habár egyenként gyengébbek) számbeli fölénye van a Radeon felett, ha tuningolod, akkor meg simán veri..

(#13) Vitus válasza Vikthor (#7) üzenetére


Vitus
őstag

Hát az FX-ekbe integrált tv-out olyan jó minőségű, hogy amit most mondtál az nem igaz. Tegnap volt nállam egy 9600Pro és láthatóan rosszabb volt a tv-outja mint az én 5700ultrámé (homályosabb, az fx képe élesebb volt sokkal). Régen voltak gázosak amikor még nem saját integrált volt hanem conexant vagy philips chipeket használtak.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#14) faster válasza Vitus (#13) üzenetére


faster
nagyúr

De, ha jól emlékszem, a TVout kezelés már GF4-től bele van integrálva a chipbe. Szvsz egy gyártófüggő is, én már szereltem gépet Sapphire 9600XT-vel és összehasonlítottam egy MSI 5900SP képminőségével a tv-outon is, mindkettő szép volt.

(#15) Gorneck válasza b0unCe (#3) üzenetére


Gorneck
titán

Jól írta! HIS +1 pont!

Gorneck#1239

(#16) gorlin


gorlin
őstag

Tehát akkor nyugodt szivvel megvehetem az fx5900-et?
Csak azért mert már reggel megrendeltem és csak végszükség esetén változtatnék.Milyen érdekes hogy pont olyankor találkozik az ember egy hozzáértővel amikor már kijött a boltból:(
Egyébként még azt mondta a srác (és félek igazat beszélt)
Mert az nvidea arra nyomja a programozókat hogy DX7,8 ban fejlesszenek inkább,és minnél kevesebb DX9-et használjanak.De ha kijön egy komolyabb NVIDEA akkor ezek az Xt,stb Nvidea kártyák teéjes mértékben elvéreznek,mert akkor már tényleg full Dx9 lesz.
?

(#17) Vitus válasza faster (#14) üzenetére


Vitus
őstag

Nem csak az fx-ekbe van integrálva a gf4-eket álltalában philipsel párosították és valóban gyártótól függően vagy müködött vagy nem. :) Mosmár ilyen nincs az fx tv-out képminősége gyönyörű, én sokat használom és nagyon hamar észreveszem a különbséget. Nállam is seprű 9600 volt :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#18) zsiga667 válasza gorlin (#16) üzenetére


zsiga667
addikt

Ha egy játék nem megy egy FX5900-on, akkor egy R9600XT-n se fog menni... Akkor meg nem mindegy?

(#19) gorlin


gorlin
őstag

De ha tudtok egy extra hidro brutál kártyát 50000+áfáért,amit kihagytam(bár szerintem sajnos nincs ilyen)kérlek irjátok le.

(#20) Vitus válasza gorlin (#16) üzenetére


Vitus
őstag

Ha megrendelted az fx-et akkor maradj annál nem jársz vele rosszúl.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#21) Vitus válasza gorlin (#19) üzenetére


Vitus
őstag

Miért nem veszel használt de garanciás számlás 9700Pro kártyát? Én azt vennek a helyedben ha már ennyi zseton van kéznél.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#22) Calogero


Calogero
addikt

+1 szavazat Fx5900nek

(#23) gorlin


gorlin
őstag

Ott ahol veszem jó pénzért számítják be a kártyát,és nem tudom miért de azért jobban tetszenek az új dolgok.

(#24) b0unCe


b0unCe
aktív tag

jo lesz az az 5900xt

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#25) gorlin


gorlin
őstag

És a másik dolog.
Talán azért is hajlok az nvidea-ra mert azt mondják hogy nincsen annyi baj a driverrel.Ezt én is tapasztaltam sajnos az ATI 9600Pro-nál,hogy a CUD hibázott,tudom 3.1es driverrel megoldódik(bár nekem nem ment fel a gépre de ez most mindeggy)de mi van a többi játékkal,tényleg jobb az fx driverek,vagy nincs semmi a dologban?

(#26) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Szerintem is 5900XT! És ahogy Zsiga is írta, DX8 alatt magasan veri a 9600XT-t, és DX9 alatt se rosszabb (max full ps2.0-s ''alkalmazásokban'', dehát azzal meg nem lehet játszani:C)!

hey-ho-let's-go

(#27) gorlin


gorlin
őstag

Tehát akkor azért ez egy előrelépés a9600pro hoz képest ugye?
El is felejtettem lehet még ASUS9600XT
Több verzió nem irok de tényleg ezek a lehetőségeim vannak

(#28) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

ASUS 9600XT-t kerüld el, elég gyengén sikerült széria... Amúgy 9600Pro-hoz képest előrelépés, de én nem váltanék most a helyedben. Szvsz érdemes megvárni a köv. generációt, hiszen még minden elfut a 9600Pro-n is!

hey-ho-let's-go

(#29) Phantom Lord válasza gorlin (#6) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Bolhán Gianninak van 64k-ért 9800 proja uj, egy év garival. Szarrá alázza mindkét általad emlitett kártyát

(#30) faster válasza -=V3rthil=- (#28) üzenetére


faster
nagyúr

Olvasd el, miért cserél. A VIVO miatt.

(#31) gorlin


gorlin
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek ,már csak 5 perc és mennem kell :(
Azért akarom most cserélni mert kell a VIVO ,és még jó árban tudom eladni .
Mégegyszer nagyon köszönöm a segítségetek,azért még ha gondoljáték irjatok valamit a témáról,én itt dermedek a képernyő előtt,de szerintem éjszaka is ugyan ez lesz.
(eddig marad az FX5900)

[Szerkesztve]

(#32) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Oops, sorry, ezt nem vettem észre:B

hey-ho-let's-go

(#33) divot


divot
veterán

Beillesztem ide is:

A PS2.0-ás referenciabeállításokkal mértem a következőt.
A konfig: 3000+, 768DDR410, FX5900LE@445/920 és a többi
A peccs pedig a mindenki álltal mérésre elfogadott v49-es.

paris3 TRAOD_P3 2004

(#34) Phantom Lord válasza divot (#33) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Tied mit tud tuning nélkül? ugy lenne érdemes összehasonlitani...

(#35) gorlin


gorlin
őstag

Csak ezt tudtam mérni .3dmark2001se (2500@3200)
11700
ja most látom nem nekem szólt,boccs

[Szerkesztve]

(#36) divot válasza Phantom Lord (#34) üzenetére


divot
veterán

Azért írtam a 41-45-öt, mert az kb. a normál, és a tuningolt állapota a 9600XT-nek a beyond3d tesztek alapján. De ott meg is lehet nézni.

(#37) Viewsonic


Viewsonic
aktív tag

Off:
Phantom Lord írtam privit a hwsw-n nagyon eltűntél kell a memória vagy nem írj vissza pls.

Aprilia Mille R Factory rox! :D

(#38) divot válasza Phantom Lord (#34) üzenetére


divot
veterán

Tuning nélkül sem mondana sokkal többet az eredmény, hiszen ez egy 2153MHz-en szaladgáló Bartonnal lett mérve, az megy egy P4-el.

(#39) gorlin


gorlin
őstag

Visszajöttem!
Elfelejtettem a legfontosabbat!
Ez az msi jó választás XT-ből?
256 bit a memoria busz.?

(#40) faster válasza gorlin (#39) üzenetére


faster
nagyúr

Mindegyik 5900XT 256bites memória busszal van ellátva.

(#41) fLeSs válasza divot (#38) üzenetére


fLeSs
nagyúr

1024x768-as felbontásban mindegy mit teszel a VGA alá, teljesen VGA-függő a felbontás TRAOD alatt, nézd meg a Prescott cikket.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#42) divot válasza fLeSs (#41) üzenetére


divot
veterán

Azért valami különbség csak származik 900MHz-ből. :F


[Szerkesztve]

(#43) fLeSs válasza divot (#42) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem, mert VGA-limitált felbontás. Nem érted?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#44) divot válasza fLeSs (#43) üzenetére


divot
veterán

Értem, csak picit furcsállom.

(#45) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Jut eszembe, ha még mindenféle FSAA-t meg AF-et is rányomtál aszerint a B3D-s konfig szerint, a grafikát meg maxra állítottad, akkor pláne.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#46) mzprox válasza gorlin (#19) üzenetére


mzprox
tag

Vedd meg a garis 9700pro kártyámat 55-ért :D.

(#47) faster válasza mzprox (#46) üzenetére


faster
nagyúr

VIVO-s? :DDD

(#48) mzprox


mzprox
tag

Ja, hogy van második oldal is és már meg is vetted? :D akkor nem szóltam...

(#49) Zenty válasza gorlin (#27) üzenetére


Zenty
őstag

5900 xt nagyon jó választás nem kell izgulnod én egy geforce 3 ti200 nyomulok nem ártana váltani . de hát nincs zsé !:(
Egyébként pont a gamek miatt nem kel félned doom3 , stalker,most call of duty,Far Cry stb ezek mint nvidia szimptizások és ha 10 %-kal legaláb nem lesz gyorsab az ati vga-jáinal akkor sírnának szoval attol nem kell tartani hogy lassú lesz vagy bug halmazos!Egy darabig ebbe az ati másod hegedűs lesz ,az igazi játék támogatásokba! :(

Guild Wars - Zenty a survivor

(#50) Kraptor válasza faster (#30) üzenetére


Kraptor
őstag

Én a még várnék egy kicsit vagy valahonnan szereznék még 20kt és vennék egy 9800prot. Már 80ért lehet venni.

MSI:61000FT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.