Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13017) proci985


proci985
MODERÁTOR

Founders KBS (Kentucky Breakfast Stout) Imperial stout

Fekete test, kevés barnás habbal. Kávé, étcsokoládé, karamella, bourbon, vanília. Lekerekített, minimális alkohol.

Ízre a Breakfast stout bourbon tölgyfahordókban tárolt, megerősített verziója. Igazából nem vagyok benne biztos, hogy annyival jobb a Breakfast stoutnál vagy a sima imperialjuknál, de mindegyik egy élmény a maga módján.

Nagyon ajánlott. Mármint ratebeer overall top15ről beszélünk, 7euros üveg áron és hozta az ehhez mérten magas elvárásaimat.

Aecht Schlenkerla Fastenbier Smoked

Opál szín. Füstölt sajt, füstölt kolbász, füstölt maláta, közepes testtel.

A sima variánsnál egy picit kerekebb, gyakorlatilag folyékony kenyér folyékony füstölt sajttal megtoldva.

Ajánlott, kisérletezőkedvűeknek pedig nagyon ajánlott, szerintem egy fokkal jobb, mint családon belül az Märzen és kategórián belül az egyik legjobb sör.

To Øl Mr. Pink Berliner weisse

Sárgás zavaros test, fehéres hab. Illatra bodza és citrus, ízre citrus és sav, illetve némi sauerkraut de lehet az csak a sav volt.

Elfogadható, de meg mindig iszonyatosan savanyú. Házon belül a Berliner Vicehez képest már iható.

Jó berliner weisset még nem ittam, viszont ez a sör invalidálta az elméletemet, hogy a To Øl végletekben gondolkodik: Vagy zseniális söreik vannak (Final Frontier, Sur Maelk) vagy pedig borderline ihatatlanok (My Pils, Berliner Vice, Bee My Valentine). Ez középutas megoldás, a kísérletezőkedv értékelendő, ha így folytatják talán két év múlva már lesz egy jó sörük a stíluson belül.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.