Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sophos Home

Hozzászólások

(#1) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Kulcs tulajdonságok
A Sophos Home egy internet biztonsági eszköz, amelyet otthoni felhasználókra szabtak.
Ingyenes szoftver otthoni PC és Mac felhasználók számára
§ Fejlett malware és fenyegetettség elleni védelem
§ URL blokkolás
§ Potenciálisan veszélyes alkalmazások elleni védelem
§ Egy fiókkal maximálisan 10 számítógépet (Mac és PC) képes védeni
§ Távoli, felhő alapú menedzsment az összes számítógépnek
§ A megoldás a Sophos díjnyertes vállalati termékein alapul
§ Következő generációs biztonsági technológia
§ Egyszerű design

Vállalati színvonalú biztonság otthonra
A Sophos Home egy erős, ugyanakkor egyszerűen kezelhető, ingyenes biztonsági eszköz, amely ugyanolyan vállalati színvonalú védelmet biztosít, mint amit a Sophos díjnyertes vállalati termékei is.
Fejlett malware és fenyegetettség védelem
Ez az ingyenes eszköz fejlett, következő generációs biztonságot nyújt a nulladik napi felderítések ellen és véd az egyre szofisztikáltabb internetes fenyegetettségektől. A SophosLabs kutatói szerint egyre nő az összetett, polimorf és korábban ismeretlen malware-ek száma. A vállalat belső szakértő csapata figyelemmel követi és analizálja a fenyegetettségeket 24/7. A Sophos Home következő generációs technológiája, beleértve a viselkedés alapú megoldást és a behatolás elleni védelmi rendszert (HIPS) is, küzd ezekkel a folyamatosan fejlődő, megfoghatatlan fenyegetettségekkel. Az internetes támadók gyenge láncszemként kihasználják az otthoni számítógépeket, hogy hozzáférjenek a vállalati hálózatokhoz. Most a Sophos Home által mindenki vállalati szintű biztonságot élvezhet otthonában ingyenesen.
További védelmi megoldások:
§ Ütemezhető malware keresés
§ Automatikus malware keresés
§ Rossz indulatú URL-ek blokkolása
§ Adathalászat elleni védelem
§ Nem kívánt alkalmazások felderítése
§ Szignatúra alapú malware azonosítás
Sophos Home használati útmutató & GYIK
Egyszerű, felhő alapú kezelés

A Sophos Home felhasználók egyszerűen, bármelyik böngészőből menedzselni tudják a regisztrált számítógépek biztonsági beállításait. Nem számít, hogy a közvetlen környezetedben élők számítógépeit, vagy a világ másik felén élő szüleid, gyermekeid biztonságát menedzseled. A felhasználók néhány másodperc alatt adhatnak hozzá új számítógépeket, menedzselhetik a szabályokat, frissíthetik a webes hozzáférést és vizsgálatot indíthatnak bármelyik számítógépen, amely hozzátartozik az adott felhasználói fiókhoz.
További jellemzők:
§ A felhő alapú kezelés lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy bárhonnan elérjék és menedzseljék a felhasználói fiókjukat
§ Egyszerűen lehet új számítógépeket (maximum 10 db) hozzáadni a fiókhoz egy e-mail cím, vagy pár kattintás segítségével
§ Egyéni biztonsági beállításokat és web szűrési szabályokat lehet alkalmazni minden egyes eszközre külön-külön
§ Módosítás elleni védelem – a biztonsági beállításokat és webes szabályokat nem lehet megváltoztatni a fiókba való belépés nélkül
§ Nincsenek zavaró hirdetések és felugró ablakok

Web szűrés
A Sophos Home arra is tökéletes, hogy megvédje a felhasználókat és családtagjaikat a nem kívánt internetes tartalmaktól. Csupán néhány kattintással, a felhasználó blokkolhatja azokat a weboldalakat, amelyeken feltételezhetően nem megfelelő tartalmak vagy veszélyes szoftverek találhatóak. A Web Category Access funkció lehetővé teszi, hogy bizonyos típusú weboldalakat kategóriánként menedzseljünk: blokkolhatunk,figyelmeztetést kérhetünk vagy hozzáférést engedélyezhetünk.

Weboldal

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#2) motacilo válasza ƵøŁĭ (#1) üzenetére


motacilo
aktív tag

Kár, hogy senki nem ír ebbe a topicba :O Vagy annyira hibátlan vagy senki nem használja, :F

(#3) ƵøŁĭ válasza motacilo (#2) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Vagy nem tudnak a topicról :D .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#4) motacilo válasza ƵøŁĭ (#3) üzenetére


motacilo
aktív tag

Hát én is csak véletlenül találtam rá, mást kerestem a sophossal kapcsolatban.

(#5) blattida válasza ƵøŁĭ (#3) üzenetére


blattida
nagyúr

Írni kell minél többet, de kevesen is ismerik...nyomni kell. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Részemről megjöttem.:) Kérdé, hogy vége van e a béta tesztnek? Végleges lett a Sophos Home?

(#7) ƵøŁĭ válasza Szellem. (#6) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Tegnap előtt kapta meg az 1.1.4 verziót . Főablakban még nem látod ,mert nem jött ki az új verzió. Végleges változat nyáron várható.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#8) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#7) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Te a véglegest vagy a bétát használod? Egyáltalán próbáltad a bétát? Kicsit nehézkes volt.

(#9) ƵøŁĭ válasza Szellem. (#8) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nekem tönkretette az Office alkalmazásokat . A béta termék optimalizálása nagyon szükségszerű mert nem olyan gördülékeny mint a stabil verzió.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#10) motacilo válasza ƵøŁĭ (#9) üzenetére


motacilo
aktív tag

+1 (de van benne potenciál, a free AV-k között nagyon jó lehet) Nomen est omen.

[ Szerkesztve ]

(#11) netpeti98 válasza ƵøŁĭ (#9) üzenetére


netpeti98
addikt

Lenne 1-2 kérdésem. :)

A stabil vagy a béta okozott gondot a Office programokkal?
A jelenlegi stabil változat mennyire jó a 0-day fenyegetések ellen a gyakorlatban?

(#12) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

data.hu valóban fenyegetést jelenthet?

De a letöltésig bejön az oldal, csak magát a felirat fájlt nem engedi letölteni...

(#13) Semplar válasza kory24 (#12) üzenetére


Semplar
őstag

Szia!

A data.hu mint a többi fájlmegosztó oldal tartalmazhat vírusos állományokat, de ettől még nem minden ott található állomány vírusos, viszont érdemes minden onnan letöltött állományt ellenőrizni! Magyarán szólva kb ennyit jelent a figyelmeztetés.

[ Szerkesztve ]

(#14) kory24 válasza Semplar (#13) üzenetére


kory24
őstag

Jó, ezt értem.
Oké, hogy a data.hu oldalon sok a vírusos, káros cucc. (bár főoldalán kint a "secured by kaspersky" logó)

De a vírusírtó dolga lenne, hogy ellenőrizze amit épp leakarok tölteni az vírusos-e?
Jelen esetben a felirat fájl, ami valószinűleg nem az.

Rendben felhívja figyelmet az oldal veszélyeire, de nem ad lehetőséget a letöltésre.

Ez olyan mint, hogy pl szupermarketekben is előfordulhat romlott hús,gyümölcs és akkor ne vegyek semmit?
Túlzott óvatosság

[ Szerkesztve ]

(#15) ƵøŁĭ válasza netpeti98 (#11) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

1. Beta.
2. Nem a legerősebb a piacon. Erre a kérdésre az új verzió megjelenésekor érdemes gondolni.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#16) Semplar válasza kory24 (#14) üzenetére


Semplar
őstag

Egyet értek, túl óvatosra sikeredett, de gondolom van lehetőség a finomhangolásra, ha más nem a WEB -es menedzserével. Jómagam nem próbáltam még ki a programot.

(#17) netpeti98 válasza ƵøŁĭ (#15) üzenetére


netpeti98
addikt

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#18) motacilo


motacilo
aktív tag

Két hét után elővettem azt a laptopot, amin a Sophos bétája van fenn és rögtön lefrissült az 1.2.2 verzióra
Azóta a processzorhasználat masszívan és folyamatosan 10 % fölött van (Intel Core2Duo p8400) és a memóriafogyasztás is 160 MB krüli valamint a merevlemezt (SSD) is folyamatosan használja. Csináltam egy teljes rendszervizsgálatot, hátha megnyugszik, de nem, Hát ez így nem sok jót sejtet a jövőre. A másik laptopon a Norton van fenn mintha ott se lenne, pedig az egy gyengébb konfig.

(#19) SityiSXT válasza motacilo (#18) üzenetére


SityiSXT
őstag

A Web Filtering kikapcsolásával is pörgeti a procit?

(#20) motacilo válasza SityiSXT (#19) üzenetére


motacilo
aktív tag

már mindegy, első dühömben leszedtem :(((

(#21) ƵøŁĭ válasza motacilo (#20) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Stabil verziót használd . Beta nekem is kellemetlenül viselkedett .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#22) daimonion válasza ƵøŁĭ (#21) üzenetére


daimonion
senior tag

Hogyan lehet a stabil verziót leszedni ? Mert amióta váltottam betára csak annak az installerje jön le :F

(#23) ƵøŁĭ válasza daimonion (#22) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Online kezelőfelületen tudsz leiratkozni és utána nem tölti le a bétát.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#24) motacilo válasza ƵøŁĭ (#23) üzenetére


motacilo
aktív tag

Most feltettem a Nortont erre a laptopra is ugyanazzal a fiókkal, ha lejár megpróbálkozom a Sophossal, mert egyébként nagyon szimpatikus (online menedzsment főleg). 3 gépet kell felügyelnem, szerrencsére egy netbook már LinuxMIntet futtat :K

(#25) SityiSXT válasza motacilo (#18) üzenetére


SityiSXT
őstag

Közben megnéztem nálam is: a béta az én procimat is olyan 10%-on pörgette konstansan (i5-3550). Visszaváltottam a stabilra, így már jó. Kár érte, mert jó ötletek vannak a bétában, csak még reszelni kell rajtuk erőforrás-használat tekintetében...

(#26) daimonion válasza ƵøŁĭ (#23) üzenetére


daimonion
senior tag

:R

(#27) SityiSXT válasza SityiSXT (#25) üzenetére


SityiSXT
őstag

Csak nem hagyott nyugodni a dolog (a HitmanPro.Alert miatt), így a tisztán telepített "normál" Sophos Home-ra ráengedtem a béta frissítést. A telepítés utáni ellenőrzés lement, utána még egy olyan fél-egy órát tekerte a procit és a háttértárat, aztán megnyugodott. Most nincs furcsa terhelés.

(#28) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Paladins anti-cheat rendszerét ma blokkolta . ;]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#29) motacilo


motacilo
aktív tag

Nálam egyelőre rendben működik. Marad.

(#30) halisa


halisa
tag

Nos, nekem két gépen már fent van! Majd meglátom, hogyan muzsikál.

(#31) halisa válasza halisa (#30) üzenetére


halisa
tag

Már négy gépen van fent és talán lesz még egyen is.! Eddig rendben megy, szépen fogja meg a bitcoin bányász dolgokat is .

(#32) OgKush


OgKush
senior tag

Sziasztok!
Vállalati környezetben használja valaki a Sophos-t?
Olyan kérdésem lenne, hogy a tűzfal kikapocsolhatóságát hogyan lehetne tamper protection alá tenni, mert jelenleg aki rendszergazda a gépén az kitudja kapcsolni a tűzfalat. Olyan kellene, hogy csak a tamper jelszó beírása után lehessen kikapcsolni mint a többi komponenst.

Köszi!
üdv,
OgKush

[ Szerkesztve ]

(#33) Szellem.


Szellem.
nagyúr

alaki használja az új Sophos Home Premiumot?
Ha igen, milyen lett? Gépet terheli?
Mivel teszteltem a bétát, kaptam egy éves hozzáférést, ezért kérdezem. Néztem videót róla egész jól bánik a ransomwarekkel!

(#34) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

(#35) zoli62 válasza Szellem. (#33) üzenetére


zoli62
addikt

Csak most találtam erre a topikra. Használom a Home Premiumot, elfelejtettem, hogy a béta teszt miatt én is kaptam egy éves hozzáférést. A Kaspersky Free helyett most dobtam fel egy gépre. Nem tetszik, hogy 200 MB RAM-ot használ, amúgy amikor először telepítettem, emlékszem, hogy az internet kapcsolatot teljesen letiltotta, a Sophos fiókban kellett engedélyezni. Amúgy szerintem s Webfilter modulja a legjobb. Alig pörög a topik, ez is azt bizonyítja, hogy a Sophos név nálunk nem annyira ismert és népszerű.

(#36) westcoastog


westcoastog
veterán

Érdemes tenni egy próbát vele win10 gyári defenderje helyett?

(#37) halisa válasza westcoastog (#36) üzenetére


halisa
tag

Szerintem igen, megéri feltenni. Nekem több gépen is fent van. Eddig nem volt gond.

(#38) westcoastog válasza halisa (#37) üzenetére


westcoastog
veterán

Lehet teszek vele egy próbahetet.

(#39) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

What's New in the Sophos Home Premium Beta (2.0)

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#40) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Windows - Sophos Home version 2.1.9

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#41) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Feltettem kíváncsiságból, a munkahelyemen is ilyen van. Két problémába ütköztem.
1. Azt írja, hogy két vírusirtó van a gépen. Valahogy megtalálta a két éve használt 360Totalt.
2. A gépen alapértelmezett chrome böngészővel nem tudok belépni a beállításokba. Ha átállítom más böngészőre sikerül. de én a chrome-ot tartanám meg.
Ha ezekre megoldást találok a próbaidő alatt, lehet, hogy kifizetném az egy éves díjat.
De így használhatatlan.

(#42) ƵøŁĭ válasza qqcqqc (#41) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Töröld le ezzel.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#43) qqcqqc válasza ƵøŁĭ (#42) üzenetére


qqcqqc
őstag

Semmit nem talált.

(#44) ƵøŁĭ válasza qqcqqc (#43) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ha a fórumon írsz nekik akkor biztosan segíteni fognak. Ezeket a maradványokat meg nem tudom mennyire érdemes manuálisan eltávolítani. Nyilván egy tiszta rendszeren nem lenne ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#45) Kékes525


Kékes525
félisten

ƵøŁĭ

Szerinted mi az előnye és a hátránya a Sophos Home Premium-nak az ESET IS-val összehasonlítva?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46) ƵøŁĭ válasza Kékes525 (#45) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Hátrány:
- valószínűleg 10 eszközre nem tudod kihasználni
- "statisztikai" valószínűség alapján magasabb lenne a téves riasztások száma
- pl. data.hu-ra sokszor töltenek fel káros tartalmat akkor az egész domain-t blokkolni fogja a továbbiakban
- online felületre való belépés kényelmetlen lehet
- állandó internet kapcsolat

Előny:
- ismeretlen kártevők megelőzése
- több eszköz
- AI,ML képessége nagyon jó
- begépelt karakterek titkosítva

Ki kell próbálni és meglátod mindkét szemszögből, hogy mi a helyzet.

Esetnek jelenleg jobb a szignatúrája de ami a legnagyobb gyengesége az a Sophos egyik legerősebb tulajdonsága. Ha sok eszközre kell akkor mindenféleképpen egy ajánlott kategória. Arról nem is beszélve, hogy vállalati szegmensben elég nagy kutya a Sophos.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#47) Kékes525 válasza ƵøŁĭ (#46) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, ki fogom próbálni. Most a Dashlane-t próbálgatom, utána. A Keepasst akarom lecserélni vele. Eddig szimpatikus.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Sophos Home version 3.0

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#49) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

A Sophos Home jobb a Kaspersky Internet Security-nél?

(#50) sztikac válasza timelord1987 (#49) üzenetére


sztikac
őstag

Erre így általánosságban senki se fog tudni válaszolni.
Mindkettőből elérhető próbaverzió, próbáld ki aztán dönts saját tapasztalataid alapján (rendszerterhelés, esetleges bugok, UI mennyire használható számodra).

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sophos Home
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.