Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9951) movax válasza bartimre88 (#9949) üzenetére


movax
őstag

A Vaio Control Center és a Hotkey Utilities legyen fenn és akkor megy minden, a tapipad Fn-es kikapcsolását kivéve. Tedd fel azokat a drivereket, amelyekkel jött a gép és a win10 megoldja a többit.

(#9952) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

Üdv mindenki.

Hoztak hozzám egy Sony sve1111m1ew notebook -ot rendszer újra telepítésre, ami gond nélkül megtörtént.
Annyi a gondom, hogy hiába telepítettem fel a hotkey támogatást, fordítva működik a dolog... az Fn -t kell nyomni ha kellenek a karakterek.
Meglehet fordítani ezt a kis zavaró apróságot?
Én nem jöttem rá hogy lehet.

Előre is köszönöm.

(#9953) Airedhyal válasza Airedhyal (#9952) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Válasz magamnak.

Gond letudva. Csak a drájvereket kellet feltenni, semmi mást és a windows 7 rendesen kezeli a billentyűzetet.

(#9954) ph2012


ph2012
senior tag

Néhány napja töltöttem le a Windows 10, 1709-es buildet. Azóta a laptop bekapcsolásakor egy pattanó hangot ad a hangszóró.

Másnál nincs ilyen jelenség? Mitől lehet ez?

Sony Vaio SVF1532A1EW laptopról van szó.

Köszi a választ.

(#9955) atus72


atus72
senior tag

Sziasztok,
Van egy Sony Vaio sve1512e6ew laptop, hogy lehet/honnan lehet szererzni olyan bios amiben
az Advanced fül működik? Amit találtam odlal az nem ehhez a szériához van meg mintha le is szedték volna a lényegi dolgokat.
Amúgy nonszensz hogy nem tudok belépni egy bios-ba és átállítani amit akarok :(
A konkrét probléma hogy úgy tűnik totál tönkrement az lcd, először csak a backlight de most már semmi nem látszik viszont jobb is lenne használni külső monitoron, a boot alatt meg nem engedi a külső montiort, na ezt aztán végképp nem értem hogy mi értelme? valaki tudja? át lehetne ezt állítani ha belehetne lépni az advanced bios-ba, na de oda nem lehet egyelőre. :W :W :W :W

(#9956) Eliot Anders


Eliot Anders
aktív tag

Sziasztok!

Évekkel ezelőtt itt is kerestem megoldást a webkamerámra, mert nem működött és igazából azóta sem. Viszont a napokban vettem észre, hogy megy de olyan, mint ha fordítva lenne bekötve. :U Ha lehajtom a laptop fedelét akkor probléma mentesen megy, ha felhajtom és elindítom a kamera programot, akkor nem található kamera és hibakód stb.

Erre tud valaki valami tanácsot adni, hogy mi tévő legyek?

A gép típusa: SVF1521H1EW Windows 10

(#9957) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Sziasztok!
Van egy 8 éves, tökéletesen működő backup-ként használt Sony VAIO laptopom. A héten viszont szerintem megadta magát az alaplapi töltőcsatlakozó forrasztás, mert mozog az egész, ha bedugom a csatit. Tudtok ajánlani Budapesten jó laptop szervízt, vagy ezzel a problémával csak random vigyem be valahova?
Köszönöm a segítséget!

(#9958) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok.
Van egy Sony Vaio SVF1532A1EW laptopunk. 2014-ben vettük. Mostanában vettem egy Nokia 216 telefont. Bluetooth kapcsolatot szeretnék létrehozni köztük de nem megy. Mi lehet az oka?

Köszi a választ.

(#9959) bartimre88


bartimre88
tag

Sziasztok!

VPCSE notim még mindig működik, annak ellenére, hogy jó koros már.
Kérdésem a vidi kártyával kapcsolatos: az OEM Windowst már rég elveszítettem, szóval most 10-et futtatok, midnenféle driver nélkül. Hiába töltöm le a legújabb nvidia illesztőt, nem aktiválódik a kártya, kizárólag az alaplai megy. Lenne ötletetek?

Köszi!

Üdv., Imre

(#9960) bulbaa válasza bartimre88 (#9959) üzenetére


bulbaa
tag

Szerintem próbálj meg olyan Windowst telepíteni amivel anno vásárolva lett (gondolom Windows 7).
Elvileg nem elég az nVidia driver, hanem kell valami külön sonys szoftver/driver ami a váltást végzi. Lehet hogy az nem kompatibilis a Windows 10-zel, vagy nincs is rá.
Nekünk egy VPCSB van otthon és amikor pár éve tettünk bele SSD-t, én is windows 10-et telepítettem, de pár funkció nem volt hajlandó működni, így azóta is Win7 van rajta.

Nem tudom mit értesz az alatt hogy az OEM Windowst elveszítetted, de ha fizikailag megvan a merevlemez akkor érdemes lehet valami programmal (esetleg Linux alatt?) átnézni mert van rajta -legalábbis az enyémen- egy (elég jól el)rejtett partíció amin van egy backup Windows.

(#9961) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok!

Meghalt az eredeti akkumulátora(VGP-BPS26) a Sony Laptopomnak. Próbáltam benne cellát cserélni, de letiltott szerintem. Tudtok ajánlani valami olyan utángyártott akksit, amiben, ha esetleg mehjal majd a jövőben a cell, akkor nem tilt le, hanem tudom esetleg cserélni a 18650-es cellát? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#9962) Steve_Brown válasza vtechun (#9961) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Szerbusztok!

Van egy Sony Vaio SVE1512W1EB laptopom. Jelenleg egy VGP-BPS26 aksi van benne. Megérné venni bele egy VGP-BPS26A aksit? Kompatibilis lenne? Tényleg 1,5x akkora a kapacítása?

Ha esetleg van ilyen aksiépítős megoldás akkor az engem is érdekelne!

(#9963) pc360


pc360
addikt

Egy Sony SVF152A29M típushoz lenne szükségem töltőre.
19,5 V --- 3,3 A. Hol tudnék ilyet szerezni? Illetve mit bír még el,
ha nem találok pont 3,3-asat?

A benne található akku: VPG-BPS35A | 14,8 V | 2670 mAh | 40 Wh

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#9964) zolee001 válasza pc360 (#9963) üzenetére


zolee001
őstag

Sarki pc bolt,univerzális adapter persze jobb minöségü ha eredeti akkor ebay,amazon aprohirdetések

(#9965) pc360 válasza zolee001 (#9964) üzenetére


pc360
addikt

De ezek szerint mindegy, hogy 3,3 vagy 7 Ampert eresztek rá? Mi számít jobb minőségűnek? Nem véletlen kérdeztem rá. Főleg, mivel a 22. kerületben kvázi nincs is számtech bolt, ezért egyáltalán nem mindegy, hogy mit rendelek és hova kell érte menni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#9966) zolee001 válasza pc360 (#9965) üzenetére


zolee001
őstag

A feszültség a lényeg ,hogy az pontos legyen,ha amper több azzal semmi gond
Ellenben a csatlakozökra kell odafigyelni mert itt van körülöttem 5 db VAIO de mindnek más a cstlakozója
Jobb minösség = nem annyira népi kinai dzsunka tákolmány
Ilyen egy eredeti

(#9967) pc360 válasza zolee001 (#9966) üzenetére


pc360
addikt

Kösz! Már csak az a jó kérdés, hogy hogy a zistenben szűröm ki, hogy melyik jó hozzá... brrr. Nem akarnám magammal hurcolászni a gépet, főleg, hogy nem is az enyém.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#9968) Steve_Brown válasza pc360 (#9967) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Pár hete nekem is tönkrement a gyári töltőm. 5 db ezresért adtak utángyártott (nem univerzális) töltőt a sarki boltban. Nekem 4,7 Amperes kellett, ugyan oylat vettem. Pár napig használtam egy 3,1 amperes HP töltőt az is teljesen megfelelő volt

(#9969) pc360 válasza Steve_Brown (#9968) üzenetére


pc360
addikt

Nálunk nem jött be az univerzális megoldás, sajna nem kompatibilis egyik fej se.... Próba meg persze nincs megvásárlás előtt.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#9970) Steve_Brown válasza pc360 (#9969) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Letudod mérni tolómérővel, hogy mekkora az eredeti fej külső és belső átmérője?

(#9971) zolee001


zolee001
őstag

Üdv mindenkinek aki még olvssa ezt topicot

Lenne e valakinek megosztásra egy Recovery particio (Media) Sony Tap11-hez?
Erröl lenne szo
Köszönettel

(#9972) pc360 válasza Steve_Brown (#9970) üzenetére


pc360
addikt

Nincs sajnos digitális tolómérőm, úgyhogy már nem, de maradt a pontos típus rendelése. A héten már érkezik.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#9973) Pyttawrx válasza zolee001 (#9971) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ez miért kellene?

(#9974) zolee001 válasza Pyttawrx (#9973) üzenetére


zolee001
őstag

SSD halál miatt és csere miatt
Az eredeti (elöretelepitett) speciális sony softwreket nem lehet letölteni

(#9975) Pyttawrx válasza zolee001 (#9974) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pl?

(#9976) zolee001 válasza Pyttawrx (#9975) üzenetére


zolee001
őstag

ITT sok dologhoz csak az updatet adta a sony és nagyon nem mindegy milyyen sorrendben vannak telepitve a sony system összetevök

(#9977) Pyttawrx válasza zolee001 (#9976) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bátran mondom teheted őket fel nyugodtan.

(#9978) zolee001 válasza Pyttawrx (#9977) üzenetére


zolee001
őstag

Van volt vaio géped?

(#9979) Pyttawrx válasza zolee001 (#9978) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen volt, és a gyári oldalról szedtem le mindent és nem is volt gond. Ez vagy 3 éve volt. És mivel vettem használtan újra telepítettem, és recovery partició nélkül. Nyilván ez nem jelenti azt hogy azóta ez nem változott. Viszont még azt megteheted, hogy írsz a sony-nak segítőkészek, és talán tudnak megoldást, a problémádra. Hátha nekik megvan. Kell nekik gyári szám, de ezek ugye kiolvashatóak a Biosból vagy a gép aljáról. Nyilván ezt te is tudod.

(#9980) zolee001 válasza Pyttawrx (#9979) üzenetére


zolee001
őstag

A sony fénykorábn amikor még gyártott pc-t akkor is a legutálosabb cég volt,föleg az europai részleg.
A szóban forgó darabom müködik,W10 van rajta de ennek ellenére szeretnék egy gyári telepitést és onnan upgrade

(#9981) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Sehol nem találom, tudnátok segíteni, hogy hol lehet a vgn-sr210 típusú kis laptopnak a service manualja vagy egy tutorial, merthogy az lvds kábelt kéne kicserélni benne és ennél a laptopnál ez eléggé komplikált.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#9982) movax válasza Ice&Lime (#9981) üzenetére


movax
őstag

Ha ki kell cserélni, a szétszedést úgysem lehet megúszni. Akkor meg már minek a service manual.

(#9983) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#9981) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi, már nem kell.

(#9984) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Van még egy kis gond velei, hogy nem jó a hűtése mostanában, mert az alap hőfok a régi állapotához képest 12 fokkal több a kelleténél, attól függetlenül, hogy nemrég már újra lett pasztázva és ki lett tisztítva teljesen.
(a ventije megy rendesen)
Ugye talán a hűtőgáz szállt el a hűtőcsőből belőle?
Ha lehetséges, hogy az lehet a hiba, akkor lenne egy kérdésem.
A gép egy dvga nélküli példány, így a hűtőcső is csak az átlagos egyszárú változat, viszont ebay-en, meg máshol is csak a dvga-s változathoz való hűtőcső van, a kétszárú fajtából. (ha van is egyszárú, az meg már indokolatlanul drága lenne)
Szerintetek probléma lenne, ha a kétszárú lenne az egyszárú régi helyére téve? így akkor a dvga hűtőpadja, a másik szár üresen állna benne.
Szerintetek?

Köszi a segítséget!

(#9985) Head88


Head88
addikt

Sziasztok,

Került hozzám egy problémás Vaio SVE1512C6E
A probléma a következő.
Új HDD került a gépbe ami üres. Egyszerűen nem hajlandó a gép bootolni semmilyen külső forrásról. (így nem tudok windowst telepíteni)

BIOS-ban bármit próbálnék állítani, nem jegyzi meg a save után. CMOS elem hibátlan. (az óra beállítása az egyedüli ami működik és nem felejti el)
Az external device boot enabled-re van állítva.

Az assist menüből indítva a Start from media (usb device/optical disc) opcióval sem hajlandó se lemezről se usb-ről bootolni.

Látott már valaki hasonlót?

A válaszokat előre is köszi.

(#9986) zolee001 válasza Head88 (#9985) üzenetére


zolee001
őstag

UEFI?
Mert akkor UEFI teleipö media kellene

(#9987) Head88 válasza zolee001 (#9986) üzenetére


Head88
addikt

Legacy

Nem a telepítő médiával van a gond hanem, hogy a gép nem hajlandó a bootolást elvégezni se USB se DVD-ről. (usb dvd-ről sem)

[ Szerkesztve ]

(#9988) zolee001 válasza Head88 (#9987) üzenetére


zolee001
őstag

F12-re kellene reagálni boot elött de ha nem jegyzi meg a BIOS beállitásokat akkor más gubanc is lehet vele.
Bios reset illetve update ha van rá

(#9989) Head88 válasza zolee001 (#9988) üzenetére


Head88
addikt

Igen szerintem is van valami gubanc a BIOS körül.

BIOS reset alatt arra gondolsz, hogy CMOS elem kiszed? (mert az megvolt.. először azt hittem elem hiba)
Update-et hogy csináljak ha nincs telepített windows (új a hdd és a régi nincs meg) a gépen?

[ Szerkesztve ]

(#9990) Head88


Head88
addikt

Közben ellenőriztem a BIOS verziót. A legfrissebb van rajta.

(#9991) zolee001 válasza Head88 (#9990) üzenetére


zolee001
őstag

Az egy dolog,hogy az elem ki van véve egy kis idöre,kondik stb-b még tárolhatják a BIOS beállitásait,vmi uton modon ki kell "sütni" ált vmi jumper avagy rövidre zárás utján
A konkrét tipust nem ismerem
Assist gomb avagy VAIO gomb lenyomásával elvileg be kellene jönnie vmi hardware testnek de ez is tipusfüggö igy nem tudom az a tipusnak van e
Kokány megoldás de amennyiben van másik gép egy windows feltelepit az adott üres hdd-re majd sysprep és átrakod a VAIO-ba ,természetesen csak teszt jellegel

(#9992) Head88 válasza zolee001 (#9991) üzenetére


Head88
addikt

Sajnos nincs hardware test menüpont. Alaplappal nem nagyon akarok gányolni. Nem az én gépem.

A win telepítést másik gépen szintén nem tudom megoldani. Kb 6 éve mac-et használok.

Bios-ban a reset to default settings-re is ugyanazt csinálja. Újraindítás után mintha nem történt volna semmi.

Mondjuk ahogy nézem egy 7éves dualcore pentiumos gép. Nem nagyon éri meg foglalkozni vele.

[ Szerkesztve ]

(#9993) zolee001 válasza Head88 (#9992) üzenetére


zolee001
őstag

Max éjjelre vedd ki az elemet....étlem de hátha
A gazda majd eldönti ,hogy viszi e szervizbe

(#9994) Head88 válasza zolee001 (#9993) üzenetére


Head88
addikt

Sajnos nem segített az elem kiszedése. Megy vissza a tulajhoz a gép. Valószínű kuka lesz.

Azért köszönöm a segítséget. :R

(#9995) zolee001 válasza Head88 (#9994) üzenetére


zolee001
őstag

Amennyiben csak mert nem bootol attol még korai lenne kukázni (szerintem)
Lehet valami banális hibája is ugyanakkor alaplap is

(#9996) Head88 válasza zolee001 (#9995) üzenetére


Head88
addikt

A banális hibák lehetőségén már túlmentem. Szinte biztos, hogy bios-chip csere javítaná a dolgot de kb annyit kellene költenie a tulajnak mint amennyiért vette a gépet.
Egy 2magos pentium, 4gb ram, intel hd graphics-es gépre nem éri meg költeni.

(#9997) TTAnonymous


TTAnonymous
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Sony Vaio VPCEH1E1E, Windows 7 újratelepítés után pár gomb nem teljesen jól működik. Ha lenyomom a "C"-t akkor ezt írja: "r5tcv", "B"-nél: "uibm", stb.
Nem minden gombnál csinálja ezt, pl: Q, E, A, S
Ötlet? Talán FN gomb probléma lehet, de arra meg az istenért nem találok drivert, most telepítettem rá W10-et, szintén ugyan ez a probléma.
Előre is köszi bármi választ.

(#9998) simongab válasza TTAnonymous (#9997) üzenetére


simongab
senior tag

Sziasztok! VAIO VPCEH1M1E bluetooth adaptere gyári ..és semmilyen driverrel nem led fel...funkciógombok közül az assist és vaio gomb nem működik, kék FN gombok sem reagálnak. Légyszi segítssetek! :D

(#9999) zolee001 válasza simongab (#9998) üzenetére


zolee001
őstag

Aztán milyen oprendszer,gyári avagy öntákolt?
[link]
A legegyszerübb talán ha teljes recovery (ha még nem lett törölve) és onnan upgrade 10-re,már ha az a cél

(#10000) simongab válasza zolee001 (#9999) üzenetére


simongab
senior tag

Cél a 7 es, és egy SSD re került a hivatalos verzió...

(#10001) zolee001 válasza simongab (#10000) üzenetére


zolee001
őstag

A recovery particio nincs meg? (már ha W7-tel adták)
A Vaio gombbal avagy Assist gombbal inditva meg tudod nézni

(#10002) movax válasza simongab (#9998) üzenetére


movax
őstag

Ilyenkor a legjobb megoldás azokkal a driverekkel kezdeni, amelyekkel jött a gép, aztán lehet újítgatni. Tessék, innen.

(#10003) onkelz


onkelz
aktív tag

Sziasztok

Win10et tlepítettem a gépre és alul a tálcáról eltünt a Wireless Switch ikon, amin a Bluetooth-t is akitválni tudnám.Hogy tudom visszavarázsolni?2 napja bújom a netet, de semmi használható.

Előre is köszönöm

(#10004) onkelz


onkelz
aktív tag

pontosabban a smart network ikon tünt el

Enélkül nem is lehet sehogy a bluetooth-t működésre bírni?

(#10005) movax válasza onkelz (#10003) üzenetére


movax
őstag

Meg kell keresni a géped típusának megfelelő VAIO Smart Network nevű kis programot (például itt) és feltenni, Windows 10-es valszeg nincs, próbálkozni kell a win7-es vagy 8.1-es verziókkal.

(#10006) onkelz válasza movax (#10005) üzenetére


onkelz
aktív tag

Hát sajnos sem a Win7 sem 8.1 verziók nem működnek.Telepíteni is csak kompatibilitási móddal tudom, de restart után nem tölti be magát, start menüből nem indul el.

Vaio vpc yb3v1e típus a gép amúgy.

(#10007) zolee001 válasza onkelz (#10006) üzenetére


zolee001
őstag

A sony az különleges állatfaj (volt) ,a specifikus programok többsége függöségekben müködött pl a Sony Shared Library meglétéhez stb kötött és nem volt mindegy ezeknek az alkalmazásoknak a telepitési sorrendje
Nem tudom milyen oprendszer van rajta éppen de gondolom nem a gyári,a drivereket kell telepiteni és a Windows saját Wifi,BT felülete kezeli a kapcsolatokat mint bármi más pc-n
A Smart Network program csak egy szolgáltatás a Sony-tól és átveszi a Windowstól pl a Wifi kezelését

(#10008) ph2012


ph2012
senior tag

Van egy laptopunk: Sony Vaio SVF1532A1EW
Elvittem egy szervizbe, hogy új Kingston SSD-t rakjanak bele de nem tudták megcsinálni. Nem tudták rámásolni a régi rendszert és új Windows 10-et sem tudtak rátelepíteni. Szerintetek mi lehetett a gond?

(#10009) movax válasza ph2012 (#10008) üzenetére


movax
őstag

Lehet, hogy gépkocsiszervizbe vitted? :)
Egy régi hdd klónozása ssd-re nem olyan feladat, amit egy szervizben ne tudnának megcsinálni, hogy úgy fogalmazzak. Az emberek általában otthon szokták, legkényelmesebben a Macrium Reflect nevű kis ingyenes eszközzel.
Meg aztán, mi az, hogy nem tudtak windowsot telepíteni rá? Hacsak nincs valami hardveres hiba, ez lehetetlen.

(#10010) handrash


handrash
őstag

w 10 telepítése után maradt egy ismeretlen eszközöm:
ACPI\SNY5001\4&3BB360A&0
ötlet?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#10011) zolee001 válasza handrash (#10010) üzenetére


zolee001
őstag

https://www.sony.com/electronics/support/downloads/W0007814

(#10012) handrash válasza zolee001 (#10011) üzenetére


handrash
őstag

Köszönöm!
Bónusz kérdés; touchpad extra funkciói, pl. görgetés mitől fognak működni?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#10013) handrash válasza handrash (#10012) üzenetére


handrash
őstag

Felraktam egy win7 drivert, így megy.
Van még valami amivel mókolni kéne?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#10014) handrash


handrash
őstag

Srácok?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#10015) movax válasza handrash (#10012) üzenetére


movax
őstag

Háromujjas gesztusvezérlés nem fog működni win10 alatt. A többihez nekem egy régebbi synaptics-drivert kellett felműtenem, csak úgy működött.

[ Szerkesztve ]

(#10016) handrash válasza movax (#10015) üzenetére


handrash
őstag

Köszi, ez megvolt.
A kérdésem az, hogy várható-e még valami amin ügyködni kell, hogy menjen?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#10017) movax válasza handrash (#10016) üzenetére


movax
őstag

Hát meg kell nézni, hogy minden megy-e :) Ha nem, akkor segítünk.

(#10018) handrash válasza movax (#10017) üzenetére


handrash
őstag

Oké! :)

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.