Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#969) FazekasLaci válasza xedos (#968) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Szia!

Komoly grafika: pl. Painter, meg néha 3D. De a megjelenítés miatt is lényeges. Én pl. 1400-as felbontással dolgozom a notin is, ami máris kidob egy rakás notit. És be tudok állítani akár 1600-as felbontást is, ha külső 21"-os monitort csatlakoztatok. Ez azért nagyon fontos, mert sok kisebb noti 1280-nál többet nem tud és az nekem nagyon szokatlan. Így a nagyobb felbontással több dolog fér el a képernyőmön...

HP-t soha nem veszek, egy ismerősöm két notija is hibás volt, ráadásul az egyiket (közel 800e, vissza sem akarták cserélni a vásárlás után, amikor kiderült, hogy pixelhibás - mondván, ez a TFT-gyártástechnológiából adódik...). Persze azóta fejlődtem, és már senkinek nem hiszek a pixelgaranciában: a fekete és fehér pixelekre pl. az ASUS is ad garanciát, de ha subpixel megy tönkre (pl. piros, zöld vagy kék a pixelhiba), arról bezzeg mindenki hallgat... 17" méret meg nagyon nagy a hordozgatáshoz... és a Wide méret miatt (15" wide meg kicsinek tűnik a 4:3-as azonos mérethez képest...) ezt jó alternatívának gondoltam...

A Dell-ről sok jót hallottam, néztem is, hogy a leggyorsabb noti az övék, de a kinézete (ami szerintem szintén fontos egy notinak) nekem nem tetszik. Akkora hatalmas és ormótlan a logó a hátoldalán. Annó ezért is lett az Asus a választás... És nem is bántam meg... Csakhát nem mindegy az ár... Amit írtam pl. a Sony-ra, az Németországban 1600 EUR, vagyis jóval olcsóbb, mint az itt felsorolt konkurenciák...

De azért megnézem a linkeket és megkérdezem őket....

Köszönöm szépen a segítséged!

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.