Hirdetés

2020. január 19., vasárnap

Gyorskeresés

(#2508) Stephan89

Stephan89
(aktív tag)

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni akkumulátor ügyben. Hogyan kell beállítani a gépet, hogy a lehető legtovább bírja telepről?
Most töltöttem másodszor mióta megvan, inkább hálózatról használtam eddig (az akkumulátor ilyenkor nincs benne).
Az első töltés előtt mikor hazahoztam, lemerítettem az akksit ahogy az üzletben is javasolták, majd töltőn hagytam egész éjszaka és másnap délelőtt vettem le, így kb. 17 órát volt töltőn. Mikor bekapcsoltam, meglepődve láttam, 80% volt a töltöttségi szint, és jó hamar le is merült. (Oké, játszottam is rajta egy 20 percet.)
Tegnap este is föltettem töltőre, ma reggel ismét csak 84% volt az akku töltöttsége. Fél óra használat (netezés) után most 69%-on áll, és 2 óra 39 perc hátralévő időt ír. Egyébként ez gyakran változik, ahogy csökken a százalék, úgy a becsült üzemidő. :F
A Vezérlőpultban beállítottam az energiatakarékos módot, a fényerőt visszavettem, a színmélység 16 bit. Ma találtam a Vaio Control Centerben a Power Management alatt egy "Battery Care" funkciót, ezt bekapcsoltam, alapból 80%-ra van állítva, ezt nem igazán értem, hogy mi lehet. (Most néztem jobban meg, mintha azt írná, hogy 80%-nál leállítja az akku töltését, bár nem értem jól, mivel angol.)

Tudnátok segíteni? Mert eléggé furcsa, hogy ilyen gyorsan visszaesik a töltöttség szintje. :F
(Még egyszer: a gép a VPCEB1E1E típus)

Üdv.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.