Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1394) FazekasLaci válasza k. (#1384) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

A Cisco gyárt profi routereket, és vállalati hálózatokat. Nekem pont ezért egy Linksys van otthon (Cisco cég). Nincs is vele gondom vagy 5 éve. Nem fagy és nem is kell kikapcsolni. Kb. 5 éve folyamatosan áram alatt van, csak átrakosgatásnál húztuk ki, nem azért, mert nem ment...
(áramszünetek leszámítva....)
Az is kb. 20 körül volt annó, most kb. 15e...
http://www.linksys.hu/ [link]

Érdemes ellenőrizni azt is, hogy a géped ugyanolyan szabvánnyal sugározza-e a jeleket, amivel a router kompatibilis. Ez is okozhat "térerő" problémát, meg a vastag fal árnyékolása is...
Javasolt, hogy ha nem notiról van szó, a wireless routerrel azonos gyártójú wireless kártyát használj. Tudok mutatni egy notiba rakható PCMCIA Linksys kártyát, ami iszonyú megterheléseken ment már át (félig szét is van esve...) és még mindig működik gond nélkül!

A D-Linkkel és az SMC-vel kb. annyit szívtam vezetéknélküli hálózatok összerakásánál, hogy inkább nem vágnék bele. Géptől függ, hogy megy-e, vagy nem. Egyik ismerősömnél most pl. a D-Link USB-s wireless néha újraindítja a gépet a felállás után, a net meg állandóan elszáll. Ha kihúzza, a gép stabil.
Aztán volt egy eset, amikor F-Secure telepítése után lett a D-Link wireless felrakva a szűz gépre. Természetesen nem működött. Amikor F-Secure lezúz, D-Link feltelepít, Internetre csatlakozik, majd utána F-Secure telepít, minden gond nélkül ment. Lehet, hogy elfogult vagyok, de ahol eddig Wireless-t beraktam és Linksyst használnak, ott soha nem volt gond... A vegyes rendszerekkel nagyon lehet szívni...

Egyébként a Sony notimat hazahoztam, beírtam a Wireless azonosítót és azóta, ha kinyitom a gépet, automatikusan csatlakozik. És nem dobja le a gépet egyszer sem a wireless.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.