Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10051) csixy


csixy
addikt

Az mennyire természetes, hogy a vpceh3l1e vaio masina 8 giga rammal a windows10 home 64 bites verziójával a legújabb windows kiadással és az előző verzióval is újraindítás után folyton elszáll, vissza állítgatja magát, néha órákig teker bootolás közben. Szóval hajmeresztő, főleg nem alkalmas most otthoni tanulásra. Most épp egy arch linux klónt bootoltam be rajta egy usb-s SSD-re telepített rendszert és úgy tünik, hogy semmi baja.
Egy egy terás vinyó van benne, amit egy gumi-asusból operáltam ki. lehet, hogy annak van baja? mit lehetne ezen a vason akár linux , akár a telepített windows alól tesztelni?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#10052) zolee001 válasza csixy (#10051) üzenetére


zolee001
őstag

Chkdsk akár windows akár WinPE (windows telepitö a nyelvválasztásnál shift+F10 majd cmd-be irva)
Lehet csak a szokásos windows 10 minöségi updatejeibe futottál bele

(#10053) csixy válasza zolee001 (#10052) üzenetére


csixy
addikt

Most futott le a memtest86+ hibátlanul. Akkor most jön a chkdsk , aztán még egy hard disk sentinel. Meglátjuk. Köszi!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#10054) csixy válasza csixy (#10053) üzenetére


csixy
addikt

A chkdsk a /F kapcsolóval MFT -t javított, Utána a HDSszerint minden tökéletes. Most letöltött egy újabb frissítést a win10, de az nem tudja felrakni, most vonja vissza a frissítést.

Véletlenül találtam egy hibát. Szerintem x@r a táp véletlenül megfogtam az egér adójának a fémburkolatát, igen csípős benne a nagyfrekvenciás áram. Kihúzott táp esetén nem csíp a test. Ez is megbolondíthatja a gépet szerintem. Kerítek egy új tápot.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#10055) zolee001 válasza csixy (#10054) üzenetére


zolee001
őstag

Ez laptop,nem?

(#10056) csixy válasza zolee001 (#10055) üzenetére


csixy
addikt

Igen , ez laptop. De gondolom, hogy ennek is a bedugós tápja egy kapcsolóüzemű tápegység, amiben ha kiszáradtak a kondik, akkor vagy otthon tákolom, vagy kivágom a szemetes kukába. ???

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#10057) zolee001 válasza csixy (#10056) üzenetére


zolee001
őstag

19,5 V -ot ad le elvileg,remélhetöleg csak van benne védelem,hogy meghibásodás esetén ne tudjon nagyobb feszkót kiadni

A vaio gomb megnyomásakor elvileg kellene indulnia a vaio "menunek" amiben a recovery illetve vaio hardware test is van

Érdemes lenne egy proba erejéig egy tiszta windows telepitést kivitelezni egy "teszt" hdd/ssd re illetve amennyiben még létezik a recovery partició akkor factory resettel inditani ami feltelepiti a gyári oprendszert mindennel majd onnan inplace upgrade az aktuális windows 10 re

(#10058) csixy válasza zolee001 (#10057) üzenetére


csixy
addikt

Most leadtam a tápot megnézetni. A gyári recovery már nem fog menni, mert a sallangokat rég leirtottam róla. Csak a sima 3 partíciós MBR-es Legacy win10 telepítés van rajta. Tápjavítás után ha nem megy akkor újra telepítem egy másik vinyóra , vagy SSD-re, hogy a HDD hibaforrás lehetőséget is kiküszöböljem. Ha sehogy se megy akkor linuxos gép lesz belőle. Előtte mindenesetre a gépet felkapcsolom egy fiókhoz.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#10059) csixy válasza zolee001 (#10057) üzenetére


csixy
addikt

Kaptam hozzá egy javított 20Volt 4,5Amperes tápot. Ezzel most teljesen jól működik. Levizsgálattam vele a vinyót, nem talált hibát. Felfrissítette magát. Többször újraindítottam .... hiba nélkül újraindult. Jó lett. A táp elég meleg , olyan 60°C körül van. A fene se gondolta volna, hogy a táp az ok. Ha a talpam nincs akkor a kőpadlón és az ujjam nem ér a testhez, akkor nem jöttem volna rá sosem.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#10060) zolee001 válasza csixy (#10059) üzenetére


zolee001
őstag

Gratulálok és egyben örülök,hogy minden rendben van.
Álmomban nem gondoltam volna ilyen hibára

(#10061) csixy válasza zolee001 (#10060) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm szépen!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#10062) taktib válasza Lackooo84 (#10024) üzenetére


taktib
csendes tag

Üdv!! Nem lenne esetlegesen eredeti Recovery dvd-d a VPCEB3L1E laptophoz?
Válaszod előre kössz!! tt

(#10063) ScrapUnit válasza taktib (#10062) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

Sziasztok!

VPCZ1-hez van-e valakinek bontott hdd szalagkábele?

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#10064) zolee001 válasza ScrapUnit (#10063) üzenetére


zolee001
őstag

Csak ssd-vel szerelt gépeim vannak (z1)

(#10065) zolee001


zolee001
őstag

Hsdznál e valaki Tap11-et? (SVT11xxxxx)

(#10066) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Sziasztok!
A Sony Vaio VPCSB1A9E notiban rendes 2.5 inches SSD van? Upgradelhető!

Köszönöm annak aki válaszol :)

(#10067) Steve_Brown válasza Steve_Brown (#10066) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Nagyon sajnálom, hogy már nem él a topik. Nem tudom mihez fogok kezdeni segítség nélkül, ha ez az SSD beadja a kulcsot. :O

(#10068) Pyttawrx válasza Steve_Brown (#10067) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Tudtommal 2,5” ssd van benne, de leszeded a a hátulján a hdd/ram takaraó müanyagot és egyből látod. :)

(#10069) zolee001 válasza Steve_Brown (#10066) üzenetére


zolee001
őstag

PL
https://www.youtube.com/watch?v=uQJwo9W76-k

(#10070) Steve_Brown válasza Steve_Brown (#10067) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Hát de pont ez a lényeg, hogy nem 2,5ˇ-es SSD van benne hanem még annál is kissebb.

(#10071) Pyttawrx válasza Steve_Brown (#10070) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Dobj már egy képet, vagy mondj már egy ssd típust, ami benne van. :)

(#10072) Steve_Brown válasza Pyttawrx (#10071) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

1.8”-es mSata vagy tudja a fene milyen SSD van benne. Ilyen nagyon speckónak tűnik. Mikor kiírtam a kérdést még megtaláltam amazonon out of stockban.

(#10073) Pyttawrx válasza Steve_Brown (#10072) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

olvasd ki pl speccy vagy aida progival. Hadd lássuk már. :)

(#10074) Steve_Brown válasza Pyttawrx (#10073) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Toshiba THNSNC128GMMJ

(#10075) Pyttawrx válasza Steve_Brown (#10074) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tehát innentől kezdve, akkor neked is igazad volt és nekünk is. Mert oké, hogy 1,8-as van benne de van egy "adapter" ami 2,5" sataát csinál belőle, azaz innentől kezdve bármilyen jó lesz bele. pl wd blue 3d patriot burst stb :)

(#10076) Steve_Brown válasza Pyttawrx (#10075) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm! De 2,5"-es meghajtóhoz nem kell másik keret? Mert ezt a wd-t se találom 1,8"-ban.

(#10077) Pyttawrx válasza Steve_Brown (#10076) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

nem, hisz ugyanoda fog esni, és mint most, annál is 2 csavart csavarsz be átlósan

(#10078) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

van a csaladba egy sony vaio pcg 31311m tipusu masina, egyik naprol a masikra a kepernyo megadta magat... ti talalkoztatok ilyen hibaval?
be tudom meg kapcsolni mert van meg benne kraft, viszont a toltoje nincs meg.. szoval csak ido kerdese hogy lemerul..ehhez pontosan milyen toltot kellene vasarolnom?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#10079) blueye válasza dellfanboy (#10078) üzenetére


blueye
veterán

[emag]
de google sokat kidob:
[google]

(#10080) csixy válasza csixy (#10051) üzenetére


csixy
addikt

Ezt a hibát tapasztalta már valaki? [link] Vajon billentyűzet cserével javítható ez? Nagy bonyodalom egy ilyen billentyűzet csere? Kapható még valahol kompatibilis billentyűzet? Esetleg kiiktatható és USB-s külső billentyűzettel gyógyítható? Sony Vaio vpceh3l1e a masina.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#10081) movax válasza csixy (#10080) üzenetére


movax
őstag

Csak a numlock szarozik?
Szétszedném és a billentyűzet szalagkábelét megmozgatnám kicsit, leporolni a cucot stb. Egyébként ezt a bill. típust elég könnyű cserélni, ebayen kapni is lehet.

(#10082) csixy válasza movax (#10081) üzenetére


csixy
addikt

A num lock és a + jel billentyűje szarakszik.
Ma reggel kiszereltem, kihúztam a lapos "kábelét" és úgy visszatettem, hogy ne csúfoskodjon billentyűzet nélkül. Egy USB-s külső billentyűzettel újra installáltam a windowst és működik. Egy alkalommal bedobta a generális falióra képernyőt, de újraindult és azóta jó. Egy használt billentyűzetet megrendeltem. Kicserélem, hátha jó lesz.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#10083) Kovács86


Kovács86
junior tag

Sziasztok!

SONY VAIO (Model: PCG 41218M) bekapcsolás után mutatja a Windows indulóképernyőt (W10, hibajavítás, vagy normál üzemmód, bla-bla...), majd válasz előtt, bekapcsolástól számított kb. 2-3 másodperc múlva kikapcsol, relé kattanás.

Újabb alkalmaknál ugyanez.
Akku feltöltve, akkuról indítva, tápot nem hozott a (szomszéd-városi)tulaj.

LED zöld(táp-akku).

Ötlet?

U.i:
Közben eszembe jutott: nem hallok CPU hűtő-venti hangot(felpörögni), de nem ismerem a típust, lehet, hogy nagyon halk, vagy lehet, hogy ilyenkor nem is indul/lassú fordulaton (halkan/alig hallhatóan) indul.

Más típusnál volt, hogy megszorult a CPU-venti, letiltott a noti hardveresen.

Ennél "nemTom".

[ Szerkesztve ]

(#10084) tata93


tata93
tag

Sziasztok!

Van egy VPCEB2M1E régi vasam, kicsit feltuningoltam itthon, cseréltem proci pasztát rajta, tettem bele egy SSD-et, kibővítettem 8 GB RAM-ra, és feltettem rá a Win10-et is. Viszont olyan gondom van, hogy egyszerűen nem tudok hangot kicsikarni belőle. Kerestem rá drivereket, de a sony hivatalos oldalán csak win7-ig volt elérhető audio driver. Találtam másik illesztőprogramot egy driverscape nevű oldalon, megpróbáltam az azon lévő audio drivert, de az sem működött. Folyamatosan azt mutatja a lapos, hogy nincs csatlakoztatva hangszóró. Próbáltam úgy is, hogy bedugtam a fülhallgatómat, de úgy sem jött ki egy hang sem. Tud ebben nekem segíteni valamit?

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

(#10085) movax válasza tata93 (#10084) üzenetére


movax
őstag

Próbáld feltenni a win7-es drivert, annak különböző verzióit, nem baj, ha régiek.
Az is lehet, hogy buherálás közben szétjött valami hangcsatlakozó, ezért nincs hang (főleg, ha a Device manager szerint van audióeszköz).

(#10086) tata93 válasza movax (#10085) üzenetére


tata93
tag

Köszönöm, amint lesz időm, rápislantok, bár emlékeim szerint a win 7-es drivert is megpróbáltam már. De a kicsúszott alkatrészre ránézek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.