Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) zolee001 válasza simongab (#10000) üzenetére


zolee001
őstag

A recovery particio nincs meg? (már ha W7-tel adták)
A Vaio gombbal avagy Assist gombbal inditva meg tudod nézni

(#10002) movax válasza simongab (#9998) üzenetére


movax
őstag

Ilyenkor a legjobb megoldás azokkal a driverekkel kezdeni, amelyekkel jött a gép, aztán lehet újítgatni. Tessék, innen.

(#10003) onkelz


onkelz
aktív tag

Sziasztok

Win10et tlepítettem a gépre és alul a tálcáról eltünt a Wireless Switch ikon, amin a Bluetooth-t is akitválni tudnám.Hogy tudom visszavarázsolni?2 napja bújom a netet, de semmi használható.

Előre is köszönöm

(#10004) onkelz


onkelz
aktív tag

pontosabban a smart network ikon tünt el

Enélkül nem is lehet sehogy a bluetooth-t működésre bírni?

(#10005) movax válasza onkelz (#10003) üzenetére


movax
őstag

Meg kell keresni a géped típusának megfelelő VAIO Smart Network nevű kis programot (például itt) és feltenni, Windows 10-es valszeg nincs, próbálkozni kell a win7-es vagy 8.1-es verziókkal.

(#10006) onkelz válasza movax (#10005) üzenetére


onkelz
aktív tag

Hát sajnos sem a Win7 sem 8.1 verziók nem működnek.Telepíteni is csak kompatibilitási móddal tudom, de restart után nem tölti be magát, start menüből nem indul el.

Vaio vpc yb3v1e típus a gép amúgy.

(#10007) zolee001 válasza onkelz (#10006) üzenetére


zolee001
őstag

A sony az különleges állatfaj (volt) ,a specifikus programok többsége függöségekben müködött pl a Sony Shared Library meglétéhez stb kötött és nem volt mindegy ezeknek az alkalmazásoknak a telepitési sorrendje
Nem tudom milyen oprendszer van rajta éppen de gondolom nem a gyári,a drivereket kell telepiteni és a Windows saját Wifi,BT felülete kezeli a kapcsolatokat mint bármi más pc-n
A Smart Network program csak egy szolgáltatás a Sony-tól és átveszi a Windowstól pl a Wifi kezelését

(#10008) ph2012


ph2012
senior tag

Van egy laptopunk: Sony Vaio SVF1532A1EW
Elvittem egy szervizbe, hogy új Kingston SSD-t rakjanak bele de nem tudták megcsinálni. Nem tudták rámásolni a régi rendszert és új Windows 10-et sem tudtak rátelepíteni. Szerintetek mi lehetett a gond?

(#10009) movax válasza ph2012 (#10008) üzenetére


movax
őstag

Lehet, hogy gépkocsiszervizbe vitted? :)
Egy régi hdd klónozása ssd-re nem olyan feladat, amit egy szervizben ne tudnának megcsinálni, hogy úgy fogalmazzak. Az emberek általában otthon szokták, legkényelmesebben a Macrium Reflect nevű kis ingyenes eszközzel.
Meg aztán, mi az, hogy nem tudtak windowsot telepíteni rá? Hacsak nincs valami hardveres hiba, ez lehetetlen.

(#10010) handrash


handrash
őstag

w 10 telepítése után maradt egy ismeretlen eszközöm:
ACPI\SNY5001\4&3BB360A&0
ötlet?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#10011) zolee001 válasza handrash (#10010) üzenetére


zolee001
őstag

https://www.sony.com/electronics/support/downloads/W0007814

(#10012) handrash válasza zolee001 (#10011) üzenetére


handrash
őstag

Köszönöm!
Bónusz kérdés; touchpad extra funkciói, pl. görgetés mitől fognak működni?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#10013) handrash válasza handrash (#10012) üzenetére


handrash
őstag

Felraktam egy win7 drivert, így megy.
Van még valami amivel mókolni kéne?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#10014) handrash


handrash
őstag

Srácok?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#10015) movax válasza handrash (#10012) üzenetére


movax
őstag

Háromujjas gesztusvezérlés nem fog működni win10 alatt. A többihez nekem egy régebbi synaptics-drivert kellett felműtenem, csak úgy működött.

[ Szerkesztve ]

(#10016) handrash válasza movax (#10015) üzenetére


handrash
őstag

Köszi, ez megvolt.
A kérdésem az, hogy várható-e még valami amin ügyködni kell, hogy menjen?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#10017) movax válasza handrash (#10016) üzenetére


movax
őstag

Hát meg kell nézni, hogy minden megy-e :) Ha nem, akkor segítünk.

(#10018) handrash válasza movax (#10017) üzenetére


handrash
őstag

Oké! :)

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#10019) Zsombe


Zsombe
senior tag

Sziasztok!

Gép bekapcsolásakor három rövid sípoló hangot ad ki és nem indul be, a kijelzőn sem jelenik meg semmi. Hibás memória modul lehet az oka? Ennek cseréje orvosolja a problémát? :F

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#10020) zolee001 válasza Zsombe (#10019) üzenetére


zolee001
őstag

3 beeps Base 64 KB memory failure
Próbáld meg de inkább bios/alaplap hiba

(#10021) Zsombe válasza zolee001 (#10020) üzenetére


Zsombe
senior tag

Az a fura, mert kb. 1 éve áll a gép, anno semmi baja nem volt, most bekapcsoltam és ez fogadott. Alap lapon cseréltem elemet, hátha segít, de nem.
Vajon ez mitől lehet?

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#10022) zolee001 válasza Zsombe (#10021) üzenetére


zolee001
őstag

Sajnos ezt nem tudhatom,valami szerviz tudja ha egyáltalán rentálbilis

(#10023) Pyttawrx válasza Zsombe (#10021) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Esetleg a ramokat vedd ki majd csak az egyiket be stb. BIOS reset? Régi a téma, de hátha. Vagy már lett megoldás?

(#10024) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Van egy VPCEB3L1E gép, tettem bele egy 8GB 1600MHz modult, de se kép se hang még a VAIO logo sem jön be vele. Nem kéne működnie a ramnak alacsonyabb frekin? A ram másik laposban megy, szóval az tuti jó.

The Truth is out there...

(#10025) Pyttawrx válasza Lackooo84 (#10024) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Valószínüleg 1 slot 4gb-ot kezel max, mert összesen 8gb, amit kezel a gép.
Meg írd már le a ram típust, mi benne volt eredetileg, illetve amit vettél bele

(#10026) stevered99


stevered99
friss újonc

Üdv..sziasztok..tanácsot kérek szépen.....van most egy idősebb de jó karban levő VPCEH1S1E Sony Vaio-m modell PCG-71811M gépem . Egy barátom javasolta, hogy az optikai meghajtót vetessem ki, annak a helyére tetessem a jelenlegi 650Gb incsit és annak a helyére meg egy SSD pont elférne...Mit tanácsoltok ?????? elöre is köszi a válaszokat.. :W

(#10027) Pyttawrx válasza stevered99 (#10026) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Teljesene jó a tanács, így gyosíthatod, viszonylag kevés pénzből. Csak nem a kingston A400-ast vedd bele. :)

(#10028) Lackooo84 válasza Pyttawrx (#10025) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ezt akartam beletenni:

Ilyen van benne 2db.:

The Truth is out there...

(#10029) Pyttawrx válasza Lackooo84 (#10028) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az lesz itt a gond, hogy neked 2x4gb kell nem 1x8gb

(#10030) Lackooo84 válasza Pyttawrx (#10029) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Köszi, hát akkor marad így. :D

The Truth is out there...

(#10031) gy.selmi


gy.selmi
csendes tag

Ha még valaki látogatja a topikot és tudna nekem segíteni:
Van egy VGN-FW21Z laptopom. Őslelet, már a 11-et is betöltötte, de hibátlanul megy Win7-tel, nincs szívem lecserélni.
Viszont képtelen vagyok rábírni a WiFi Direct használatára, hogy a TV-re kiterjeszthessem. A hálókártya (Intel WiFi Link 5100 AGN) driverére nem találok a jelenleginél (2012) újabb frissítést, a VAIO Smart Network, a Wireless Display Driver is "új".
Nem tudom, hogy érhetném el, hogy a Smart Network-ben megjelenjen a Wifi Direct.

[ Szerkesztve ]

(#10032) zolee001 válasza gy.selmi (#10031) üzenetére


zolee001
őstag

https://www.sony.com/electronics/support/downloads/W0007296
Erre keresgélj a kártyádhoz megfelelö drivert avagy 3rd party szoftvert

(Az Intel+MS féle "wireless display" technologia rövid életü volt,mindkét cég megszüntette és letegadja)

(#10033) gy.selmi válasza zolee001 (#10032) üzenetére


gy.selmi
csendes tag

Innen szedtem le, de ha megszakadok, sem akar működni. De azért köszönöm a gyors választ.

(#10034) zolee001 válasza gy.selmi (#10033) üzenetére


zolee001
őstag

Media tartalmat szeretnél a tv-n nézni avagy a noti desktopját ?
Mediához a notit és a tv-t egy hálózatra kapcsolod és dlna-n mennie kell az intel féle wireless display halott és minkét eszköznek támogatnia kell(ene)

(#10035) gy.selmi válasza zolee001 (#10034) üzenetére


gy.selmi
csendes tag

A noti desktopját. Képeket stb. simán meg tudom nézni a tv-n.
Van egy kis Asus transformerbook-om, 8.1 van rajta, az simán kirakható a tv-re. Nagyon jól jött, amikor még nem volt Spílerünk, a párom a spanyol meccseket így nézte neten a román Digisportról. Gondoltam, ha az a kis vacak tudja, akkor egy VAIO-nak nem lehet gond... Tévedni emberi dolog... (A tv egyébként támogatja, csak a kisöregem nem akarja az igazságot.)
Még egyszer köszönöm, tovább nem küzdök vele.

(#10036) zolee001 válasza gy.selmi (#10035) üzenetére


zolee001
őstag

Vaio Windows 7-Asus Windows 8,ennyi a trükk,ha upgradeled Windows 8 ra akkor talán menni fog (nekem az összes VAIO-m Windows 8 utáni upgradeknél tiltotta a wireless display techmologiát

(#10037) gy.selmi válasza zolee001 (#10036) üzenetére


gy.selmi
csendes tag

Köszönöm!!!

(#10038) Eliot Anders


Eliot Anders
aktív tag

Sziasztok!

A mai napig nem sikerült megoldanom ezt a problémát. Esetleg valaki most tudna megoldást?

(#10039) Pyttawrx válasza Eliot Anders (#10038) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Amikor én így jártam, akkor driver probléma volt (fejjel-lefele volt). Amikor meg kikapcsolt, amikor hasznàltam volna, akkor kamerát kellett cserérjek.

(#10040) movax válasza Eliot Anders (#10038) üzenetére


movax
őstag

(#10041) zolee001


zolee001
őstag

Ha olvassa még ezt a topikot valaki
Recovery image van e esetleg valakinek a következökhöz
VPCZ2
SVE1111
TAP11
Köszönettel

(#10042) Eliot Anders válasza movax (#10040) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Köszönöm de nem értem, hogy miért kell driver? A kamera működik, csak azt nem értem, hogy miért akkor kapcsol be ha lehajtom a laptopot.

(#10043) movax válasza Eliot Anders (#10042) üzenetére


movax
őstag

Most nézem, hogy még csak külön driver sem kell hozzá, mert az általánossal megy, ami benne van a windowsban (nálam legalábbis, Vaio SVS15). Viszont van a Vaióknak egy csomó egyéb rendszerdrivere, ezek befolyásolhatnak egy csomó mindent: chipset, shared library, firmware extension parser, hotkey utility. Illetve megpróbálnám az eszközkezelőben törölni a webcamet, és hagynám, hogy a következő indulásnál a rendszer újra felismerje és installálja. Megnézném még szintén az eszközkezelőben az USB controllers alatt a dolgokat, esetleg újrainstallálni az ottani drivereket, amelyek a chipset-csomag részei, tehát azzal együtt jönnek. Ez lenne az egyik megközelítésem.

A másik az lenne, hogy szétnézel az energiagazdálkodási opciókban, főleg az USB selective suspend setting-ben kellene kikapcsolni mindkét opciót, a Power buttons and lid-ben, ott is a Lid close action-ben is szétnézni (nálam Sleepre van állítva mindkettő).

[ Szerkesztve ]

(#10044) thomasa


thomasa
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Sony vaio pro 13 SVP132A1CM notebookom van.
Egyszer csak elment a kijelzőm, fekete képernyős lett az egyik indításnál. Külső monitoron tökéletesen működik. Amikor a fedlapot kb.10x nyitom-csukom, akkor egyszer csak bevillan a windows képe pár másodpercig, de utána megint fekete. Más Sony notebooknál is előfordult?
Kijelző, vagy inverter, esetleg VGA lehet a hibás?
Elnézést, ha rossz helyre posztoltam.
Köszönöm előre is a tanácsokat. :R

(#10045) movax válasza thomasa (#10044) üzenetére


movax
őstag

Lehet, hogy csak a szalagkábel.

(#10046) zolee001 válasza thomasa (#10044) üzenetére


zolee001
őstag

contact hiba,ha spec szalsgkábel akkor nem lesz olcsó

(#10047) Pyttawrx válasza thomasa (#10044) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Lcd vagy szalagkábel. Megnézném, hogy jol érinkezik.e

(#10048) movax válasza zolee001 (#10046) üzenetére


movax
őstag

Nem drága, pár dollárért beszerezhető, pl. ebayen.

(#10049) thomasa válasza movax (#10048) üzenetére


thomasa
senior tag

Köszönöm szépen a gyors segítséget mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

(#10050) Flam


Flam
aktív tag

Sziasztok!

eb2z1e-hez ventilatort itthonrol merre erdemes keresnem? Google sajnos megannyi fals talalatot dob ki, feladtam a keresest. Ebay/ali oldalakon talaltam de jobban orulnek ha itthon gyorsabban meg lenne.

koszi!

(#10051) csixy


csixy
addikt

Az mennyire természetes, hogy a vpceh3l1e vaio masina 8 giga rammal a windows10 home 64 bites verziójával a legújabb windows kiadással és az előző verzióval is újraindítás után folyton elszáll, vissza állítgatja magát, néha órákig teker bootolás közben. Szóval hajmeresztő, főleg nem alkalmas most otthoni tanulásra. Most épp egy arch linux klónt bootoltam be rajta egy usb-s SSD-re telepített rendszert és úgy tünik, hogy semmi baja.
Egy egy terás vinyó van benne, amit egy gumi-asusból operáltam ki. lehet, hogy annak van baja? mit lehetne ezen a vason akár linux , akár a telepített windows alól tesztelni?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#10052) zolee001 válasza csixy (#10051) üzenetére


zolee001
őstag

Chkdsk akár windows akár WinPE (windows telepitö a nyelvválasztásnál shift+F10 majd cmd-be irva)
Lehet csak a szokásos windows 10 minöségi updatejeibe futottál bele

(#10053) csixy válasza zolee001 (#10052) üzenetére


csixy
addikt

Most futott le a memtest86+ hibátlanul. Akkor most jön a chkdsk , aztán még egy hard disk sentinel. Meglátjuk. Köszi!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#10054) csixy válasza csixy (#10053) üzenetére


csixy
addikt

A chkdsk a /F kapcsolóval MFT -t javított, Utána a HDSszerint minden tökéletes. Most letöltött egy újabb frissítést a win10, de az nem tudja felrakni, most vonja vissza a frissítést.

Véletlenül találtam egy hibát. Szerintem x@r a táp véletlenül megfogtam az egér adójának a fémburkolatát, igen csípős benne a nagyfrekvenciás áram. Kihúzott táp esetén nem csíp a test. Ez is megbolondíthatja a gépet szerintem. Kerítek egy új tápot.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#10055) zolee001 válasza csixy (#10054) üzenetére


zolee001
őstag

Ez laptop,nem?

(#10056) csixy válasza zolee001 (#10055) üzenetére


csixy
addikt

Igen , ez laptop. De gondolom, hogy ennek is a bedugós tápja egy kapcsolóüzemű tápegység, amiben ha kiszáradtak a kondik, akkor vagy otthon tákolom, vagy kivágom a szemetes kukába. ???

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#10057) zolee001 válasza csixy (#10056) üzenetére


zolee001
őstag

19,5 V -ot ad le elvileg,remélhetöleg csak van benne védelem,hogy meghibásodás esetén ne tudjon nagyobb feszkót kiadni

A vaio gomb megnyomásakor elvileg kellene indulnia a vaio "menunek" amiben a recovery illetve vaio hardware test is van

Érdemes lenne egy proba erejéig egy tiszta windows telepitést kivitelezni egy "teszt" hdd/ssd re illetve amennyiben még létezik a recovery partició akkor factory resettel inditani ami feltelepiti a gyári oprendszert mindennel majd onnan inplace upgrade az aktuális windows 10 re

(#10058) csixy válasza zolee001 (#10057) üzenetére


csixy
addikt

Most leadtam a tápot megnézetni. A gyári recovery már nem fog menni, mert a sallangokat rég leirtottam róla. Csak a sima 3 partíciós MBR-es Legacy win10 telepítés van rajta. Tápjavítás után ha nem megy akkor újra telepítem egy másik vinyóra , vagy SSD-re, hogy a HDD hibaforrás lehetőséget is kiküszöböljem. Ha sehogy se megy akkor linuxos gép lesz belőle. Előtte mindenesetre a gépet felkapcsolom egy fiókhoz.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#10059) csixy válasza zolee001 (#10057) üzenetére


csixy
addikt

Kaptam hozzá egy javított 20Volt 4,5Amperes tápot. Ezzel most teljesen jól működik. Levizsgálattam vele a vinyót, nem talált hibát. Felfrissítette magát. Többször újraindítottam .... hiba nélkül újraindult. Jó lett. A táp elég meleg , olyan 60°C körül van. A fene se gondolta volna, hogy a táp az ok. Ha a talpam nincs akkor a kőpadlón és az ujjam nem ér a testhez, akkor nem jöttem volna rá sosem.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#10060) zolee001 válasza csixy (#10059) üzenetére


zolee001
őstag

Gratulálok és egyben örülök,hogy minden rendben van.
Álmomban nem gondoltam volna ilyen hibára

(#10061) csixy válasza zolee001 (#10060) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm szépen!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.