Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pala


Pala
veterán

Adott a címben szereplő készülék, amelyet szüleim vásároltak ma.
Van egy kis probléma véle: ahhoz, hogy egyáltalán használni lehessen, a távirányítóját szinkronizálni kell a TV-vel, mert azon jelenik meg az osd menü, amely a beállításokat,stb tartalmazza. Ez úgy zajlana, hogy a távirányítóján lévő ''TV power on/off'' gombot lenyomva tartva be kell ütni a TV-készülék gyártójának a kétjegyű kódszámát. Az egyes gyártókhoz tartozó kódszámok fel vannak sorolva a dvd lejátszó kézikönyvében. A gond az, hogy itt nincsen túl sok gyártóm, nekünk egy régi (kb 10 éves) Grundig TV van, és ez mára már ''kihalt'' márka, nincs is benne a listában... viszont közölve van, hogy az ''alap'' kódszámként a sony-ét (01) kellene használni, viszont ezt hiába ütjük be, semmi sem történik, és mellesleg más tv-gyártók kódszámait beütve sem reagál semmit...jelenleg csak a dvd-felvevőt tudjuk ki-be kapcsolgatni gyakorlatilag, mert a tv-vel egyszerűen nem sikerül összeegyeztetni a távirányítóját, így hasznavehetetlen.
Tudom ez elég konkrét probléma, és az ilyet általában jobb látni, mint leírás alapján tanácsot adni, de talán valakinek van tapasztalata ilyen téren.
1. elképzelhető, hogy a régi TV nem tetszik a cuccnak?
2. ha esetleg nem ez a gond, akkor mivel érdemes próbálkozni? (neten keresgéltünk kódokat a Grundig gyártóhoz, de semmi használhatót nem találtunk, illetve azok beütésére nincs reakció)

(#2) Pala válasza Pala (#1) üzenetére


Pala
veterán

up, valaki esetleg?:F

(#3) bilmet válasza Pala (#1) üzenetére


bilmet
csendes tag

Ugyan ez a problémám! Annyit sikerült megtudnom sonyéktól, hogy ez a távirányító nem kezeli a Grundig tévét! Vagy veszel másik tévét, vagy másik, tanítható távirányítót. Szóval nem érdemes próbálkozni semmilyen kóddal :((
Én még a DVD írót sem tudom megtalálni a tévén :(( A tévéadások rendben működnek, de nivs DVD jel a tévén. Mi lehet az oka? Rossz a DVD író?

bilmet

(#4) bilmet válasza bilmet (#3) üzenetére


bilmet
csendes tag

scart csatlakozóval minden működik :)

bilmet

(#5) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Srácok nézzetek be az Asztali DVD írós topicba és kérdezzetek ott, nagyobb eséllyel fogtok ott választ kapni: [link]

Feel Good Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.