Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vegasboy


vegasboy
csendes tag

Sziasztok,

Először is elnézést, ha rossz fórumtémába írok, újonc vagyok itt. :U
Másodszor is szeretném megírni, hogy nagy tisztelője vagyok a fórumnak és a közösségnek, rengeteg mindent innen tudtam/tanultam meg! RESPECT :) :R
Elképzelhető, hogy más topicban ezt valaki már kivesézte, ez esetben újfent elnézést kérek, akkor csak egy linket kérnék arra a topicra és zárom is a témát (hacsak addig a moderátorok nem teszik).

A kérdésem::
Lenne egy Sony Ericsson sk17i típusú Androidon üzemelő okostelefonom, cyanogenmod 7.2 RC3 ROM-mal.
Azt tudjuk, hogy a telefon képes tetheringre (one-to-one connection) / hotspotra (one-to-multi connection), mely a telefont, mint egyfajta routert képes működtetni, hogy a kapcsolódó eszközök WIFI-n, USB-n, Bluetoothon meg miegymáson tudjanak megosztás révén internet felé "kijutni". Hangsúlyozom, engem a lokális hálózat érdekelne, WLAN, tehát semmi internet, ahol a telefon ha úgy tetszik, mint router üzemelne, melyhez csatlakozik akár több PC, laptop, tablet, stb. stb. egyfajta helyi hálózat. Ti milyen megoldást javasoltok? Terminálos megoldások is érdekelnek!

Miért??::
Mondjuk, hogy úton vagyok kocsival a világ végén, ahol egy darab router nincs. Ellenben van egy okostelefonom, ami hardveresen/szoftveresen képes egy vezeték nélküli helyi hálózatot létrehozni, amelyhez a hátsó ülésen ülő gyerek laptoppal rákapcsolódik, és mondjuk egy "wifi file transfer" androidos alkalmazás segítségével egy weboldalon begépelve a telefon IP-jét tud annak SD-kártyáján csatangolni. Direkt élezem ki így a kérdést, tudom, kivehetem az sd-kártyát, átrakom laptopba, igen, igen. Viszont engem az elvi megvalósítás érdekel, két vagy több hordozható eszköz közötti kommunikáció és adatmegosztás vezeték nélküli megoldással, esetemben a telefon egyfelöl kezelné a helyi hálózatot, +webserverként/ftp szerverként is funkcionál.

"Nem a tanulás szégyen, hanem a tudatlanság!"

(#2) vegasboy válasza vegasboy (#1) üzenetére


vegasboy
csendes tag

UP! :))

"Nem a tanulás szégyen, hanem a tudatlanság!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.