Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Morisadam


Morisadam
csendes tag

Kedves olvasók!

A minap vásároltam egy Sony dsc-n1 nevű fényképezőgépet. Hálistennek volt lehetőségem kint Americában megvenni ;) potom 499 dollárért ami igen csak sokna mondható.
De meg kell hogy mondjam nagyon megérte az árát. NINCS még egy ilyen fényképezőgép ami ennyire magában hordozna mindent amire szükségem volna.
-Kicsi szóval könnyen befér a zsebembe
-8.1 megapixeles
- 3'' -os Érintőképernyős!!! kijelző
-Tömérdeg autómata és teljes manuális funkciók
olyan manuális fókusz van benne hogy csak ráteszem az újjam a kéernyőre és máris arra a pontra fókuszál amire én akarok.
A zársebesség is elég tág intervallumban állítható asszem 1/1000 től 30 mp ig
jah még van olyan funkció hogy a fényképezőgép érintő képernyőjére lehet rajzolni az elkészített képre (ez sztem már gyerekes) de van akinek bejön
Még gondolkoztam annó a Panasonic Fx9 en de megnéztem a tesztképeket és zajosnak találtam ezéert is maradtam ennél nah meg azért is mert előtte egy sony p72 őm volt ami nagyon sokáig jól szolgálta a hazát :D meg már eleve volt egy 1 gb os memory stick pro duo-m a ''régibe'' és legalább arra se kellet már költeni.

(#2) bitfarkas válasza Morisadam (#1) üzenetére


bitfarkas
őstag

Legközelebb akkor szólj, ha problémád van vele! :))

(#3) Morisadam


Morisadam
csendes tag

Hey!

Csak segíteni akartam nektek hogy ha valaki esetleg ilyenen gondolkozna. Szerintem nem fogok akkor a közeljövőben írni, mert nem hinném hogy bármi baj lenne vele :))

(#4) Pompi válasza Morisadam (#3) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Két kérdés a videó felvételéről:
Milyen videót vesz fel? Már MP4-et vagy MPEG-et? Lehet zoomolni felvétel közben?
Nekem most egy L1 a másod fényképezőm, és nagyon sokszor használom a videó módját, gyönyörű 640x480-as MPEG-et rögzít 30 fps-sel, csak a minőség a hely rovására megy nagyon, 1 perc kb. 80 mb. És nem lehet zoomolni felvétel közben.
Nézegettem az újabb Sony cuccok már MP4-be vesznek fel, így egy 512-es kártyára rámegy közel 30 perc, ami elég jó ahhoz képest, hogy én most 6 percet tudok felvenni ennyire. Ja és az újabbakban már használható a zoom is közben.
Ezért gondolkoztam el a cserén. Mondjuk sajnálom viszont, hogy a mostani Sony-k és ahogy néztem az N1 is elég szűkről, azaz átszámítva 38mm-ről indul, sajnos ez már nem nevezhető nagylátószögnek. A kis L1-em 33-ról indul 2.8-as fényerővel... de ahogy nézem erről le kell mondanom a jövőben a jobb videózás érdekében...

Feel Good Inc.

(#5) Den


Den
veterán

america az milyen ország, hol van az?

www.simson4t.hu

(#6) Morisadam


Morisadam
csendes tag

Hellósztok!

Jó a humorod Den :)
A videó felvétel nagyon jó 640*480 as 30 fps el és felvehetsz 15 fps el is azt nem ajánlom. A 30 fps nagyon szép videót csinál de ebből az is következik hogy hatalmas is. Ha jól emlékszem valami 20 perc körül tudok felvenni az 1 Gb os kártyára...

(#7) Pompi válasza Morisadam (#6) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hát akkor ez még nem MP4-be vesz fel.
El kell keserítselek (már ha téged ez érdekel), de az 1GB-re csak 12 perc video fér el legjobb minőségben (640x480@30fps).

Feel Good Inc.

(#8) Den válasza Pompi (#7) üzenetére


Den
veterán

quicktimeba vesz fel, ami viszont mpeg4 alapu, csak nincs agyon tömörítve

www.simson4t.hu

(#9) Pompi válasza Den (#8) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ez biztos? :F
Csak mert most töltöttem le a manualját, és a video rész kísértetiesen hasonlít az én L1-em manuáljának video részéhez. És az mpeg-et rögzít nem quicktimeot. Sehol nincs quicktime megemlítve... csak az MPEG VX

Feel Good Inc.

(#10) Morisadam


Morisadam
csendes tag

Hey!

Szerintem se mp4 ben vesz fel mert tényleg elég nagy a video. De az biztos hogy tényleg jó minőségű ;)

(#11) Morisadam


Morisadam
csendes tag

Jah mellesleg nem lehet zoom ol ni video felvétel közbe. Ezt én is hiányolom.
De a 3'' -os kijelző nagyon szép részletgazdag képet ad. Még a modern Digitális Kameráknak se soknak van 3'' os kijelzője

(#12) Pompi válasza Den (#8) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Den nemtudom honnan vetted ezt a quicktime dolgot...
Itt vannak samplék N1-ről köztük egy video is.
[link]

Feel Good Inc.

(#13) Den válasza Pompi (#12) üzenetére


Den
veterán

onnan hogy az én p73-am is mpeg movie vx feliratot visel, és quicktime a végeredmény. hogy milyen filekiterjesztése van azt nem néztem, de nem is az a lényeg.

www.simson4t.hu

(#14) Pompi válasza Den (#13) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Tisztában vagyok vele, hogy nem a file kiterjesztés a lényeg, de ha a Quicktime player nem játsza le az adott videot, akkor az még lehet Quicktime?!

[Szerkesztve]

Feel Good Inc.

(#15) Den válasza Pompi (#14) üzenetére


Den
veterán

valszeg nrem

közben megnéztem, az enyém .mov-ba ment,igaz ez p73 nem n1 de ezen is mpeg movvie vx felrat van.

na mindegy

www.simson4t.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.