Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) c.andrew


c.andrew
tag

Sziasztok!

Tegnap óta vagyok tulajdonosa egy Sony DSC-H2 tipusú fényképezőgépnek.
Várom mindenki véleményét, tapasztalatát ezzel a típussal kapcsolatban.

A gép adatlapja:[link]

Én 110.400 Ft-ért vetten 1 gigás kártyával, 2 akkuval és táskával itt:[link]

Asus A8N-e AMD A64 3200+ HIS X800GTO ICEQIITURBO 2*512 Geil Aerocool Aeroengine Jr. Hiper Type-R 480 LG 1915S TFT

(#2) perempe válasza c.andrew (#1) üzenetére


perempe
addikt

Én a H5 tesztképeit látva nagyon elszomorodtam...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#3) c.andrew


c.andrew
tag

Én ugyan még csak 2 napja ismerkedem a géppel, de eddig nagyon elégedett vagyok vele.
A képek minőségével is.

Asus A8N-e AMD A64 3200+ HIS X800GTO ICEQIITURBO 2*512 Geil Aerocool Aeroengine Jr. Hiper Type-R 480 LG 1915S TFT

(#4) rumos14


rumos14
nagyúr

ígéretes gépnek tűnt ez is és a H5 is, de az sg-s teszt eléggé lehúzta.

(#5) rumos14


rumos14
nagyúr

na még annyi, hogy tavaly nyáron amikor vettem fényképezőt, gondolkodtam a H1-en, de a memory stick, a ceruzaelem, a magasabb ár és nagyobb súly miatt mást vettem.

(#6) c.andrew


c.andrew
tag

Lassan két hete, hogy megvettem, eddig csak jók a tapasztalataim. A kezelése nekem mint kezdő fotósnak nagyon felhasználóbarátnak tűnik. A memóriakártyát csak egyszer kell megvenni bele, a ceruzaakkus megoldás pedig nekem személy szerint sokkal jobban bejön mint a saját akksis kivitel.

Asus A8N-e AMD A64 3200+ HIS X800GTO ICEQIITURBO 2*512 Geil Aerocool Aeroengine Jr. Hiper Type-R 480 LG 1915S TFT

(#7) c.andrew


c.andrew
tag

Eddig csak olyanok írtak akiknek nincs ilyen gépük csak tesztet olvastak róla, vagy láttak néhány képet.

Tényleg nincs senki akinek gyakorlati tapasztalata is lenne ezzel a típussal?

Asus A8N-e AMD A64 3200+ HIS X800GTO ICEQIITURBO 2*512 Geil Aerocool Aeroengine Jr. Hiper Type-R 480 LG 1915S TFT

(#8) Oracle válasza c.andrew (#7) üzenetére


Oracle
senior tag

Hello!
Én jövő héten fogok egy h5-öt venni nagyjából egyezzik a két gép majd írok tapasztalatokat.

(#9) Oracle


Oracle
senior tag

[link]

Az mp3centernél az 1gb-os sony Memory Stick PRO Duo High Speed 9400ft :Y

(#10) c.andrew válasza Oracle (#9) üzenetére


c.andrew
tag

Na azt hiszem ez a legolcsóbb kari lehet amit kapni lehet az országban. Már-már gyanúsan olcsó. Persze ez nem akkora baj :C :C

Asus A8N-e AMD A64 3200+ HIS X800GTO ICEQIITURBO 2*512 Geil Aerocool Aeroengine Jr. Hiper Type-R 480 LG 1915S TFT

(#11) Oracle válasza c.andrew (#10) üzenetére


Oracle
senior tag

Hali!
Én már vettem tőlük, csináltam két képet róla nézd meg
[link]
[link]
tényleg sony, és 9400ft :C :C :C :))

[Szerkesztve]

(#12) c.andrew válasza Oracle (#11) üzenetére


c.andrew
tag

Grat., nagyon jó üzletet csináltál! :C

Én 14000-ért vettem a SanDisket, és örültem milyen jó áron kaptam :W

Asus A8N-e AMD A64 3200+ HIS X800GTO ICEQIITURBO 2*512 Geil Aerocool Aeroengine Jr. Hiper Type-R 480 LG 1915S TFT

(#13) ferrus


ferrus
csendes tag

Sziasztok!
Kb 3 hónapja van meg a H2, elégedett vagyok vele.
Egy dolog azért idegesít egy kicsit, a makró. Néha képtelen ráfókuszálni a témára. Esetleg van valakinek kiforrott tecnikája makrózáshoz? Miért nem működik az a nyomorult autofocus?

(#14) fecoka válasza ferrus (#13) üzenetére


fecoka
aktív tag

Nekem szeméy szerint H-1 em van de a két gép nem tér el jelentősen egymástól.
Kérdésedre a válaszom, működik az autofocus, de MAKRO esetében a maximális zoom amit használhatsz 2.3 x es. (nálam gyakorlati tapasztalat alapján 2.4x es)

A makro különösen jó ennél a géptipusnál, hiszen valóban hozza a 2 cm es távolságot de természetesen be kell kapcsolni a makro módot (sárga kis virág)
2.4x es zoom felett már nem tud élességet állítani a gép.

(#15) ferrus válasza fecoka (#14) üzenetére


ferrus
csendes tag

Hello!
Köszi a választ, időközben rájöttem, hogy leginkább ''wide'' állásban, nagykátószögben tud élesre fókuszálni. Ahogy írod, a határ 2,3x lehet, ezt nem teszteltem ki ilyen pontosan.
Azóta készült is pár klassz makró :P
Az első próbáknál idegesítő volt, hogy a dpreview-n milyen képeket csinálnak H2vel, nekem meg valahogy nem akart összejönni :) Most már OK a dolog.

(#16) bazi joe válasza c.andrew (#1) üzenetére


bazi joe
csendes tag

milyen linket küldtél?
nem találok semmit

!!!MOHAA!!!

(#17) TJHooker


TJHooker
csendes tag

Szeretnék ehhez a géphez konverziós lencséket venni, makrót, nagylátószögűt és esetleg halszem lencsét, csak azt nem tudom, milyen lencsék mennek rá a h2 adapter tubusára van e valamilyen szabvány mérete ami biztos, hogy jó rá. Van valakinek javaslata milyen lecséket érdemes venni rá és hol lehet beszerezni?

(#18) csavar


csavar
csendes tag

Üdv!

Valaki használja 12x zoommal? Mert nekem ekkora zoomnál remeg a kép, azaz a képstab nem tudja megfogni. Kb 5x-nél még jó.

(#19) rumos14 válasza csavar (#18) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát ez eeléggé függ a fényviszonyoktól és a ''kézügyességedtől'' is, azaz hogy mennyire tudod stabilan tartani a gépet.

(#20) Volu


Volu
tag

Sziasztok!

A vakuval (automatán) nálatok nem csinál zavaróan fényes képet? Ezt a H1-nél is tapasztaltam!

''A számítógépező csajok strasszkövekkel díszített iPodot akarnak és macska formájú USB-memóriát, ami bedugáskor nyávog''

(#21) csavar válasza Volu (#20) üzenetére


csavar
csendes tag

Nekem általában nem csinál fényes képeket.
Viszont a napokban vettem észre hogy ha félig benyomom az exponáló gombot akkor nem fókuszál. Ezt ki lehet kapcsolni? Vagy elromlott a gomb. Ha teljesen lenyomom akkor jó a fókusz és exponál.

(#22) ferrus válasza Volu (#20) üzenetére


ferrus
csendes tag

Hello!
Az erős fényerőt ki lehet küszöbölni, menüből állítható a vakus expozíció kompenzáció. Ha jól emlékszem, ez is +2....-2 közt.

(#23) Kerio


Kerio
őstag

Tegnaptól én is DSC-H2 tulaj vagyok.. Eddig nagyon bevállt

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#24) vizibivaj


vizibivaj
csendes tag

A héten veszem a H2 esem.Köszönöm a segitséget mindenkinek.

(#25) csavar válasza vizibivaj (#24) üzenetére


csavar
csendes tag

Üdv!

Vissza jött 3 hét után a gép. ''switch blokk csere''-vel. Gondolom nyomógombot cseréltek. Amúgy elégedett vagyok, szép képeket csinál.

(#26) grais válasza c.andrew (#1) üzenetére


grais
csendes tag



Segítség!
Nemrég észrevettem, hogy a gép furcsa, kissé kaparó halk hangot ad ki magából.

Gondolom, hogy a fokusz, vagy zoom motor lehet, de vajon ennek állandóan mennie kell fényképezés módban?
A szervíz sajnos nem tudta a választ (hát ide jutottunk)ezért kérném a segítségeteket.

(bekapcsolva a gépet, a egyik fulunk a TFT keresőre tapasztva halhatjuk a hangot)

koszonok minden segitseget

(#27) Cruz


Cruz
aktív tag

Sziasztok!

Nekem is H2 van már jó ideje. Tulajdonképpen még mindig csak ismerkedek vele, de amire nekem kell arra 100-as.
A működés közbeni halk zümmögő hang nekem is megvan - engem nem zavar.

Viszont örökre lekötelezne, ha esetleg valakinek lenne magyar nyelvű users manual elektronikus formátumban és elküldené, vagy tudna ilyenhez linket dobni.

Köszi
C.

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#28) Oracle válasza Cruz (#27) üzenetére


Oracle
senior tag

szia elküldtem a profilodban lévő e-mail címre, ha esetleg nem ment volna el akkor írj ide és valahogy megoldjuk :)

(#29) Oracle


Oracle
senior tag

nem ment el az email :((( felraktam ide tessék [link]

(#30) Cruz válasza Oracle (#28) üzenetére


Cruz
aktív tag

Köszi!
Megkaptam.
Az örök hála díj elnyerve, a verseny lezárult. :D
Üdv
C.

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#31) Ficsur


Ficsur
csendes tag

Sziasztok,
Anyit tudok hozzafuzni a temahoz, hogy december ota megvan a H2, mindennel telyesen meg vagyok elegedve, a kromatikus aberacion kivul. Ez rettenetesen nagy. Tobb gepet leteszteltem mar (H2-ost) es e kep szelen a konturok nagyon rosszak. Oszinten NEM ezt vartam a Karl Zeiss-tol. Sokkal jobb volt a p100 is de meg a p12 is ebbol a szempontbol. Tenyleg csak engem zavar anyira ez a dolog? Senki nem panaszkodott eddig.
Udv. :Y

(#32) TeeJay


TeeJay
félisten

Sony DSC H7/H9
tudtok valami tesztet már róla?
eléggé tetszik nekem a masina :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33) Elieh


Elieh
csendes tag

Hi!

Él még a topic? Mert lenne akkor egy-két kérdésem a jobban kiművelődött H2 tulajokhoz ;) . Mármint a nálam jobban kiművelődöttekhez.

(#34) ferrus válasza Ficsur (#31) üzenetére


ferrus
csendes tag

Hello!
Jo ideje nem néztem rá a topikra, de ez érdekes, amit írtál... nekem eddig nem tűnt fel, boldogan használom több, mint egy éve. Megnézek pár képet, a kép szélére koncentrálva :)

(#35) ferrus válasza Elieh (#33) üzenetére


ferrus
csendes tag

Hello!
Tedd fel a kérdést, hátha tud vki segíteni...

(#36) cconstantin válasza ferrus (#35) üzenetére


cconstantin
csendes tag

Hali!

Nekem lenne egy kérdésem,mégpedig:szeretnék venni hozzá egy széles látószögű lencsét,de nem naon tom,h pontosan milyen is kell hozzá,hol lehet kapni,ill. h kb mennyibe kerülhet?Ja,és még annyi,h igaz-e az,h a lencsék rontanak a kép minőségén?
Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#37) rossignol


rossignol
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap óta vagyok tulajdonosa egy Sony DSC-H7/H9 tipusú fényképezőgépnek.
Várom mindenki véleményét, tapasztalatát ezzel a típussal kapcsolatban.
Kérem segitségeteket egy magyar nyelvű használati utmutatás hozzájutásához.

(#38) Katka88 válasza c.andrew (#1) üzenetére


Katka88
csendes tag

Szija a tesómnak ugyan ez a gépe van. :) Én ásványokat akarok vele fotózni makróban mindennél bevál de ha ásványról van szó nagyon homályos. :F

(#39) Katka88 válasza perempe (#2) üzenetére


Katka88
csendes tag

Jajj bocs nem neked akartam írni. :P

(#40) Katka88


Katka88
csendes tag

Ásványfotózáshoz ki tud nekem egy olcsó és naon jó makró funkciós gépet ajánlani????? :F

(#41) Szten Márs válasza Katka88 (#40) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szia!
Milyen leképzési arányt akarsz elérni? Mekkora ásványokról lenne szó, és mekkora nagyítást akarsz? Ha tudnál mutatni pár képet, hogy na erer gondolsz, ilyet tudjon, akkor könyebb lenne.

(#42) Katka88 válasza Szten Márs (#41) üzenetére


Katka88
csendes tag

Szija! Különféle méretű ásványaim vannak, ásványgyűtő vagyok. 2-cm-10-15cm-ig. Közeli képről lenne szó.

[ Szerkesztve ]

(#43) Szten Márs válasza Katka88 (#42) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

[link] - használd ezt. Amikor feltöltött ki fog adni több linket, a közvetlen linket tedd be ide. Egyébként igen, gondoltam, hogy közeli, csak, hogy mennyire...
Ilyen 5-10 centis dolgokat elég sok gép - pl egy Canon A570IS - igen jól le tud már fotózni.
Milyen árkategóriában gondolkoznál?

Egyébként ez a gépválasztós topic: [link] - itt lenne érdemesebb ezt a kérdést feltenni.

(#44) Katka88


Katka88
csendes tag

[link] Ilyen képeket szeretnék csinálni.:D

(#45) vizibivaj


vizibivaj
csendes tag

Jóemberek!

Minden szép és jó de a teleobjektiv kifog rajtam.Gyári ujj van hozzá de nem hozza a várt eredményt. Mi a tapasztalat. Mit csinálok rosszul? Elmosódás gyakori üdv vizibivaj

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.