Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:50

LOGOUT.hu

SONY sport és akció kamerák

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Na hát egy gyors vélemény, videó(k) nélkül, most, hogy nézem vissza az összehasonlító videókat amiket egyszerre lőttem az Sj4000-rel és az AS20-szal (így kell elképzelni a két kamerát egymás mellett). Egyelőre csak szürkületkor és szobában lámpafénynél tudtam tesztelni.

- nagyobb látószög az AS20 javára, vízszintes és függőleges irányban is
- fényerősebb objektív, legalábbis erre utal a szürkületben, sötédeskor rögzített felvételeken az AS20 képe világosabb
- beltérben, lámpa fénynél egyértelműen jobb az automatikus fehér egyensúly, de kültérben is jobb valamivel a színhűség a Sonynál, igaz WB állításra nincs lehetőség, az SJ4000-nél erre van lehetőség (egyelőre nem próbáltam, majd a következő körben)
- élességre az SJ4000 jobb
- a kialakítás még mindig szokatlan, a kijelző hiányzik, telefon nélkül nem látom, hogy mit veszek fel, ha kezemben van a kamera macerás még egy telefont is kézben tartani, főleg ha 4.5"+-os :) de valószínüleg valódi actionre használva csak a felrögzítésnél kell belőni a képet aztán szevasz
- anyagminőségre nem éreztem nagyságrendi különbséget az SJ4000-hez képest, szerintem az is korrektül összerakott, jó (talán még jobb is) tapintású anyagból van, ráadásul a töltőnyíláshoz is egy ajtót és a memória kártya kivételéhez is egy (másik) ajtót nyitni kell a Sonyn
- a vízálló tok az SJ4000-hez komolyabb, búvárkodásra is alkalmas (nálam szempont, sőt ott a kijelző is must have lenne)
- picit zajmentesebb képet produkál a Sony, valahogy jobban "egyben" van a képe, talán a picivel magasabb bitrate is közre játszik
- a hangot majd külön tesztelem, de egyelőre a Sonynál mintha jobb (hangosabb) lenne a hang felvétel

Holnap (remélem) folytatom az összehasonlítást, egyelőre a képminőség tetszik a Sonyban (összességében picit talán jobb, de azért az SJ4000 képes is jó), a kialakítás és a kijelző pedig az SJ4000-ben.

Egy pár kép előzetesnek:

- - - - - - - - - - -

Mellkas rögzítéshez egyébként ezt néztem a Sonyhoz: [link]

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.