Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Sonic Generations

Hozzászólások

(#1) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Cím: Sonic Generations
Fejlesztő: Devil's Details
Kiadó: SEGA
Megjelenés: 2011. november 4.
Platformok: 3DS, PC, PS3, XBOX360

Sziasztok.
Nemrég ünnepelte 20. születésnapját a SEGA legismertebb játékfigurája, Sonic, a kis kék sündisznó. Ez alkalomból jelentette meg a kiadó legújabb játékát, melyben egyesítik a klasszikus 2D-s megjelenítést a modern 3D-s pályákkal. A játékban ugyanis minden pályát kétféle módban lehet - és kell is - végigjátszanunk. A fiatal Sonic-kal 2D-s, míg a modern Sonic-kal 3D-s megvalósításban. De előbb lássuk a történet lényegét:

Sonic világában eluralkodik a káosz, mikor rejtélyes új erő bukkan fel, „időlyukakat” hozva létre, melyek visszaviszik az időben Sonic-ot és barátait. Míg ott van, Sonic összefut néhány igen ismerős karakterrel a múltjából, köztük saját fiatalabb énjével! Így össze kell fogniuk ellenségeik legyőzésére, barátaik megmentésére, és annak kiderítésére, ki áll ezen ördögi tettek mögött.

A játék grafikája nagyon szép lett, szinte sugárzik belőle a régi Sonic hangulat. Az irányítást billentyűzettel is jól meg lehet oldani, miután sikerül bekonfigurálni és kitapasztalni, de a teljes élvezethez mindenképpen kontroller beszerzése javasolt.

A pályák változatosak és szépen ki vannak dolgozva, sok ismerős helyszínnel találkozhatnak a játékban azok, akik játszottak már a korábbi részekkel. A 3D-s terep számomra egy picit furcsának tűnt, de miután ráérzünk az ízére, minden gond nélkül száguldunk végig a pályákon.

A teljesítményünket egy D-től A-ig terjedő skálán jutalmazza a program, minél gyorsabban végzünk az adott pályával és minél több gyűrűt szedünk össze, annál nagyobb értékelést kapunk. Ha kiemelkedő teljesítményt nyújtunk, akkor megkapjuk az "S" pontszámot, ami azt jelenti, hogy a pályát kiválóan teljesítettük.

A főbb ellenfelek elleni harcok feloldásához kulcsokat kell összeszednünk, melyeket a Challenge (Kihívás) pályák teljesítésével oldhatunk meg. Ezekből minden pályán 10 van, Act-onként 5-5. Amennyiben három kulcsot sikerül megszereznünk, mehetünk a boss ellen.

Nem jártatom tovább a szám, elvégre ez nem egy teszt, de arra is sort kerítek majd hamarosan. Addig is álljon itt a hivatalos oldal linkje, valamint egy látványos bemutató videó, amiből kiderül, milyen is maga a játékmenet.

Sonic Generations hivatalos oldal

A játék vásárlása Steamen

Játékmenet videó

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#2) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nagyon fasza játék!
Szerintem viszont billentyűvel kegyetlenül ergya...legalábbis a pályák 3D-s verziója.
Mivel hihetetlen pörgős szerintem billel nem lehet úgy irányítani ahogy azt az ember szeretné..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Megvolt az első Rival..Metal Sonic személyében...naggyon menő volt :))

Amúgy sikerült kipróbálnom x360n Joy-al...Brutális..a bill mehet a kukába :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#4) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Amíg csak hírbe volt mindenki úgy várta, most meg sehun senki.
Én tolom és marha jó..már megvan az első 3 kulcs szóval elvileg mehetnék valami bosshoz de az már holnapra marad :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#5) Vistaboy válasza Sirandrish (#4) üzenetére


Vistaboy
veterán

Én is tolom, nekem már a Boss is megvan, csak nehéz irányítani billentyűzettel, így sokszor csak B kategóriát kapok a pályák végén. :(

Meg nekem még picit szokatlan a 3D-s változat. 2D-ben semmi gond, szinte mindig A meg S értékeléseket kapok, míg 3D-ben már a B is nagy szám néha. :K

Amúgy nagyon szuper játék tényleg, amint végzek vele, írom is meg róla a tesztet. Egyedül az okoz gondot, hogy néhol annyira rossz gombokkal, hogy alig tudok bizonyos helyeken továbbmenni és felidegesít. :D

Majd nézek egy olcsóbb PC-s kontrollert, mert ez így nehéz. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#6) Sirandrish válasza Vistaboy (#5) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én most 360as joyal tolom, de így kegyetlen.
Azért nekem is becsúszik néhány B-s rang de annyira nem érdekel mert alapba élvezetesebb :)
Egyébként billen amit általában beszoptam az az volt mikor 400pörgök és nyomni kell egy "B"-t mert előtted szikla...ugye átcsúszik magától is de időveszteség..
Vagy mikor futsz mint a gép és a "ravaszokkal" kéne balra vagy jobbra slide-olni..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7) Sirandrish


Sirandrish
legenda

A pályadesignerek odatették magukat.
Látszik rajta hogy a szopatást tették előtérbe...eszméletlen szívatós pályák vannak.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#8) Vistaboy válasza Sirandrish (#7) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nekem nem kell mondanod. A legjobban az frusztrál, amikor mutogatja a játék a kontrolleres gombokat meg az irányító rajzát, hogy "gyorsan nyomd le az "Y"-t", én meg csak lesek, hogy most az melyik is, az ugrás, a pörgés vagy a lehajlás? :P

Azért úgy-ahogy végigszenvedem magam a pályákon, most voltam azon a részen, amikor egy hatalmas kamion üldözött végig a városon. Az időkkel nincs is problémám, bele tudom magam élni ebbe a száguldozásba, de a hülye irányítás miatt sokszor veszítek el gyűrűt, így a pálya végén hiába futok jó időt, "B" a maximum, amit így ki tudok hozni. :K

Holnap tervezem a cikket megírni, így valószínűleg elég sokat fogom tolni - hacsak fel nem idegesít és hagyom az egészet a fenébe. :D De nem olyan fából faragtak. Ám a Skyrim érkezése előtt meg kell próbálnom végigvinni, mert utána már nem fog nagyon érdekelni a játék (Hacsak az is olyan nem lesz, mint a Rage volt, ne adja az ég!).

Mindegy, holnap nekiveselkedek és meglátom, mire jutok. ;)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#9) Sirandrish válasza Vistaboy (#8) üzenetére


Sirandrish
legenda

Azt a részt már én megcsináltam.
Már a második pakk kulcsot gyüjtögetem/ném de néhol már engem is felbasz :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#10) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Valaki legyen már oly kedves és magyarázza már el mert nem értem.
2D-s rész...amikor az Y-al egy "ninjat" idézünk és az libbent minket valami kötél segítségével...az utolsó ugrást...HOGY LEHET MEGCSINÁLNI????
50szer nekimentem és NEM bírok akkorát lendülni hogy átugorjam a tüskét..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#11) Vistaboy válasza Sirandrish (#10) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hát sajnos pont ez az a rész, amikkel én is szopok, mert én például még Amy kalapácsának segítségével sem tudok magasabbra ugrani, akárhogy próbálom. Szerencsére eddig csak bónuszpályán kellett használnom, de ha majd elérek én is oda, ahol élesben megy, kénytelen leszek kifigurázni. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#12) Sirandrish válasza Vistaboy (#11) üzenetére


Sirandrish
legenda

Bonuszpálya? Nálad az mit takar?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#13) Vistaboy válasza Sirandrish (#12) üzenetére


Vistaboy
veterán

Challenge Act Gate - Kihívás pálya akkor. :D

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#14) Sirandrish válasza Vistaboy (#13) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah azon szopok én is...azt nem kell megcsinálni? me akkor lesz*rom :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#15) Vistaboy válasza Sirandrish (#14) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem muszáj mindegyiket. Ha megvan a három kulcsod, mehetsz a Bosshoz. Annyi ilyet kell megcsinálnod, hogy megkapd a kulcsot. De ha egyiken nem tudsz átmenni, próbálj másikat. Azért van több fajta pálya. ;)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#16) Sirandrish válasza Vistaboy (#15) üzenetére


Sirandrish
legenda

De én mindent meg akartam csinálni...bár ez most változott ! :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#17) ldave


ldave
félisten

(Cikket sajna csak otthon tudom majd elolvasni, így ha benne van akkor bocsi) Lehet tudni, hogy a 3DS-es kiadás miben lesz más a nagygépesnél, ha más lesz egyáltalán? (leszámítva a hd grafikát)

A Slime draws near! Command?

(#18) Vistaboy válasza ldave (#17) üzenetére


Vistaboy
veterán

Szerintem nem lesz más, legalábbis felépítésileg biztos nem.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#19) BMWFan


BMWFan
aktív tag

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Sonic Generations
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.