Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) supersoft


supersoft
csendes tag

Ma vettem az alaplapot két kingston 400 MHz-es memória van benne és csak 133 MHz-en megy!Miért?

FORZA AC MILAN

(#2) nemtommi válasza supersoft (#1) üzenetére


nemtommi
senior tag

Kicsit bővebben leirnád a konfigod?
Biosba léptél már be?

(#3) supersoft


supersoft
csendes tag

A konfigom:Soltek SL-75FRN2-L,Athlon XP 1800+(Palomino),2x Kingston 256Mb memória 400MHz,Geforce 3 Ti200,a bios a legújjabb.
A biosban próbáltam állítani hogy hány MHz-en menjenek a memóriák,de ez a funkció nem elérhető (halvány).Hallottam hogy nem mindegy hogy mennyi a processzor szorzója.Mennyire tegyem?

FORZA AC MILAN

(#4) nemtommi válasza supersoft (#3) üzenetére


nemtommi
senior tag

Bocsika, de nem találtam meg a topicot..egyre szenilisebb vagyok.
Most nem a saját gépem elött ülök, ezért lehet nem pont így írják a dolgokat. Állítsad a RAM beállításokat expertre, így tudod állítani az FSB-t.
1800+ az 1533MHz? Ha nem szorzózáras, állítsd 7,5*200-ra, ha sikerült, próbáld meg 8*200-on is.

(#5) atosz válasza supersoft (#3) üzenetére


atosz
őstag

Azt a Palominot inkabb hagyjad, szinte huzhatatlan. :D
Azert van 133-on, mert a CPU belso frekije is annyi, es ugy gondolja a lap, hogy legyen az csak szinkronban, amugy tenyleg az a jobb inkabb. Deha megis 400-on szeretned latni a memokat, akkor a BIOS Advanced Chipset menuben tudod beallitani csak Manulara/Usersre kell beallitani Autorol es tudod majd allitani.
De azt ajanlom, szerezz bele egy jobbfajta Tbredet vagy egy Bartont... :))

(#6) kisninja


kisninja
őstag

ott a proci szorzo a ludas ahogy az elötem szóló leirta
Én barton ajánlok vagy bios frisités és jöhet a sempron

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#7) atosz válasza kisninja (#6) üzenetére


atosz
őstag

Na viszont a Sempront nem ajanlom (sztem nagy felrevezetes a jelolese), legfeljebb csak azoknak, akik nem akarjak buzergalni a dolgokat BIOSba, de akkor mar inkabb Barci...

(#8) Tottu


Tottu
senior tag

Nem akarok ezért egy új topikot nyitni:
Azt akarom megtudni hogy a Soltek SL-75FRN-3L alaplapnak a biosában a memória feszültségét hol lehet állítani?Már nézegettem a könyvet de sehol se találom. :(

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#9) Tottu


Tottu
senior tag

UP!

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.