Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Soltek sl-75drv4 bios (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Pypec


Pypec
tag

Sziasztok !

A kérdés a következő:

Az említett alaplapra rakható procikról szerettem volna tájékozódni a www.soltek.com.tw honlapon,de konkrét 1értelmű választ nem találtam.
Viszont a Download/Mainboard >> Soltek SL-75DRV4 klikkek után találtam egy olyat,hogy ''Download the latest BIOS version'' linket és azután a gondot.
A 75DRV-K41.BIN-nel alkalmassá tehetem XP2100+ fogadására, nem tudok mit csinálni a letöltés után (illetve nem merek),mert nem tudom mit gagyoknak a következőkben:

Does SL-75DRV4 support Athlon XP 2200+, 2400, and 2600+?

SL-75DRV4 supports Athlon XP 2200+, 2400+ and 2600+ if its PCB version is P4 or later, however the latest BIOS K4.1 still can't recognize the Athlon XP 2400+ and 2600+ processors. We will release the new BIOS as soon as we finish its BIOS compatibility test.

How do I set the switch for AMD Athlon CPU(1500+~2200+) on 75DRV4?(2002/07/01)

SW1: off, off, off, off, off
SW2: off, off, off, off, off, off
SW3: off, off, off, off, off

Ezek a FAQ-ban voltak.

A dolog azért érdekes,mert amikor a lapot vettem(2002.jan.) még csak XP1800+ -ig volt használható.
A hónapok múltak,megjelentek a gyorsabb XP-k,de ezek már Thoroughbred magosak(ha nem tévedek) és az AMD honlapján se látom még az 1800+ -osnál sem az én lapomat.
Szeretnék fejleszteni 1800+ -tól 2400+ -ig (attól függően mit rakhatok bele).

Szóval ez a probléma.

Mindenkit kérek,aki érdemben hozzá tud szólni,ne tarcsa vissza !!

Köszi

Üdv

...NO! ITt talán okos is leszek egyszer...!!!

(#2) sebaj válasza Pypec (#1) üzenetére


sebaj
tag

Hi

Hat pontosan nem ertem mi a kerdesed, de az angol szoveg elegge jol leirja mivan: 4.1-es biossal 2100+ procit tehetsz bele, egy jovobeni biossal pedig az ujabbakat is, mivel tamogatja a proci, csak nincs meg ra bios:) Azt hiszem 2100+ v 2200+-ig volt palonimo magos amd, onnantol kezdve van a thoroughbred.
Az alaplapod jo lesz hozza, csak az uj chipsetek ''ficsorjeit'' nem fogja tudni. Bar a 166-os fsbvel nem tudom hogy mit kezd.

BIOST szeretnel frissiteni?:)

(#3) Pypec válasza sebaj (#2) üzenetére


Pypec
tag

Hi !
Kösz a hozzászólást.

A kérdés az alaplapra rakható proci volt és az angol szöveg pontos értelme.
Amit írtál az rendben van,csak a BIOS frissítéshez kellene segítség.
A SOLTEK honlapján van utasítás,de nem értem pontosan,ezért ha tudsz,örömmel fogadnám a segítségedet.

Köszi

Üdv

...NO! ITt talán okos is leszek egyszer...!!!

(#4) Dzsuda válasza Pypec (#1) üzenetére


Dzsuda
csendes tag

A SOLTEK honlapjáról letöltött utolsó BIOS verzióval frissítened kell a BIOS-t. Ehhez pedig szükség van egy ''AWDFLASH.exe'' nevű programra (a SOLTEK honlapjáról elvileg letölthető). A frissítést csakis DOS módban végezdd el!!!
Egyébként a letöltött frissítés jó, nyugodtan használhatod. Nekem is SOLTEK SL-75DRV-4 alaplapom van és hónapok óta kitűnően működik a frissített BIOS-al is AMD XP1900+ processzorral és Samsung DDR333, 512MB memóriával egyetemben.

Üdv Dzsuda

(#5) Pypec válasza Dzsuda (#4) üzenetére


Pypec
tag

HI !

Köszi a választ!

Az ''AWDFLASH.exe'' progit is DOS-ból kell futtatni.
Ha a Win2000-ben van valahol ilyen(azt hiszem van),akkor írd le légyszi pontosan hogyan csináltad,mert én még ehhez kissé LÁMA vagyok!

Sok Köszönet,

Üdv

...NO! ITt talán okos is leszek egyszer...!!!

(#6) Dzsuda válasza Pypec (#5) üzenetére


Dzsuda
csendes tag

Az ''AWDFLASH.exe'' programot csakis úgy futtasd DOS módban, hogy pl. egy Win98 boot lemezzel indítasz, nem szabad bármelyik operációs rendszer alóli DOS módban futtatni. Ha c: főkönyvtárába helyezed az awdflash.ede-t és *.bin fájlt könnyebb lesz. A parancssor ez esetben így nézhet ki (C: meghajtón vagy):
''awdflash 75drv41.bin''.

Üdv Dzsuda

(#7) Pypec válasza Dzsuda (#6) üzenetére


Pypec
tag

Akkor próbálom képzeletben megcsinálni...

Csináltatok valakivel egy Win98 bootlemezt.
Az ''AWDFLASH.exe'' -t a c: -re mentem le.
Bootlemez be, gép újraindít,DOS-ben megkeres és futtat az''AWDFLASH.exe'' .
Ezek után....?

Elnézést a körülményességért,de gondolom van kockázata is a dolognak,nem?

Te egyébként rögtön a nagyob procival hajtottad végre vagy csak a frissítés után tetted be az XP1900+ -odat?
Én még egyenlőre a Thunderbird-ömet hagynám benne,mert nincs pénzem most megvenni a 2000+ v. 2100+ -ot.

Köszi

Üdv

...NO! ITt talán okos is leszek egyszer...!!!

(#8) Pypec


Pypec
tag

Nem mellékes az sem,hogy a Thoroughbred magos (egyesek szerint a 2000+ -tól már ez a szíve az XP-knek) Athlon kevesebb hőt termel fajlagosan,mint a jelenlegi Thunderbird 950-esem.

Akinek 2_ _ _ + van az ajánljon legyen szíves hozzá csendes hűtőt(ha lehet olyat,ami felfele vezeti el a hőt a prociról).

Köszönet !!!

Üdv

...NO! ITt talán okos is leszek egyszer...!!!

(#9) Dzsuda válasza Pypec (#7) üzenetére


Dzsuda
csendes tag

Mivel már elég régen csináltam a frissítést, ezért nem emlékszem pontosan a program használatára (angol nyelvű a program). A BIOS frissítés szájbarágós menete egyébként benne kell, hogy legyen az alaplaphoz mellékelt leírásban, de megtalálható a SOLTEK honlapján is ''How to update BIOS?'' cím alatt, valószínű ez is angol nyelven - ergo az angol nyelv minimális ismerete nem árt, ha rendelkezésedre áll.
Egyébként nekem az alaplapon levő eredeti (vásárláskori) BIOS-al is beindult az AMD XP1900+.
Kockázatok:
- Áramszünet a BIOS frissítés közben,
- Vírussal egyetemben töltöd le a BIOS frissítést (nem valószínű, de lehetséges)
stb.

Üdv Dzsuda

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Soltek sl-75drv4 bios (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.