Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LLKobe


LLKobe
veterán

Nos:
Vettem nemrég egy Soltek P4 lapot (Bővebben: link) de van vele egy kis gondom.
Mégpedig: ezen a lapon ugye AMI BIOS van.
Az előző lapomon Award BIOS volt, és ott lehetett állítani az FSB: DRAM Ratio-t.
Tehát hogy a RAM milyen frekin menjen az FSB-hez képest: 3:4, 4:5....
De ebben a BIOS-ban nincs ilyen beállitási lehetőség magától állítgatja.
Tehát nekem most 140-es FSB-vel megy a proc, ehhez a lap úgy döntött hogy 4:5 értéket állít be, így a RAM-ok kerek 350-en mennek. Hogy tudom átállítani ezt 3:4-re?? Szoftveresen lehet?
Mert így nemigazán volt értelme kifizetni a D43-at....


[Szerkesztve]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#2) Wolverine válasza LLKobe (#1) üzenetére


Wolverine
félisten

A manual mit ír? Hátha csak el van dugva az a beállítás a biosban...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#3) LLKobe válasza Wolverine (#2) üzenetére


LLKobe
veterán

Őszintén szólva a manualt nem olvastam, de végignyálaztam a kézikönyvet, és erről sehol egy büdös szó sincs.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#4) Wolverine válasza LLKobe (#3) üzenetére


Wolverine
félisten

Esetleg Ctrl+F1... Néha ez hoz elő rejtett bios-beállításokat...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5) LLKobe válasza Wolverine (#4) üzenetére


LLKobe
veterán

Megpróbálom......

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6) LLKobe válasza Wolverine (#4) üzenetére


LLKobe
veterán

Semmi....

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#7) Nite válasza LLKobe (#1) üzenetére


Nite
őstag

hali! nincs véletlenül olyan beállítás a biosban, hogy menni a PSB?

mert nekem az ABiT annak függvényében engedi a 3:4 -et, 4:5 -öt, hogy milyen a proci PSB-je, ezzel is óvva a memóriát egy véletlen 3:4 töl 133MHzen egy 166MHzes memóriának, ami ugye 177MHz lenne!

apropó, gianni-nál láttam, hogy érdeklődtél mennyiért venné be a procidat! 11 ezret mondott érte, annyiért nekem is kéne!!! nagyon!!! :)

Paid my dues!

(#8) LLKobe válasza Nite (#7) üzenetére


LLKobe
veterán

Naja gondolom hogy kéne 11-ért:D
Itt a PH!-n 7-8-ért mennek az 1.7-2.0 celeronok, szóval no comment.....
Ez ráadásul elég tuning példány, tuti nem adom el sz*rér h*gyér már bocsika.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#9) Nite válasza LLKobe (#8) üzenetére


Nite
őstag

persze gondoltam, hogy nem fogod elkótyavetyélni, de azt hittem gianni korrekt árat mondott rá! akkor ezek szerint nem :(

Paid my dues!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.