Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tottu


Tottu
senior tag

Csa!
Nem todom, hogy csak nálam van-e ilyen hiba vagy ez mindegyik lapnál ez van: én ha az FSB-t 150-től magasabb MHZ-re emelem akkor ezt a szöveget írja ki boot-olás közeben:
WARNING!CPU HAS BEEN CHANGED OR OVERLOCK FAIL PLEASE RE-ENTER CPU SETTINGS IN THE CMOS SETUP AND REMEMBER TO SAVE BEFORE QUIT!
Erről én azt hallottam hogy a Soltek alaplapokban van egy kütyü ami nem engedi, hogy tunningoljuk. Ahogy olvastam a fórumokat láttam, hogy mások tudják tunningolni, igaz nem olyan lapon amilyen az enyém (SL-75FRN3-L).Általában akkor szokott jelentkezni ez a probléma ha a hálózatból kihúzom a gépet, de néha normális ki és bekapcsoláskor is de az ritka.
BIOS frissítést is már próbáltam de nem jött össze.
Ehez kérnék 1-2 ötletet, hogy ezt hogy lehetne beállítni?
Most nekem 12X és 150 FSB-n van (+2,2 Athlon XP)

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#2) c.zsolti válasza Tottu (#1) üzenetére


c.zsolti
őstag

Biztos ki lehet ezt valahogy kapcsolni... Keresgélj a BIOS-ban.

...

(#3) Tottu válasza c.zsolti (#2) üzenetére


Tottu
senior tag

keresgéltem már de semmi siker.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#4) c.zsolti válasza Tottu (#3) üzenetére


c.zsolti
őstag

A lapod tulajdonságait nézegetve, nem úgy néz ki mint ami nem támogatja a tuningot.

...

(#5) c.zsolti válasza Tottu (#1) üzenetére


c.zsolti
őstag

''CPU Clock Select'' Jumper milyen állásban van?

Ha van rajta...

[Szerkesztve]

...

(#6) c.zsolti válasza c.zsolti (#5) üzenetére


c.zsolti
őstag

Van rajta, most néztem a lapod leírását.
Csökkentsd a szorzót, majd rakd át 166-200 állásba. (2-3pin)

...

(#7) Mista Boller válasza Tottu (#1) üzenetére


Mista Boller
tag

Hja, nezd meg a jumperelest, de lehet, hogy egyszeruen a memorinak tul alacsony a 150 :F Nalam a 400-as RAM nem igazan szereti a 160-at pl. De siman lehet akar idozites problema is. A ''kutyurol, ami nem engedi, hogy tuningoljuk'' en meg nem hallottam, en osszeraktam(FRN2-L) es ment 213x11.5-on(1.7+).Tuningpotencial van boven. Nezegesd at meg egyszer a memo, proci beallitasait, ennel ertelmesebb tanacsot ilyen masnaposan nem tudok adni.

Tout le monde est une nonne

(#8) Bass


Bass
addikt

Nekem is soltek lapom van de nem találkoztam még ilyen felirattam tuning közben sem,ha rosz volt a tuning a következö indításnál visszaált alapra.Mivel tuningolsz? Te manuálisan vagy redstormal?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#9) Mista Boller válasza Mista Boller (#7) üzenetére


Mista Boller
tag

Hja, meg annyit, hogy en is rendszeresen ezt az uzenetet kapom, ha lekapcsolom a tapot. De 100-bol 100-szor. Lehet ezert fikazni a lapot, engem nem zavar, mas hibaja pedig nincs.

Tout le monde est une nonne

(#10) Tottu


Tottu
senior tag

A jumper-t beállítottam de az sem változatott semmit rajta.
A tunningot azon értettem, hogy a szorzó 11 és a FSB-t pedig 166-ra állítottam, de így nem működött.
Az nem lehet, hogy a memóriának van valami baja?Igaz memtest-el már leellenőriztem és nem talált semmit.Majd veszek egy 2*256MB kingston memóriát és hátha Dualban jó lesz.Egyébként a kingston 400 és 333MHZ-s ramok közt nagy a teljesítmény külömbség?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#11) jpm válasza Tottu (#1) üzenetére


jpm
senior tag

hali! ugyanez a lapom van nekem is, nekem is kiírja ezt a szöveget ha túl nagyra állítom a szorzót. kikapcsolni nemtudom hogy kell. 166-os fsb-nél 12,5 szorzó felett írja ezt ki nekem ill. ha 219 fölé viszem az FSB-t de akkor az istennek nem tudom 10 fölé vinni a szorzót! szal a max nekem a 219x10. az sem mindegy hogy milyenre állítod a biosban (optimal, agressive, turbo, expert) én is ki szeretném kapcsolni ezt az izét de nem tudom hogy kell.

(#12) jpm válasza Bass (#8) üzenetére


jpm
senior tag

hol található az a redstorm?? vagy honnan lehet letölteni???

(#13) Tottu válasza jpm (#12) üzenetére


Tottu
senior tag

Neked akkor most hogy van beállítva az FSB és a szorzó, hogy járatod?
Bass: engem is érdekelne hogy mi is az a redstorm!

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#14) jpm válasza Tottu (#13) üzenetére


jpm
senior tag

215*10

(#15) sequator válasza Tottu (#13) üzenetére


sequator
senior tag

BIOSban van egy olyan opció, h RedStorm overclock, ez szépen próbálgatja az fsb emelni, aztán ahol behal ott a vége, az egyeg alatta lévő érték amit még bír.
mindez szigorúan elvileg, mert csak próbáltam az opciót, de nem tszetelem tunningolva

Sautia

sequator

(#16) Tottu


Tottu
senior tag

Akinek megy normálisan az FSB 166-on vagy 200MHZ-en annak hogy van mire van beállítva a system performance?
Meg annyi még hogy a FSB spreard spectrum az mire jó?(allows you to enable/disable[default] FSB Speard Spectrum <- ezt írja a könyv róla, csak nem tom pontosan hogy mit jelent:))És, hogy ennej disable-n kell lennie?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#17) jpm válasza Tottu (#16) üzenetére


jpm
senior tag

az expertre van állítva! (akkor egyesével tudod az fsb-t állítani) a többi pedig optimalon.

(#18) brasil


brasil
senior tag

hi
kérdés h van egy olyan h pci clock auto detection. a vál lehetőség :enabled, disabled. melyik a fixált állapot?
köszi

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#19) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Van már a témának topikja. Itt folytassátok kérlek: [link]

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.