Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cyber_Bird


Cyber_Bird
senior tag

Cubox-i

Sziasztok!

Mivel többen is érdeklődtetek róla, nyitok ennek egy saját topicot is.

Fontosabb tudnivalók a fenti linken vannak.
Jelenleg 4 féle verzió van ebből a kis kütyüből és elsősorban médialejátszásra készült.

Én a Raspberry pi kiváltására szereztem be, kimondottan medialjátszónak.
Alapból van hozzá Android, illetve GeexBox, ami XBMC futtatására van kihegyezve.

Nem hivatalosan, Nightly buildekkel, használható az OpenElec is 14.0 alpha verziós XBMC-vel.
Mivel ezzel van tapasztalatom, ezért én így használom.

Pörgős, nem tapasztaltam vele bugokat, a raspberry-vel ellentétben nem okoz neki problémát hálózati forrásból a 1080p videok lejátszása, és közben a DTS hang szoftveres dekódolása sem.

Nekem a CuBox-i2eX modellt sikerült beszerezni, az alábbi költségekkel:
Power Adapter: 220V (Euro) $8,
Micro SD: 4 GB ($7),
WiFi 11n/BlueTooth: Include Wifi & BluTooth ($10)
Cart Subtotal: $114.99
Shipping: $18 via AirMail Post
Order Total: $132.99
+6900 HUF vam koltseg
+1500 HUF vam ugyintezesi dij.

[ Szerkesztve ]

(#2) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Akkor leírom ide is:

Nekem a HummingBoard tetszik nagyon, mert kicsi és olcsó.

Ami nekem még tetszik benne:
- támogatja a CEC-et
- van rajta Coax SPDIF
- van rajta mini pci-e port :))

A mini pci-e port érdekes, mert riserrel, elképzelhető, hogy egy HW RAID kártyát is elvisz, és akkor kész a hiper-alacsony fogyasztású NAS. :) Persze ez csak spekuláció, mert nem próbáltam (gondolom más sem) meg lehet hogy nem is megy, de a lehetőség adott.

Ha a nas funkciótól el is tekintünk, attól még média lejátszónak megfelelő lehet. Remélem hamarosan jön rá a végleges release. :))

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#3) golya87


golya87
őstag

A Cubox-on van eSata, ahhoz egy eSata Raid képes rack és kész. Mondjuk nem olcsó, de legalábbkeveset fogyaszt.

Cyber_Bird: egyéb szofvereket fogsz rajta kipróbálni? Gondolok itt egy Ubuntura vagy Debianra.

(#4) Cyber_Bird válasza golya87 (#3) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Az a baj, hogy 99.99%-os rendelkezesreallasi idot kell produkalnia az eszkoznek. (Baratnom morcos lesz, ha nem tudunk rajta nezni valamit, amikor szeretne) :) De tervezek egyebkent kiprobalni rajta egy debiant egy masodik sd kartyaval, csak ugy kell idoziteni, hogy egyedul legyek otthon :)

Igazabol elsosorban media lejatszasra vettem, a raspberry-t meg tudom hasznalni hobby projectekre, de ha egy debian jol elfut rajta, akkor lehet, hogy ha eszembejut egy olyan project amihez keves a pi processzora, vagy ramja, akkor benevezek egy hummingboardra.

Szerk.:
Egyebkent OpenElec
Ubuntu tapasztalatok.
Debian Jesse guide es tapasztalat

[ Szerkesztve ]

(#5) g0dl válasza Honkydoo (#2) üzenetére


g0dl
addikt

Húúúú köszikösziköszi

Már szét gugliztam a netet, de sehol nem találtam erről árat, bejelentést.

Cyber_Bird

Neked is köszönöm az árazás részletezését.

[ Szerkesztve ]

(#6) Cyber_Bird válasza g0dl (#5) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

A masik topicban feltett kerdesre:
Nekem amit a posta kikuldott:
0-22 euro kozott vam es afa mentes
22.1 - 150 euro kozott vammentes, de 27% afa-t kell fizetni.
150 euro folott 27% afa + kereskedelmi vamtarifa.

Tehat esetemben, es szerintem a humming eseteben is, "csak" az afat kellett kifizetni.

(#7) Honkydoo válasza golya87 (#3) üzenetére


Honkydoo
őstag

Igen, az is egy megoldás, talán egyszerűbb is. :)

g0dl:
Igazán nincs mit, én egyből megtaláltam a honlapon.. :D

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#8) g0dl válasza Honkydoo (#7) üzenetére


g0dl
addikt

Most már én is. De hónapokig két három naponta kerestem a google-on a hummingboard szót a megelőző 24 órára szűrve.

(#9) Honkydoo válasza g0dl (#8) üzenetére


Honkydoo
őstag

Ha majd megjön a cucc, szívesen olvasnék egy rövid tesztet, hogy mik a benyomásaid róla. :R

Én is tervezek ilyet venni, jól jönne itthon egy (olcsó/jó) média lejátszó. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#10) valsavis


valsavis
tag

sziasztok,

most 15% kedvezménnyel vásárolhatóak a CuBox-ok :R

(#12) Vesa


Vesa
veterán

Sziasztok,

HummingBoard-i2eX-t szeretnék venni és 2 kérdésem lenne:

1. Létezik-e EU-s forrásból a beszerzése, mert nincs kedvem vámmal szórakozni.
2. Ha mégis vámoltatni kell, az pontosan hogyan néz ki? Konkrétan az érdekelne, hogy mennyire macera, mennyi időt vesz igénybe, esetleg rohangálni kell-e emiatt valahova stb.?

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#13) g0dl válasza Vesa (#12) üzenetére


g0dl
addikt

http://www.solid-run.com/company/partners/

nem biztos, hogy olcsóbban megúszod.

(#14) Vesa válasza g0dl (#13) üzenetére


Vesa
veterán

Az nem gond, ha a vámolásnál egyszerűbb az intêzêsi mód.

A tudomány a valóság költészete!

(#15) ShierrDono válasza Vesa (#14) üzenetére


ShierrDono
csendes tag

http://www.ecservices.de/product_info.php?products_id=39

Ha valamire jutsz velük, osszd már meg lszi!

[ Szerkesztve ]

(#16) kenand


kenand
veterán

Nagyon ígéretes gépezetek, de elég drága...

Én egy Mele a2000G-re tettem Linuxot, annak is van SATA portja. Elég jól működik (lejátszónak kevésbé), de torrent kliens+UPNP+Samba szervernek elég jó.
Jóval olcsóbb volt...

[ Szerkesztve ]

(#17) Cyber_Bird válasza kenand (#16) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Igen, kimondottan draga, de en elsosorban lejatszonak vettem hosszutavu befekteteskent, igy nekem megerte :)

(#18) kenand válasza Cyber_Bird (#17) üzenetére


kenand
veterán

Nagyon tetszik nekem is a Cubox-i, nem is ellen reklámot szeretnék, de ha valaki most olcsóbban akar hasonló kütyüt a MeLE M5 Allwinner A20 (2 magos+ Mali GPU) + SATA port 50 USD alatt megvehető, ugyan ez VGA kinenettel SATA nélkül még olcsóbb (M3). Mivel Kínából jön jó eséllyel megúszható az ÁFA is.

(#19) trance89


trance89
őstag

a kártyapc topicba írtam be eredetileg de ide is berakom:
aki Cubox vételén gondolkozik esetleg:
http://www.solid-run.com/product/cubox-i2ex-2/
-10% promo kód: openelec-4-cubox
így 99 dollár (BT+WIFI-vel együtt), ehhez még a szállítás 21 dollár

(#18) kenand
mivel a Cubox az OpenELEC hivatalos támogatását élvezi így megéri a többletköltséget

[ Szerkesztve ]

(#20) Cyber_Bird válasza trance89 (#19) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

plusz a vam, arra azert ugyeljetek :)

(#21) hrvp válasza Cyber_Bird (#20) üzenetére


hrvp
aktív tag

Ahogy azt írták már a topicban, az Áfát kell kifizetni, ami azért nagyobb összeg.

(#22) Cyber_Bird válasza hrvp (#21) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Vasarlasi Osszegtol fugg, Lasd: 1. Hozzaszolas.

(#23) kezdő válasza trance89 (#19) üzenetére


kezdő
senior tag

Itt pedig az EU promo:
[link]

Németországból 99,99 Euro + 18,45 Euro szállítás.

$120 vs 118,44 EUR viszont a $120-ra jön még +27% Áfa (vám nem mert 150 EUR alatt van) és a Posta +1500 Ft vám/áfa kezelése, szóval a németországi beszerzés jobban megéri és egyszerűbb is. :)

(nekem is jobban tetszene, ha $120-ért az enyém lehetne, de hát ez van)

(#24) envagyok


envagyok
veterán

Félig off...
Kicsit dragallom, 3d fullhd-ban megy vele?
Ami még figyelmet érdemel a mele x2000, és az allwinner a80. Erről tapasztalat?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#25) kezdő válasza envagyok (#24) üzenetére


kezdő
senior tag

Minden megy vele amit az XBMC kezel.

Még nem volt időm tüzetesen próbálgatni :)

(#26) Ereshkigal válasza kezdő (#25) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ó, neked akkor van ezek szerint? I2 vagy i4? Tapasztalatok? Mire használod?
Gondolkodom egy ilyenen, itthoni "mindenes" szervernek. Ami érdekelne még, hogy ezen milyen a böngészés (Pi B+-on ugye elég gyatra)? "Paksot" kevesebbet használnám, ha élvezhető lenne rajta a netezés.

[ Szerkesztve ]

(#27) kezdő válasza Ereshkigal (#26) üzenetére


kezdő
senior tag

Egyelőre nem tartózkodom otthon, de a család nagyon elégedett vele.
i2exw verziót vettem, mert nálunk csak médialejátszó szerepet kell betöltenie és az OpenElec fórumon írták, hogy a 2 és 4 mag között ilyen szempontból semmi különbség.

Majd írók bővebb beszámolót ha lesz időm foglalkozni vele.
Amúgy elvileg nagyon keveset fogyaszt és simán van benne annyi erő, hogy NAS-ként is üzemeljen (gigabites a LAN rajta), nálunk ezt a funkció azért marad ki, mert nem szeretnék a szobában állandóan búgó (ha halkan is) vincsesztereket.

OpenElec oldalán külön ki is emelik ezt a kis eszközt, ezért mertem én is megvenni, gyakorlatilag a belátható jövőben garantált a támogatása. [Supported Platform Changes] :C

(#28) envagyok


envagyok
veterán

H.265 és 4k videót le tud játszani?
Távirányító van hozzá?
Akkor elég a 2 magos?
Bár nálam nas lenne, és transmission esetleg wifi Access pont.
Ahhoz már 4 mag kell?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#29) envagyok


envagyok
veterán

Kicsit utánaolvastam
Nasnak felejtős mert lassú plusz a lan se tudja a gigabitet.
H.265 hd nem megy
Nem lehet kikapcsolni??
Ami nekem még hiányzik: USB 3.0

Ami pozitív
HDMI cec
Infra
Kis fogyasztas

Nehéz a döntés mert ennyiért már gyors kis fogyasztású pc is kapható http://ipon.hu/webshop/product/gigabyte_brix_gb_bxbt_1900/809564
Ott az infra és a HDMI cec hiányzik, bár jó pénzért pótolható
Viszont ez mégiscsak egy számítógép

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#30) trance89 válasza envagyok (#29) üzenetére


trance89
őstag

"Ott az infra és a HDMI cec hiányzik, bár jó pénzért pótolható
Viszont ez mégiscsak egy számítógép"

igen meg még +a ram és hdd, az meg már csak mellékes hogy kb 10x annyit eszik mint a cubox és ha a méreteket is nézzük akkor 4x-5x akkora
ez a masina hivatalos openelec támogatással bír, én is már csak ezért rendeltem meg, kínai droidos szirszarokra nincs szükségem amikre 0 támogatás van
kikapcsolgatni pedig nem tudom miért akarod amikor kb 2 wattot eszik, jahh ennél a tv-d is többet megeszik kikapcsolt állapotban!

[ Szerkesztve ]

(#31) Ereshkigal válasza envagyok (#29) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Mondjuk usb3 helyett van e-sata.

(#32) kezdő válasza trance89 (#30) üzenetére


kezdő
senior tag

Sajnos még mindig csak pár percet volt időm vele foglalkozni, de a kikapcsolás dolog nálam is felmerült.

Ugye OpenElecben bal alsó sarokban van egy kikapcsoló gomb. Ha arra rámegyek és a leállítást nyomom akkor szépen kikapcsol a CEC marad ugyanazon a képernyőn de az istenért nem tudom életre kelteni, csak ha kihúzom-bedugom.

Te egyszerűen csak úgy "kapcsolod ki" hogy átváltasz AV-ról TV-re és kész?
CEC-nél mit érdemes állítgatni?
Nekem az lett volna a cél, hogy TV bekapcsolásakor feléledjen, de ne váltson át magától AV-ra, kikapcsoláskor viszont ő is szépen menjen el aludni. Ezt még nem sikerült összehoznom :)

(#33) trance89 válasza kezdő (#32) üzenetére


trance89
őstag

http://www.solid-run.com/support/faq/

How do I turn off my CuBox-i?
Why would you want to do that? Seriously, there is no on/off button as the CuBox-i is an always-on computer. Lots of engineering effort has been invested to make this mini-computer extremely low power in deep idle states.

(#34) envagyok válasza Ereshkigal (#31) üzenetére


envagyok
veterán

Az igaz, csak a lan nem Gb hanem fél Gb így nasként (ami pont jól jönne a kikapcsolhatatlanság miatt), felejtős.
Azért kíváncsi lennék mekkora a sebesség rákapcsolt Esata hdd-nél.
Nekem a wdmycloud 100/70 megabyte sebességes tud le/felmásolni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#35) envagyok válasza trance89 (#30) üzenetére


envagyok
veterán

HDD a cuboxban sincs, ram meg openelecnek elég 1gb ami pár ezer forint.
A cubox4 sincs meg szállítással 43-44 alatt

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#36) envagyok válasza trance89 (#30) üzenetére


envagyok
veterán

Nem eszik annyit, a j1900 legendás az alacsony fogyasztásáról 10-20 wattból elvan, és ki lehet kapcsolni.
Ha napi 3 órát használod, akkor a cubox fogyasztása többre jön ki.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#37) zsgodor


zsgodor
csendes tag

Sziasztok,
Megrendeltem egy ilyen dobozt [link]
Én az asztali gépemen is Linuxot használok, fel raktam az XBMC-t és nekem a távirányítóval (Mobil telefon + Android) ki kapcsolta a gépet, mikor a kikapcsolásra kapcsoltam a távirányítónál.
A bekapcsolás nem megy vele de valószínűleg azért mert más linux van telepítve mint a mi majd a dobozon lesz, nekem nagyon tetszik a kis dobozka. Főleg az XBMC média kezelő jön be.
Én asztali média lejátszó helyett vettem meg, mivel elég sokat megnéztem és eléggé korlátozottak a lehetőségek, a linuxot pedig ismerem és itt azért nem nagyon vannak korlátok. :)
Egy normális tudású nem gagyi lejátszó is 45.000.- ft-a kerülne és ahhoz hozzá se tudnék szólni.
Az ára kb 42-45 között lesz mire megérkezik.
Üdv

(#38) Ereshkigal válasza zsgodor (#37) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Reméljük, beválik. :)
Én egy i4Pro-t rendeltem. Arch linux megy majd rá, és torrent, samba, minidlna, meg a fene tudja még mi megy majd rajta non-stop. :)

(#39) zsgodor válasza Ereshkigal (#38) üzenetére


zsgodor
csendes tag

Hát azt én is remélem hogy jó lesz, NAS nekem már megoldott.
Üdv

(#40) envagyok


envagyok
veterán

Inteles HDMI sticket próbált már valaki?

http://www.aliexpress.com/item/Double-OS-MeegoPad-T01-Intel-Stick-Android-Windows-8-System-64-Bit-CPU-Intel-2G-RAM/32243556854.html

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#41) Kroni1


Kroni1
veterán

Na végre idetaláltam, én is RPi-ről váltanék egy ilyen cuccra, viszont Ambilight célokra én Hyperion-t is használok, amihez meg kellenek a GPIO pinek is. Ezzel ha jól sejtem a CuBox-ok ki is estek, és csak a Hummingbird lehet jó nekem ugye.. :F

[ Szerkesztve ]

(#42) kezdő válasza Kroni1 (#41) üzenetére


kezdő
senior tag

:Y :Y :Y

Nem is gondoltam, hogy van home made megoldás erre a jó kis Philips sajátosságra. :C

(#43) Kroni1 válasza kezdő (#42) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem is egy ilyen van, és akármilyenek! A Raspbmc alapból támogatja a Boblight nevű ambilight klónt, a hyperion (ami elvileg kevesebb erőforrást igényel) pedig feltehető akár RBMC-re, akár Openelec-re is, és akár az egész TV-t körberakhatod ledekkel, nem csak kétoldalt világítanak mint a philips féle.

Nálam "csak" 50db LED dolgozik kétoldalt és felül, de akár 100 LED-et képes elvinni a rendszer.

Nem túl jó a minőség de ime pár saját video róla:

Video1

Video 2

Kérdés: a hummingboard is sima microUSB-n kapja a tápot ugye? Tehát egy telefontöltőről is képes menni ahogyan a Pi is?

[ Szerkesztve ]

(#44) Mezga Aladár válasza Kroni1 (#43) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nagyon jó.
Csak olyan érzésem volt h. nincs felrakva a tv hátlapja.
Nekem furi. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#45) Kroni1


Kroni1
veterán

A Cubox-ok amugy microUSB-ről is kaphatják a tápot, vagy csak a hozzá adott tápról?

(#46) Kroni1


Kroni1
veterán

Néztem a Cubox-i2ex rendelési opciókat a német és a gyártói oldalról..

Gyártónál: 220V adapter+8GB SD-vel 99$ helyett kuponnal 89$ akciósan, +37$ szállítás, azaz kb 33eFt

Német: 220V adapter+8GB SD-vel 99Euro +18Euro szállítás azaz kb 37eFt

Ha jól sejtem akkor EU-n belül nem kell áfakülönbözetet fizetni, a gyártótól rendelve pedig még ÁFA is jön rá, tehát úgy már kb 42-43eFt lenne igaz?! Ez esetben a német rendelés valóban jobban megéri, ugyhogy vsz én is azt fogom választani.

(#47) Cyber_Bird válasza Kroni1 (#45) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Elvileg nem kaphat microusb-n tapot. Vagyis, hogy pontosak legyunk, gyakorlatilag sem. az csak srosoportkent jelenik meg es lehet rajta keresztul mokolni.

(#48) Kroni1 válasza Cyber_Bird (#47) üzenetére


Kroni1
veterán

Értem. :R Gondoltam, hiszen elvileg ott a microUSB to RS232 opció a lényeg. De nem nagy baj, ugyis adnak hozzá. (mondjuk a micro usb némileg univerzálisabb megoldás lett volna.) csak az tévesztett meg, hogy a hummingboard microusb-n kapja a tápot és nincs rajta olyan külön csati mint a cubox-okon ha jól láttam..

(#49) gkrisz78


gkrisz78
tag

Sziasztok!

Most érkezett meg a CuBox i2eXw-m Németországból. Aznapi árfolyamon pár forint híján 38e-t fizettem érte, és csütörtöki rendeléssel tegnap ért ide.
Ez ugye az előtelepített OpenELEC verziós, így azt tudtam tegnap este röviden próbálgatni. Filmek felvétele könnyen ment hálózati meghajtóról, Youtube kliens is jól működik. Ami kérdés merült fel számomra, hogy a Chromiumot fel lehet-e varázsolni rá?
Vezeték nélküli egérrel állítgattam, mivel a távirányítóval sem jutottam még dűlőre (egy Logitech Harmony 525 látja el a mindenes szerepét most), CEC segítségével nem mindenre időben reagált, majd valószínűleg az itt említett megoldás lesz működőképes.
A Transmissiont próbáltam még, de azt már nem sikerült életre keltenem tegnap.
Az esti pár órában ennyire sikerült kiismernem, de ha még érdekel mást is megoszthatom a későbbi tapasztalataimat.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A1 + Xiaomi Huami Amazfit Bip

(#50) Patice válasza gkrisz78 (#49) üzenetére


Patice
nagyúr

Szia!

Aranyos kis kocka. Ez tudja a kadenciahelyes lejátszást?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.