Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Akita


Akita
tag

Hello!
Digitális fényképeimet, szeretném weblapon elérhetővé tenni ismerőseim számára, hogy ne kelljen mindenkinek egyenként cd-re másolni. Miniatűrré szeretném alakítani a képeket.Ha valaki jobban meg akarja nézni, ráklikkel és máris nézheti nagyban. De a képeket egyenként lekicsinyíteni igen macerás. Abban kérném segítségeteket, milyen program képes egy adott mappán belül lévő képek azonos méretre való kicsinyítését elvégezni, persze nem egyenként, hanem akár több százat egy lépésben. A másik fontos szempont, hogy ingyenes legyen, mert nincs kedvem fizetni, vagy regisztrációs kódok után kutatni. Valamikor régen olvastam erről egy topikban, de már nem találom, és a fantáziám is cserbenhagyott mit írjak a keresőbe, mert a képek miniatűrré alakítására kulcsmondatra semmit nem találok. Ha van ilyen program, pár keresetlen szó is jó lenne kezelésével kapcsolatban.
Előre is kösz a segítségeteket.

(#2) zsiga667 válasza Akita (#1) üzenetére


zsiga667
addikt

Bővebben: link
Ez ugyan nem program hanem egy PHP-s / Flash-es komplett fotógaléria, de éppen megfelel rra amire neked kell.

(#3) róland válasza Akita (#1) üzenetére


róland
veterán

Talán a GIMP. Ingyenes.

Ezt a funkcióját nem ismerem, de talán van hozzá plugin, ha az alap program nem tudná ezt.

Bővebben: link

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#4) Akita válasza zsiga667 (#2) üzenetére


Akita
tag

Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy angolul annyit értek csak hogy''ok''.))), valamint weblapot sem szerkesztettem soha. A php/flash nekem a világon semmit nem mond. Sajnos :(

(#5) karyo válasza Akita (#1) üzenetére


karyo
senior tag

A legegyszerűbben irfanview-al tudod, indítsd el a programot, majd nyomd meg a 'B' gombot, ami előhozza a batch conversion menüt. Innen pedig már mennie kell :)

Enjoy the silence.

(#6) karyo válasza Akita (#1) üzenetére


karyo
senior tag

Irfanview-ból van magyar változat is !

Enjoy the silence.

(#7) lesaux válasza Akita (#1) üzenetére


lesaux
veterán

Az IrfanView ingyenes, általában ezt használom. Tud batch konverziót, egy könyvtáron belül az összes képet alakítja. Megadhatod az új méretet százalékos arányban, függőleges, vízszintes értéket, mindekettő, tud belőle kivágni egy adott részt, állítani élességet, kontrasztot stb. stb., el tudja forgatni, tükrözni, elmentheted egy rakat formátumban, a jpeg-tömörítés erősségét beállíthatod meg egy csomó minden.
Meg aztán ott van a Photoshop. Na, ezzel olyat is állíthatsz, amiről azt se tudod, hogy micsoda. Nem egy perc beállítani, hogy mit akarsz, de utána teszi a dolgát.

(#8) lesaux válasza Akita (#4) üzenetére


lesaux
veterán

Ja, ha weblapot soha nem csináltál még, akkor az Irfan kevés. Állítólag a Photoshop tud webgalériát csinálni, de én még soha nem próbáltam.

(#9) karyo válasza lesaux (#7) üzenetére


karyo
senior tag

Maradjunk annyiban, hogy az Irfanview bőven elég lesz neki ;)

Enjoy the silence.

(#10) Akita


Akita
tag

Próbálkozok az Irfanview-el, úgy érzem fog az menni, máris letöltöttem egy magyar verziót
B-re valóban beadott egy ablakot ahol odatallózhatok a kép mappáimhoz. A többi meg a türelmemtől függ :)
Kösz a segítséget

(#11) karyo válasza Akita (#10) üzenetére


karyo
senior tag

Remélem összejön a dolog, ha nem, kérdezz aztán segítünk! ;)

Enjoy the silence.

(#12) róland válasza lesaux (#7) üzenetére


róland
veterán

újabb szavzat az IrfanView-nak.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#13) Akita válasza karyo (#11) üzenetére


Akita
tag

Mégegyszer köszönöm, megadtam 25%-ot és tökéletesen lekicsinyített egy egész mappányi képet, berakta a c:/temp-be, szóval okosodok és örülök mint majom a farkának .))).
De azt hiszem holnap folytatom, most már menni fog.

(#14) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

Még1 tipp:
Bővebben: link

Én ezt használom, nagyon ász progi, teljesen ingyévan.

(#15) kraftxld válasza Akita (#1) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Frontpage-ben van beépített képgaléria készítő. Célnak tökéletesen megfelel, ráadásul magyar is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16) biggamer válasza Akita (#1) üzenetére


biggamer
veterán

Hi.
Én ezzel csináltam a honlapomat : Bővebben: link
Ha tetszik üzenj, elmagyarázom hogy müxik.
A címem alul olvasható.

Ja, ez lekicsinyíti a képeket, és lehet nézni nagyobban is a honlapon, diavetítős módban, így nem kell kattingatni állandóan.

[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.