Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vitus


Vitus
őstag

Hi!

Szóval vettem egy ASUS P5P800-as alaplapot. Van egy dtk 400w-os tápom amin van egy 20 pines és egy 4 pines csatlakozó az alaplap tápellátásához. Namost az alaplapnak valami EATX 24 pines + a 4 pines kellene. Valaki megmondaná nekem mi van ha csak a 20 pinest adom neki meg a 4-eset? Rámenni simán rámegy. Valaki segítene ebben? Állítólag van valami átalakító vagy mi esetleg valakinek van ilyen? Vagy ha ezt dugom rá ez is elég lehet?

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#2) Ati007 válasza Vitus (#1) üzenetére


Ati007
őstag

Lehet hozzá kapni átalakitot de lehet hogy menni fog vele.
Nekem is új lapom van ami igényelné a 24pines tápot de én csak a 20ast kötöttem rá és megy gond nélkül.

(#3) Vitus válasza Ati007 (#2) üzenetére


Vitus
őstag

Én is erre gondolok, hogy mehet e nélkül főleg, hogy az asus oldalán írják, hogy mehet a dolog. Csak nem akarom, hogy az esetleges szövegértésem miatt halmazállapotot váltson.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#4) Rover623 válasza Vitus (#3) üzenetére


Rover623
félisten

Nem fog...:DDD
Átlagos terhelésnél nem számít...persze ha EE procit és/vagy 4GB RAM-ot teszel bele, akkor viszont felléphetnek stabilitási gondok...

primus inter pares

(#5) Vitus válasza Rover623 (#4) üzenetére


Vitus
őstag

Igan azt írja hogy stabilítási gondok lehetnek de csak 3ghz presszó gép 1gb ram meg 6800-as van benn 1 winyóval.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#6) Vitus


Vitus
őstag

No urak köszönöm a bátorítást, megy a dolog úgy néz ki nem hiányzik neki, most is arról írok. Köszönöm!

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#7) Lala6


Lala6
őstag

Megerősítés képp, nekem is 20 pin-esről megy a 24pines alaplap. Semmi gond, stabil a gép.

(#8) harry


harry
veterán

Ha esetleg mégis kevés akkor vehetsz egy átalakítót, én így használom a gépemet (Chieftec 420as 20pines táp -> 24pin átalakítóval).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#9) Gorneck


Gorneck
titán

A jelenlegi konfigom két 6600GT-vel is stabil volt még tuningal is...20as tápcsatival!

Gorneck#1239

(#10) atuci válasza Gorneck (#9) üzenetére


atuci
senior tag

tok jo az avatarod, bocsi az off-ert

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#11) nRu3 válasza Gorneck (#9) üzenetére


nRu3
addikt

de nem mindenki ilyen bátor,

meg ha valaki vesz már új gépet nem a tápon kell sporolni

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#12) Zeratul válasza nRu3 (#11) üzenetére


Zeratul
addikt

Ha táp leadja 20pinen is teljesítményt akkor totál felesleges a 24pin.

(#13) aXXon


aXXon
senior tag

nekem egy chieftek 360as tapom de csak 20 pines, az uj alaplapom egy chaintech lesz ami szinten igenyelne a 24es csatit. na mar most ugyan rendeltem atalakitot hozza, de ha anelkul akarom hasznalni, akkor hogy kell radugni? kozepre es akkor a ket szelen marad 2-2?? vagy az egyik szelere eltolva?? vagy hogy? esetleg ha valaki lefenykepezne egy ilyet mukodes kozben, azert nagyon halas lennek. koszi :))

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#14) Rover623 válasza aXXon (#13) üzenetére


Rover623
félisten

Csak egyféleképpen lehet rádugni...az egyik szélére tolva...mivel a lyukprofilok asszimetrikusak, ugye...?;)
Persze a ''brute force'' módszer alkalmazásával szinte bármilyen más pozició megoldható...:DDD

primus inter pares

(#15) Gorneck válasza aXXon (#13) üzenetére


Gorneck
titán

Nem lehet eltéveszteni...

Gorneck#1239

(#16) g@bo


g@bo
nagyúr

én is sóher vagyok :DDD simán jó a 20 pines, és csak 1 féle képen megy be, marad 4 luk, de kit érdekel.

(#17) aXXon


aXXon
senior tag

akkor megnyugodtam, de sebaj, mert erkezik az atalakitom is :))

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#18) greatchaos válasza g@bo (#16) üzenetére


greatchaos
addikt

nekem az nf8-s alaplapnál 20 pinnel el sem indult... csak átalakítóval

(#19) Soak válasza greatchaos (#18) üzenetére


Soak
veterán

Alig 2 éves hsz-re irtál :D

(#20) greatchaos válasza Soak (#19) üzenetére


greatchaos
addikt

számít?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.