Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket AM3 / AM3+ (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1) Oliverda


Oliverda
félisten

A Socket AM3 az AM2/AM2+ foglalatokkal ellentétben már csak 938 tűs.
Az AM3 foglalattal szerelt alaplapokban ezért sem használhatóak a korábbi AM2 és AM2+ tokozású processzorok! Azok a hűtők amelyek AM2 és AM2+ foglalathoz készültek, használhatóak maradnak AM3-hoz is.

A fekete AM3+ foglalathoz használhatóak az AM2, AM2+ és AM3 foglalatokhoz készült hűtők is, mivel a felfogatás teljesen megegyzezik.

Az AM3+ foglalatos alaplapokban működik az összes sima AM3 tokozású Phenom II, Athlon II és Sempron processzor is. Néhány korábbi AM3 foglalatos MSI és ASUS alaplapban működni fognak az AM3+ tokozású AMD FX processzorok is. További pontosabb információk kicsit lejjebb.

A mai napon (2008-12-23) bejelentették az első ECS A790GXM-AD Socket AM3 foglalattal rendelkező alaplapot.

Röviden az AM3 újításai

DDR3-1333 memória támogatása
Thermal Sense Interface (TSI) technológián alapuló CPU hőmérséklet monitorozás
Serial VIDs
PCIE-VR control(?)

A jövőben várható újítások

HyperTransport 3.1 (6.4 GT/s)
DDR3-1600 memória támogatása
A következő teljesen új Bulldozer architektúrájú AMD processzorok támogatása

A topik célja

Az AM3 és AM3+ foglalattal rendelkező alaplapokkal és ezekhez kapcsolódó chipkészletekkel kapcsolatos problémák és hírek megvitatása, vásárlási tanácsadás.

A Socket AM3 topik sikeresen ismertette az AMD ezen foglalattal szerelt alaplapjainak tulajdonságait, illetve meg lehetett beszélni az egyes alaplapgyártók termékei közti különbségeket (melyik milyen és miért ajánlott vagy miért nem ajánlott). Hamarosan viszont megjelenik a AMD AM3+ foglalattal rendelkező platformja is. Ezért kicsit összefoglalnánk, hogy mi is a különbség az AM3 ás az AM3+ foglalattal rendelkező alaplapok közt. Tekintve hogy a témáról elég sok hír látott már napvilágot, így most csak ezeket szedjük csokorba.

Mi a különbség a Socket AM3 és az AM3+ között? (by Asrock)

Néhány alaplapgyártó a meglévő AM3-as foglalattal rendelkező alaplapjához is készít bios támogatást:

Fél tucat Asus alaplap kezeli az AMD új generációs CPU-ját

Tíz Socket AM3-as MSI alaplap támogatja a Bulldozert

Vannak gyártók akik inkább a meglévő AM3 lapjaikat készítik fel az AMD új processzorának fogadására:

A Gigabyte felkészült a Bulldozerre

Asrock 8xx -es chipkészlettel szerelt AM3+ foglalatos alaplapjai. forr: 1; 2;

És még egy nagyon fontos hír:

Hivatalosan csak a Socket AM3+ támogatja az AMD új CPU-it

Újra lesz SLI az AMD alaplapokon

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2) band1103 válasza Oliverda (#1) üzenetére


band1103
őstag

"...Vásárlási tanácsadás...."
És te melyik AM3-as lapot ajánlod? Bocs ziccer volt :DDD :DDD
A 880G-ről már hallottam de ez a 800-as chipset miben lesz több mint a 750-es?
"...(TSI)..."
Akkor most már vége lehet annak az időszaknak mikor nincs olyan diagnosztikai progi ami rendesen tudná mérni a CPU hőjét, és nem lesznek ilyen -13C fokos hőmérséklet adatok?

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#3) Oliverda válasza band1103 (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

Az ECS-t. :) A 880G-t érintő hír topikjában szerintem benne van a kérdésre a válasz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4) ádikácska


ádikácska
aktív tag

szerintem és maradok az Intelnél :))

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#5) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Hali. Lehet, hogy hülye kérdés, de ha eddig csak az az egy deszka viszi az Am3-as procikat, akkor ennél a deszkánál mit jelent az AM3 CPU ready?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#6) #65675776 válasza CHIPman (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem írta senki, hogy csak ez viszi. Annyiban különbözik a többi AM3 ready AM2+ laptól, hogy ebbe DDR3 RAM-ok mennek, míg az AM2+-okba DDR2.

(#7) band1103 válasza CHIPman (#5) üzenetére


band1103
őstag

A kérdés nem hülye. Azt jelenti hogy a lap AM2+-os de tudja fogadni és kompromisszumokkal kezelni is az AM3-as procikat is.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#8) Tibord válasza CHIPman (#5) üzenetére


Tibord
senior tag

Az általad említett lap is képes kezelni az AM3-as procikat (csakúgy mint más gyártók most már igen széleskörű kínálata akár M2N lapoknál is), Viszont ez nem azt jelenti hogy a CPU foglalat AM3-as lenne.

Tehát ez az első lap ami AM3-as foglalattal rendelkezik. Ebbe már nem lehet beleerőszakolni az AM2-es CPU-kat

mod: Hely de sokan itt vagyunk :)

[ Szerkesztve ]

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#9) band1103 válasza Tibord (#8) üzenetére


band1103
őstag

Mit tesz a karácsony! Nem? :DDD
"...beleerőszakolni..." ? O dehogynem. Erőszakolni még lehet de nincs értelme. Az erőszak csak fizikai erő kérdése :DDD

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#10) Tibord válasza band1103 (#9) üzenetére


Tibord
senior tag

Teljesen igazad van :R

Nem is tudom miért írtam hiszen Pl.: a csocsó-ba is átmegy a golyó a műanyag bábukon csak kellő erővel kell meglőni. :)

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#11) #65675776 válasza band1103 (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tudni kéne mire való az a két láb, amit kihagytak. Ha NC, akkor lehet henteskedni.

(#12) band1103 válasza #65675776 (#11) üzenetére


band1103
őstag

Jaja, emlékszem hogy már beszeletünk róla de teljesen biztosan senki nem tudta hogy mi az a 2 láb.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#13) Oliverda válasza ádikácska (#4) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerinted most sírva fakadunk? :D

daa-raa
: Úgy tudom hogy a 45nm-es AM3-as Phenom procik már C3 steppingesek lesznek az AM2+-os C2-vel ellentétben.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14) ádikácska válasza Oliverda (#13) üzenetére


ádikácska
aktív tag

remélem nem :Y :N :DDD

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#15) CallaoW válasza ádikácska (#14) üzenetére


CallaoW
tag

Sok volt a rum a diós bejglidben testvérem?Menj szépen máshova flamezni.

Nekem egyedül annyi fenntartásom van,hogy a memória foglalatváltás miatt nagyobb befektetést kell eszközölni,ami az árérzékeny hazai piacon lassítja az elterjedését.Amúgy teljesen korrekt cucc.Bár majd a többi gyártó AM3-as lapjának piacra dobásánál derül ki milyen is az ECS.

(#16) #65675776 válasza Oliverda (#13) üzenetére


#65675776
törölt tag

A lábkiosztás attól még nem fog változni.

CallaoW: Nem vagy kényszerítve semmire, az AM3 procik mennek majd AM2+ lapokban.

(#17) Oliverda válasza #65675776 (#16) üzenetére


Oliverda
félisten

Tudom, csak az a kérdés hogy az C2 steppinges procikban milyen "állapotban" van a DDR3-as vezérlő.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#18) #65675776 válasza Oliverda (#17) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha egyszer csak AM2+ tokokba kerülnek, akkor nem mindegy?

(#19) Oliverda válasza #65675776 (#18) üzenetére


Oliverda
félisten

Onnan indult ki az egész hogy a két plusz láb levágásával esetleg menne-e majd a két szóbanforgó proci AM3-as lapokban.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20) #65675776 válasza Oliverda (#19) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ja igen, az már érdekessé teheti a dolgot. Le lehet majd ezzel tesztelni a C2 DDR3 vezérlőjét... De tényleg nem ártana tudni mire szolgál az a két láb.

(#21) Oliverda válasza #65675776 (#20) üzenetére


Oliverda
félisten

Nincs valahol pinout AM2/AM2+ -hoz?

Megvan

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22) ádikácska válasza CallaoW (#15) üzenetére


ádikácska
aktív tag

ki flamelt most rajtad kívül okoska??? :W

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#23) #65675776 válasza Oliverda (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez nem AM2, hanem az eredeti S940... Számold össze rajta a HT linkeket, de elég a Revision History-t megnézni, mikor is lett kiadva. AM2-höz a mai napig nem adta ki az AMD.

[ Szerkesztve ]

(#24) Oliverda válasza #65675776 (#23) üzenetére


Oliverda
félisten

Időközben rájöttem. Esetleg ez.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25) #65675776 válasza Oliverda (#24) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy darab ábra sincs benne, hogy mi hol helyezkedik el.

Egyébként ez lenne: AM2 Processor Functional Data Sheet AMD document number 31117. Csak ez a mai napig nem publikus. Ha ismersz valaki belsőst, akkor beszerezheted tőle, engem érdekelne...

[ Szerkesztve ]

(#26) #65675776


#65675776
törölt tag

(#27) CallaoW válasza ádikácska (#22) üzenetére


CallaoW
tag

Talán nem kellene mindjárt az első Hsz-ek között emlegetni az Intelt.....Azonkívül érdemben nem sikerült még hozzászolnod egy szakmai forumhoz.

daa-raa:Köszönöm az infót,valószinűg kicsit bekevert a Denebek(P2) "lapcsaládba való besorolása" Viszont ez esetben gyorsaságban nagyságrendbeli különbség kell,hogy legyen mondjuk Am2+ és Am3-as lapban ugyanolyan processzor mellett,hogy érdemes legyen zsebbe nyúlni.

[ Szerkesztve ]

(#28) Oliverda válasza #65675776 (#25) üzenetére


Oliverda
félisten

Sajnos nem ismerek ilyet.

Itt a foglalat az AMD ref. lapjáról.

Furcsa, mert ez +1 lyukat tartalmaz és nem kettővel kevesebbet, tehát 941 pines.

"AM3 SOCKET has one MORE pin reserved for future purpose.
The coming AM3 CPU won't utilize that pin so it can plug into the AM2/AM2+ board.

But that extra pin will be utilized some days later I believe, so if that's the case, the future AM3 CPU may not be able to plug into a board with AM2 SOCKET.

So, the true AM3 socketed board should have 941 pins. That's what I wanted to talk about."

Elképzelhető hogy a végleges verziónál betömik még azt a két lyukat és socket 939 lesz. :)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#29) #65675776 válasza Oliverda (#28) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez valami régebbi verzió lehet. Én ilyesmit láttam eddig:

A két aláírás fel van cserélve!

Egyébként meg ebbe az AM3-ba belemegy a sima AM2 proci, szóval nem túl esélyes. Lehet csak a kezdeti tesztek idelyén használták ezt. (Esetleg már az Agena-kban is benne van a DDR3 vezérlő... Az AM2 procikban viszont nincs, szóval azokat nem lenne előnyös belerakni.) Bár az ECS lapon is ilyen foglalat van. Valami nincs itt rendben.

(#30) Oliverda válasza #65675776 (#29) üzenetére


Oliverda
félisten

Oké, ilyet én is láttam de ugyebár ezek nem foglalatok. Ebből szűrtük le hogy elvileg majd milyen lesz az AM3-as foglalat.

Hát ha valóban olyan lesz a végleges foglalat is mint amit linkeltem akkor a n00b-okat semmi sem fogja megakadályozni abban hogy belenyomják az AM2-es procijukat AM3-as lapokba és nagyot nézzenek hogy nem működik, vagy isten ne adja még elfüstöljön a lap vagy a proci is. Az Agena elvileg képes DDR3-800-at kezelni.

"Bár az ECS lapon is ilyen foglalat van. Valami nincs itt rendben."

Ezt melyik fotón sikerült kibogarászni?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31) HERR Z válasza Oliverda (#30) üzenetére


HERR Z
veterán

a ph-s hírbe lévő kép értelmes progival nagyítva is mutatja hogy az a foglalat van rajta mint a ref lapon

(#32) csibor


csibor
őstag

Mintha úgy olvastam volna ezek a procik már ddr2,és a dd3 egyaránt tudják kezelni.Ha ez igaz akkor megint lehetnek olyan alaplapok amin mindkettő ram foglalat megtalálható?

(#33) band1103 válasza csibor (#32) üzenetére


band1103
őstag

Gyakorlatilag talán megvalósítható de ki tudja. A gyártók útjai kifürkészhetetlenek.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#34) csibor válasza band1103 (#33) üzenetére


csibor
őstag

Talán bízhatok az asrock-ban. :)

(#35) bartucc válasza csibor (#34) üzenetére


bartucc
addikt

Jaja, ők megoldják okosba:D
De személyes vélemény, nem OFF:
2 magosba intel jobbnak tűnik, de 4 magosba már az am3 jobb lesz sokkal, mert core i7 drága, sokat eszik és nem annnyival jobb mint amennyivel drágább...

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#36) band1103 válasza bartucc (#35) üzenetére


band1103
őstag

Nagyából ok de pontosítanám hogy az intelnek vannak gyorsabb prociai is a 2 magosak között mint a leggyorsabb AMD X2. Mert a "jobb" vagy "rosszabb" szubjektív kifejezések és nem azt jelentik amit kellene. Azt pedig jelenleg csak remélni lehet hogy a felsorolt okok miatt jobb lesz az AM3 az core i7-nél. Majd meglátjuk mi lesz a vége de én biztos az AMD-nek szurkolok. :C

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#37) bartucc válasza band1103 (#36) üzenetére


bartucc
addikt

Igazad van:) :R
Teljesítményben jobb, tuningolhatóbb, de a belépő szint, lásd konfigom, amd:), kétmagosba olcsóbb. Nekem az tűnik hogy megint visszaél az intel e "fölényé"vel, és drágán adja a "nem is annyira jó" (ár/érték) procikat, kb Netbrust vs. A64 :C
Drukkolok neki, hajrá:D

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#38) band1103


band1103
őstag

Már volt az AM2+-os topikban is de végre magyar hír az asrock válaszáról: M3A790GXH-128M
Ezzel együtt 2 alaplap AM3-as. Micsoda sebesség, tépi a hajamat a szél :DDD

Mi az a foglalat a zöld és a kék PCI-E között? Az a sideport? Ezek szerint akár bővíthető is a sideport?

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#39) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

El tudnék képzelni AM3as lapot 4650igp vel :DD 256mb sideport Gamer edition :D

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#40) #65675776 válasza band1103 (#38) üzenetére


#65675776
törölt tag

Rá van írva bazi nagy betűkkel: SLI/XFIRE Switch Card. Old school primitív megoldás.

(#41) Thrawn válasza band1103 (#38) üzenetére


Thrawn
félisten

Kétkártyás rendszer esetén a zöld és kék foglalatokat felhasználva a Selector Card segítségével 16-4 vagy 8-8 sáv osztható szét.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#42) band1103 válasza Thrawn (#41) üzenetére


band1103
őstag

:B :B :R

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#43) leviske válasza Oliverda (#1) üzenetére


leviske
veterán

Az MCP 85-ösök mikor jönnek? :F Mert eddig abban a hitben voltam, hogy az MCP82-esek hamarabb jönnek. :F

(#44) Oliverda válasza leviske (#43) üzenetére


Oliverda
félisten

Jó kérdés... szerintem kb. egyszerre, majd márciusban. Valamikor januárban kezdik el gyártani a chipeket.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#45) Oliverda válasza #65675776 (#29) üzenetére


Oliverda
félisten

Megvan a megoldás. Ami egyébként így utólag belegondolva nem túl bonyolult. A két általam pirossal bekarikázott rész egy-egy ponttal feljebb helyezkedik el mint az AM2 esetében.

forrás

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#46) #65675776 válasza Oliverda (#45) üzenetére


#65675776
törölt tag

Na baszki, csak a foglalat gyártójánál nem jutott eszembe keresni... :B

(#47) Oliverda válasza #65675776 (#46) üzenetére


Oliverda
félisten

Na igen. Ahogy nézem ráadásul nem éppen tegnap került fel...

Egy kis pletyka szintű hírek az RD890/SB800-ról.

RD890/SB800 - Hydra Engine + independant clocks per core?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#48) Honda_Fire


Honda_Fire
csendes tag

Kemény :) Hát kicsit fejlődünk, de abban sok embernek igaza van ha tényleges váltásról beszélünk akkor az pénzes lesz plána DDR3 miatt. Mert nemvéletlen van az ott :)
Meg DDR2 vel biztos nem lesz az igazi AM3...

Matrica igényfelmérés : http://hardverapro.hu/apro/matrica_igenyfelmeres/hsz_1-50.html

(#49) Gyuri27 válasza band1103 (#38) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azért az asrocktól elvártam volna 2 slot ddr2-t. :K
De szerintem ami késik nem múlik.

Honda_Fire: ja 800-s cl5-s kigmaxal biztos nem lesz az igazi. De ha megnézed ezt [link] láthatod ddr3-nak 1333-n viszonylag alacson időzitésen van értelme. Az árról akkor még nem is beszéltem.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#50) band1103 válasza Gyuri27 (#49) üzenetére


band1103
őstag

Én meg azt hogy egy alaplapon legyen 2 különböző foglalat. Egy AM2+ és egy AM3-as is, persze a hozzátartozó ddr slotokka :P l :)) :)) :))
De azért ne légy szomorú :) ! Annyira sokan szeretnék azt amit te is hogy majd Tibi bácsi mindent elintéz :DDD !
Boldog új évet mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket AM3 / AM3+ (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.