Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket370-es lap (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Slax


Slax
senior tag

Üdv minden hozáértőnek.
Segítségeteket kérem abban,hogy milyen 370-es lapot vegyek a meghalt helyett.Nem szándékszom p4-re vagy amd-re váltani.Már volt mindeggyik,de valahogy,ne kérdezzétek miért,nem jöttek be nekem.Már azóta a családot boldogítják.A következőket tudom most elérni: Chaintech 6OJA3T 3 év gar,Soltek SL65KV2T 2 év gar,Acorp 6A815EP 2 év,694TA 2 év,Asus Tusl2c
Melyik a leghasználhatóbb (tuning is).1,4-es,1,3-as tua van bele.
Kösz mindenkinek.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#2) dzsoni válasza Slax (#1) üzenetére


dzsoni
senior tag

Nem vagyok nagy inteles, de TUSL-2C-t hajtottam egy darabig és nekem nagyon bejött. A többi lapról nem tudok mit mondani, esetleg annyit, h az Acorp lapokat csak akkor ha más nincs.

(#3) lakosk


lakosk
tag

Acorpom van nekem is.Szerintem egy stabil jó lap,de sajna nincs rajta VCORE állítás csak az FSB--t tudod püfölni.Ha abszolut tuningra kell,akkor az ASUS.Ja még valami a lapban fesz emelés nélkül 1666Mhz-n teker egy 1300-as Celeron.

Mitől zakatol a vonat? Mert ezek az állatok 4zetből csinálják a kerekét! (r2*PI)

(#4) robekri válasza Slax (#1) üzenetére


robekri
addikt

Ha elég az 512 MB memó akkor tusl2c az asustól! (intel 815 chipset hátránya)
Ezzel a lappal elég jól lehet tuningolni!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#5) Yutani


Yutani
nagyúr

Esetleg a Chaintech alaplap is szóba jöhet, mert ahogy elnézem lehet vele tuningolni, és ráadásul ez is i815EP B-step chipsetes. Bár elég érdekes módon 1,5GB ramot íra manual, de én úgy tudom, az i815 max 512MB ramot tud lekezelni. És ennél az alaplapnál él az a dolog, hogy max 2 db kétoldalas ramot vagy 3 db egyoldalast tud lekezelni.

#tarcsad

(#6) PWR


PWR
aktív tag

tusl2C kiraly, legalabbis nekem nem volt vele meg gondom es jol huzhato (MHz-enkent allithato FSB). egyetlen ''hatrany'', ahogy elöttem irtak , hogy max 512MB RAM megy bele, de szvsz ez böven eleg.

Üdv

(#7) Slax


Slax
senior tag

Üdv.
Köszönöm a véleményeket,látom a tapasztalat a többségnél van.Meghajlok a tudás előtt.Tehát az asus tusl2c.Mindenesetre a chaintech érdekes nem?

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#8) Sopi


Sopi
senior tag

Szerintem az MSI 815EPT Pro sem egy utolsó

(#9) @aMoRF


@aMoRF
tag

Ha már eldölt a kérdés akkor csak anyit mondok, hogy sok rossz közül a kisebbik rosszat érdemes választani.
Tapasztalataim azt mutatják hogy a kifutot P3-as széria utolsó ''legjobb'' alaplapi chipkészlete az Intel 815-volt. A via és Sis ebben a mezönybe igazán értékelhetöt nem tudott felmutatni.... Bár talán a sis-nek volt valami 645-ös chipekészlete p3-hoz ami sebeségben megközelitette a 815-öt. Via chipkészlet Intel proci-hoz nem ajánlott ha tuning illetve jaték a felhasználó célja.
Tehát a 815-nél maradva. Kicsit bug-os.... :) Ugyebár a 815 a 820-nak a vissza butitot változata.... (820 nagy bukás volt annak idején.... csak kicsit baltázták el a tervezők....:) És igy született a 815 (mentsük a menthetöt alapon.... hát olyan is)
Ezért van az hogy csa 512 Memot tud csak kezelni holott a 440Bx es széria is megette 1G-át.... :)

Lehet hogy a nézeteimmel vannak akik nem értenek eggyet.... de ezek a saját tapasztalataim...

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#10) @aMoRF


@aMoRF
tag

De a lényeg a lényeg aki most akar P3-as alaplapot az vegyen 815-ös chipkészletes deszkát a P3-as procijához... Gigabyte, Asus, MSI fajtát.... :)
Nálam ez a három a király.... Bár mostanába kezdek felnézni az Epox-ra....
Ezért van Abit alaplapom.... de bánom is.... De már nem sokáig.... :)

Most már lehet kövezni..... mert kimondom JEHOVA!

:)


A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#11) zsoltee10 válasza Slax (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

Egyértelműen a Tusl2-c a legjobb megoldás! Ennél jobbat pIII alá nem gyártottak. Nekem is ez van, és csont mélkül megy benne egy tualatin cerka húzva. Illetve megy benne 1.3 tua 1.8-n akár, a lapon nem múlik. :)

Újat akarsz venni?

(#12) Yutani válasza @aMoRF (#9) üzenetére


Yutani
nagyúr

A SiS a 635T nevű készletével nagyot alkotott, nyoma sem volt a lassúságnak, sőt a tesztek szerint gyosabb is volt az i815-nél. Nekem volt ECS P6S5AT alaplapom, ami ilyen chipsetes volt. Volt rajta DDR memória slot is, bát ugye feleslegesen...
Mindenesetre jó kis lap volt, csak egy volt a baj: egyáltalán nem támogatta a tuningot, illetve csak annyira, hogy az FSB-t fellehetett rakni 100-ról 133-ra. Így az akkori 1.1 Celeronom 1.466-on ment feszemelés nélkül, de mivel tuningolni akartam, lecseréltem egy Abit ST6-ra, ami szintén jó kis lap, a TUSL2-C után ez a legjobb szerintem. Vagy egyformán jók, fene tudja.

#tarcsad

(#13) Slax


Slax
senior tag

Üdv.
Köszönöm mindenkinek az építő véleményét.Akkor asus-t veszem meg.Néhányan lehet,hogy furcsálták miért pIII.Nem vagyok egy nagy games,csak egy egyszerű júzer.És ha arra gondolok,hogy egy 1,7cerka P4-től jobban megy,akkor szerintem megvan a válasz.Még egyszer kösz mindenkinek!

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#14) J.J. András válasza Slax (#13) üzenetére


J.J. András
őstag

na, én használom Yutani egykori ABIT ST6-os lapját,és le a kalappal előtte.....
van egy ASUS TUSL-2C deszkám is.....(vagyis öcsijé, meg enyém)
na, gyosr konkulziók:

ASUS jobb,mert IRQt oda osztod ki, ahova akarod,és nem bírálja felül.....
ASUS rosszabb,mert nagyobb magfeszültséget ad a CPUnak, pl.: ha kiírja hogy 1,55 Volt van rajta az valójában 1,58-1,59, ha meg 1,6 Volt, az valójában 1,63 lörül van, ezért van beállítva a köztudtaban ''tuningbarátabb''nak az ASUS deszkák
stabil mindkettő, de az ASUS lapok nem melegszenek annyira.....

na, csőváz

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#15) PWR válasza J.J. András (#14) üzenetére


PWR
aktív tag

hali, a mereseket mivel csinaltad? jobban melegszik a cpu a magasabb feszkotol is vagy inkabb a magasabb orajeltöl? tehat ha nekem nem melegszik nagyon, attol meg meghalhat szegenyke, ha tul magas feszkot kap? van vmi tapasztalat erröl?
thnx

Üdv

(#16) J.J. András válasza PWR (#15) üzenetére


J.J. András
őstag

juj, most nem tudom felsorolni, de ha csak megnézed az ASUS Probe nevű kis monitor-progit, az is a valódit írja ki, amit a szenzorok mérni ténylegesen a deszkán.....
hát a kérdésedre: ''jobban melegszik a cpu a magasabb feszkotol is vagy inkabb a magasabb orajeltöl?''
mivel a nagyobb frekvenciához(órajelhez) kell a nagyobb feszültség (ez a tuning lényege), ezért mindkettőtől....., e az nagyon baba, ha a te 1300as Tua-ád megy 1800, gondolom az 133-135Mhz FSBt jelent, nem ???

na, csókamiki

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#17) Yutani válasza J.J. András (#14) üzenetére


Yutani
nagyúr

Szeva András! Megvan még a cucc? Az 1.1GHz proci is?

#tarcsad

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Socket370-es lap (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.