Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bbchris


bbchris
senior tag

A kérdésem az alábbi lenne : A hardveres tűzfalat szeretném beállítani rendesen mert rohadtul bosszant hogy még így is bejön egy-két pingelés a gépemre amit a Panda lebont . Hogyan kell beállítani még a hardveres tűzfalat a Ruteren .
Amit beállítottam : Firewall : Enabled
Discard ping froma WAN : Enabled

És nem értem hogy így is bejön egy-két próbálkozás . Vagy ez természetes ?

Nem találtam hasonló témat ami ehhez a Routerhez van de ha nem ideillő nyugodtan töröljétek .

[Szerkesztve]

(#2) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Ez a téma pedig engem is érdekelne. ;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#3) AceMcLoud42


AceMcLoud42
csendes tag

Nahali

még én sem probáltam, pedig jo lenne. Nem SMC a routerem de a szoftware rajta ugyanaz.
Szoval
firewall/client filtering
szakaszokra bontod. Ahol van tiltás annál a block time-t block-ra rakod, többit nem kell változtatni. Persze az ip tartományt meg a portszámokat igen.
Most a portszámok szerint kéne szakaszokra bontani. kezd az elejétől: 1 és ugy csináld hogy amilyen portokat használsz, hagyd ki. Azt nem fogja blokkolni.
Legfontosabb hogy a 23,24,80 legyen szabad. 80 a http, 23 a telnet, 24 ftp.
Még pár fontosat: 6667: irc alapu chatek, 8888: ch_t.hu és gy_log_o, 1863: msn, 5190: icq.
Ezeket mind tcp-be tedd.
udp-ket ugyanilyen elválasztással blokkold. Ha valamelyik progi kér még akkor nyisd ki neki csak.

Énlennék

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.