Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Etienne


Etienne
csendes tag

A gép indulásakor a következő hibaüzenet fogadott, még az XP betőltése előtt:

Smart Failure Predicted on Primary Master: Maxtor 6Y080L0
Warning:Immediately back-up your data and replace your hard disk drive.A Failure may be imminent!

Na erre valaki azt mondta, hogy persze'' Maxtortól ez megszokott ''! Mentsem az adatokat és dobjam az eladók arcába...

Semmit sem próbáltam még vele: újratelepítés, rendszervisszaállítás stb.
Ha volt hasonló szitud, számítok rád!

(#2) Out válasza Etienne (#1) üzenetére


Out
addikt

Tedd azt amit az iras mond, nemsokara megdoglik a vinyod....

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3) Etienne válasza Out (#2) üzenetére


Etienne
csendes tag

Nem nem és nem akarom elhinni, hogy 4 hónapos vinyóval ilyen megtőténhet!

Bizto nincs más kiút? Ennyire rendes lenne, hogy figyelmeztet elkövetkezendő halálára? Beszarás...

Azért köszi!

(#5) janati válasza Etienne (#3) üzenetére


janati
őstag

Maxtor...

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#6) L3zl13 válasza Etienne (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Próbáld ki másik gépbe, másik kábel stb. Hátha mégsem a vinyó a hibás.
Futtasd a powermaxot. Ha hibát jelez, írd fel a kódot.

Aki hülye, haljon meg!

(#7) Zoz válasza Etienne (#3) üzenetére


Zoz
őstag

''Nem nem és nem akarom elhinni, hogy 4 hónapos vinyóval ilyen megtőténhet!''
Láttam már ilyet 3 napos vinyónál is...

''Ennyire rendes lenne, hogy figyelmeztet elkövetkezendő halálára?''
Örülj neki! Ritka szerencséd van, általában szó nélkül szoktak megpusztulni...

(#8) sky77


sky77
aktív tag

Nekem volt egy hibás ide kábelem... A gép induláskor Auantum Fireball-nak ismerte fel a vinyót, meg némi krix-kraxot is írt utána. A SMART erre semmit sem sipogott. Aztán kicseréltem a kábelt, azóta is minden korrekt.

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#9) montaron


montaron
tag

Nekem is ilyet ir ki a 8GB maxtorom, már egy ideje, de még műxik.. F1et nyomok aztán megy mondjuk csak rakkra használom... mondjuk azt még megoldottam, hogy leformáztam dosmodeban (talán powermax alatt) és kiirta úgy 80%-nál hogy stop nincs tovább, zsákutca. namost felparticionáltam 80-20% arányban és a 80%-ot használom.. a 20 meg ott csak elvan.. ha szerencséd van a végefele van a hiba..

(#10) anulu válasza Etienne (#1) üzenetére


anulu
félisten

szerintem adatmentés, másik IDE kábellel próbáld meg, ha nem megy, akkor határozott F erővel vágd hozzá az eladóhoz ;]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) Club válasza anulu (#10) üzenetére


Club
őstag

Vagy ne nézegesd a SMART-ot;]

(#12) jerry311 válasza Etienne (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ahogy írja a SMART is: adatmentés és várakozás :))
Ha meghalt és garancális akkor vissza a boltba és csere samsung-ra vagy seagate-re :))
És jól megjegyzed, hogy maxtort nem akarsz venni a jövőben :DDD

(#13) Etienne válasza montaron (#9) üzenetére


Etienne
csendes tag

Tán te állsz hozzám a legközelebb ( mármint vinyó téren )!
Ha jól értelmezem írásod, adatmentés után egy formázás DOS-ban és remánykedjek, hogy a végén van a hibás rész?
Mi az a Powermax?

(#14) anulu válasza Club (#11) üzenetére


anulu
félisten

köszi, nincs maxtorom. nem is lesz :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) Sárpac válasza Etienne (#1) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nekem is volt hasonló problámám!
és bizony a kábel volt a ludas!!!
Azóta szépen emelkedik a várható kipurcanás becsült dátuma!
Már januárban be kellett volna adnia a kulcsot, most meg jövő év májusára datálja!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#16) anulu válasza jerry311 (#12) üzenetére


anulu
félisten

OFF
Már felébredtél? Vagy most fox lefeküdni? :)
ON

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#17) fokukac


fokukac
nagyúr

''ez esetben nyomják meg a piros gombot, és nyugodjanak békében...''
:D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18) tomi_mod


tomi_mod
aktív tag

Nekem max annyi volt, hogy a vinyót 300 fok felettinek jelezte, egy progi ami szintén smart alapon nyugszik. Semmi lemezművelet nem volt közben; 15 mp-ként néha így felugrott ilyen értékre... ...amúgy Quantum és full új gép.

Szerkesztés:
Nem Quantum hanem Tengerkapu...

[Szerkesztve]

(#19) ch.peter


ch.peter
aktív tag

Egy kérdés:
Melyik fontosabb a SMART értékeknél?
Mert a 3hónapos Samsung vinyón a Speedfan SMART nézője azt mondja, hogy
a Drive fittnes 55% (a másik érték nevére nem emléxek hirtelen, de az 100% )
Jelenthet ez komoly gondot?

(#20) L3zl13 válasza Etienne (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Garós még? Akkor nem 'reménykedj, hogy csak a vége hibás', hanem 'vidd vissza és cseréltesd ki ha hibás'...

Előtte a biztonság kedvéért kábel csere és/vagy másik gépben teszt. + Powermax.

Aki hülye, haljon meg!

(#21) ithomas


ithomas
őstag

Nekem is volt maxtor vinyom.Egy idő után már csak nehezen tudott felpörögni,majd a SMART jelezte hogy itt nemsokára vinyó csere lesz...
Visszavittem a boltba és szó nélkül kicserélték egy Seagate-re 3 év garanciával...
Azóta már vettem egy Samsungot is,és tökéletesen működnek. :C Több maxtort biztos nem veszek...

Real eyes realize real lies!

(#22) L3zl13 válasza ithomas (#21) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Volt egyszer egy XY vinyóm ami elromlott, olyat többé biztos nem veszek...
LOL Ilyen alapon már semmilyen vinyót nem vehetnék asszem... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#23) montaron válasza Sárpac (#15) üzenetére


montaron
tag

ott valószinüleg vinyó probléma van nekem vadi új ATA kábeleken lóg a vinyó és ugyanaz a hiba..''imminent failure..blablabala...''

A Powermax a maxtor oldaláról letölthető diagnosztikai meg egyéb hasznosnak mondható szoftváré...

(#24) Vertic


Vertic
aktív tag

nem is értem a kérdést. ha négy hónapos, akkor garanciális. ha ilyet mond a SMART, akkor egyből visszavisz, és cseréltet. kész. nem kell ezen gondolkodni :)

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#25) L3zl13 válasza montaron (#23) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Egyátalán nem biztos, hogy a vinyó a hibás.
A SMART a várható meghibásodást a vinyó különböző mért adataiból következteti ki.
Pl felpörgési idő. Olvasási hibák stb.
Ha hibás a kábel akkor az okozhatja ezen hibák némelyikét, és ebből kifolyólag a SMART közeli meghibásodást fog jelezni.

Aki hülye, haljon meg!

(#26) montaron válasza Vertic (#24) üzenetére


montaron
tag

egyetértek...

L3zl13: akkor ennyi hibás kábel lenne.??

[Szerkesztve]

(#27) rog válasza L3zl13 (#25) üzenetére


rog
addikt

nem úgy van, hogy a smart adatokat a vinyó saját maga méri (baga méri?), a kábelen csak továbbítja ha kérdezik tőle, hogy na mizu, hogy vagy?

(#28) Vertic válasza rog (#27) üzenetére


Vertic
aktív tag

így van

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#29) L3zl13 válasza rog (#27) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ha hibás a tápkábel, tápcsati, és nem tud rendesen felpörögni a vinyó, akkor a SMART nem tduja, hogy miért nem pörgött fel, csak rögzíti az eredményt.
Az adatok között tudtommal van ATA CRC hiba meg egyebek is. Gondolom ennek az ellenőrzése már nem kizárólag a vinyóra korlátozódik...

Aki hülye, haljon meg!

(#30) aga


aga
tag

Szerintem:
1, Mentsed le a fontos dolgokat!
(2, Próbálkozz a fent említett ötletekkel: kébelcsere, másik gépben)
3, Valószínű viheted vissza garanciális cserére.

Én egyébként láttam ilyet egy zacskóból kiszedett Maxtorral. Először kiderült, hogy kb. 5 gigás Bad van az elején. Aztán SMART jelezte ugyanezt az üzenetet, kb. 2 indítással később pedig már a BIOS nem is látta.

A világon 10 féle ember létezik. Aki ismeri a kettes számrendszert, és aki nem.

(#31) rog válasza L3zl13 (#29) üzenetére


rog
addikt

akár az is..
pont ezért is célszerü lenne megnézni, hogy mégis mi a baja a smart szerint.

(#32) jamez


jamez
senior tag

Milyen házban van? Hűtése megfelelő?

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#33) Etienne válasza jamez (#32) üzenetére


Etienne
csendes tag

A ház oldalait úgy elraktam, hogy nem találom! Nem hinném, hogy hűtés gond van!

(#34) Etienne válasza rog (#31) üzenetére


Etienne
csendes tag

A hibaüzenet nem egyértelműen jelzi a hibát! Hogy tudom megvizsgálni, pontosan mi történt?

(#35) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

1, Mentsd le az adataidat
2, Ne próbálkozz semmivel, csak egy windowsos SMART-kiolvasó progit telepíts. (Pl. Aida32) A progiban nézd meg, hogy milyen jellemzőt hoz kritikusnak. Esetleg írd le ide. Ebből kiindulva már lehet következtetni, hogy konkrétan mi a hiba, merre kiindulva lehet megoldani, vagy tényleg cserélni kell-e a vinyót.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#36) Rusy válasza Etienne (#34) üzenetére


Rusy
tag

Aida32. Eléggé informatív, minden SMART értéket megmutat.

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#37) Etienne válasza mr_ricsi (#35) üzenetére


Etienne
csendes tag

Sajnos ezt csak holnap tudom megoldani, de ha addíg nem szűnik meg a topik, akkor idebiggyesztem az Aida infóit!

(#38) Etienne


Etienne
csendes tag

Egyébként hálás vagyok mindenkinek az okos hozzászólásokért és tanácsokért!
Egyértelmű, hogy garanciális cserét hajtok végre!
Kicsit kiakasztó, hogy a PC- Directben vásárolt gépem alkatrészeit harmadszor kell visszavinnem garanciális cserére!
Nem volt hasonló problémátok a bolttal ( jómunkás emberekkel )?

(#39) montaron válasza Etienne (#38) üzenetére


montaron
tag

vidd vissza 4szer is csak ne maxtort hozz el újra..:DD

(#40) rog75


rog75
tag

Hi!

Nem pont ehhez a témahoz kapcsolódik, de nem akartam ujat nyitni.
Szóval speedfan szerint a vinyohőmérséklet induláskor 17-18 fok ami már alapban képtelenség mivel a szobában melegebb van ez egy ido után minden átmenet nélkül felugrik olyan 27 fokra de feljebb nem nagyon megy akkor sem ha dolgozik, masrészt a rack elején lévő kijelző is mást mutat, ott nagyjábol hihető bár az is alulmér kb 5 fokot.
A vinyo egyébként Samsung.
Ez lehet kábel hiba a rackben vagy valami más...

(#41) Etienne


Etienne
csendes tag

Milyen márkát válasszak helyette: Seagate, IBM, Western Digital?

Hallottam , hogy a WD a legjobb választás, de gondolom az árbeli differencia is szebb, mintha Seagatere vagy Samsungra cserélném?!

(#42) Rusy válasza Etienne (#41) üzenetére


Rusy
tag

Nekem eddig a Seagate-k jöttek be leginkább. Főleg a legendás Barracuda IV.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#43) vfo7 válasza Etienne (#41) üzenetére


vfo7
senior tag

Hitachi.

3 év gari, halk, gyors, megbízható.
Nekem 1 év alatt 2 maxtorom purcant ki. A második nem sokkal a gari lejárta után. Maxtor felejtős. Ugyanakkor van egy öreg 20 G-s, 4200-as Quantum Fireballom (maxtor-ős), még golyóscsapágyas és zajos mint állat, de hibátlanul működik, pedig 5 éves.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#44) tomi_mod válasza vfo7 (#43) üzenetére


tomi_mod
aktív tag

Nekem 5 Maxtor egy hét alatt. Egy korábbi beszerzésből voltak kibontatlanul, úgy ahogy leszállították. De csak akkor kellettek amikor már a gari lejárt...
Van viszont egy 3,2-es Quantum ami már kb. 8 éves, és eddig nem volt gondja... ...kopp kopp kopp.

(#45) Etienne


Etienne
csendes tag

No sikerült lementeni a több mint 60 gigányi adatot ( a sors iróniája, hogy ugyanolyan Maxtorra - ismerősé )! Ez kissé megnyugtatott, pláne amikor kezembe vettem az aktuális bolti vinyóárlistát. A Western - Digital 8MB cache -es vinyója 1500 pénzzel drágább, mint a szóban forgó dögé!
Most már csak a bolt rugalmasságát kell kitapintani!

Egyébként próbáltam más kábellel - más gébpen - leformázva - újra partíciózva, de eredménytelen! A furcsa az, hogy F1 után simán zökkenőmentesen fut az XP! A kérdés az, hogy mikor fog bedögleni végképp? Remélem nem lesz nálam akkorra már!

(#46) mr_ricsi válasza Etienne (#45) üzenetére


mr_ricsi
veterán

SMART adatokat kértél már le, vagy most már semmi más nem érdekel, csak a csere egy WD-re?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#47) Etienne válasza mr_ricsi (#46) üzenetére


Etienne
csendes tag

Ez valahol jogos kérdés, de ha egy műszaki berendezésben hibát veszel észre és garanciális, több javallat hatására és JÓZANUL GONDOLKODVA :), nem a hiba mértékét kell meghatározni és esetleg ''házi javítását'' megoldani, hanem ahhoz vágni, aki elad ilyen szemetet!
Na persze könnyen okoskodok már, hogy kikértem a hozzáértők tanácsát, de ez a jó út szerintem is!
Másrészt a ''házi javítást'' ugye én is megpróbáltam amatőr szinten, de rögtön az elején elkeseredtem!
De csak Samsung van készleten, biztosjobb lesz!

(#48) dilipok


dilipok
veterán

Csak azt todom én is neked tanácsolni h nagyon gyorsan mentsd el a fontos dolgokat mert nekem épp a múlt héten halt meg az ugyanilyen winyóm, csak nekem a smart sem jelzett hibát csak néha kattant 1et... :O
Majd egy szép délután minden átmenet nélkül az alján kiégett 2 csip, meg keletkezett rajta 1 szép kis kokromfolt...

Szeritnem mentsss :)

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#49) mr_ricsi válasza Etienne (#47) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A Te szemszögedből érthető a hozzáállásod, viszont a köz számára esetleg hasznos infó lehetne.

(Illetve neked is lehet hasznos, mert ha a melegedés jön ki hibaokként, akkor erre a következő vinyódnál is érdemes odafigyelni.)

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#50) mr_ricsi válasza dilipok (#48) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha az alaplapodon van HWmonitor, a +5V pontos értékét nem írnád meg esetleg?(A biossetupból kiolvasva, vagy még jobb volna, ha valami Motherboard Monitor-szerű progival egy kiadós használat után a min-max értékét.)
Ja, igen és a tápod típusát is.

Köszi!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.